Отговори
# 630
  • Мнения: 187
Eliza_V, прочети първия пост на темата. Много неща ще ти станат ясни!!! За съжаление възрастовата граница доста пада, има млади момичета като теб с конизация... Когато ми правиха моята бяхме три - аз и две момичета на 21 и 19 !!!!! години. Щом като са те гледали на колпоскоп и са преценили, че трябва да ти направят биопсия изчакай резултата от нея. Не е задължително да ти бъде правена конизация, може да се наложи само горене или нищо... Всичко зависи от резултата. Желая ти всичко да е наред и да няма място за притеснения!

# 631
  • Мнения: 636
Сега бях на преглед - втори след конизацията. Докторът видя с колпоскопа (и аз също ги видях) бели петънца по шийката ми. Взе ми цитонамазка и каза, че ще говорим повече като излезнат резултатите. Написа на бланката на цитонамазката да я гледа патолога, който ми е правил и хистологията след конизацията. Сега чакане до 1 юни.  Sad
Говорих с доктора - цитонамазката ми е IIБ група. След цикъл този месец, ще ходя да изгорим белите петънца.

# 632
  • Мнения: 604
Здравеите, аз искам да Ви попитам нещо относно ЧПВ. До колкото съм чела, вярно ли е, че жената може да се зарази от мъжа ако той е носител на този вирус и дали може мъжът да се изледва, за да се знае дали носи вируса или не.  И какво представлява самото иследване? Благодаря Ви предварително за отгорите Wink

# 633
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте момичета,   Hug
редовно ви чета. Да се похваля ходих при д-р Карагьозов, много симпатичен човек, чак съжалявам, че преди конизацията не съм ходила и при него на консултация, но това е минало вече.
Резултат от цитонамазка ПАП 1, колпоскопията ми е чиста и каза, че съм абсолютно здрава и нямам никакви причини да се притеснявам. По принцип правел скица на колпоскопията, но при мен нямало какво да скицира. Мога да кажа, че вече дишам по-спокойно!
Кюбит, съжалявам за близначето, но съм сигурна, че момиченцето ти ще ти носи много радост  Hug
Момичета, бъдете здрави! Дано да нямаме нови попълнения в темата и да четем само за добрите резултати на ветеранките като мен тук.  Hug

# 634
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
здравейте, момичета!

опитах се да прочета темата, ама много сте писали... Wink
искам да отида на преглед при гинеколог. препоръчаха ми д-р Чакалова ( клиника Гинека- София), която работи и в Онкологията.
моля, дайте мнение!  Praynig

# 635
  • Мнения: 156
здравейте на всички! Искам да ви попитам каква е вероятността след конизация да се появи нещо отново?

# 636
  • Мнения: 22 894
здравейте на всички! Искам да ви попитам каква е вероятността след конизация да се появи нещо отново?
Има вероятност,на мен ми се появиха нови зесегнати участъци,макар и малки.Затова първоначално се правят контроли на 3м.,после на 6м.Така поне 2г. Мен ме конизираха юли 2007-ма,а петната се появиха пак септември 2008-ма.Изгориха ми ги.Надявам се да нямаш повече проблеми. Hug

Здравеите, аз искам да Ви попитам нещо относно ЧПВ. До колкото съм чела, вярно ли е, че жената може да се зарази от мъжа ако той е носител на този вирус и дали може мъжът да се изледва, за да се знае дали носи вируса или не.  И какво представлява самото иследване? Благодаря Ви предварително за отгорите Wink
Няма смисъл от това изследване,ако вече сте имали полови сношения има голям шанс да си заразена.Освен това самата ти може да си носител на някой щам на ЧПВ,но да не си имала проблем досега.Дори мъжът да се изследва,той няма как да се лекува.Тогава какво правим,зарязваме мъжа ли?! Peace

# 637
  • Мнения: 604
ми де да знам, просто ми е интересно. Знам, че няма как да се лекува ама поне да знам дали може да ме зарази с 'лошите' щамове или не. Аз от тази гледна точка се интересувам дали мъжете могат да се изследват.  beer

# 638
  • Мнения: 22 894
ми де да знам, просто ми е интересно. Знам, че няма как да се лекува ама поне да знам дали може да ме зарази с 'лошите' щамове или не. Аз от тази гледна точка се интересувам дали мъжете могат да се изследват.  beer
Такааа...Значи,за да е напълно честно,трябва и двамата да се изследвате.Това,че ти нямаш никакви оплаквания,не значи,че не си носител и не си заразила ти мъжа си.Тук няка кой кого заразил,важна е профилактиката и посещение при добър лекар.

# 639
  • София
  • Мнения: 15 219
Преди време бях писала тук за прегледите, които смятам да си направя.
Резултатът от първата цитонамазка, която напарвих при гинеколога си са добри. Довечера ще си взема резултатите и от втората.
Тогава, надявам се, ще имам още повече причини за радост.  Praynig

Виждала съм тук, в темата, че разшифровате резултатите на момичетата. Бихте ли ми казали какво означават и моите.

"Порцио вагиналис.
Комплекси от повърхностни и интермедиерни плоски клетки и оскъдни левкоцити.
І. група ПАП.

Цервикален канал.
Фрагменти от ендоцервикален епител нискостепенно инфилтрирани от левкоцити. Паваж от ендоцервикални клетки и умерен брой левкоцити.
І. група ПАП."

Благодаря ви!  Hug

# 640
  • Мнения: 42
Няма нищо за коментиране, няма по-добър резултат от Рар 1. Честито  след 6 месеца пак на лекар.

# 641
  • София
  • Мнения: 15 219
О, да, за ПАП 1 и аз знам, че е най-добрият възможен резултат.   Simple Smile Затова съм толкова радостна. Надявам се и втората цитонамазка да го потвърди.
За тези фрегменти и комплекси от клетки се чудех какво означават.

# 642
  • Мнения: 42
Това е съвсем нормално описание на находката, това са клетки на които мястото им е там. Наличието на няколко левкоцита говори за прекарана инфекция. Всичко е нормално, радвай се на хубавите резултати.

# 643
  • София
  • Мнения: 15 219
Благодаря ти.  Hug

# 644
  • Мнения: 636
здравейте на всички! Искам да ви попитам каква е вероятността след конизация да се появи нещо отново?
Аз съм конизирана на 11.11.2008 и ето сега - 7 месеца по-късно пак имам петна по шийката, които докторът ще изгори.

Общи условия

Активация на акаунт