Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 79

  • 44 107
  • 370
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 671
...color=red] Щото и се чудех на Татяната - със заквасена сметана ли, със сладкарска ли или комбинация от двете да я направя  newsm78 ?  [/color]
 ...
Аз я правя само със заквасена сметана, даже и захар не добавям и ми е идеално на вкус  Peace но за обичащите по-сладко - все пак да не подмиават пудрата захар.

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи, не било Татяна, а медовик   Embarassed толкова мога да помня  Mr. Green Щото и се чудех на Татяната - със заквасена сметана ли, със сладкарска ли или комбинация от двете да я направя  newsm78
 Със счупен борд, обикновена...пак е чудесна! Само един недостатък има  Crossing Arms - че за мен като количество е малка  hahaha. Така като я гледам, делим на 4 вкъщи и познай колко ще остане  Joy

Хе хе... тортата си е за 8 парчета. Но освен рожденничката, мъжът и и майка и едва ли друг ще яде. На дъщеричката едва ли ще даде толкова много шоколад накуп.

А за Татяната - повечето момичета си я правят със заквасена сметана. Течността и попива в блатовете и ги прави сочни.

# 362
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Благодаря,Пепи и Rumya   bouquet Харесвам заквасената сметана, мога с лъжица да си я изям, но ще и добавя и захарчица за чревоугодниците у нас  .

# 363
  • Мнения: 202
Благодаря на всички за похвалите за китарата...И китариста,за който беше си я хареса много.
Никой не отговори на дългия ми и объркан въпрос за тортата,дето не знам коя е...  Rolling Eyes Да не сте ме пропуснали или никой няма идея за какво става въпрос??? Извинявайте,че пак досаждам...  bouquet

# 364
  • София
  • Мнения: 2 113
Пепи, много са хубави и двете ти торти! Цветовете на детската са грабващи! Другата, счупена, несчупена, щом е шоколадова...няма грешка:)))

# 365
  • Мнения: 1 491
Никой не отговори на дългия ми и объркан въпрос за тортата,дето не знам коя е...  Rolling Eyes Да не сте ме пропуснали или никой няма идея за какво става въпрос???

Не съм те пропуснала, изчетох много внимателно описанието ти на въпросната торта, ама хал-хабер си нямам за какво говориш ... Кажи къде си я хапвала, ще минем на дегустация  Twisted Evil

# 366
  • Мнения: 634
Пепи, Hug Hug Hug
Шемет ,много мило че споделяш с нас тези преживявания.За мен това си е чисто изкуство.А твоето цвете е върховно.Поздравявам те

# 367
  • Мнения: 681
Пепи,благодаря за разяснението  bouquet, само ако можеш да споделиш с каква формичка го направи лъвчето, понеже каза че си използвала за да го оформиш.

# 368
  • Мнения: 559
ДА ОТГОВОРЯ НА ВЪПРОСА ЗА ОВЦАТА-Тортата е с пандишпанови блатове домашни.Рецептата е обикновен пандишпан без подобрител-6 яйца разделени на белтъци и жълтъци,200гр.крист.захар(1/3 от нея в жълтъците и 2/3 в белтъците;1 бакпулвер в брашното-140гр.(може и 100 брашно и 40 нишисте).Блата е стандартен като в учебник по сладкарство.Избиват се жълтъците и захарта до бяло,белтъците на сняг със захарта и се смесват ,като се прибавя брашното и се бърка вече на ръка леко.Пече се в силно загрята предварително фурна и като бухне се понамаля до умерена като кекс.Не зная колко голяма ще е тортата за да кажа колко блата ще стигнат.Ако е за около 20 души правя 1 цял блат и една половинка доза ,за всеки случай.Слагам първо блата.Мажеш крема пак блат и така полека го правиш нагоре като полукълбо.Крема е сметана с млечен шоколад ,ядки,Лешникова паста,канела и желатин.След първият блат мажа боровинково сладко.Правя две продълговати полукълба-едното е за главата и е пропорционално по-малко.Охлаждам и после ги издялквам с нож до по-гладки.Като стегнат ги заглаждам-с маслен крем или ако има друга идея.Тестото е марципан Варна.Обличам ги с бяло,тоест неоцветено.Оцветявам после по малко за очи и уста и тн.аксесоари.Руното го направих от същото тесто,на малки фитилчета и ги накъдрях директно и разбъркано върху телцето на овчицата.По-гъсто по-добре.Но и да прозира отдолу-то е от същият цвят така,че няма проблеми.Фитилчетата са с цвета на естественият цвят на марципана,а телесно леко розовото е с 1 капка червено не повече за да стане една идея по-тъмно и да не се слее с руното главата.Оцветявам самото тесто в случая.После го точа и изрязвам.Правя черната част на очите бели и отгоре черно тесто.Точа ушички,оформям  рогца.Не големи за да не се налага да слагам клечки за да стоят закрепени.А крачетата са само от тесто.На две части са-първо голямо рогче-полумесец но с тъп връх от едната страна и после към него копитцето.Много е сладко за ядене,но няма начин,поне си се яде.Може и да се направят като торта,аз съм правила на котето,но то е по-едро и става.А овцата беше по дребна и не  беше удачно големи крака.Предупреждавам ,че ще трябва доста тесто за всичко -поне 2 дози най-малко.Защото да не почнеш и да не стигне.Гланцирам накрая само лицето,руното не.Ако искаме-слагаме опашка.Ако е трудно руното така,може да се направи с пош и сметана пак ще стане къдраво и готино и пухкаво.

Поздравявам прекрасните произведения на нашата колежка вдъхновени от Алън Дън!Браво -невероятно наистина.

# 369
  • Мнения: 1 491
Мили дами заповядайте в Новата тема

# 370
  • Мнения: 468
Останах наистина впе4атлена, тортите са невероятни!!!
Прегледах няколко теми, та 4ак се 4удя в коя да пиша  Embarassed
На мен след седмица ще ми трябва една, наумила съм си да е малко по необи4айна - дупе, но съм вързана в ръцете, та се поогледах в асортимента на сладкарниците (да си призная ми се видя малко ограни4ен).
Та се 4удех какво бихте ме посъветвали и , извинявам се ако прозву4и нахално, но дали някоя от вас , дами, прави торти за продан ? 
Наистина се извинявам ако съм обидила някого и нека още веднъж повторя , тортите ви изглеждат разкошни!!!

Общи условия

Активация на акаунт