Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 3 тема

  • 163 313
  • 713
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 44
Здравейте! Присъединявам се и Аз към вас... Peace
Имам и Аз същия проблем - пигментно петно на лицето,точно малко по-надолу под окото.
Сдобих се с него,когато забременях...Тогава си беше точица,а сега си е направо петно  #Cussing out
Много ме дразни,на снимките също ме придружава,заело си е мястото там и не иска да се махне... #2gunfire
Какво ли не съм правила,уж ползвам хубава и качествена козметика,но.....??????
Незнам какво да правя вече,за да се сбогувам с него? newsm78
Дайте ми съвет   bouquet

# 226
  • Мнения: 7 160
Здравейте!
И аз се записвам да ви следя.
След третото ми раждане ми се появиха пигментни петна по лицето.
Зимата направих два курса от по 6 процедури с гликолова киселина.
Ефект:нулев.
Не само че не изчезнаха,не само ,че не се заличиха поне малко ами имам и три нови по носа.
Сега съм си купила Депигментиращ крем SVR Laboratories -CLAIRIAL
Някой ползвал ли го е?
Дали хомеопатията помага в тези случаи?
Отивам да си правя маска с ягоди.Тъкмо и ще хапна малко.

# 227
  • Мнения: 1 354
Здравейте! Според дерматолози,а и моят опит,  наистина се появяват честичко петна по време на бременност,но не бива да се третират по това време, след време отшумяват, важното е да се използва винаги СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН ПРЕПАРАТ , за да не се разрастне. Борбата е почти безсмислена(също както със стриите), освен с нещо по-драстично и химическо Sad Важна е превенцията! аз използвам , заедно с детенце, слънцезащитния DAYLONG KIDS на SPIRIG, от който сме много доволни( за деца над 1 годинка), даже си го ползвам и без много да се излагам на слънце, много хубаво хидратира и прави кожата сияйна . айде стига толкова реклами!
Ако някой се е подлагал на ХИМИЧЕН ПИЛИНГ ,нека сподели Simple Smile

# 228
  • Мнения: 7 160
Ако някой се е подлагал на ХИМИЧЕН ПИЛИНГ ,нека сподели Simple Smile
Аз лично не смея да се подложа на такова нещо.Но знае ли човек?
Но ще ми е интересно да споделите.

И едно допълнение към поста на radost_f:
Има ли такива от дамите,които са третирали петната с лазер?
Ако е писано вече,извинявам се.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 21:10 от ana_

# 229
  • София
  • Мнения: 2 161
На химичен пилинг не съм се подлагала , а на PHT пилинг. Който е нещо подобно. Пак с различни видове киселини , но много по щадящ за кожата . Наистина ефекта беше : Уау ! , но това само зимата , лятото петната пак се появиха. Единствено  хубаво на този пилинг беше ,че имах доста серизни проблеми с акнето ( възпаления и т.н. ) , та от пилинга се оправиха и вече 3 години не съм имала проблем. Всъщост самия пилинг лекува кожата /клетката в дълбочина.
Дано да съм ви била полезна.

# 230
  • Мнения: 1 629
А какво е съкращението на РНТ пилинг? Твоята дерматоложка още ли предлага пилинга на такива цени? Mr. Green

# 231
  • Мнения: 1 629
Момичета да ви кажа за АкнеБП5, който си го купува да бъде много внимателен, защото аз колкото и пъти да се намажа все си изгарям кожата.  Sad
За щастие чаеното дърво помагало за изгаряния и се мажа с него та бързо се оправям. Сега обаче си мисля някакво ново масло да си купя, но се чудя какво ли?! Хубави неща прочетох за иланг-илан, но то пък трудно се намирало. Иначе аз съм спряла с избелването на лицето, защото ме е страх сега с това слънце. Като гледам и вие много неща не ползвате сега Mr. Green Hug

# 232
  • Мнения: 1 629
Не съм се похвалила, че си купих крем Пали и крема на Биотрейд за избелване и ги мажа и двете вечерно време Mr. Green

# 233
  • Мнения: 385
Dai4eto, какъв е този крм Пали?

# 234
  • Мнения: 1 629
Ми той няма снимка никъде. Струва 2лв и някъде бях чела, че съдържа амоняк, ама на мен ми мирише на крем здраве. Ако не се лъжа е индийски или тайландски newsm78 пише, че помага за пъпки, за бръчки и въобще всичко лекувал Mr. Green

# 235
  • Варна
  • Мнения: 136
В аптека ли го продават или в козметичен магазин,

# 236
  • Мнения: 1 629
От аптеката си го купих Peace

# 237
  • Варна
  • Мнения: 136
Dai4eto благодаря

# 238
  • Мнения: 1 507
Здравейте и от мен в тази тема!
Имам въпрос, свързан с  PHT пилинг-а, който е споменат на предната страница. Може ли малко информация за самата процедура, дали е болезнена и каква е приблизително цената й, че съм се замислила за есенни манипулации и сондирам мнения  bouquet

# 239
  • Мнения: 1 354
здравейте Simple Smile днеска си взех едно кремче  Ducay Melascreen с фактор 15,било сравнително ново в аптечната мреже, та искам да попитам има ли отзиви, дали може да се ползва само за пигментните пента (които са ми няколко,но ужасно ме дразнят) и дали няма да се получи нещо неравномерно,ако го ползвам само в опр.очастаци. Понеже пише,че е избеляващ крем...
абе ужас с тези лунички ли са,петна ли са Sad

Общи условия

Активация на акаунт