Към майките на момченца - СПЕШНО!!!

  • 4 865
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Момичета, имаме проблем, а лекарката ни не си вдига телефона. Моля за съвет - да направя нещо, докато я открием... Момченцето ми е на 4 месеца и половина. Цяла сутрин е нервен, преди малко при преобуване забелязах, че кожичката на върха на половия член е леко зачервена. Като я придърпах леко се разтвори като розичка, изглежда като възпалена. Сутринта не забелязах такова нещо. Но сега явно го дразни, плаче непрекъснато. Какво да направя, как да му помогна? Трябва ли спешно да идем на лекар, или може да изчака до понеделник?
Благодаря ви предварително...

# 1
  • Мнения: 2
Сложи малко риванол и се свържи с лекарката да погледне

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Може да се опиташ да го измиеш с вода да се успокои мястото. Свържи се с лекарката или го заведи до някой медицински център.

# 3
  • Мнения: 185
Измих с вода, но ефектът беше краткотраен - явно до следващото напишкване  Sad . Сега кисна смрадлика. Дано докторката ни вдигне...

# 4
  • Мнения: 755
 Промий зачервеното място с риванол/ може и със смрадлика , тя успокоява/ и след това намажи с лидокаин/той ще успокои , ако има болка/.
Следи кога го дразни , когато пишка ли или по принцип е нервен при допир на памперса.
Продължавай да търсиш докторката. Не, се притеснявай,  щом няма подуто... не е толкова страшно.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 310
И аз имах подобен случай. Компрес с риванол помогна много. Peace
Но е най-добре доктор да го види. Peace

# 6
  • Мнения: 185
Компрес с риванол помогна много. Peace
Embarassed Извинявам се за глупавия въпрос, но как се прави компрес на такова място? Промивката ясно, но компрес... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 117
Остави го без памперс на въздух, колкото можеш повече. Опиши по добре - главичката вижда ли се, зачервена ли е, подута ли е?

# 8
  • Мнения: 4 434
С марля,аз така съм правила.


Компрес с риванол помогна много. Peace
Embarassed Извинявам се за глупавия въпрос, но как се прави компрес на такова място? Промивката ясно, но компрес... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 817
Судо крем помага при възпалена кожа. Аз за малкия съм ползвала такъв.
Компрес със смрадлика /тетра/ също е добре наистина.

# 10
  • Мнения: 1 187
Риванол. Щом я забелваш поне малко, значи не е слепнала. Можеш да го намажеш и с diprogenta. На нас това ни бяха изписали. Съдържа гентамицин.

# 11
  • Мнения: 1 167
Има риванол под формата на кремче - с него мажи и до редувай с дефламол.

# 12
  • Мнения: 185
Риванол. Щом я забелваш поне малко, значи не е слепнала. Можеш да го намажеш и с diprogenta. На нас това ни бяха изписали. Съдържа гентамицин.
Забелвам малко, колкото да не слепне кожата, но без да насилвам, за да се види главичката - така ми препоръчаха. А можеш ли да ми кажеш каква е причината, поне каква беше при вас? Нашата докторка още не вдига, явно го е ударила на почивка (не мога да я виня, в това време!)... Чудя се сега има ли смисъл да тормозя детето и да го мъкна по дежурни кабинети, като във вторник така или иначе сме на консултация... newsm78

# 13
  • Мнения: 1 187
При нас си беше слепнала, съответно я забелиха цялата. Промивки с риванол, смрадлика и дипрогента.
Сигурна ли си, че раздразнението идва от пишето ? И друго - проследи дали си пишка нормално. Ако го боли, ще намали уринирането, което е причина да го заведеш на лекар. Ако пък си пълни нормално памперса, продължавай с риванол и смрадликата.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 120
щом  плаче - идете на лекар, явно има нещо. не бих чакала понеделник ,да се мъчи детето.ще го прегледат - не само пишето може и друг да е проблема.
и по-добре не давай да му дърпат пишата. нормално е на 4 месеца да не е отлепена ест.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=966 виж тук има снимки как изглежда патологичната фимоза, когато се налага намеса....
иначе може да е раздразнено, възпалено и т.н. по много причини.....

Общи условия

Активация на акаунт