Частна детска ясла в София

  • 157 099
  • 810
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 347
Lucanka,много хубаво звучи. Таксата каква е?

# 526
  • Мнения: 173
По добре се обадете там директно
http://www.nemo-bg.com/index.html

Моето момиченце си е кръстило бебето Караманска (така се казва едната госпожа)

научили са я и на нещо прекрасно, събира си двете шепички и ме пита "Какво има в шепичките ми", като кажа "Не знам" ми казва " Милувка" и ме гали по бузките.

някакво безвремие, спокойствие и щастие царят там, сякаш навън няма проблеми или студ.

Приказно е

# 527
  • Мнения: 347
научили са я и на нещо прекрасно, събира си двете шепички и ме пита "Какво има в шепичките ми", като кажа "Не знам" ми казва " Милувка" и ме гали по бузките.
Ауу, като си го представих направо се разтопих  Heart Eyes Ще я имам предвид тази ясла, благодаря.

# 528
  • Мнения: 3 157
Цитат
Момичета, може ли отзиви за " Ново поколение ". 
 
 

Преди месец и половина е зададен въпроса,но сега го виждам,съжалявам.
Ходих до там да питам дали могат да вземат детето ми на 2 години и 4 месеца за половин ден.Не можах да разгледам из стаите,защото директорката я нямаше(идвала следобед само),но видях,че двора не се използва,т.е.децата не се извеждат навън.Групата от 2 до 3 години е от 12 деца,като едно от тях е на половин ден.Таксата за цял ден е 500лв,за половин-400лв.За малките ми казаха,че се грижели в стаите на 2-я и 3-1 етаж(яслата се намира в една стара къща).Притесниха ме стъпалата-страшно са стръмни и детето ми не може да слиза само по тях,незнам как ги пренасят от единия етаж на другия....

# 529
  • Мнения: 649
Още едно въпросче за Доверие,
когато отидохме за срещата с директорката видях само 3 жени да се грижат за децата. Една по-възрастна с къса коса и две по-малди момичета.
А директорката каза, че за първата група, където с анай-малките се грижат 3-ма човека.

Имате ли наблюдения за броя на персонала и дали реално има възрастово разделение в яслата?

Синът ми е с АБКМ, доклкото разбрах от г-жа Горанова имат и други такива случай. Даде ми едно меню да разгледам, но в него имаше ястия  или десерти с мляко. Тя ми каза, че това мляко е от тезис пециалните за деца с алергии, но не съм много сигурна. Синът ми все още е на Фризопеп, а ме съмнява в кухнята да готвят с него. по-скоро ще слагат Фризо HA  newsm78

# 530
  • Мнения: 462
desika, според мен се притесняваш прекалено много! Защо? Преди около две седмици присъствах на разговор между сестрата и майка на ново бебе, което е с АБКМ (или поне педиатърът така мислел ... ). Жената имаше хиляди изисквания - храна, облекло, преобуване ... каквото можеш да се сетиш ... вчера я засякох пак и тя не можеше да се нахвали колко добре понася яслата на детето и - по всички показатели. Simple Smile

Знам, че двуседмичен период принципно е кратък, но за мен той бе предостатъчен, за да разбера как се грижат за моята бебка. Simple Smile

Знам и, че първоначалното притеснение е адски силно! Обаче и ненужно, същевременно! Кажи си конкретните изисквания и, повярвай ми, не само ще се спазят, но и допълнят Wink сестрата е абсолютен професионалист! Simple Smile Пример - щерката мин седмица кашля, ама яко. Водя я на трима лекари, независими! Изследвания, всичко - в норма. Нищо и нямало, леко възпаление на гърлото. Изписаха капки за нос и Проспан. Разказвам всичко на сестрата и и давам лекарствата. Тя ме гледа леко скептично. Изведнъж това дете спира да кашля - само два дни по-късно ... и аз я питам - "Значи все пак действат сироп и капки?" И тя ми отговаря - ами, аз си позволих да и давам еди-какъв си сироп за кашлицата, защото за малки деца не е полезно да се втечняват секретите - така кашлят още повече, А и този, който и дадох, е с Живовлек ...  Shocked Кажи ми, това не е ли отношение?! Значи, тези лекари не ми познават детето (освен педи, ма и тя ... залюпена), а тази жена - чува кашлицата, познава конкретното дете и помага по най-добрия възможен начин. Simple Smile
Иначе, да, има разделение между групите. И, да - три жени се грижат за малките, които, ако съдя по снимките, са не повече от 8-9.  Peace Дано съм била полезна! Simple Smile

# 531
  • Мнения: 1 020
Добре де дете, което е с капки за нос и с сироп за кашлица не се ли води болно и да трябва да си е у дома?
Това не говори много добре за яслата според мен Sad

# 532
  • Мнения: 1 153
Нито факта, че сестрата започва лечение (макар и правилно) по самоинициатива...

# 533
  • Мнения: 1 217
По добре се обадете там директно
http://www.nemo-bg.com/index.html
Досега им звънях, но никой не вдига. Транспортът отделно ли се заплаща ?

# 534
  • Мнения: 3 157
Мишолина,не че съм се насочила към тази ясла,но след това което прочетох в поста ти,не бих я препоръчала на никой!
Сестрата си позволява да самоизписва лекарства,защото....не било полезно да се втечнява кашлицата Shocked Shocked ShockedИ ти и се радваш Shocked

# 535
  • София
  • Мнения: 6 680
....Изведнъж това дете спира да кашля - само два дни по-късно ... и аз я питам - "Значи все пак действат сироп и капки?" И тя ми отговаря - ами, аз си позволих да и давам еди-какъв си сироп за кашлицата, защото за малки деца не е полезно да се втечняват секретите - така кашлят още повече, А и този, който и дадох, е с Живовлек ...  Shocked Кажи ми, това не е ли отношение?! .....
Мишолина, ако това се беше случило с моето дете, щях да вдигна скандал вероятно. Не е нормално сестрата от ДГ да лекува дете по нейно усмотрение, и то без да предупреди майката. Ами ако беше сироп, към който детето има алергия, а тя не знае за нея?

# 536
  • Мнения: 1 114
Аз за последно по темата с Доверие, че вече взе да става много. Всеки човек и най-вече майка в случая има различни критерии, темата помага с отзиви но си е най-добре всеки сам да отиде и да си прецени на място. Аз например преди Доверие по препоръки от форума бях дала детето си другаде и останах крайно разочарована.
Аз смея да твърдя, тъй като съм обиколила впоследствие на първото място доста места, че Доверие е едно от най-добрите места за отглеждане на деца. Говоря за тези места, които са в района Слатина, Гео Милев, Редута, Оборище и т.н. Нямам наблюдения върху другите. Харесва ми и отношението на персонала и на директорката, материалните условия и най-вече по самото дете се вижда че му е добре. Разбира се, няма пълно щастие и там има неща които не са напълно по мой вкус, но с тях мога да направя компромис. Важното е, че съм спокойна, когато тя е там. А, и за извеждането навън се използва почти всеки благоприятен момент, което е рядкост на другите места.
Относно болните деца, стана въпрос, че има място където да се гледат болни деца отделно от другите. С другата забележка съм съгласна, че е хубаво първо да се говори с майката преди да се дава на детето нещо. Предполагам, че конкретния случай е бил такъв в който е могло да се действа така.

# 537
  • Мнения: 462
Може би трябваше да доуточня ... Simple Smile То аз си и знаех, че трябва, ама пуст мързел ...  Embarassed

1. Занесох и освен рецептата, и направленията към другите лекари с изписаните диагнози + заключения на специалистите (за да види дали наистина не е нещо заразно и дали наистина е добре да водя детето на ясла ...  Peace не искам от една "обикновена" кашлица да бумне цялата ясла, я ), вследствие на което тя ме изгледа критично като и показах и рецептите ... Simple Smile
2.  Този сироп винаги е повлиявал добре на детето и със сигурност няма проблем с него ...  Peace отдавна си говорим с нея, че педиатърката е представител на фирмата, произвеждаща Проспан и затова го изписва (наред с други лекарства, които не са ОК в определени случаи) ...

Реших да съкратя историята и се извинявам, че съм останала недоразбрана ... В случай, че ви интересува, като питах УНГ по телефона дали другият сироп все пак не е по-добрият вариант, той ми отговори, че ДА при всички положения, но не посмял да ми го изпише, защото "педиатърът най-добре си познава детето!!!" ... и "Не влизал в конфликт с колеги" ... и днес ще се потретя, но не ме е страх от болест, а от некадърни лекари! Многократно ТАЗИ сестра е доказвала, че познава МОЕТО дете в пъти по-добре от всеки лекар, при който съм го водила ... посочих само най-пресният случай! Има много други, в които ИМЕННО ТАЗИ СЕСТРА, е насочвала къде е проблемът на детето ... до момента - на 100 % безпогрешно!!!! Именно тя ми каза, че когато се изписва антибиотик, е задължително да се дава и имуностимулатор (преди месеци)! Нито един от специалистите тогава, не спомена за такова нещо...

 Peace Доверие-то е голяма работа в тоя живот, момичета Wink И Поли е много права: „Всеки човек и най-вече майка в случая има различни критерии, темата помага с отзиви но си е най-добре всеки сам да отиде и да си прецени на място.“ Защото, ако това със сигурност е НАШАТА ясла, то може и да не е вашата ... Wink 

# 538
  • Мнения: 649
Благодаря за отговорите,

не искам да пораждам спор, просто имах някоко допълнителни въроси, на които се радвам, че ми отговорихте.
Радвам се, че вашите дечица се чувстват добре там.

Ако се спрем окончателно на тази ясла, по-нататък може и аз да изкажа своето мнение.

# 539
  • Мнения: 173
По добре се обадете там директно
http://www.nemo-bg.com/index.html
Досега им звънях, но никой не вдига. Транспортът отделно ли се заплаща ?

0886 510 463 това е мобилния телефон на Моника директора на градината

Общи условия

Активация на акаунт