Хепатит В

  • 3 049
  • 1
  •   1
Отговори
  • На високо
  • Мнения: 824
Здравейте, доктор NIVEA Baby!
С положителен тест за "австралийски антиген" съм вече 10 години. Съпругът ми също е заразен. Не сме имали проблеми с черния дроб досега и не сме лекувани. Имаме едно детенце на 2г. и 3м и след два месеца чакаме второ. Интересува ме каква е вероятността децата ми също да са носители на хепатит В и само с вземане на венозна кръв ли става тестването? Доколкото се информирах ваксинирането в първите 12-24 часа след раждането не предовратява инфекцията в поне 25% от случаите при майка хроничен носител на вируса? Ужасена съм от перспективата да съм предала това "наследство" на детенцето си, а може би ще го получи и второто ми бебенце. Ако /недай си боже/ децата са заразени какво може да се направи за тях от тук нататък?

# 1
  • Мнения: 5 760
Това, че сте Австралийски антиген положителни не значи, че имате активност на вируса. За да се провери активността на вируса се извършват допълнителни имунологични изследвания(В лабораторията на Военна болница) Само при активност на вируса се очаква да има известен риск за плода и бебето и тогава се прави ваксината още в първите 6-12 ч от раждането.

Общи условия

Активация на акаунт