МАРТенче малко, сладко, гушкаме си вече с татко!

  • 12 500
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 18
niki21 - и ние горе долу сме така, но през ноща си буди и аз го храня с 90 мл. АМ , после трудно заспива и е един рев до 5 -5.30

natsti - аз не се цедя и за това ми е трудно да преценя колко кърма  изяжда , после пък не знам и колко АМ да му дам , за да не е гладен. Аз първо му давах по 60 , но и той се буди бързо и все е гладен  и за това овеличих на 90мл и е по добре на 3 -3.30 часа се буди. За бибата и ние сме така , довечера даже съм поръчала от магазин слънчице нова на нук , ще видим как ще е с нея , а иначе имаме до сега 3 различни модела  но не ги ще. И ние или сън или рев .  нощно време и ние на 3 часа.

Педито каза - нямя смяня на  нан , не съдържал меламин
- да ядем 10 мин на едната цица и 10 на другата и 90 мл АМ
-нощно ака иска тогава да му давам
-вода или чаи колкото иска

поръчах си от слънчице и кенгуро та ще се пробваме в будните периоди да се носим в него  щото иначе мъка

с Роси аз се чувах онзи ден и беше по добре от антибиотиците- иначе вирус е хванала  и не можеше много да говори щото гърлото и е зле .
сори но с една ръка

sia-  Hug
на всички сладки бебоци   love001

слънце страшни сте Heart Eyes

имам снимки но не мога да ги кача - помощ от някой може ли( мога само по скайпа да ги пратя щото съм много зле с другите опции) Joy

# 271
  • Мнения: 361
ние се разходихме доста, даже и на пазар бяхме.
Дума, ако искаш ми прати снимките на мен и ще ги кача.

# 272
  • Мнения: 48
Честито на всички нови мами и на бебчетата които са се родили на един ден с мояна дунда  Hug
На мен от хайманосване не ми остава време да седна на компа  Embarassed
Мами днес ни беше първата консултация-качили сме 1.200  Grinning и сме пораснали 2 см !Похвалиха ни ,че сме много жилави и ни биха пърата ваксина -очаквах повече рев  Grinning
Само едно ме учуди -педиатърката ни каза вече последното ядене да е в 9 вечерта и после чак в 6 сутринта и ако огладнее вечер водичка или бибата и така да измествам яденето докато се научим на този режим.Просто не виждам как ще стане  като моята дунда огладнее ли няма спиране реееееееев докато не почне да цока  Rolling Eyes А пък и ми се вижда голяма паузата и защо се прави това все пак  Rolling Eyes,въпреки ,че за мен ще е по добре ако се научи детето.

# 273
  • София
  • Мнения: 263


sisilota_88   bouquet , angel_for_you   bouquet честити дъщерички!
kasparita хубаво е да се отиде на гинекологичен преглед след като ти спрат лохиите, около 40 ден.
vily_st аз съм в Лозенец, няма да ти свърша работа с близка църква- ти нали си някъде Гоце Делчев, Стрелбище...
dilein- странна работа за тази голяма пауза между храненията, която иска да правиш педито. Все пак сте на 1месец едва!
А, кола маската ми мина добре- Мария се държа прилично , не рева докато чакаше, само си риташе нещо в количката.

# 274
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен. Деси добре сте си дошли отново тук и у дома със Вики. Честити бебчета на всички нови мами. Ние като излязохме сутринта в 10 и току що се прибрахме. Боцнаха ни Пентаксима днес - почти без рев. Тежим 3,500кг. и сме 54см. За цял месец момата дръпнала с 4 см. което много ме учуди и зарадва.  Цял ден мерим улиците с Белла, а dilein бяга по тъча само  Mr. Green и ако тези дни не пие кафе с нас ще я глобяваме Naughty

# 275
  • Мнения: 242
 sisilota_88 и angel_for_you - Честити рожби - Да са ви живи и здрави

Честити месечинки на дечицата родени на 09,02 и 09,03г. - да растат послушни и засмени.

Мери - добре дошла на Ангела в къщи.
Деси добре завърнала се - верно беше много усмихната на снимките.

Моля ви , споделете :
1. по колко гр. АМ давате на бебетата и през колко часа?
2.вода или чай ако пие бебчо,    по колко гр. за деня  може да изпие
3. мамите които кърмят и дохранват , как го правите т.е. първо кърмите и след това веднага ли им давате АМ  и също през какъв интервал от време?
4. всички ли правите нощно хранене?


1. На два пъти  ми се наложи да дам кърма от шише защото точно на неговото хранене трябваше да съм на лекар, та оставих 130 гр. а Никола изяде 120 гр.
2. Аз трябваше да давам задължително сладка вода заради дълго протичаща жълтеница, та от сутрин до вечер Никола изпива около 60-70 гр. но то от зор от моя страна - сега като мина изпива по 30-40 гр.
4. Ние имаме едно нощно хранене - след 21ч. кърмя около 02,00ч. и после в 5-6 ч. Не мисля още да го махам. Но и не знам как да стане - той като се събуди посред нощите иска да яде, иначе е рев. Ще чакам да видим дали няма да спре да се буди сам.

Относно гинекологичният преглед - аз днес бях на такъв. Всичко си ми е на ред, сега вече секса в къщата няма да е мираж, че нашият тати от м. август ме чака.  Embarassed

А сега един въпрос - относно прегледа при ортопед - знам че е задължителен, ама с направление ли става, или не? Ние преди два дни бяхме при личната, но тя нищо не ми каза, а аз забравих да питам. Питам за да знам дали да се обаждам на личната или да си го водя сама.

# 276
  • Мнения: 267
Аз тази седмица съм вече без помощ вкъщи, татито ни след голямата отпуска вече се върна на работа и аз само с една ръка успявам да ви изчета. Успокояващото е, че имам голям напредък (психически по-скоро) от началото на седмицата, когато щях да се побъркам, а тия дни вече си експериментирам с малчо да видя какво мога да правя с него и какво не. Преди малко за половин час, например, успях да го приспя като първо го сложа в леглото. Опитвам се вече да съм по-спокойна около него и да си организирам режими и аз. Досега все ми беше нервно, че докато се занимавам с него през деня не успявам нито стаята да изчистя, нито перланя да пусна. Но колкото и да ми се спеше сутринта, той докато спи, станах в 7 и точно за 40 минути си свърших всички задачки, които иначе цял ден ме тормозят като ги върша разпокъсано по 5-10 минути и наникъде. Опитвам се вече да не го грабвам веднага като се разцърка, а само като ревне истински, защото се оказа, че не всяко размрънкване преди плач, води до рев в крайна сметка. Изобщо ...опознаваме се тепърва май двамата самички.

Ходим на дъълги разходки, правим пауза за кърмене - отскачам до работа и после пак навън. Мен дори малко ме хвана слънцето и вече не приличам на смъртник, че от ниския хемоглобин ли какво, много бях жълта след раждането.

Все още ми е трудно като сме вкъщи и е спокоен да го оставям сам легнал, не ми се иска все на ръце, но оставя ли го да си лежи и стои спокоен около 20 минути максимум, а после се изнервя и винаги като почне да нервничи и да шава в леглото и почва да връща, не много, по малко, но няколко пъти и то може и отдавна да е ял и пак...явно от шаването ли какво..на някой друг случва ли му се? Просто хем си стои сам и не го държа, хем не мога за повече от 10 минути да се отделя от него, защото като се върна и пак е с протекла уста. Иначе вече с повечко оригване и като го държа изправен, не връща така като преди. Само в леглото ей така като е буден и мърда.

Някой питаше за преглед профилактичен при гинеколог. Аз също родих на 13 март и ще ходя вероятно другата седмица, лекарката ми каза след месец. Според мен съвсем си трябва  - не само, заради шевове, но и да се види матката как се прибира, аз лично искам и секрети да ми се видят, дали всичко е наред, защото то си е голямо разбъркване на средата там, да не вземе да стане някоя инфекция, ако е много разбутано положението.

Оф и се каня от 4 теми поне да питам Дез - струва ми се, че беше споделила веднъж, че са ходили вечер на гости ли на рожден ден ли, та в тази връзка исках да питам ...така с бебета до колко време продължава "ареста" до 8 часа вкъщи (или когато е банята). Знам, че след баня не трябва да се излиза, но това означава ли, че с бебето не можем никъде вечер да излизаме вече. Аз си мислех за вечеря при нашите и приятни прохладни вечерни разходки до морето лятото в жегите, но май няма да стане newsm78

Оф и да допълня, че се сетих - Веси беше питала за потичането и подплънките. Аз лично отказвам да ги ползвам - супер неприятни са ми, имам чувството, че ми задушават зърната някак си, а и така като държат влажно, имай предвид, че по-трудно ще ти се лекуват. Много по-добре е да ги държиш на въздух (респективно в по-широки дрехи). Аз вкъщи ходя с домашни тениски и колкото и да ги капя, не ми пука, изпирам ги. А като кърмя до мен винаги държа хавлиена кърпа да попивам. За навън понякога слагам подплънки, но не винаги - само ако мисля, че ще си проличи, ако тека. На мен не ми пречи, ако се намокря - нито ми мирише, нито ми е нехигиенично, по-скоро подплънките ми носят такова усещане.

# 277
  • София
  • Мнения: 1
Сисилота и Ейнджъл фор ю (мале, как изглежда на кирилица!), честити ви бебочки! Да растат, хубавеят и много да  ви радват!
 Маймунячето ми днес е било всички рекорди по рев. Бях го оставила на баба му, за да отида до офиса и той и на нея и е взел страха. В момента са на разходка за релакс и подготовка за нощното забавление на родителското тяло. Направо не знам какво щях да правя нощем без това свежо дете. Laughing Laughing
Нагайна, а кой е казал, че детето не може да пропусне една баня? Laughing Това, разбира се, ако чак толкова твърдо се плашиш от излизане след къпане. Лично аз не виждам никакъв проблем и след къпане да излезе, когато е топло. Как ли не сме ги изкарвали дечурлигата, особено баткото.

# 278
  • Мнения: 267
Ами то това е, че не се плаша, ама нали всички така казват...

# 279
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета .Честито на новите мами.Честито на всички бебоци на 1 месец и 2 месеца.

# 280
  • Мнения: 35
oki4 в Манастирски ливади съм.  Peace
Аз записах днес в една църква до нас за понеделник да ни четат чистата молитва - на бул. Бъкстон
За разлика от вчера Алек днес беше много нервен, до преди час беше такова реване, че даже аз и аз се разстроих (уф много е трудно понякога Crazy) Сега спи и го чакаме да се събуди и да го почваме (баня, хранене) и после дано да заспи Praynig
И сега да повторя въпроса си от преди обед. Моля за помощ Hug
А сега искам да ви запитам нещо. Както вчера споменах не наддаваме както трябва (500 грама е малко) и според педиатърката това се дължи на повръщането. Вчера ми направи впечатление, че Алек повръща основно и много след като е ял от гърдите ми и те са били препълнени (обикновенно след първото сутрешно ядене) - явно много бързо му тече и се нагълтва с въздух. Хубаво...обаче аз кърмя с накрайници и единствения начин това да стане е като го придържам (накрайника) на зърното. Алек лежи на възглавница в/у краката ми и цока. Четох, че трябва да го сложа в друга поза, за да тече по бавно кърмата, но при мен не се сещам как да стане това. Дайте някакви идеи как да стане това, че да почнем да дебелеем най-после yes Иначе по време на яденето го оригвам по няколко пъти

# 281
  • Мнения: 2 495
Момичета, казвайте заглавия за предстоящата тема, че нямам нищо впредвид, а така не мога да я пусна... Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 1 906
Здравейте,
може ли един глупав въпрос Embarassed
Значи, аз родих на 13-ти Март - нормално, с епизиотомия, имах 4 шева външни, а за вътрешни не знам колко. И досега се чудя дали има контролен преглед, на който все пка трябва да се отиде след месец, или повече? На мен нищо не ми казаха от болницата, и ме е срам да звънна да питам. Може ли мнение? При вас как е - има ли такъв контролен преглед?
И аз родих на 13.03 и доктора ми каза след месец и половина да отида на преглед  Peace


...
А сега един въпрос - относно прегледа при ортопед - знам че е задължителен, ама с направление ли става, или не? Ние преди два дни бяхме при личната, но тя нищо не ми каза, а аз забравих да питам. Питам за да знам дали да се обаждам на личната или да си го водя сама.
...
На мен в болницата която роди ми казаха, че се взима направление за прегледа. Другата седмица сме на първи преглед с бебка и ще й взема и направлението.

# 283
  • Мнения: 107
Аз измислих едно дано ви хареса!!!   Peace   Мартенчетата мънички,се кокорят вече със очички!

# 284
  • Мнения: 69
vily_st и аз кърмех с накрайници и си държах бебо притиснат до моето тяло,от време на време придържам гърдата иначе накрайника ми си седеше сам,след няколко суквания и той вече е залепнал за гърдата ми,иначе е много кофти с накрайника когато започнеш да гониш устичката на многоооо гладно бебе което постоянно си върти нервно главата #Crazy голямо гонене пада и той накрайника се отлепя ooooh!


да се похваля-разбрах от какво се е изринал моя Теодорчо от лигавниците,на скоро купихме едни много готини големи но не са памучни и май се оказа че са много груба материя за неговата кожа,днес сме с памучни и вече виждам как пъпчиците не са червени и даже са намалели Party дано да се оправим скоро


я кажете тая противохепатитната ваксина (втората) плаща ли се newsm78 въобще за бебоците плаща ли се нещо,нямам си и на идея за прегледи,ваксини и т.н. newsm78


red_girl много готино  Peace

Общи условия

Активация на акаунт