Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 33-та тема

  • 48 407
  • 368
  •   1
Отговори
# 300
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tannita  ще може ли рецептата за Канелените пръчици?

# 301
  • Мнения: 769
Не можах да се удържа да не надничам  smile3538
Колко вкусни неща сте наготвили пак..... smile3501
Изкусителни питки....един вълшебен чийзкейк.....пилешки фантазии.....мноооого вкусно
От мен мъфини с тиквички по идея на Tanita
Tanita  newsm51 много  вкусни



Оризова фритата със зеленчуци



Бисквитена торта с хляб



Vivian,благодаря за рецептата smile3525

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 17:19 от nordina

# 302
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен!
Момичета, момичета пак ви изпуснах аз и сега не мога да ви наваксам с преглъщането, то като е на по-често пак се приема някат, но така по 4-5 страници направо се не издържа  newsm09

dixi поздравления за годишнината много любов и семейно щастие  luvbed ястията са супер  smile3501

За Кафенцето писах в темата на Бъни, честита рожба и леко възстановяване!

DessiJ тази Бяла Неделя от Бон апети съм си я заплюла и аз, но незнам дали ще се справя, но скоро ще опитам ще показвам после, дори и да не стане  Blush
Аз понеже съм си копирала рецептата, за тези които ги интересува - в сайта на бон апети търсете в Рецепти - 2009 дата 21.02.2009 Торта "Бяла неделя"
Гост: Радослава Минчева, сладкарници “Неделя”

Други няма да споменавам, защото ми е невъзможно да изпиша всички, но този път надминахте себе си  smile3501 smile3501 smile3501 ЗА ВСИЧКИ!!!

След вас мен ме е срам  Embarassedда покажа, простичката ни вечеря, но все пак:
Разядка от печени чушки и патладжани:
Леща
Рибка от предния ден
и Медовика на Селма
и парче

До скоро!
 

# 303
  • Мнения: 679
Благодаря!  Hug И няма какво да те е срам. А медовикът изглежда страхотно...
На мен пък вчерашните ястия не ми се получиха всички точно както исках (визирам рулцата с кренвиршите), но... голяма работа. Всичко беше много вкусно, особено волованите...  Heart Eyes Колко бяло винце отиде с тия мезета... Laughing А на питката открих какъв й е кусура. Ако сте отворили рецептата - правят се три "кори", които се слагат 1 в/у друга. Е аз ги разточих после, а то май трябвало предварително и след това да се редят 1 в/у друга  newsm78, затова не се получиха "конците".  Laughing Нищо, следващият път по-добре...  Grinning

# 304
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Dixi, а може ли рецептичка за волованите?

# 305
  • Мнения: 940
Страхотни неща сте наготвили и наснимали.

Дикси, какво направи бе жена? За колко време ги наготви тея работи? Направо  #Crazy

От мен тези дни нищо, което да си заслужава снимането...

# 306
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес правих за обед яйца по панагюрски със спанак...
10 минути май са много за цялото ми "готвене"  Joy

# 307
# 308
  • Мнения: 679
Ами почнах към 2 следобяд, до към 19:30-20 ч бях готова... Simple Smile

Dixi, а може ли рецептичка за волованите?

Воловани с лук, гъби, шунка и кашкавал.



Идеята я взех от книгата "Кулинарни шедьоври и коктейли", но плънката ми е различна.

1/2 пакет голямо бутер тесто Белла
1 голяма глава лук
250 гр. гъби
200 гр. шунка
малко кашкавал... 100-тина грама може би
подправки - сол, черен пипер, чубрица, червен пипер

От бутер тесто се изрязват с чашки кръгчета и се поставят в намазнена тавичка. Те ще са основата на волованите. (Желателно е с колкото се може по-малки чашки, за да станат по-малки воловани, като хапки. Моите чашки бяха ракиени средна големина и се получиха по-големички воловани.) Вземате едно кръгче и го търкаляте по кората така, че да се види колко е обиколката му (не знам добре ли обясних) и изрязвате лентички със същата дължина. Лентичките са толкова на брой, колкото кръгчетата. След това се взима една лентичка от тестото и  се увива около основата, така че да се получи като чашка. С пръстите се прищипват добре краищата, за да не се отворят. След това от фолио за печене се изрязват малко по-дълги лентички и се увиват отстрани около волованите, за да не се отварят при печенето или да си промянят формата. Когато всичко е готово, пълните волованите с плънката и отгоре поставяте парче кашкавал. Слагате в предварително загрята фурна. Печете до готовност.

Плънката:
Лукът и гъбите се нарязват и се запържват. Слагат се подправките. После и шунката. Всичко се разбърква хубаво и се оставя да изстине. После се пълнят волованите, слага се кашкавала и във фурната. Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 13:43 от dixi

# 309
  • Мнения: 940
dixi, много хубава рецепта. Ще споделя как по-лесно да станат волованите ако не възразяваш. Изрязват се кръгчета с чашката, а на половината с по-малка се прави отвор в средата. Така се слагат тези с дупка над тези без дупка и се пекат.
Дано не съм те засегнала.   bouquet

# 310
  • Brussels
  • Мнения: 160
Момичета, ето рецептата за Пилешки кюфтета на фурна   Hug

# 311
  • Мнения: 679
dixi, много хубава рецепта. Ще споделя как по-лесно да станат волованите ако не възразяваш. Изрязват се кръгчета с чашката, а на половината с по-малка се прави отвор в средата. Така се слагат тези с дупка над тези без дупка и се пекат.
Дано не съм те засегнала.   bouquet

О, не се притеснявай!  Grinning Зная го и този вариант, по-е лесно, да, но е по-голяма вероятността да се разкривят или отлепят частите като се надуе тестото. Аз опитах и по другия начин, направих 1-2 за проба, но мисля, че с лентичките стават по-сполучливо.  Peace

# 312
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Благодаря и на dalka и на dixi      Hug

Ще пробвам и двата варианта и ще покажа, ако става нещо за гледане де.... Laughing

# 313
  • Мнения: 1 063
Темата е толкова заразителна и толкова красива, че на човек му е трудно да не влиза повече от един ден Hug
Колкото и да не ми се готви, вие ме принуждавате Mr. Green  Благодаря bouquet

Ето нещо и от мен:
Кренвиршки, по рецепта за тесто на Танита   bouquet


Орехов кекс


Руска салата за детето и гъбен пастет по рецепта на Ками с пълнозърнест хляб от машинката


Коприва с кафяв ориз

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 14:16 от Ива М.

# 314
  • Мнения: 4 358
Ива кафевия ориз от къде го вземаш newsm78 и как изглежда.Вчера загледах един пакет такъв ориз на диетичен щанд.Видя ме се, че много трудно ще уври.Сподели моля те и ако може да ми кажеш какъв точно ориз купуваш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт