ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 259
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 541
В училищата искат на детето имунизационен статус, дори получих бележка от сестрата за проба Манту на която детето ми подлежало- предучилищна подготовка. Явно са затегнали контрола нещо и притискат лекарите да ваксинират. Аз позволих да му направя пробата, обаче мисля преди да отидем да подпомогна почервеняването.

Z ще споделиш ли как се подпомага почервеняването?

# 751
  • Мнения: 1 725
Деси, много плоско те залъгват, недей да им се връзваш  Naughty . Пълни глупости са ти наговорили  Peace

И аз така мисля. К'ви кръвни тестове, к'ви пет лева  Whistling
Ще ви пусна какво ми писа приятелка по Скайпа:
"За ваксината против МПР,и аз още не съм я сложила.Като ходих предния месец за бележка от личната за детската кухня,още като ме видяха в коридора да чакам,влизам сестрата приготвила ваксината в ръка и ми вика: хайде давай я да я бодем.На мен ми прозвуча много застрашително,нито са я прегледали,нито знам какво точно държи,от колко време е ваксината,от кой вид е/ нали са два,едната от които е по-стара/.Отказах им категорично,като им обещах друг път да й я сложат.Казаха ,че ги задължават от РИОКОЗ в същия месец по задължителния календар да са ги били ваксините,иначе ако не се сложи трябва в следващия месец освидетелстване от комисия за детето.На мен ми казаха че са имали проверка вече и за да са чисти,са я писали Ники че е ваксинирана.Но аз да съм знаела че няма да мина така и че трябва скоро да й я бият.Още не съм я завела,защото я захранвах,освен това сега й никнат зъби ..организма й е заслабнал,не се наемам в момента.За Епидемията от морбили са били свикани всички лични лекари и са били инструктирани да сложат на несложилите задължително ваксина.На мен обаче още не са ми звъннали,защото се водим ваксинирани.Не знаех че има вече болен от морбили,миналата седмица като четох по въпроса- разбрах че още в Бургас няма заразен,но въпреки това Община Бургас е обявила епидемия."
Така, че това за кръвните тестове може и да си го измислят, но го правят, защото  наистина са ги притиснали РИОКОЗ. В моя случай няма никакво значение дали е вярно или не, дали кръвните тестове могат да покажат наличие на някакви антитела след бита ваксина или не и дали аз се връзвам на тези неща. Резултатът, и при да, и при не, е един - ЛЛ ми отказа да ми фалшифицира МПР-то. Точка. Аз пускам това инфо в тази тема, за да прочетат тези, на които им предстои и да имат представа какво да очакват. Това е конкретно за Бургас, но по-точно за моята ЛЛ, а други лекари може и да не са толкова "стриктни" в отношенията си с РИОКОЗ, а да имат малко по-отговорно отношение към здравето на децата, вместо да посрещат с готова инжекция в ръка още от вратата - нямам думи! Агнешка, определено ни смятат за малоумни, убедих се в това и смятам занапред да им отвръщам с техните номерца (трикове) #Cussing out  #2gunfire
Мисля, че при това затегнато положение (ако наистина е такова, но фактите го сочат), неподписването на отказ само ще забави нещата за известно време, повече или по-малко, ЛЛ-и ще се оправят, не ги мислете - отказът ще бъде отчетен в РИОКОЗ и след като не се отзовете и на писмата и другите там действия на РИОКОЗ (не зная дали и какви ще са), ще бъдете на "равни начала" и с другите, официално подписали отказ. Ако морбилската епидемия междувременно се преустанови, това забавяне ще помогне, смятам, тъй като и самите крайни срокове ще отпаднат. Без такива срокове българските държавни кадри само си клатят краката, така че хич няма и да се сетят повече за неваксинираните, както си беше до преди тази морбилска "криза" -  ooooh!  Познавам човек, който е преболедувал морбили като малък, доста леко, на крак! Моята ЛЛ каза, че в практиката си се е сблъсквала с морбилна епидемия и предпочита ваксинирането, със сигурност. А при контакт на собствената и дъщеря с паротит, когато била студентка, я ваксинирала отново с МПР за всеки случай, в резултат на което е получила подуване на лимфите от двете страни на врата, но без други усложнения (Т и т.н.), т.е. много леко е минало всичко. Каза, че това е бил "най-тежкия" и случай на страничен ефект след ваксина. Потвърди също, че по-малките деца понасят по-леко ваксините. Неприятно впечатление ми направиха думите и, че тя самата винаги била спазвала имунизационния календар за собствените си деца, т.е. дебелия намек, коя съм аз да не го правя, щом тя го е правила.  Tired  (не намерих иконка за отчаяние - така реагирам при намеса на такива доводи, когато става въпрос за здравето на дете). Добре, че поне се държи с уважение, просто е много възпитана и мила жена, а не като колежката си - тази, която е ЛЛ на детето по документи. За добро или зло е явно доста по-интелигентна и манипулира по-успешно - отговаря спокойно на зададените въпроси и с уважение към пациента. В случая е за зло, щото ако беше като колежката си - презрителна, нагла, груба, че и тъпа - нямаше да се занимавам въобще повече с нея, т.е. един проблем по-малко. Остана още едно главоболие с ЛЛ - Пентаксима (реимунизацията) след 3 месеца. Чудя се, дали да не им "призная", че вече не ваксинирам, след като съм разбрала, примерно, за конспирацията генно модифициране чрез ваксиниране? По този начин да ме обяват за тотално луда и да гледат на мен с повече респект, в смисъл да внимават вече какво ми говорят и как се държат.  Joy

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 04:26 от desi_sunshine

# 752
  • София
  • Мнения: 505
Имам нужда от съвет. Синът ми ходи на детска градина с много голямо желание. Преди месец навърши 6 години, а вчера ми дадоха бележка от детската градина, в срок до 20 този месец да го заведа при ЛЛ, да го ваксинира и да подпише и подпечата бележката. Това било изискване на ХЕИ.
Въпросът ми е, ХЕИ имат ли право да поставят подобни срокове? Или до навършването на 7 год. не сме в нарушение?

# 753
  • Мнения: 1 192
Имам нужда от съвет. Синът ми ходи на детска градина с много голямо желание. Преди месец навърши 6 години, а вчера ми дадоха бележка от детската градина, в срок до 20 този месец да го заведа при ЛЛ, да го ваксинира и да подпише и подпечата бележката. Това било изискване на ХЕИ.
Въпросът ми е, ХЕИ имат ли право да поставят подобни срокове? Или до навършването на 7 год. не сме в нарушение?
За колко ваксини става въпрос?Защото вие повече от една на месец по принцип не може да слагате Peace(противопоказано е!)

# 754
  • Мнения: 2 176
Въпросът ми е, ХЕИ имат ли право да поставят подобни срокове? Или до навършването на 7 год. не сме в нарушение?
Не сте в нарушение.  Peace
Явно много ги е страх да не пропуснат някое дете, щом са заели толкова настъпателна позиция.
Притискат ЛЛ и директорите на детски заведения, понеже нямат друго оръжие..  Sick

За колко ваксини става въпрос?Защото вие повече от една на месец по принцип не може да слагате Peace(противопоказано е!)
Противопоказано е, ама ги слагат. И хич даже не обясняват! ooooh!

# 755
  • Мнения: 417
И мен ме питаха за сина ми, който е на 6.5 години и му е последен месец в детската градина. Казах, че ваксина ще сложим септември и след това никой не ме е търсил. Той навършва 7 години през октомври.

# 756
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Като ви чета постовете, полудявам, как безсрамно се опитват да манипулират хората, то не и наглост , ама и аз не знам вече..... Кви ли не методи се използват, наистина живеем в АБСУРДИСТАН!!!!

# 757
  • Мнения: 340
Добре, няма ли как да се противодейства срещу тази жестокост? За мен си е точно жестокост, особенно на бебе да се слагат толкова много ваксини.
Защо хората предпочитат да жертват здравето на детето пред това да имат проблеми?

# 758
  • Мнения: 14 654
bgbabba, като по закон е задължително няма какво да направиш, освен да си в нарушение. Единственото, на което можем сега да се опрем, поради членството ни в ЕС, е прословутата конвенция, ратифицирана и в БГ, за която доста сме говорили. Според мен по принцип е безобразие да ми искат имунизационен статус на детето за градина и училище, това би трябвало да са лични и поверителни данни. Обаче по закон трябва да ги представям.

# 759
  • Мнения: 2 761
Според мен по принцип е безобразие да ми искат имунизационен статус на детето за градина и училище, това би трябвало да са лични и поверителни данни. Обаче по закон трябва да ги представям.

По кой закон?6тото по ЗЗЛД тази информация спада към лекарската тайна.

И спрете да си слагате доброволно подписите,за да пазите гърбовете на ЛЛ.Напротив,правете се на "ударени" и си протатакайте не6тата.Нека да глобяват лекарите,а не вас!Докато не бръкнат в джоба на някой лекар,те винаги 6те са за задължителното ваксиниране.

# 760
  • Мнения: 2 176
Така де, те да не би да ни информират и да искат подписи за съгласие...? Crossing Arms
Слагат поголовно ваксини, без значение дали сме съгласни или не, а после..  ще им подписваме откази...

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 18:50 от multimodal

# 761
  • Мнения: 1 725
То да ни искат подписи, че сме съгласни със Закона, няма как, поне в БГ. Но относно подписа за отказ, определено ще се опитам да се правя на ударена за Пентаксима. Ще им кажа да уведомят РИОКОЗ, че отказвам да откажа  Joy , щото ей тъй - кеф ми е и толкоз, а ако ми се изрепчат, ще им кажа да не ми се месят в отношенията с институциите, тях не ги касаят.  Naughty  Нека се правим на тъпи и безотговорни, за каквито ни мислят - с техните камъни по техните глави.

# 762
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Момичета, със сигурност знам, че лекарите не подлежат на глоба ако няма сложена ваксина на детето. Глобяват ги единствено, ако са закъснели с поставянето на следващата, както примерно хепатитната има няколко приема. По принцип, трябва да глобяват нас , родителите, но както каза  една мама ( не и запомних ника), в момента избягват да глобяват, тъй като имало някво противоречие в законите... Та теглете една на всеки , който се опитва чрез сплашване да ви накара да ваксинирате, и си гледайте кефа  Mr. Green

# 763
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
...........Та теглете една на всеки , който се опитва чрез сплашване да ви накара да ваксинирате, и си гледайте кефа  Mr. Green

Е да де, ама това означава да си сменя ЛЛ! А аз съм по си доволна за сега от лекарката. Няма как да и' кажа "ти се оправяй с РИОКОЗ" и после да очаквам да ме гледа и да се държи добре с мен и детето.

# 764
  • Мнения: 711
Така де, те да не би да ни информират и да искат подписи за съгласие...? Crossing Arms
Слагат поголовно ваксини, без значение дали сме съгласни или не, а после..  ще им подписваме откази...

Моя педи като слагаше ваксини на малкия ме караше след като я сложи да се подписвам на някакъв документ. Тогава сляпо му вярвах и даже не прочитах какво подписвам. Не е ли това някакъв лист, че съм съгласна да му се постави ваксината или бъркам... newsm78 Пак казвам не съм го чела, т.е. най-вероятно бъркам в предположението.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт