Машина за хляб - 16 част

  • 93 481
  • 1 067
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 622
Макс мама, Нетти, направо ми останаха очите във вашите питки! Ще взема и аз да ги изпробвам в скоро време...  Thinking Полин, твоят морковен хляб също звучи интересен- записвам го в тефтеря.  Laughing
Цоцоланке, бързо да свършвате ремонта, благородно ти завиждам- и моята кухня има нужда от основен ремонт, ама кога ще стане не знам...  Whistling
Аз общо взето си правя хляба по рецептата от книжката на Мулинекса, но от известно време вместо сухо мляко слагам оризова каша, че срока й изтича и не искам да я давам на детето.  Mr. Green

# 991
  • София
  • Мнения: 7 878
Мамо Цоци - благодаря за поздравленията за абитуриента ни. Ние слава Богу ремонта го приключихме, пък докато бяхме в ремонт машинката работеше на балкона към спалнята върху един шкаф и да ти кажа не ми се е оплакала. Ама тогава правих два хляба и то от А до Я в машинката.

Сега да попитам за консултация и мнения. Относно "шарения" хляб - как мислите кетчупа дал ще върви или ще ми сгнети тестото. Оти нали знаете, че има и зелен кетчуп та съм намислил да го експериментирам.

Инак се чудя за маслото дето ви избило в казанчето как е стигнало въобще в него вътре.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 20:27 от дядо хаджия

# 992
  • Мнения: 115
  Дядо  Хаджия,не знам масло ли е илии някаква смазка,но след,като се е опекъл хляба вече в коричката около бъркалката има нещо черно,което няма как да е от самия хляб  Mr. Green от там си правя извод,че смазката на самата бъркалка избива в тестото...

 И браво за поредната чудна идея-зелен кетчуп  smile3501 според мен ще стане,най-много да иска някоя лъжица брашно да достигне консиситенцията на другото  Peace ,като пробваш сподели   Hug

# 993
  • Мнения: 31
Разглеждам на един аукцион в интернет машина за хляб на Мулинекс с 2 форми (модел ow 500600). Моля по-опитните да споделят мнение за такъв тип продукт - има ли предимства/недостатъци спрямо стандартните модели с 1 форма. Благодаря предварително!

# 994
  • Мнения: 5 001
ОХ.....Вчера какъв прекрасен тутманик забърках  Crazy Crazy Crazy
От една кофичка кисело мляко,1/2 пакетче масло,1 с.л. олио,около 300 гр. сирене,1/2 кубче мая и брашно,колкото да не маже под бъркалките.На програмата за месене го включих.
После извадих и разделих тестото на две еднакви части.
Разточих дебела кора,намазах с олио и завих на руло.Рулото усуках и леко поразтеглих,навих на охлюв и сложиш в намазана тава.Другата част от тестото-по същия начин.Навих усуканото около другото...Получи се нещо като вита баница на вид.Отгоре намазах с яйце разбито с олио.
Сложих във фурната на 50 градуса да втасва.Като се напълни тавата включих да се пече вече...

Много вкусно нещо се получи.Изобщо не се надявах....Сиренето в тестото много хубаво се беше размесило и даде страхотен вкус на тестото.Беше на конци и на пластове...И как въви с айрянче....

# 995
  • София
  • Мнения: 17 592
А някой ще ми даде ли съвет за тесто за соленки в машината? Ама искам изцяло там да си стане, таз работа с "довтасването"... хм, не е за мен...

# 996
  • Мнения: 4 916
ОХ.....Вчера какъв прекрасен тутманик забърках  Crazy Crazy Crazy
От една кофичка кисело мляко,1/2 пакетче масло,1 с.л. олио,около 300 гр. сирене,1/2 кубче мая и брашно,колкото да не маже под бъркалките.На програмата за месене го включих.
После извадих и разделих тестото на две еднакви части.
Разточих дебела кора,намазах с олио и завих на руло.Рулото усуках и леко поразтеглих,навих на охлюв и сложиш в намазана тава.Другата част от тестото-по същия начин.Навих усуканото около другото...Получи се нещо като вита баница на вид.Отгоре намазах с яйце разбито с олио.
Сложих във фурната на 50 градуса да втасва.Като се напълни тавата включих да се пече вече...

Много вкусно нещо се получи.Изобщо не се надявах....Сиренето в тестото много хубаво се беше размесило и даде страхотен вкус на тестото.Беше на конци и на пластове...И как въви с айрянче....

Записах си рецептата и ще я пробвам още днес. Чак ми се дояде докато четях.

# 997
  • София
  • Мнения: 372
Оф.....Сега ще трябва да търся  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Пина,благодаря!  Hug Hug Hug

Дано намеря.... Rolling Eyes

вчера га видях в Кауфланд    Peace

# 998
  • Мнения: 5 001
Оф.....Сега ще трябва да търся  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Пина,благодаря!  Hug Hug Hug

Дано намеря.... Rolling Eyes

вчера га видях в Кауфланд    Peace
Ауууу,благодаря! Ще ходя да купя...Благодаря ти! Hug Hug Hug Hug Hug Hug

argun ,дано да ти хареса  Hug Hug Hug
Ние ометохме тавата снощи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 999
  • София
  • Мнения: 10 310
Хайде и аз да се похваля с първи хляб  Hug

Малко смело подходих и от първия път заредих с отложен старт, направих хляба по стандартната рецепта от книжката на машината и като се прибрах от работа, ме чакаше пресен, топъл хляб, голям кеф  Crazy

Много съм доволна, домашните много го харесаха, единствения недостатък е че е толкова вкусен топъл че ме е страх как ще ни се отрази на не особенно стрйните фигури  Mr. Green

Като се прибера мисля да я изтествам и с някой кейк, ще преровя темата и ще си избера един, но ще ви бъда много благодарна ако ми дадете рецепта за любимия ви, може и на ЛС, да не спамим в темата  Laughing

# 1 000
  • Мнения: 9 776
Гледам брошури на Метро. В момента има промоция на хлебопекарна Ariete /част от Делонги/. Цена 119,99лв. Някой ако го интересува, ще напиша параметри.

# 1 001
  • София
  • Мнения: 17 592

Като се прибера мисля да я изтествам и с някой кейк, ще преровя темата и ще си избера един, но ще ви бъда много благодарна ако ми дадете рецепта за любимия ви, може и на ЛС, да не спамим в темата  Laughing


Ааа, в никакъв случай на лични! И другите може да искат да се поучат...  Crossing Arms Naughty Mr. Green smile3534

# 1 002
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
TheNMaster  от колко грама беше пакетчето масло за тутманика?

# 1 003
  • Мнения: 5 001
TheNMaster  от колко грама беше пакетчето масло за тутманика?

От малките пакетчета....

# 1 004
  • Мнения: 4 916
Сложих тутманика на TheNMaster в машинката.

обаче ми се струва нещо доста суха консистенцията?

Общи условия

Активация на акаунт