Деца с увреден слух-7

  • 39 140
  • 369
  •   1
Отговори
# 1
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
       Браво, Иринка!

# 2
  • в моя свят
  • Мнения: 849
 Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 47
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ И ОТ НАС!ЗДРАВЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ!

# 4
  • Мнения: 998
Во истина воскресе! Много здраве и усмивки на вас и семействата  ви Hug

# 5
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         Мечта, ако твоето дете има днес Рожден Ден, да ти е жив и здрав  newsm67!

# 6
  • Мнения: 554
Здравейте! Христос Възкресе!
Поздрави за Иринка  Hug

Малко новини от нас.
При последната ни аудиограма се оказа, че Елинка е започнала да чува всички честоти и с лявото ухо, където електродите бяха поставени на 15мм. Просто не знам как е станало. Професорът, който оперира Елинка, наистина е страхотен специалист. Той ни казваше, че би могло да започне да чува и високите честоти, но на нас не ни се вярваше. Пък и досега на аудиограмите , които й правиха във Виена , Елина не чуваше високоте честоти. Сега като бяхме на настройики и като я видяхме как пуска топчета на високите честоти, ахнахме....и логопедката беше много учудена.
Все пак повече ще се разчита на дясното ухо, защото там импланта е поставен, както трябва, а в ляво е на средата. Новсе пак и там ще чува добре.

Тръгнахме си с голяма надежда.
Но засега нямаме кой знае какъв напредък. Елинка чува доста нещо в околната среда, обръща се на името си. Притеснявам се , че в яслата не прави упражненията. Не знам, може би й трябва повече време.
Това е засега.

Поздрави от нас

# 7
  • Мнения: 239
Христос Возкресе! easter

# 8
  • Мнения: 1 434
Во истина воскресе  здраве  щастие и  късмет ви  желая !

# 9
  • Мнения: 950
Христос Возкресе ,по-щастливи и по-усмихнати  Grinning !
Страхотна нова тема  Hug

# 10
  • в моя свят
  • Мнения: 849
         Мечта, ако твоето дете има днес Рожден Ден, да ти е жив и здрав  newsm67!
Благодаря pozor.Да вчера имахме рожден ден,а днес го празнувахме и на училище.От тези празници и гости не съм влизала във форума.
Момичета желая само хубави новини в новата тема.Аз рядко пиша тук,но постоянно ви чета.Детето ми не е с имплант,но от тук набирам много повече сили и надежди,защото проблемите ни от емоционално естество са същите,трудностите и работата със специалисти както и радоста от новите думички.

# 11
  • Мнения: 10
iskam da popitam ima li po novi modeli ot opus 2 i niakavi komentari

# 12
  • Мнения: 206
Здравей, Марчела,
Към днешна дата това е най-новия процесор на българския пазар. Речевият процесор Опус 2 и импалнта сонатаТИ 100 на ф-ма МЕД-ЕЛ е представен 2006г. Скоро трябва да излезне и нов на Кохлеар, или поне това са слуховете, погледнах в сайта им , но нямаше новини.

# 13
  • Мнения: 41
Здравейте. Искам да ви попитам къде в София е най-добре да се направи аудиометрия на 3 годишно дете. Аз си мислех за ИСУЛ, но не знам при кой лекар е най-добре да ида. Посъветвайте ме моля. Сина ми е на 3  има проблеми с проговарянето и комуникация.Логопеда ни съветва да видим все пак и слуха, въпреки че не личи да има проблеми там.

# 14
  • Мнения: 2 543
Здравейте в новата тема! Много благодаря на Ирина, че я направи. На мен ми е все по-трудно да участвам активно тук и със съжаление констатирам, че все по-малко хора отговарят на въпросите на новодошлите и все по-малко е посещавана... Много жалко.Sad
Здравейте. Искам да ви попитам къде в София е най-добре да се направи аудиометрия на 3 годишно дете. Аз си мислех за ИСУЛ, но не знам при кой лекар е най-добре да ида. Посъветвайте ме моля. Сина ми е на 3  има проблеми с проговарянето и комуникация.Логопеда ни съветва да видим все пак и слуха, въпреки че не личи да има проблеми там.
margiiva, моят съвет е в ИСУЛ да търсите доц. Спиридонова или доц. Попова.

Много ви благодаря Simple Smile ще продължавам да чета темата с интерес, пък дано медицината да напредне в близките няколко години и да реши проблемите със слуха Simple Smile
Впрочем поразрових се за тези кохлеарни имплантанти и май отзивите не се особено добри, а рисковете от операцията ми се струват прекалено големи. Вие какво ще кажете?

Бианка, не зная дали ще прочетеш, но да кажа - кохлеарният имплант не е панацея, но за определени видове глухота и при нужната мотивация, това би могло да е най-доброто решение. Не зная къде си чела тези негативни отзиви, но и-нет е пълен със сайтове, където можеш да прочетеш точно обратното.Simple Smile На теб лично желая успех в лечението и дано не се налага да взимаш решение за имплантация. Поздрави!
 

Общи условия

Активация на акаунт