Страстна седмица в Италия - част 97

  • 17 880
  • 309
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 100
Добрутро  Grinning

Така, под варианта на море в "4ужбина" добавям и опцията Турция на Деска  Sunglasses

Наистина във Варна и БУргас е най добре да се мине транзит. И ние миналата година доста пообиколихме. Миликс4е, позволи ми да те оспоря малко. Варна за мен беШе най красивият град в бг. Оба4е сега е друго, поне аз го намерих доста променен..мръсно е, няма ули4но осветление навсякъде ве4ер, парковете, градинки и фонтани пла4ат за оправяне и добра поддръжка...и са ми се набили в съзнанието изпаренията на канализация, при една разходка в Морската градина  Sick... музеи и магазини не съм посеЩавала...Бургас никога не съм го харесвала. Ходихме и в ботани4еската градина в Бал4ик, е там ве4е определено ми се доплака...нямаШе ниЩо обЩо със спомените ми отпреди 10 години..запуснато, половината от растителните екземпляри из4езнали или изсъхнали...Незнам къде отиват парите, как усвояват обЩински приходи, такса за посеЩения и не на последно място субсидии От ЕС. ЛОШо.

Виж живописния пейзаж в България никой не може го съсипе, удоволствие голямо е да се разхождаШ с кола и да спираШ тук и там, ние обиколихме смело мога да кажа цялото 4ерноморие тогаз (бяхаме без бебинка Simple Smile )стигахме и до нос Калиакра..избоЩо такива места а са вели4ествени с природната си красота...
Но за отдих и по4ивка изцяло се отказвам от услугите на сънародниците си.  Peace

Миликс4е, постни някоя покана да видим Simple Smile Колко дни остават до сватбата, вълнуваШ ли се, има ли сцени4на треска малко? Wink а на Маргито тоалета подготви ли? Simple Smile

Хуабав ден на вси4ки
  bouquet

# 301
  • Мнения: 52
4естит рожден дем на малките рожденици да бъдат здрави и умни за радост на мама и тати.  bouquet

По слу4аи море,аз миналата година писах .Бяхме на Поморие и останахме супер разо4аровани.От там газ по южното 4ерноморие през Созопол( много ми хареса) ,Китен (ужас) ,Малко Търново и в Турция(много ни хареса,даже беше по евтино от БГ).
Това лято съм сам съми4ка.Моито М е на мисия пак за 4 месеца,детенце в Бг, а с моита свекърва избрахме и купихме бунгалото,незнам дали си спомняте питах ви за инфо.ето я :
http://www.mondocasette.com/item_9_31/Bungalow-in-legno-pareti-6 … egno-mod-SAN-26mq
Та това лято съм в Сарденя на плажа  Laughing Laughing  за да се слага.

# 302
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета,
не съм чела всичко, което сте изписали.. Напоследък не съм много редовна във форума, ама ми се струпаха разни проблеми. Преди два дни пак направих цистит, много се нервирам, а тук не мога да отида и на лекар. Почнах вече да се притеснявам, че е нещо по-сериозно, защото се лекувам от половин година. Хем искам вече да се прибирам, та да отида на лекар, хем не искам, че тук имам проблеми с приятеля ми. Абе с една дума нещата между нас много, много не вървят добре. Той си има разни проблеми в работата и си го изкарва на мен  Sad  Вчера се запознах с бившата му много сериозна приятелка, която е на екскурзия тук с мъжа си. Доста странно ми беше. Вие попадали ли сте в такава ситуация и как се чувствахте?

# 303
  • Мнения: 5 710
Здравейте:)
Прибирам се за обяд днес... и моята жена ми засадила доматите.
Така се ядосах ... Бях правила етикетче на всяка саксийка какъв сорт са, а тя ги посадила и сега не знае кое растение откъде е взела , а тя ми се хили и пита " Е то кво значение има". Ми има, за мен има!
Аз ѝ обясних, че това орто го правя не защото нямам пари за домати, или ми е задължение,  а защото искам да се занимавам със земята, с растенията, приятно ми е.
Нямам нужда да ме 'отменя' в това, ако иска да ме отмени да направи нещо друго. Отговорът беше, че било време вече да ги слагаме, и да съм кажела на мъжа ми да окоси тревата, защото съседите вече 2 пъти са косили. Така подпалих моторетката ...
Хем е искала добро да направи, да помогне, хем ме ядосва здраво такава помощ. Свекървище. Crossing Arms
Нямало какво да прави сутрин, 'баббо' като тръгнел и идва в моята градина да ми помага.. Баси, миналата година ми беше окастрила олеандъра и го беше оставила на 3 клона по 2 метра високи, за да го стимулирала да цъфти...

На всичко отгоре не ги е посадила както искам и сега трябва да ги вадя и да ги местя. 

# 304
  • Мнения: 750
 Joy Joy  JoyХа ха Лени голям е образ  твоята женица.Сигурно е искала да ти помогне по някакъв на4ин.Просто и обесни,4е без твое разрешение не трябва да ти пипа нещата и да си върши нейната работа Peace
Деси съжалявам за проблемите ви с приятелят ти Confused
Джуфи браво бе я виж какво сладко къщенце си си намерила Hug.Остава само да ни каниш в Сардения на гости Laughing
Дюн 4есно казано ние останахме малко разо4аровани от Турция или всъшност от местото където по4ивахме миналата година в Бодрум.Толкова много ми го хвалиха а всъшност е като на бит пазар,само бутки и магазини с фалшиви стоки и продава4и които се дразнеха ако не им купиш нищо от стоката.В един магазин без малко щаха да ни бият Laughing.Маурицио го хвана и шубето като взеха да се карат тия ми ти джагали за един 4ифт дънки които не исках да взема щото бяха дефектни Shocked

# 305
  • Мнения: 52
хахахахах моми4ета гледам нашата Теодорка по феста италиана раи 1 ..малее каква излагация прави хороскпо на Салемме ,ужас ..има стахотен италиански ахахахаххаха ......охххх охх  страшни нови О4И има ,пластика ...гледаите го .

Ники грижи нямаш от следващата година . Laughing  ето каде се намра и терен4ето .




отзад то4но където са колите ,ни е местото.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 10:58 от jufka

# 306
  • Мнения: 2 603
Просто ще трябва да се опитам да гледам по-философски на нещата, ама не винаги е лесно. Довечера сме на вечеря с бившата  Sick  и сега съм се наклепала с разни маски да се правя на хубава  Laughing Да ви кажа само как си фраснах главата в тавана, щото един гарван литна от терасата и аз се стреснах и се изправих рязко. Леле видях звезди посред бял ден. Сега ми се заформя цицина и на без това ръбестата ми глава.  Rolling Eyes
10cent's това е доста неприятно, аз много се нервирам някой да ми пипа нещата, имам си моя територия и толкоз. Представям си как си се ядосала.
nikoleta77 благодаря ти, ще гледам да се взема в ръце.

# 307
  • Мнения: 191
4естит Рожден ден със закъснение на Андреа и Борис. Да носят много радости на мама и татко.


Ние също останахме разо4аровани от последното ходене на Созопол (август 2007), беше много претъпкано, строили, та се забравили, няма къде да паркираш, което зна4и 4е не можеш да ходиш на други плажове освен на централния или Харманите. На плажа оба4е беше такъв гъ4, 4е за малко един от близнаците не се изгуби....
Миналата година бяхме в Гърция, и останахме много доволни.

# 308
  • Мнения: 247
Включвам се едва днес, та подред...
Деси, много да те радват децата и да растат здрави и умни и все така красиви! На Андрейко също пожелавам да радва мама и тате!
  Ние все още кашляме, без температура, но няма оттърване от кашлицата.
  В Клюкарника попаднах на една тема за циганите и се зачетох, че ми стана интересно. Как бихте коментирали статута им на ит граждани? На мен ми звучи много абсурдно...
Ето и  цитат на потребителката:

        Мислех, да пусна нова тема, но ще използвам тази -  Родните роми - щастливи и  недискриминирани, отчете доклад на ЕС

http://www.dnes.bg/article.php?id=70240&page=3#comments

А на въпроса за мен решението е следното "Да се поучим от Италия. Вземете се поитересувайте там как са законите относно ромското мацинство. Те се водят МАЛЦИНСТВО. И като такова НИКОГА не могат да придобият статут на италиански ГРАЖДАНИН. Не могат да ползват привилегиите на италианския ГРАЖДАНИН. Нямат право да гласуват и много други неща. По този начин те НЕ ВЛИЯЯТ на живота и бъдещето на Италия. Освен това те НЯМАТ право да живеят на едно място повече от 1 ГОДИНА. Длъжни са постонянно да се местят, като правителството им осигурява временни терени и ХИМИЧЕСКИ ТОАЛЕТНИ. За еднин мангал да живее в Италия е кошмар. Така трябва да стане тук! Събрахме мангалите от Румъния, Гърция, Албания, Сърбия защотото тук ги храним БЕЗПЛАТНО! БСП ги поддържа! ВИЖТЕ ИТАЛИНАСКИТЕ ЗАКОНИ И ГИ ПРИЛОЖЕТЕ ТУК ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ!"

# 309
  • Мнения: 191
Хайде, заповядайте в новата тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394255.new#new:


Общи условия

Активация на акаунт