Д-Р ТОМОВ ВАРНА

  • 172 646
  • 200
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 11 338
Понеже темата е за д-р Томов, да споделя, че съм доволна от него.

Сега се чудя къде да водя сина си да пу прегледат бенките ( има доста по тялото ) Искам само контрол нищо повече за момента.

Томов работи ли все още по ЗК и къде?

Ако някой е доволен от някой др кожен нека да сподели с мен, защото съм в чуденка, а направлението си тече.....

# 136
  • Мнения: 1
И аз се обърках работили със ЗК. или не и ако работи къде моита щерка има проблем още от раждането си с вроден белег се роди искам да ми кажат какво да го правим опасен ли е или не благодаря  bouquet

# 137
  • Мнения: 71
И аз се интересувам от актуална информация къде преглежда, работи ли със ЗК, предварително ли се записват часове newsm78

# 138
  • Мнения: 94
Не знам дали работи по здравна каса,аз лятото ходих при него на платен прием.Преглежда зад Донатело.Запиши си час 617177 0888376532

# 139
  • Мнения: 5
Да, работи с каса в Окръжна - в Света Ана долу до светофара, записвате си час на регистратура.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Моля за помощ.При кой доктор последно да ходя,младия или стария?И часовете горе-долу за колко време напред се запазват?Благодаря предварително.

# 141
  • Мнения: 0
Здравейте !
При д-р Томов (младия) и аз ходих за първи път преди две седмици. Имам една пъпка на ръката под рамото, дето излиза от нея кръв и гной от няколко години, но никога не ме е боляла, просто всеки ден трябваше да я изтисквам за да не ми цапа дрехите. Та той като ме прегледа първия път и ми каза, че е две в едно, т.е. доброкачествен тумор + киста. Предложи ми да направи манипулация, т.е. отстраняване с лазер за 50лв, в които пари се включва и прегледа. Аз се съгласих, защото като ходих преди две години при един друг (д-р Нанков в медицински център Младост) ми каза, че е за рязане (защото той е хирург) и че ще струва 200лв. но аз се отказах главно заради това, че ще го режат, а не заради парите. Та д-р Томов като ми го махна с лазера, след това ми предписа крем за мазане Cicabio. След два дни въпросната пъпка започна пак да пуска кръв + гной, като тогава и ме болеше, като предполагах, че болката е от манипулацията, та реших пак да отида при него (т.е. след 4 дни, защото беше събота като го забелязах това, а той в събота и неделя не работи). Тогава ми предписа Ихтигал (вечер) и Fucidin (сутрин) и каза да отида след 10 дни. На осмата вечер имах температура, като предполагам че е от пъпката. Днес (т.е. на 10-я ден) отидох на прегледа и му обясних, че първо ме боли, второ - мястото се втвърди, трето - поду се мястото, четвърто - продължава да тече по малко кръв + гной и пето, че съм имал температура, като той ми каза, да не би да съм бил настинал, като му обясних, че не съм настинал. Казах му, че за мен "пъпката" (както го наричам аз мястото) не се оправя, а напротив - по зле става, като единствения положителен (ако може да се каже положителен) ефект до този  момент е, че се затвори раната почти, а той ми предписа Клиндамицин 600mg. Днес по-рано ходих до личната си лекарка, а тя ми каза, че това изобщо не е за лазер, а е за хирург. Чудя се на кой да вярвам. Гледам, че някои от вас казват, че д-р Томов (старшия) е по-добър от д-р Томов (младия), та се чудя дали да не отида и при него. Иначе относно заплащането: Първи преглед - отстраняване + преглед = 50лв, втори преглед = 10лв, трети преглед = 20лв (като ми каза на третия преглед, че след една седмица като отида, няма да плащам). И аз, като повечето от този форум, ми е странно отношението му към пациентите, т.е. доста бързо преглежда (да не кажа много бързо), като може и да не гледа какво става, а само по обясненията на пациента да предпише лекарства. На мен лично не ми пречи какво му е отношението към пациентите, просто искам да се оправи въпросният ми проблем, ама от две седмици не виждам напредък, а точно обратното. Доста мнения изчетох, да не кажа всичко и повечето казват, че са доволни от д-р Томов младши, но малко ме съмнява, че една част може да го познават и да го хвалят, а друга част може просто да са се регистрирали за да го хвалят. Както има и мнения, които не го харесват, като и те могат да се тълкуват против него без да имат нужните аргументи за това. Ами това е общо взето. Вярно е, че всички сме хора на този свят и грешим, но всеки един пациент не иска да е с грешната диагноза все пак. Ако можете дайте примери за други доктори, които са добри, за да помисля дали да отида при тях и да кажат и те тяхното си мнение. Simple Smile

# 142
  • Мнения: 4 593
тц,тц,тц аз бих отишла при д-р Друмева, мисля че тя най -правилно ще прецени за какво си.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз бях писала че Томов старши досега няколко пъти е оправял грешките на сина си. Но ако отиваш при него, недей казва че това е заради сина му, защото му става кофти.

# 144
  • Мнения: 0
Може ли някой да ми даде координати с д-р Томов старши и работи ли със Здравната каса ?

# 145
  • Варна
  • Мнения: 610
 При Томов младши мин. лято горихме малка брадавица на ръката.След това ни изписа да пием Изопринозин за два месеца.Обясни ни,че щом има брадавица,значи имунитета е нисък.Е да ама Изопринозин и то два месеца Rolling Eyes
Не знам,но аз не бих му се доверила втори път,такова е вътрешното ми усещане.
Иначе нищо лично,дори беше много любезен.

P.S. Координати на Томов старши,но не знам дали още са в сила,защото съм ходила преди доста време- Ул."Александър Батенберг"26-гръцката махала. Тел.052/633 434 ,632 222

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 20:18 от балеринка

# 146
  • Мнения: 11 338
Здравей, Merkanto!

До сега съм доволна от д-р Томов, надявам се и за напред след премахването на доста бенки по кожата ми  преди няколко години Praynig
Истината е, че всяко премахване независимо от къде, трябва да се направи оперативно за да са наясно нещата на 100% добре е да се изследва и т.н. Така постъпих вторият път след като реших и ми пречиха доста бенки по тялото, но мой близък познат гръден хирург ме при в онкологията и там по оперативен път ги изряза, но поне не ме гризе сега мисълта има ли нещо раково или не , защото всеки материал се изследва!
Можеш да посетиш д-р Камбурова в окръжна болница, тя работи с касата, но знай, че на 100% ( или аз така смятам ) ще иска да ти вземе материал от мястото и евентуално да бъде оперирано, а чета, че това те притеснява.....,но при всеки случай не се бави, а потърси второ мнение.  Peace Успех!

# 147
  • Мнения: 2
Някой знае ли дали др Томов преглежда днес и утре, звъних на двата мобилни номера, не отговаря никой.

# 148
  • Мнения: 32
Доц. Томов работи в кабинета на Батенберг и отговаря на телефоните - преди малко звънях, но не работи със здравна каса. Надявам се да не взема скъпо защото при него смятам да ида - за да станеш доцент едва ли не си разбираш от работата пък и май най-много за него прочетох позитивни коментари.

# 149
  • Мнения: 0
  Здравейте, отново ! Излекуван съм, но не от въпросния д-р Томов-младши, който за мен е меко казано некадърник, защото в буквалния смисъл можеше и да не съм сред живите сега. Сега ще обясня защо.
  Продължавам от там, до където съм писал в предния си пост. На 1 декември ходих при д-р Томов старши. Та той ми каза, че е станала зле пъпката/израстъка, като да продължа да го мажа с Ихтиол за да може да излезе въпросната гной и каза да отида пак на 5 декември да види дали е излязло всичко. Прегледа струваше 30лв, тъй като не работи със Здравната каса. На 5 декември каза че трябва да се оперира от хирург, тъй като с лазер не е трябвало да се оперира и че от самият лазер се е влошило много повече, като тогава му казах кой е бил въпросния доктор, т.е. сина му. Изобщо не ме интересуваше дали ще му стане неприятно, че е сина му или не. Тогава звъннах на един познат, който ме пренасочи към доктор (сега не се сещам за името му, но в случая няма значение) от Окръжна болница и веднага на същата вечер отидох при него. Той ми каза да се обърна към д-р Бояджиев, който е хирург за да отстрани проблема. На другата сутрин (на 6-ти декември) отидох при д-р Бояджиев в МБАЛ "Св. Анна" в Окръжна болница и той също така ми каза, че това изобщо не е било за лазер и точно заради него, въпросният израстък е станал доста по-голям, защото е почнал да набира гной. Температурата, която съм имал е била защитна реакция на тялото, спрямо набирането на гной и от това, че няма как да излезе навън. Каза, че няма време за чакане и ми препоръча операция с месна упойка веднага. Аз се съгласих и след половин час ме оперира. Оказа се, че това е голям Флегмон (казвам ви наименованията, като за първи път ги чувам) с размери като на една мъжка длан (10см на 3-4см). С мои думи, станало е нещо голямо от нещо малко. Докато ме оперира ми инжектира няколко упойки заради това, че първоначално като започна да изрязва мъртви тъкани (некрози) в дълбочина се оказа, че надолу по ръката имало още мъртви тъкани и започна да изрязва и там. Каза, че много некрози е изрязал. Докато ме оперираше каза, че от това се е умирало в буквалния смисъл и това напълно сериозно. След това ме привързаха и 10-на дни ми промиваше и привързваше раната всеки ден неговата медицинска сестра, като на 12-ти декември ми заши ръката за да може по-бързо да се възстанови, и после пак продължи да ми промива раната. Искам да ви кажа, че такива болки не съм чувствал никога през живота си, докато ми промиваше ръката сестрата и всичко това се случва заради НЕКАДЪРНИЯ Д-Р ТОМОВ МЛАДШИ !!! До такава степен ме болеше, че в един  момент вече беше непоносимо, тъй като раната я промиваха със солен разтвор за да не се замърсява и да няма разни бактерии. Ако беше казал още в началото, че не е за него, а е за хирург, щях да се размина с доста по-малко болки, като можеше и изобщо да не ме боли, тъй като в началото този израстък беше голям не повече от 2см на 2см. На 25-ти декември ми махнаха конците, като изобщо не ме боля. Към 28-ми декември ходих при личната ми лекарка и тя каза, че е много добре, защото раната се е затворила. Също така ми потвърди, че това не е било за лазер, а за хирург. С лазер се махали разни повърхностни неща, като бенки, пъпки и т.н. Категорично съм решил повече да не ходя при д-р Томов, тъй като за малко да не съм сред живите.
П.С. Този и предния пост от (30 ноември) са лични мнения и не ангажирам никой с тях.

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 18:03 от Merkanto

Общи условия

Активация на акаунт