МАРТ е, щъркелът не чака, с бебе в човка под прозореца ни ще затрака!

  • 15 260
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Разписвам се 2в1 сме все още. Доживях да ида на лекция на 9месеца днес - не съм очарована да си кажа. Бях се наканила от доста време, а и темата беше добра.
Имам въпрос коя от вас мами е родила с лидол или епидурална упойка. Че нещо не ми се вярва това което го обясняваха.
Беба сега прочетох разказа ти - изтръпнах, имала си страхотен късмет, добре че си реагирала навреме, просто не е истина това което се случва в родните ни болници. Ми нека си обслужват циганите и да чакат от тях пари.

# 286
  • Мнения: 88
с риск да не искате да ме четете пак  Simple Smile кикикикики, 3 думи и за пробите ми за кърмене

бебо захапа веднага, но ми станаха страхотни рани, последва мазане с лансинох - много съм доволна и едни компресчета - направо чудотворни за рагади, за ден и половина ме оправиха, но аз подготовка на зърната бе съм правила, беше ме страх, нали имало връзка с матката стимулацията на зърната, а аз съм с чувствителна матка и с тия задържания...
дадоха ми помпа в болницата и с биберона пак си папаше мъничето, като зараснах пак на гърда го сложих, сучеше си, но нали по-късно слиза млякото като си секцио, та за да стане ясно колко пие, пак се наложи да цедя...
вкъщи вече след няколко дни вдигнах температура 38 и 5, хайде пак спрях, ходих да ме видят, че имах малко бучици, оказа се че с гърдите съм добре, операцията също е ок, та май някакъв вирус, хайде на антибиотик за всеки случай, хайде пак на агрегата за цедене и тъкмо имах доста кърма и трябваше да я хвърлям, много криво ми беше. тъкмо спрях антибиотика - бебо още нямаше проблем да си суче сам (нали казват, че отказвали бебетата, като свикнат на биберон) - нооо май попаднах в така наречената лактационна криза и млякото много ми намаля, та сега пак се цедя и смесвам с ам, понеже неонатоложката ми каза, че ако давам чисто ам има голям риск да отбия бебето. ужасно е досадно и изморяващо с това цедене! и за бонус - започнаха лудите колики!
много пъти се замислях да си взема хапчетата и да спра с тва кърмене, цедене демек, особенно като бях с подчти 39 градуса т, а идва мляко и трябва да действаш, че иначе мастит... изписаха ми ги, даже си ги купих, за сега седят в гардероба и ми се иска до 40 ден да му давам и моето мляко.
странно, мислих, че раждането ще е лесно, а кърменето още по, но се оказа, че кърменето ме затруднява най-много!
млъквам вече  Simple Smile

# 287
  • Мнения: 4 428
Русана, въобще не се и бях сетила, че може крем за белези да помогне за стриите  newsm78 Аз попринцип знам, че появят ли се, няма спасение от тях.

Инкогнито, и аз първия път бях много притеснена и изнервена в началото. Много ми помогнаха разходките навън. В началото, докато бебето е още малко и не може да излиза, като дойде майка ми и й връчвах бебето да го дондурка до следващото ядене. А аз излизах поне за 1час навън да се отърся от напрежениеот покрай бебето. Като се прибирах и бях заредена с нови сили  Peace
После започнахме да излизаме на разходки с количката и нещата се оправиха. Пък и свикваш с новото положение  Wink

# 288
  • Мнения: 267
Абе момичета, какво му се стряскате толкова на това хълцане? Вярно, че и моят като тръгне и ще му се откачи главата, но по-скоро ми е смешен, нищо им няма.

Инкогнито, защо така приемаш нещата? Аз само първата вечер се почувствах безпомощна, когато ревеше няколко часа неутешимо, но когато следващата вечер пак тръгна натам вече ми беше спокойно, защото ми беше минало през главата и знам, че просто ще мине. Та, просто приемай всяко ново нещо и като се повтори вече би трябвало да ти е познато и не толкова страшно.

Исках да питам Веселина - кои точно са ти били грешките при кърменето, мисля, че ще е полезно, ако споделиш. Аз като чета как има майки, дето са кърмили по 2 седмици и после не са успели и още не мога да се зарадвам, че при мен вървят нещата. Чудно ми е какво ги обърква?

# 289
  • Мнения: 660
Явно са наистина удобни възглавниците. Ще взема да си купя една, то къде ли не отишли 20лв. А и като гледам на тази снимка Рая как блажено спинка, стигам до извода, че и за бебоците е удобна и уютна - като в гнезденце.
 Аз отивам да си взема Ники от градина и после отиваме на гости на родителите ми за събота и неделя. Ще си взема и багажчето за всеки случай, че току виж съм се разраждала  Laughing .
 Весел уикенд на всички

Точно това исках да напиша - не само, че се кърмим с нея и е супер удобна, но и бебето спи в нея, все едно е гушнато и му е много добре - спи дълго и непробудно, все едно мама я държи...аз също съм много доволна от възглавницата за кърмене. Peace

За спането на бебка - слагам а на страни, но тя се обръща като обаче винаги главичката и е настрани. Гледаме да редуваме страните, но не на 3 часа, а когато тя реши да се размърда.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 17:42 от Tony_st

# 290
  • Мнения: 267
Момичета вие спазвате ли това с главичката дето трябва да се върти като спи на едната и на др страна?Така като гледам как ви спят мушмуроците май само аз се впрягам толкова все да е на твърдо и мн ме е страх да го сложа по гръбче мъника  newsm78

# 291
  • Мнения: 151
с риск да не искате да ме четете пак  Simple Smile кикикикики, 3 думи и за пробите ми за кърмене

бебо захапа веднага, но ми станаха страхотни рани, последва мазане с лансинох - много съм доволна и едни компресчета - направо чудотворни за рагади, за ден и половина ме оправиха

Какви са тия компрес4ета и докато лекуваше рагади по зърната цедеше ли се,кърмеше ли?

Русана - аз го спазвам!!!!! По гръб не давам да се спи!!!!!!!! Страх ме е! А знаете ли до кога не се дава? И на 3ч сменям от едната страна с другата-въртя го.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 17:25 от The_light_2008

# 292
  • Мнения: 107
Да кажа за секциото,моите и 2-те бяха с пълна упойка,раздвижих се след по-малко от 24ч. и всички ми се чудеха,как си ходя спокойно и бебето си нося даже! Така че при всеки е индивидуално възстановяването и прага на болка!

За кърменето-аз нямам повече от 60-70гр мляко и дохранвам(и с каката така беше)! И че е полезно-полезно е,ама не е задължително да кърмите,аз кърмих до 20-тия ден (с каката) и после,не само че давах кисело мляко(а не адаптирано) ами и сок и дадох на 30дни и я захраних много рано на 2м ядеше плодови пюрета! И с яденето все сме напред оттогава! И кърмата предпазва детето само първите 6м.,така че мисля,че до 6м е достатъчно! Знам,че има майки които кърмят докато могат,но една моя приятелка(нейното е на 1г и 10м) още го кърми и неможе да го накара да лапне нищо друго-ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ!!! Все я бъзикам,че нейното е кат в онази приказка "Юнака що бозал 7години" Mr. Green

Русана моето само се завърта,аз го слагам настрани,но понеже е нависоко и от тежеста на главичката се завърта! Абе доста си е шавлив от сега,дано да не стане шило като кака си Mr. Green

Зора моят разрез е на същото място,дажвее белега ми изглежда по-малък от преди!

# 293
  • Мнения: 267
 ooooh! ние пак се разхълцахме , добре че е преди ядене. И аз искам да знам докога се спазва това с въртенето на главичката ,

Русана моето само се завърта,аз го слагам настрани,но понеже е нависоко и от тежеста на главичката се завърта! Абе доста си е шавлив от сега,дано да не стане шило като кака си Mr. Green

а моя е шматка още и хич не може да шава,както го сложи6 така си седи, даже от родилното видях там ползваха едни бутилки ,които да ги опират на гръбчето да не пада назад и аз му слагам в къщи с топла вода да му е топло хем на гръбчето

# 294
  • Мнения: 107

 ooooh! ние пак се разхълцахме , добре че е преди ядене. И аз искам да знам докога се спазва това с въртенето на главичката




Докато не почне сам да се обръща(3-4месец)

Аз да питам мамите с по-големи момчета,за забелването на главичката: Кога се почва? До къде да дърпам? Колко време продължава? И такива неща!

# 295
  • Мнения: 88
The_light_2008 компресчетата се казват multi-mam на фирма bioclin, малко са скъпички около 37лв., но са вълшебни, за 1 ден ти оправя зърната, малко щипе в началото, вътре са 12бр. аз използвах към 4. през това време се цедих с механична помпа, че  с електрическите много боли.

# 296
  • Мнения: 267

Аз да питам мамите с по-големи момчета,за забелването на главичката: Кога се почва? До къде да дърпам? Колко време продължава? И такива неща!
за забелването на нас ни казаха още от болницата про всяка смяна на памперса да опъваме 2-3 пъти, но много майки не искат да забелват главичката , и това като кърменето и АМ има много противоречиви мнения  Thinking , аз доста теми съм намирала във форума точно по тази тема

# 297
  • Мнения: 69
моля за помощ


момичета имам питаме за кърменето?

много на зле са ни нещата,имам си кърма достатъчна,но просто бебчо не иска да суче,имам чувството че го мързи,снощи беше единственото ни успешно кърмене но беше 1 и 30  #Crazy но ме изсмука докрай,просто бях радостна,виждам го че е гладен но като го сложа на цицата и не иска да суче,защо може да прави така,иначе като се изцедя шишето си го смуче много добре,зърната ми не са оформени да не би да е зарадти това,или просто го мързи да дърпа от цицата и му е по лесно от шишето,моля ви дайте някой съвет,виждам го че се облизва,суче пръсти и знам че е гладен....а иначе не мога да го чакам да заплаче за да разбера че е много гладен,защото той въобще не ми реве,просто ми прихленцва и спира......

# 298
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Хайде всички в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт