За сладките и яслата...

  • 2 093
  • 19
  •   1
Отговори
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Здравейте, то аз трябва да попитам в самата ясла, защотот скоро детето ми ще ходи, но ме притеснява една работа. Знае ли някой в яслите, уточнявам в яслите, дали дават да речем вафли на децата? Защотот аз съм доста против и от скоро започнах да давам захар, камо ли пък вафли или шоколади, според мен е ненужно и вредно. Де да знам.. та дали дават такива неща в яслите? Не ми се ще това да е мястото, дето ще го научат детето на подобни неща, така или иначе е ясно, че рано или късно ще почне и по бонбони и шоколади и бла бла.. ама аз имах планове поне след година да й дам такива неща. особено за шоколада знам, че не е препоръчителен до около три годишна възраст, но мипопадна инфо че някъде по яслите дават вафли и се облещих, малко или много за някои деца това може да се окаже алерген, говорим за деца около годинка... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
В нашата бивша ясла им даваха.

# 2
  • Мнения: 8 999
В нашата ясла имаше и детска кухня - каквото ядат децата в яслата, това даваха и за вкъщи. Никога не е имало пакетирана храна. Обикновено десертите бяха бисквитена торта или някакъв крем, малеби, мляко с ориз, грис или сезонен плод. Синът ми посещаваше същата ясла от 2 до 3 годишна възраст, но вафли не са му давали /дори за следобедна закуска/.

# 3
  • Мнения: 447
В нашата ясла не са им дава ли ,менюто им беше същото като на млечната кухня.

# 4
  • Мнения: 1 043
В нашата ясла не са им дава ли ,менюто им беше същото като на млечната кухня.
И при нас е така.
Кремчета им дават, но вафли- не.

# 5
  • Мнения: 6 031
В нашата ясла не са давали вафли, но се е случвало да дават солети, бисквити и пица/имам предвид не в менюто/.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, освен ако не е някаква почерпка от деца по разни поводи.

# 7
  • Мнения: 798
В яслата сина ми даваха. Веднъж до два пъти седмично на следобедна закуска. Аз също съм много против, възмущавах се, говорих с директорката, че филия с шоколад е крайно неподходяща закуска за деца яслена възраст, но тя ми обясни, че кухнята е една за яслата и детската и освен това трябвало да влязат в някакъв бюджет и с други думи - ако не ми харесва - проблемът си е мой  ooooh!
За да са максимално задоволени моите "претенции" относно храната на детето - аз го водех в ясла след сутрешната закуска и го взимах преди следобедната. Така че то получаваше там само обяд. Сега е в детска градина и продължавам сутрин да го водя след закуска, но вече след обяд яде там, просто защото не смогвам да го взимам.

# 8
  • Мнения: 2 312
Моята дъщеря не е ходила на ясла,но съм вземала храна от там.
Вафли дават за следобедна закуска,не мн.често,но все пак..- Боровец,без шоколад,по половин вафличка на дете

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
В нашта ясла им даваха вафли за следобедна закуска. Не често, но се случваше.

# 10
  • Мнения: 2 478
За вафли не знам,но пасти и бисквити дават.

# 11
  • Мнения: 7 821
Зависи дали детето ще посещава самостоятелна ясла или такава към ОДЗ.

В самостоятелните храната е по-подходяща за малките и е по-вероятно да не дават вафли.

В ОДЗ-тата храната е една и съща и за 10 месечните и за 7 годишните. Там е по-вероятно в петък за следобедна закуска да имат меденка или вафла.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 114
Ако яслата е в рамките на ОДЗ, храната е една за всички групи. Все пак, вафли се дават рядко (поне в градината на дъщеря ми). В повечето случаи закуската е кремчета или филия с нещо. Менюто се слага всяка седмица на видно място, така че можеш да видиш, ако в някой от дните е предвидена вафла, и да предупредиш персонала да не дават на детето ти.

# 13
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Дъщеря ни беше в яслена група в ОДЗ, редовно имаше вафли или пакетирани закуски за следобяд/например три от пет дни/.Случвало се е да я взема веднага след сън и ми даваха закуската, попадала съм и на развалени вафли в срок

# 14
  • Мнения: 581
И при нас даваха пакетирана храна, макар и рядко, за следобедна закуска.
Още при постъпването на ясла се попълва картон, в който можеш да посочиш дали детето ти има алергия към нещо и ако искаш там можеш да посочиш шоколад. Също така можеш изрично да предупредиш, че не желаеш да му дават такава храна за закуска, но то все пак ще гледа как другите хапват и никак не е изключено да му се прияде, въпреки че е вредно Wink

Общи условия

Активация на акаунт