Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 7

  • 247 761
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 465
Цвете,ти пишеше ,че детенцето е и с бронхиолиз.Аз не знам точно какво означава,но да не би да му причинява допълнителен дискомфорт.В смисъл ,ако се изплашиш или паникуваш да не можеш да дишаш...или обратното?
Аз пък мисля че Мами терапията е ТОЧНО за случай като вашия-ти,толкова години си акумулирала любов и желания ..и сега е времето някой да ги получи.
Прави са момичетата-може би психолог,който да поработи и с двете ви ще ти помогне да си отговориш на въпросите.Ако имаше социален работник(поне като тукашните) също върши работа.Защото  от твоите думи виждам ,че ти имаш повече страхове и неясности ,отколкото състоянието на детето.
Искрено ти се радвам ,като чета ,че за 6 месеца вече ти е обхванала типичното майчино безпокойство за здравето на детето.Това е добър знак.Всички сме леко параноични.
Хиперактивността е свързана с концентрацията-в Албума на Блювелвет има много полезни занимавка за ръката и въображението на децата.Определете си едно и също време през деня в което да рисувате,правите арт или да пеете или..каквото и да е да занимание, но да е искрено въодушевяващо и за двете.Може и по 15--20 минути,но да се прави ежедневно ,за да стане като навик за детето.
И дисциплина.Ама задължително.Детето няма да спре да те обича ,ако му дадеш точно формулирани граници на кое може и не може.Ти,не спираш да обичаш детето ,ако го учиш да комуникира с теб или другите хора не чрез рев и тръшкане, а чрез думи.
Нали не си си създала една идеалистична представа за детето и твоя живот с него? newsm78
Пиши-ние сме с теб  bouquet
Кате-честито ти ново лелинство.(гледай каква дума измислих).На бебето пожелавам-здраве,пълни памперси и засмяни и помагащи братовчеди.Ние и снимки обичаме да гледаме. Hug

# 166
  • София
  • Мнения: 2 351
Веселче, благодаря   bouquet За снимките ще почакате, защото трябва да питам първо дали да изтипосам тук момата  Crossing Arms Ама да знаете влюбена съм в нея  Crazy

Цвети, психоложката, която ти препоръчах  пише в форума, където те препратих  Wink.В нашаия форум, също има консултация с психолог, но Инна Бранева ти препоръчах, защото имам лични впечатления от нея, и има добри идеи за вашия случай.

# 167
  • Мнения: 334
Веселче,малката в момента е с бронхиолит/брохит с асматични спазми/,но това няма връзка с описаното по-горе от мен.                                                                                                                                                             Ето и повече за нас:Аз имам две биологични дъщери,приятеля ми има син и дъщеря,всички деца отглеждаме заедно от 13 години.Две от децата завършиха и не са при нас,другите две през май ще са абитуриенти. И понеже обичаме много децата решихме да дадем шанс на едно дете ,расло изцяло в институции да разбере какво е да има обич,ласка,семейство,защита и грижа..Ивето е приемна наша дъщеря,но за нея сме готови на всичко!Раздаваме се безрезервно и получаваме много обич от нейна страна.Търпението го имаме,но вероятно ще поработим и с психолог.Въпреки всичко аз съм оптимист,че с желание ,търпение и любив всичко се постига. Grinning

# 168
  • Мнения: 1 434
Има ли    желаещи да  отговорите на няколко  въпроса  или да ги зададете на детето?     Правя  курсова работа   за Деца със  Соп  в училищна  възраст .
Благодаря  предварително на всички отзовали   се   Hug
Моля да ми пишат на лични  за да пратя   въпросите   Simple Smile

# 169
  • Мнения: 588
       Развиваща игра "Тренажор за мозъка".
       Играта развива вниманието, паметта, смятането, логиката и реакциите.
       Може да изтеглите от тук:
http://puzkarapuz.ru/releases/37436-trenazher-mozga-razvivayushh … -ot-5-do-100.html
 

# 170
  • Мнения: 155
тази игра не ми стана ясно как да я дръпна дай повече информация-помощ.

# 171
  • Мнения: 588
http://rapidshare.com/files/219150559/mozg.exe
     От тук е безплатното теглене. Кликваш на Free user изчакваш секундите, които се отброяват, Download и започваш да теглиш. Peace

# 172
  • Мнения: 2 448
Да ви запитам как са вашите деца с апетита. Моя терминатор винаги е бил капризен, но пък което обича хапва доста, обаче напоследък яде като за световно. Вечер с храна заспива, сутрин, още като се събуди и иска да яде. Не дебелее (при това движение няма как), расте си нормално, само дето пълни тоалетната повече.  Laughing Но от къде този огромен апетит се чудя.  newsm78
Скоро чух, но не съм гледала предаването, че някаква лекарка говорила за децата с хиперактивност и дефицити изобщо, че да се подтиска движението и хиперактивността е грешка, понеже, чрез движението организмът  саморегулирал развитието на мозъка и това помагало. Проблем имали децата, които имат дефицити и НЕ са хиперактивни и много по трудно ги преодолявали. Някой дали е чувал подобно нещо. Съжалявам, че не съм гледала предаването, мъжът ми го хванал по телевизията, ама това успя да ми преразкаже, мъжка му работа, нито разбрал кое е предаването, нито коя е лекарката.  Confused

# 173
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
pasinet моя е с дефицит, но не е хиперактивен. Ааа само хиперкреслив. Силно говори. Апетита си го имаше от малък и пълнеше тоалетната, но вече си е дебел и се чудя какво да го правя.

# 174
  • Мнения: 998
Ровейки днес за анимационни клипчета, попаднах на това http://www.youtube.com/watch?v=EJNu5eUJO04&feature=related   Laughing

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
има ли нова тема? Тази доста е изостанала назад във форума, та реших да я побутна. Как са малчовците Ви, нови постижения имат ли?
Целувки на всички   bouquet

# 176
  • Мнения: 798
И аз скоро се чудих къде потъна темичката.

Ами какво да кажа за нас. Записахме детето в предучилищна група в училище. Госпожата, която ще ги поеме изглежда доста мила. даде си всички възможни телефони жената и помоли да я информираме ако има дете с някакви особености, за да може тя да се съобрази. Мисля септември месец да проведа един разговор с нея и да й обясня горе -долу за какво става въпрос. С логопедката почнаха да пишат ченгели..., добре се справя според мен, но той винаги добре се е справял с рисуване и писане.

Прави ми впечатление, че по-време на уроците е доста концентриран, а на тренировките по киокушин , на които ходим от няколко месеца е доста разсеян. Мята ръце , краци...оглежда се..., но казват, че има развитие и това е важното.  Mr. Green А и ходи с желание.
Другия извод , който скоро си направих. При нас хиперактивността е обратнопропорционална функция на разбирането, което той постига от и с околния свят. Дано все така да продължава.

Айде поздрави на всички   bouquet

# 177
  • Мнения: 2 448
И аз го записах предучилищна в училището , неудобно за мама ще е , че е на половин ден, но ще имаме повече възможност за занимания следобеда, а и без друго в градината този следобеден сън е почти мъчение за деца на 5 - 6 години. Ще видим как ще потръгнат нещата и дали една или две години ще го оставя в предучилищната , и без това е роден края на декември.
Стана доста кротък и предпазлив до страхливост, нещо, което смятах за мираж до преди година.  Crazy
Имам притеснения за училището, но се упражняваме всеки ден да пише, да оцветява. Рисуването и писането ни е бил най големия проблем, но вече проявява и сам желание за това. Днес е рисувал почти цял ден и накрая му казах да почине малко и ми отговори "няма да спирам трябва да се справя с този труден живот".  Laughing Направо ме учуди  с умозаключение.

# 178
  • Мнения: 798
И аз го записах предучилищна в училището , неудобно за мама ще е , ...
Да, и за нас е неудобно, защото трябва да мисля вaриант за гледане след обяд, но в крайна сметка ние не търсим лесното, а търсим най-доброто за децата си...нали pasinet Simple Smile
Ние решихме, че ако е в училище, ще има повече време да свикне с режима, с новото място...А и с това спане в градината, ме влудяват. Заспива ми вечер след 11,30...

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Здравейте на всички,така се радвам че пак ще подхванем разговор за нашите дечица. Аз за сега съм се примирила с това, че ще сме в предучилищна в градината....но като ви слушам вас....от друга страна пък все пак в градинатаси има приятелчета (силно казано де), обстановката също му е позната. Пък ще видим след още една година може и да повторим предучилищната , вече в училището...
Иначе според психоложката имаме голям напредък, дечко бавно и славно се движи напред, с логопедката учат букви,а преди няколко дни го пробвах как брои - броихме вагоните на един влак, който в този момент минаваше, много му се учудих че се справи с 10 вагона Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт