На море в Турция - all inclusive, тема 5

  • 65 621
  • 440
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 141
Vangobi, извинявай за подигравките, но наистина беше голям бисер  Laughing
  bouquet


Не, не, няма проблем. Аз съм си за бой , че не гледам , но поне ви развеселих Joy

# 256
  • Мнения: 660
Мацки а септември за 2 души в 4 звезден хотел средно колко би излязло,мислим да си подарим меден месец в Анталия.Астрал Холидейз ми предложиха някакви оферти,но на мен ми се видяха доста скъпи newsm78...

# 257
  • София
  • Мнения: 454

Здравейте, мола за помощ! Praynig
След дълго четене сведохме избора си до три хотела - Voyage Sorgun - Сиде, Club Mega Saray - Белек и Royal Dragon Hotel - Сиде.
От една страна Белек е по-близо до летището и до екскурзията която сме си избрали - КЕКОВА-ДЕМРЕ-МИРА, но пък и в самото Сиде има какво да се види.
И не на последно място са забавленията, които предлагат хотелите да дете на 10 години. Ориентирали сме се към средата на юни, така че нямаме много време ...

Много моля помагайте с мнения и съвети!!!

# 258
  • Мнения: 1 710

Здравейте, мола за помощ! Praynig
След дълго четене сведохме избора си до три хотела - Voyage Sorgun - Сиде, Club Mega Saray - Белек и Royal Dragon Hotel - Сиде.
От една страна Белек е по-близо до летището и до екскурзията която сме си избрали - КЕКОВА-ДЕМРЕ-МИРА, но пък и в самото Сиде има какво да се види.
И не на последно място са забавленията, които предлагат хотелите да дете на 10 години. Ориентирали сме се към средата на юни, така че нямаме много време ...

Много моля помагайте с мнения и съвети!!!
Тъй като всяка година Voyage Sorgun и Club Mega Saray са в списъка ми с хотели, между които да избирам, ще се включа за тях. Чела съм, че от двата хотела по-добро обслужване, храна, до някъде и условия предлага Мега Сарай. Имай предвид, че вероятно се посещава от доста руснаци, защото съм чела много на брой хвалебствия от тях за този хотел. До миналата година в Нolidaycheck, имаше обявени по три хотела, които са фаворити за съответната област в Анталия. За Белек винаги на първо място беше Club Mega Saray. Тази година нещо не мога да намеря подобна информация. Обърни внимание, че в част от бунгалата прозорците са свръх малки и винаги съм се чудила дали имат балкон. Струва ми се обаче, че там мини клубът е по-добър.
За Voyage Sorgun съм чела, че звукоизолацията в бунгалата е толкова лоша, че ако стаята е по-близо до някоя централна алея, въобще не може да се спи, защото се чува всеки прибиращ се от дискотека да речем. Част от стаите в бунгалата са с по-малка квадратура, така че трябва да внимавате да не попаднете в тях, защото са доста тесни. Всъщност, квадратурата на всички стаи, освен в основния корпус е по-малка, в сравнение с останалите свестни 5-звездни хотели, особено сравнена със стаите в Мега Сарай. Чела съм също, че при пълен хотел, басейните са крайно недостатъчни и са направо претъпкани.  Няколко рускини се жалваха, че част от лунапарка е платен и до колкото си спомням са плащали 1 или 2 евро за пускане. Това естествено са отзиви от почивали през 2008 г. туристи.

За сега се сещам само това, тъй като събирах информация още през януари и февруари и вече подробностите са ми изхвърчали от главата.

# 259
  • Мнения: 573
Ние сме ориентирали към Белек, но имай предвид, че в околностите няма какво да се види. Ще разчитате на предлаганото в хотела. За екскурзия предполагам разстоянието между Сиде и Белек не е чак толкова голямо, просто ще пътувате малко по-дълго. Важно е според мен за колко дена сте отишли и дали обичате да лежите на плажа или имате желание да разгледате околностите. Ние понеже сме с малко дете и нямаме голям избор, но преди рядко се заседявахме повече от няколко дена на едно място. В Белек не съм ходила, но мъжа ми държи да сме там тази година. Сиде лично на мен много ми допадна. Има един симпатичен полуостров, с кафета, ресторанти и павирани улички.
Успех!

# 260
  • София
  • Мнения: 454
Марги*, kaigi - благодаря за отговорите.

В Турция отиваме с основна цел почивка /доста походихме на други места тази година  Laughing/, но е грехота да си там и нищо да не видиш от близките забележителности. Лошото е, че отиваме за стандартната почивка - осем дни, от които два са си в път... и времето не стига хем да починеш хубаво, хем да отидеш на няколко екскурзии.

Аз засега клоня към Мега Сарай, но Сиде много ме привлича. Би било хубаво вечер да има къде да се разходиш около хотела.

# 261
  • София
  • Мнения: 6 559
Момичета, току що се връщаме от Палома Грида Вилидж в Белек и съм меко казано очарована от хотела. Подробности и снимки по-късно, че трябва да ги намаля и да си подредя мислите. За колебаещите се между Сиде и Белек - второто е по-близо до летището и трансфера е 30 мин., има страхотен делфинариум в Риксос премиум, селото е на около 800-1000 м от хотелите и ще имате достатъчно забавления в центълра му има какво да се види и заедно с шопинга/пазарлъка Mr. Green може да си изкарате добре 3-4 часа. В Сиде пък са най-хубавите плажове Rolling Eyes
Аз съм толкова очарована от анимацията в Грида(обикновено тези мероприятия ме дразнят), че не ми се излизаше от хотела, а ако бяхме с децата нямаше и да мога сигурно  Twisted Evil. Ескурзията до Кекова Демре и Мира е на 175 км от Белек, има и неизбежна шопинг чест, в която те водят в бижутерийни и кожарски магазини на безбожни (за мен) цени и ти отива един цял ден 30%-40% от който пътуване, събиране от хотели (което не е съвсем лошо, защото можеш да ги поогледаш поне отвън) и "шопинг", иначе атракцията на самите руини определено си струва. Peace

# 262
  • Мнения: 7 605
Биби, добре си се завърнала, много се радвам, че ти хареса в Грида и ще чакам твой разказ с нетърпение   bouquet

# 263
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бибиии  Hug
Чакаме подробен разказ и снимки!

# 264
  • Мнения: 2 922
Палома Грида Вилидж 

Миналата година се колебаех м/у него и Амара Клуб Марин и в крайна сметка избрахме Амара, но чакам снимки от Палома с нетърпение   bouquet

Аз пак съм се заровила да разглеждам хотели  Crazy
Харесах си:

Астериа Сиде

Silence Beach

# 265
  • София
  • Мнения: 6 559
Обещаните снимки:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12152680
Впечатленията, като свърши мача, пусна 2-3 перални и положа превъзбудените си талибанчета да спят  Crazy Crazy  Crazy

# 266
  • Мнения: 327
bibi,страхотни снимки!!!
Дано сте си отпочинали подобаващо!!!

# 267
Биби много хубави снимки.   Grinning
Би ли казала как беше времето?

# 268
  • София, България
  • Мнения: 5 597
bibi, наистина страхотни снимки  Hug
много зеленина, много нещо  Peace
ако можеш кажи повече за времето  Mr. Green

# 269
  • София
  • Мнения: 6 559
Ето ме - времето беше предимно толпо (27 градуса) и слънчево, с изключение на ден и половина, в който валя дъжд, но на нас ни дойде доста добре, защото първия ден заспахме на плажа и бяхме розови като прасенца.Т на морето е 19-20 градуса, стори ми се по-топло от м.г. по това време в Кемер.За дъжовното време забавленията са - закрит, отопляем басейн, сауна, турска баня, парна баня и други всевъзможни, но вече платени спа процидури Grinning. Ние ходихме и на делфинариум (седалките са покрити). За децата - мини клуб, зала с игри за по-големите и анимация в залите. Най-много ми хареса това, че всичко в хотела е изчислено спряма броя тна стаите / гостите и няма никаква лудница и около басейните (братушките традиционно пляскат кърпите на пол позишън сигурно в 5 сутринта, но пък има 5 басейна - 3 големи, 1 детски и 1 бебешки и доволно много място+2 още два "частни", в които се влиза директно от терасите на т.нар Lake villas). На плажа бяха заети около 50% от чадърите. Ние прекарвахме основно там и  беше райско(шезлонгите имат и матраци). В ресторантите също винаги имаше места и вън и вътре ( на обяд са основен и турски), а вечер основния и 6 а ла карт ресторанта. Отначало си мислех, че е така, защото хотълът не е пълен, но всъщност беше, защото когато помолихме да ни преместят и се извиниха, че днес няма места, но утре вечер проблемът ще е решен. Първата вечер, мъжът ми изгорял и кисел реши да спи в 22 часа и супер се изнерви, защото стаята ни беше над Zom бара, в който от 22 до 23.30 свирят банди на живо, което за мен е кеф голям, но както и да е помолихме да ни сменят стаята. Сложиха ни в една, в която, ако нещо си чуваше, то то беше само птичките (идеално за семейства с бебета). Персоналът е супер любезен. Guest relation мениджърката обикаля всички ( все едно че има списък) и разпитва кой как си чувства имали проблеми бла бла. Показа ни и фамилните стаи, които са от 2 типа - със свързваща врата или 2 етежни ( долу е разтегателен диван, а горе спалня).Ако трябва да опиша хотела с няколко думи то те са - зелено, подредено, чисто (сменят кърпи всеки ден без да се интересуват дали си ги закачил или си ги ментал на ваната, загрижен за околната среда, чершафите на 2 дни; една мацка пък обикаля между стаите да пита как се справят камериерките, всяка вечер лижат басийните с нещо като прахосмукачка), и с някаква специфична атмосфера, все едно съм в  кафене на уличка в Неапол, или в японска градина или пък в испанско патио. Анимационият екип беше най-якият, който съм срещала досега с най-интересната програма играеха като професионални танцьори и актьори + песни на живо от 2-мата от екипа на агенция Томас Кук поразиха ме направо. Всяка вечер програмата  различна - традиционната турска вечер в изпълнение на ....българския балет Харем Grinning, мюзикъл вечер, комедийно шоу и т.н. Хора, на които не им се слиза от сцената. За храната няма да ви говоря, защото Дюкан-а го разминах с 200 км в час  Embarassed Embarassed Embarassed, може би като че беше леко бедно откъм плодове (имаше 3 вида ябълки, круши, портоколи, грейпфрути, едно като кайсия и зелен бадем). Другото, което не беше като в сайта е, че хотелът определено не е 5 звезди от гл. т. на стаите или по точно на баните, чисто е както казах, но е строен през 1996 г. и колкото и да се реновира, е леко захабено (фуги, ъгли, позакърпено със силиконец и т.н.).От 2003 до 2008 е получавал награди на ТУИ и Некерман изпраскани под една табела We`re proud  Mr. Green. Нямаше други българи освен нас иначе е доста интернационален - немци, холандци, французи, руснаци, украинци поляци. От другите хотели, които видях съм впечатлена от Корнелия даймънд (нов, голям, фешън, що годе зелен) и донякъде от Ела Куолити. Не ми допаднаха Спайс (прекалено ориенталски) и Адам и ева(прекалено квадратен, стерилен и огледален), но всеки има различни критерии. Беше една супер почивка,която желая на всички. Ако имате въпроси - питайте, ще се опитам да съм полезна!  Hug
п.с. съжалявам за грешките, но не съм чела написаното

Общи условия

Активация на акаунт