Благовещение и Освобождение - 20 пъти празнично настроение от ЕЛАДА

  • 17 828
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 213
Аз за излизането от България знам, излизала съм много пъти с детето Simple Smile Но дали няма да е проблем да напусна България с детето и да се върна без него newsm78

# 241
  • Мнения: 2 786
ThracianLina, ефхаристо за поздрава, хареса ми   bouquet
Заслужаваше Сакис 12 точки определено  Grinning
Предполагам, че песента му вече е известна в Гърция и се върти по клубове и дискотеки  Wink
Поне за мен е много добра танцувална песен именно за такива места  Party

# 242
  • Мнения: 213
Радвам се, че ти хареса поздравът от Балканите  Party
Ами заслужава, разбира се - показах изпълнението му на майка ми, за да види какво шоу трябва да направим, за да се класира БГ за финал  Sunglasses

Не знам колко е известна песента на континента, но аз бях сигурна в деня преди гласуването, че именно нея ще изберат да ги представя на евро финала  Wink

  bouquet

# 243
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!Имам въпросче към вас.Майка ми живее в Гърция ,Каламата и края на месеца заминаваме при нея. Първоначално на гости ,но ако изпадне някаква работа мъжът ми или аз може да поработим .Имаме дъщеря на 1г. и 1 месец .Интересуваме как стои въпросът с консултациите (правят ли се въобще такива в Гърция) и нещото което най-много ме притеснява са ваксинациите ,тъй като на 1г и 4м ни предстои такава и може би ще сме там?Утре ще ходя да и направя здравна карта ,някой ползвали такава?Благодаря предварително!                                                                                                                                                                                                                             

# 244
  • Мнения: 116
Момичета, благодаря ви за отговорите.  Hug  Тeopr, разгледах сайта, но не разбрах много, много. Ще го запазя и мъжа ми като се прибере ще го разгледаме пак.  Peace

# 245
  • Мнения: 83
Здравейте момичета!Имам въпросче към вас.Майка ми живее в Гърция ,Каламата и края на месеца заминаваме при нея. Първоначално на гости ,но ако изпадне някаква работа мъжът ми или аз може да поработим .Имаме дъщеря на 1г. и 1 месец .Интересуваме как стои въпросът с консултациите (правят ли се въобще такива в Гърция) и нещото което най-много ме притеснява са ваксинациите ,тъй като на 1г и 4м ни предстои такава и може би ще сме там?Утре ще ходя да и направя здравна карта ,някой ползвали такава?Благодаря предварително!                                                                                                                                                                                                                             
Криса, не би трябвало да те притеснява въпроса с ваксинацията на детето. Естествено, че тук също се правят и има и доктори за това. Въпросът е друг - здравната карта от България доколкото знам дава право само на спешна помощ, а ваксинациите не са такава. В този случай ще трябва да платиш ваксините и консултациите при лекаря.

# 246
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Krisa здравната карта се използва само при спешни случаи,но и без такава карта,няма да те върнат при нужда.Има лекарски организации,където е възможно децата да се имунизират безплатно,понякога дори не се налага да купуваш ваксините.В Солун се наричат "Лекари на света"("Γιατροί του κόσμο")(дано съм го написала правилно).Може да провериш дали има такава организация в Каламата.Тел. им номер за Солун е 2310566641.
 

# 247
  • Мнения: 1 567
Момичета, да ви напомня, че трябва да си извадите АМКА. www.amka.gr. Задължително е за всички, които имат някаква ασφάλεια.
срокът е до края на юни...

# 248
  • Мнения: 2 149
Момичета, да ви напомня, че трябва да си извадите АМКА. www.amka.gr. Задължително е за всички, които имат някаква ασφάλεια.
срокът е до края на юни...
newsm10

# 249
  • Мнения: 146
Момичета, да ви напомня, че трябва да си извадите АМКА. www.amka.gr. Задължително е за всички, които имат някаква ασφάλεια.
срокът е до края на юни...
А какво става ако някой не спази срока? Има глоби или просто после няма да можем да си извадим? В България сме. Току що пристигнахме и искам още малко да постоим...

# 250
  • Мнения: 5 776
можете да го извадете и като се върнете,просто няма да можете да ползвате осигуровката сед края на юни ако нямате АМКА,така че като си дойдете направо в първия КЕП и за 5 мин сте ОК newsm10

# 251
  • Мнения: 83
Момичета, да ви напомня, че трябва да си извадите АМКА. www.amka.gr. Задължително е за всички, които имат някаква ασφάλεια.
срокът е до края на юни...

Какво представлява по-точно?

# 252
  • Мнения: 5 776
доколкото разбрах нещо като осигурителен номер,като нашето ЕГН,засега е хвърчащ лист хартия докато стане готова картата.На мен ми искаха осигурителната книжка на мъжо с копие от ЛК(тъй като той ни осигурява),на дечко с акта за раждане и моята с паспорт,а и документ за платени данъци(явно не е задължително защото аз не носех) smile3503

# 253
  • Мнения: 83
Видях на сайта, че има едно място, където можеш да провериш дали вече го имаш. Най-странното е че ми излезе, че аз вече имам, а мъж ми не.

# 254
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
          ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ И КУЛТУРА!!!
   

Общи условия

Активация на акаунт