Деца с увреден слух-7

  • 39 138
  • 369
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 660
Добро утро..
Мечта определено другия път като отидем за документацията да оправим,както се изрази Спиридонова Twisted Evil,ще попитам за какво точно е сумата и ако е избор за  екип,че им натъртя,че аз нямам претенции от кой екип ще се проведе.Но силно се съмнявам,че тогава тази  доцентка ще си врътне гъза и ще изгорим хем с направление,хем,ще трябва да търся другата,която го извършва и пак наново,освен ако има на кой да се оплача,че ме изнудват по-този начиин.Както казах,не съм за 75-те лева,но ако всички си мълчим и все се съгласяваме със всичко,то няма се оправим никога в тази страна,а лекарите все ще ни вадят душите,за едно по-бедно семейство тази сума си е сериозна  все пак... Naughty
Съжалявам,че Ви занимавам с моите проблеми,но е хубаво да има яснота по-този въпрос,защото да знаят и други майчета как стоят нещата и да не се чудят като мен.

# 91
  • Мнения: 2 543
Боби, моля те, би ли ни пояснила малко повече за този избор на екип! Просто не мога да повярвам, честно! ooooh!
Рафи, ако с информация за специалистите тук не можеш да помагаш, все имаш какво да споделиш за заниманията ви с малката у дома. Всеки има с какво да е полезен.
Наитстина, pozor е права - в ежедневните дейности децата учат най-лесно и най-бързо. Освен готвенето, се сещам за пазаруването - правите преварително списък на нещата, които трябва да се пазаруват (може да ползвате картинки, като опора за детето) и после ги търсите в магазина, сортиране на играчките - имате една кутия за коли, една за кубчета и т.н., сортиране на прането и подобни. Йоан, освен дето научава много думи така, може и сам да си изпържи филийка с яйце - отива в кухнята и почва да си нарежда - тиган, масло, яйце, хляб.Simple Smile)))))) От собствения ми опит съм категорично против родителите да правят у дома упражненията, които правят с рехабилитаторите - за Йоан това беше пагубно - насади му трайна ненавист към всякакви занимания, която и до днес не можем да преодолеем. Ако знаех тогава това, което зная сега, никога не бих се съгласила с рехабилитаторите, които толкова настояваха да го правим. Tired

# 92
  • Мнения: 206
Здавейте, момичета,
Изчетох всичко!
И ние плащахме в ИСУЛ 75 лв, но тогава ни казаха че е за упойката!
Даже ни казаха да носим документа че сме платили, за да се появи анастезиолога!
Просто хората искат тези пари и под каква форма ще ти ги поискат е без значение!  #2gunfire

Иепе, и аз не смятам че упражненията вкъщи трябва да са същите като с рехабилитаторите. Нещо, което на Мая й е много интересно в момента е аз да рисувам, тя да оцветява! Например рисувам чайник, през цялото време говоря за него: дръжката, чучура, капачето, колко е тумбест... Врътвам под него една елипса и казвам че го слагам на котлона.

Така научихме плодовете. Не успя да ги научи с книжка с картинки, не помогнаха и пластмасови полодове-играчки, но с рисуване всичко стана много бързо. Така забелязах че и аз самата изпадам в повече подробности. На блузката рисувам джобчета, копчета, илици, якичка... Винаги се стремя накрая да покажа и истинския обект, за който съм говорила и отново да покажа всички детайли които съм нарисувала.
Другото което според мен не е добре е да изискаваме от децата да се съсредоточават. Някои от децата с КИ  са много малки, а ние обременени, от всичко с което ни предстои да се сблъскаме, сме много взискателни и ги насилваме. Затова гледам да учим в движение. Времето е топло и с Мая прекарваме по-голяма част от деня навън. Говоря й за всичко което виждаме. Берем цветя-учим цветовете, гледаме буби-броим,точките на калинката, краката на някоя буболечка. Събираме пръчки, ровим в калта... С една дума правим всичко, но го озвучавам.

# 93
  • Мнения: 55
Момичета, благодаря ви за това което споделяте! Това са много ценни преживявания и съвети. Hug Peace Simple Smile

# 94
  • Мнения: 8
не знам кой за какво плаща, но аз вече 11 години ходя с детето ми по всички тези болници и досега никой не е посмял да ми поиска дори 1 стотинка.Верно че аз съм борец и давам, ако аз искам да дам.това което знам е, че ако имаш направление или клинична пътека  за дете не трябва да плащаш нищо.

# 95
  • Мнения: 554
Здравейте и от нас!
Ние днес правихме кръщене на Елинка. Тя беше толкова спокойна, въобще не плака, а следеше с интерес всичко, което се случваше около нея. Стана един хубав семеен празник.
Ето малко снинмки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=361907&pid=12447402
Много полезни неща научих от споделеното за заниманията вкъщи.
Определено ще се възползвам от идеята на Позор за магазин с плодове. Даже гледах в Джъмбо пластмасови плодове и зеленчуци, може би с тях ще стане по-интересно.
Но не знам, Елина казва по нещо нова след настройки и после пак замълчава. Не знам, явно ние сме най-назад.
Приятна вечер ви желая

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 22:14 от terina

# 96
  • Мнения: 47
 Здравейте,
Много е интересно това,което споделяте като занимания..Ще се опитам с Владко да го приложа,ние също се занимаваме повече в движение.Купих му малки книжки от поредица ,,Пан,,,много са хубави-за чов. тяло,за плодовете и зеленчуците,за прев. средства,за животните.Бързо губи интерес и иска да стои пред компютъра и да си играе с мишката или клавиатурата,да отваря и затваря вратите с ключове.Аз искам да бъде по-съсредоточен,но уви,още не може.Много харесва да подрежда предмети .
Аз също мисля,че изоставаме,минаха доста месеци от операцията и нещата вървят много бавно.
Приятна вечер ви пожелавам!

# 97
  • Мнения: 239
 HugМного е сладка малката Елинка.  bouquet  bouquet  bouquet

# 98
  • Мнения: 179
Какво мога повече да кажа...който се сблъска с проблема може да се поинтересува кави са възможностите и съответно последствията ако платиш таксата или не я платиш.

# 99
  • Мнения: 2 543
Добре, де, то това е ясно. Аз питам какви са тези екипи. Избираш си кой лекар и кой анестезиолог ще са на изследването? Или анестезиологът е прикрепен към аудиолога, който ще избереш и реално анестезиолог не се избира? И какво е наложило тази промяна? Това са нормални въпроси и не виждам нищо лошо в обсъждането им.

# 100
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
             Здравейте!
            анаморф, ние скенер не сме правили. Тъй като открихме проблема, когато той беше на три месеца, на четири му правихме ЯМР. Вече не помня кой ни посъветва за него, но имам спомен от обясненията, че при скенера се виждали само костите, а при ЯМР и меките тъкани, или нещо подобно. Мисълта ми е, че ако не искаш да ти извиват ръцете, направете едно от двете изследвания, в болница, която вие изберете, и с вече готовата снимка идете на преглед в ИСУЛ. Едва ли биха те върнали...Ние трябваше да избираме между много добра апаратура, с която работят не дотам добри специалисти, и остаряла, но с много добри професионалисти. Друг вариант, обади се на 922-58-01, това е "Ушна клиника" във ВМА, където провеждат изследванията за деца, на мен не ми споменаха направление да трябва, то и там свободните места са към средата на юни, запиши час, поне е безплатно, дано не греша.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:34 от pozor

# 101
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         КокоМарти, вие сте били на настройки Wink, какво стана?

# 102
  • Мнения: 239
Здравейте    bouquetда ние бяхме на настройки заедно с гюлчем.Ами Марти е добре малко не иска да прави упражненията иска повече да играе с децата само да види че пред блока има деца и веднага почва ади сизаме долу,а пък от болницата започна да вика вместо приятел моя тошко  и му обяснявах че не се казва моя тошко ами той ми е приятел и снощи като гледа снимките на Елинка вика пак  тя пиятелка мати ли викам да или или за децата от детската започна да изброява кои му били приятели.Иначе засега всички настройки са добри аз съм много доволна засега не мога да кажа на черното бяло аз казах и на силвето и на гюлчем

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 11:00 от KokoMarti04

# 103
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Светла, аз пък мисля, че точно заради това, че Рафи беше оперирана толкова рано, би било интересно да разкажеш какво става с нея. При вас го нямаше изчакването да навърши годинка, нямаше го чакането да "прочуе", така, че тя на практика се развива (почти) успоредно с връстниците си. Къде я водиш на рехабилитация, какво й предлагат, съставя ли сама изречения, дори, ако щеш, дали е вече в детска градина? Вярно е, че ти си за всичко една, но аз ще се радвам да науча нещо повече  Hug. Когато ти е удобно.

# 104
  • Мнения: 199
Здравейте,момичета!
Ние днес бяхме във ВМА със сестра ми.За съжаление аз закъснях малко и не можах да вляза.Направили са му преглед и са им казали,че има много голяма вероятност опасенията ни да са верни.В петък ще му правят изследванията с упойка.Просто са и казали какво точно трябва да им занесе тогава.Мойто момиченце има РД в петък,но в събота ще пиша.
Терина,да ви е живо и здраво малкото християнче!Ужасно е сладка!А и какъв хубав ден сте уцелили. Laughing
На всички-хубава седмица и успех и напредък в заниманията с дечицата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт