ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 309
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 735
  • Португалия
  • Мнения: 4 186
Никой не може да те принуди да направиш болезнена манипулация на детето ти,още пове4е не е и оправдана.4удя ви се аз,след като толкова ви заплашват и оказват психи4ески тормоз,защо и вие не ги третирате така?
ЛЛ се издържа от вноските,които вси4ки ние плащаме.Т.е. не сме длъжни да стоим и да търпим такова лошо поведение.Аз поне не го правя.Когато видя,4е си превишават правата си пускам жалба и сменям.Не съм се запътила за кланницата,4е да разреша ваксини,хормони,АБ в изпитателен срок,тестове и т.н.,защото на някой му скимнало да ме вкара в коловози и да пе4ели за сметка на нашето здраве.

 newsm10 и аз така! И без друго не им вярвам  нито на леченията ,нито на терапиите....и преди ги ползвах само за мерки и теглилки....сега и без това останаха!
Малко съм се сблъскала все още със системата,че децата още са с мен у дома,но ходих да разгледам една ясла/ частна- ако това има значение.../,където в списъка с нужните документи имаше ваксинационна карта...питах имат ли проблем ,ако не са ваксинирани децата/съвсем небрежно,междудругото/ и ми  отговориха,че това е работа на личните лекари и не ги интересува.Останах с впечатление,че е формалност .

# 736
  • Мнения: 3 098


 newsm10 и аз така! И без друго не им вярвам  нито на леченията ,нито на терапиите....и преди ги ползвах само за мерки и теглилки....сега и без това останаха!
Малко съм се сблъскала все още със системата,че децата още са с мен у дома,но ходих да разгледам една ясла/ частна- ако това има значение.../,където в списъка с нужните документи имаше ваксинационна карта...питах имат ли проблем ,ако не са ваксинирани децата/съвсем небрежно,междудругото/ и ми  отговориха,че това е работа на личните лекари и не ги интересува.Останах с впечатление,че е формалност .
Те и за мерки правилно да вземат не стават ве4е. Crossing Arms
Щом като ти е отговорила така,като дойде време за градина им извади справка за здравен статус от поликлиниката.При нас ваксините са най_отгоре на картата,има две опции_правилна и неправилна ваксинация.При положение,4е няма да ти правят проблем ти се улеснява на4инанието. Peace

# 737
  • Мнения: 1 725
Мерси Мег за инфото. Иначе не и вярвам на въпросната лекарка, разбира се. Аз за втори път имам контакт въобще с нея и не съм очарована от поведението и. Другата, която всъщност преглежда винаги детето, поне не ми наговори такива глупости чак - колко са страшни РИОКОЗ и кампанията им и как не мога да избягам от тях. Само ме предупреди, че ще имаме проблеми после с ДГ и уч-щето. Казах и, че няма такива задължителни изисквания за ДГ и уч-щето, а само за яслата, но тя не го вярва и каза само - добре, ако успеете да заобиколите законите...
Mamagemelar, да, в частните градини липсата на ваксини не е проблем. Това поне споделиха майки в една друга тема. За държавните явно е различно за различните, но тук доста споделиха, че при самото записване не са имали такова задължително условие и не са го правили на въпрос.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 01:59 от desi_sunshine

# 738
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От както  малкият стана на 2 отказвам всичко на лекарите освен преслушване на гърдите.Когато е бил болен го водим в болницата и там ако трябва му правят изследваия. Никога не съм имала вяра на лекари ,, и особено след като осъзнах, че са го напълнили с 11 ваксини до годинката ей така  Confused веднъж годишно го хващах и го водех в частна лаборатория и си исках кръвна картина, като съм имала някакви съмнения за нещо пак отивам и после те ако кажат нещо различно от това, че рез. са добри тогава вече при лекар, но не при ЛЛ.
За децата отказ не съм подписвала, подписах се за себе си.Като отидох за болничния след като родих, оня докато ме видя и хайде, подлежала съм на реваксинация за тетанус мисля, че беше.
Никой не може да ме накара да им вземат кръв или да им бият някакви незнайно какви неща  Sick
Аз смятам сега тук да казвам, че ще им бият ваксините в Бг, а там, че ще са тука ако изобщо стане на приказка там. Whistling

# 739
  • Мнения: 1 080
В училищата искат на детето имунизационен статус, дори получих бележка от сестрата за проба Манту на която детето ми подлежало- предучилищна подготовка. Явно са затегнали контрола нещо и притискат лекарите да ваксинират. Аз позволих да му направя пробата, обаче мисля преди да отидем да подпомогна почервеняването.

# 740
  • Мнения: 3 506
Деси, много плоско те залъгват, недей да им се връзваш  Naughty . Пълни глупости са ти наговорили  Peace

И аз така мисля. К'ви кръвни тестове, к'ви пет лева  Whistling

# 741
  • Мнения: 2 176
И аз така мисля. К'ви кръвни тестове, к'ви пет лева  Whistling

И какво ще изследват с тези кръвни тестове, като.. дори след ваксина може да няма антитела?  Shocked
Най-много съдържанието на тимеросал, формалдехид или някой друг боклук..  Sick

Деси, много яко те пързалят, а ти се връзваш.

# 742
  • Мнения: 4 414
Деси, много яко те пързалят, а ти се връзваш.
Не знам дали се връзва, но мен много ме е яд на подобни изпълнители. Явно си мислят, че ние сме малоумни и че като им пише "д-р" на вратата, трябва да плеснем с ръце и да ги гледаме в очите с благоговение. ooooh! Нещо са се объркали!

# 743
  • Мнения: 711
И аз съм на мнение, че никой не може да ме задължи да дам кръв (дали от мен или от детето) за  каквото и да било. Дори за профилактичните прегледи на 6месеца и на 1 годинка мисля беше се даваше кръв и урина, но аз не съм давала за детето си. Смятам, че след като няма никакви оплакния няма за какво да го мъча и да си създавам ядове с профилактични изследвания. Личния не ме е задължавал да ги правя...Даде ми направление и толкова... Peace

# 744
  • Мнения: 14 654
Много е неприятна ситуацията на Деси. В крайна сметка, каквото и каже личната, образованието в България е задължително и никъде не се споменава, че само ваксинирани деца могат да ходят на училище. Искат картон с попълнени ваксини, но ще са попълени само тези, които са сложени или ще пише, че детето няма ваксини и точка.

# 745
  • Мнения: 2 176
Неприятна е, да.
А най-лошото е, че си позволяват да лъжат и да манипулират хората, както казва agneshka, като се крият зад някакво си "д-р".
Деси, има градини, в които взимат неваксинирани дец, вкл. и държавни. Зависи явно от ръководството. Законово нямат никакво основание да откажат, бих посъветвала всеки с такъв проблем да си търси правата.

Образованието е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, там също не могат да откажат да запишат дете. Може да си позволят тормоз и натиск, и изобщо всякакви методи за принуда, обаче. Точно това е причината масово да не се подписва отказ от ваксиниране. Мен например не ме е страх от РИОКОЗ, но да се дискриминират децата е отвратително. А такива хора всячески избягвам в живота си..

# 746
  • Мнения: 3 869
В училище няма кой да ви притиска, ако няма мед.сестра. На директора му е важно да му влязат парите за твоето дете, и си има куп дригу проблеми, за да се занимава и с тези на ЛЛ, че детето нямало всички ваксини - толкова деца ги нямат по една или друга причина....

# 747
  • Мнения: 1 080
Факт е че във всички училища има мед. сестри и че те са контролирани от РИОКОЗ, факт е че детето се записва със здравния картон и се изисква информация за ваксините, ако детето няма някоя ваксина се изисква документ - от комисия за освобождаване от ваксина.Тоест Големия брат гледа..

# 748
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добре де, ако няма детето ваксини и съответно документ за това, какво се случва?? Ще изключат детето от училище ли?? Не ми се вярва........ Просто поредния опит да не се отделя никой от стадото, всички трябва да имат ваксини, но не е ясно в противен случай какво се случва, аз лично съм навита да разбера, няма никви документи и подписи да им давам, да не би да забранят на детето да не ходи на училище, както каза multimudal, по закон образованието е задължително.....такаче ЛЛ, мед. сестри и всякви подобни да се оправят.... Mr. Green

# 749
  • Мнения: 711
Моя приятелка миналата година записа сина си за първи клас и и искаха детето да има всички ваксини. Понеже няколко му липсваха му ги слагаха през ден само и само да ги има. Наистина не знам дали нямаше да го запишат без тях, но ето че "изнудването" е на лице. До колко е законно на всички ни е ясно, но...опитват,ако мине номера...  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт