Филтрирате ли си водата?

  • 38 655
  • 206
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 832
monda,  Hug

Само че сега видях, че си от Варна, вероятно за това не го знам този пазар. Аз съм в София.  Wink Някой в София купувал ли е тези камъчета?  Hug

# 76
  • Мнения: 1 520
Да, филтрирам я най-редовно с филтърна кана. Филтъра е с активен въглен.
По-вкусна и здравословна е когато е филтрирана.

# 77
  • Мнения: 936
Попаднах на материал за вредата от всекидневния душ, т.е. от химикалите във водата. На английски е обаче - http://waterfilters.mercola.com/products/showerfilter.aspx

Най-долу има показани филтри, които могат да се купят (ама май само за Щатите...)

# 78
  • Мнения: 902
Знам го този сайт, но още се чудя какъв филтър би бил добър. Мислех за кухнята да си взема с обратна осмоза  Thinking

# 79
  • Мнения: 936
..... Мислех за кухнята да си взема с обратна осмоза  Thinking
И аз мисля, че такъв е най-добре! Като посъберем малко парички и ще се снабдим с такава инсталация...

# 80
  • Мнения: 2 652
Момичета, аз понеже толкова много съм писала за водата, че тази тема я отбягвах, защото не ми се пишеше наново всичко пак. Но видях, че коментирате обратната осмоза - НЕ ГО ПРАВЕТЕ. Този филтър освен замърсяванията (но съвсем не всички), премахва и жизненонеобходими минерали от водата и я наричат още деминерализирана и "мъртва вода". Тя е силно киселинна. Никъде в природата не съществува такава вода.

Аз много дълго време прочувах въпроса с водата и ще споделя с вас до какво достигнах. Ако нямате наблизо достъп до чист от замърсяващи производства извор, най-добрият вариант е да се филтрира чешмяната вода (на бутилираната изобщо няма да се спирам дори).

Най-добрият филтър е този от солиден карбонов (въглероден) блок, т.е. пресован активен въглен. Трите вида филтри по принцип са гранулиран активен въглен (такива са Брита), обратна осмоза и пресован активен въглен.

Първият пропуска повечето бактерии и не пречиства всички замърсители, освен това частици попадат във водата. Основният му плюс е, че премахва хлора.
Вторият прави дестилирана вода.
Третият премахва пестициди, химикали, хербициди, хлор, олово, радон и т.н., но не премахва нитрати и сулфиди - това само в случай, че живеете около обработваема земя.

Най-добре е такъв филтър да се сложи на/под кухненската мивка. И винаги да се чете какво точно филтрира.
И понеже проблем има не само с водата за пиене, а и с тази, с която се къпете (защото е топла, отваря порите и влиза толкова хлор, колкото не можете дори да изпиете), на душовете трябва да се сложат обикновени филтри, които премахват основно хлора.



П.С. След като го изпонаписах това горното, ето тук намерих кратко и много ясно инфо за трите начина - обратната осмоза, дестилация и филтриране. За всеки един вид има и "за" и "против".

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 18:07 от Grace'

# 81
  • Мнения: 936
Много благодаря за инфото, Грейс! Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 285
Грейс,
 
браво за постинга ти, много е полезен.

Кажи в Бг има ли ги тези филтри, които да се монтират на кухненската мивка и на душовете в банята?!

В къщи сме с кана Брита за сега, поради липса на по-добро!


  bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 285
Добре де, толкова ли не разполагате с 10-15 минути да пуснете гугъл и да намерите инфо по въпроса......всичко трябва да се снася наготово.....На мен ми беше достатъчен поста на монда и оттам нататък просто се порових..........

ето малко за четене

http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?topic=4181.0

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5104

сега остава и да ви се чете  Simple Smile

в София продават ли се някъде тези родопски камъчета?!

# 84
  • София
  • Мнения: 285
Купуваме изворна. Не мога някак си да си представя ежеседмично пътуване с кола 2-3 часа за някалко бидончета с вода.
Някакви коментари за купешките марки?

Мег!,
Пластмасата влиза във взаимодействие с водата някъде две седмици след като е налята в шишето!
 
и друго:
вода, която е затворена и не може да тече е мъртва вода,
когато я поглъщаме тя не ни носи информация за живот!

 bouquet

# 85
  • Мнения: 2 652
shivani, ще ти кажа - аз изчетох доста материали, но предимно американски. Те си имат някакви стандарти за тези филтри, в зависимост от това какво точно пречистват. Понеже не намерих аналог на тези стандарти в европейското (да не говорим за бг) законодателство, се спрях на американски филтър, за да съм сигурна, че отговаря на препоръчаните стандарти.

Ако ви се чете, това са стандартите за щатите. Тези, които задължително трябва да покриват са #42 и #53, а филтърът, който купих аз покрива и още един - #55.

Та, филтърът ми е E-Spring, предлага се от Амуей. Основното тяло се монтира под мивката, свързва се към студената вода, а отгоре се извежда отделна малка батерия. Предимството е, че филтрираната вода не се ползва за миене на чинии и т.н., недостатъкът е, че е на ток. Скъпичък е, но за мен си заслужава всяка стотинка, особено като сметнах, че горе-долу за година и половина - две си изплаща парите - т.е. водата, за която бихме плащали. Да не говорим за купищата пластмасови бутилки, които спестявам.

Иначе, "слушалки" за душовете си взех от тази фирма. Обаче, естествено падна налягането - имайте го предвид, особено по високите етажи. Между другото  тази фирма имат и филтри за чешмата, не е зле да се проучат. И разни други филтри бях гледала навремето, но сега не мога никак да се сетя.

# 86
  • Мнения: 902
 
Цитат
Първият пропуска повечето бактерии и не пречиства всички замърсители, освен това частици попадат във водата. Основният му плюс е, че премахва хлора.
Britata е гола вода:lol: Пречиства частично хлора. Аз още си държа на обратната осмоза, обаче. Минералите във водата - ще си ги добавя с хималайска сол разтворена. Ще проверя как е с киселинността newsm78
Цитат
Този филтър освен замърсяванията (но съвсем не всички)
Всъщност, обратната осмоза е единствената, която премахва максимално замърсяванията

# 87
  • София
  • Мнения: 285
smurfette,

ето тази фирма предлага продукти за филтриране на водата чрез обратна осмоза.
Сподели ти на коя фирма и  на кой продукт си заложила?!

Колко време използваш такъв филтър и общо взето разкажи! От първа ръка е най-добре да се чуе!

 Peace

# 88
  • Мнения: 902
smurfette,

ето тази фирма предлага продукти за филтриране на водата чрез обратна осмоза.
Сподели ти на коя фирма и  на кой продукт си заложила?!

Колко време използваш такъв филтър и общо взето разкажи! От първа ръка е най-добре да се чуе!

 Peace
Не, аз още проучвам вариантите. За сега не сме сложили филтър, но от Брита съм недоволна. Ако водата е хлорирана трябва поне 2 пъти да се прецеди. Исках да кажа, че не съм изключила и обратната осмоза съвсем - както ни съветва Грейс Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 285
ясно!

и аз проучвам за сега!
всъщност не ми излезе сайта, който исках да пусна!

http://www.nicol-n.com/page.php?n=12115&SiteID=388&view_id=12115

Общи условия

Активация на акаунт