Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 3 тема

  • 163 443
  • 713
  •   1
Отговори
# 210
Здравейте,и аз се сдобих с огромни петна след билков пилинг (ГРИЙН ПИЙЛ) и от тогава 5 години няма отърване.Пробвала съм какво ли не.Единствено постигнах някакъв ефект с хими4ески пилинг с гликолова киселна.Направих 8 процедури.Петната не из4езнаха ,но се позали4иха.Но сега отново ми се появиха.Ужасно е #Cussing out

# 211
Здравейте ,момичета !
Възхищавам ви се от сърце-за времето ,което отделяте да споделяте-браво на всички!
Много ме заинтригува маската с мая за петна!
Искам да попитам дали сухата мая би действала по същия начин!
Аз имам белези от пъпки по краката ,които избеляват с месеци-само да ме ухапе комар и да разчеша и съм готова -не мога да си нося полите!
Дали бихте ми казали да очаквам ли ефект върху краката и гърба например от тази маска и дали някоя от вас е използвала даденото лосионче за петна по тялото!

Безкрайно ви благодаря-тук намирам винаги каквото търся-бъдете живи и здрави всички ,които пишете във форума!

# 212
  • Мнения: 1 629
Аз да споделя нещо ново, което научих за пъпки: крем здраве 1 кутиика, няколко хапченца геритамин и Деавит (вит. Е newsm78) се смесват и като маска се маже два пъти в седмицата за по 30 мин. Hug

# 213
  • Мнения: 1 119
Здравейте,
Имате ли някакви впечатления от продуктите на Issispharma?

# 214
  • Мнения: 668
Здравейте, извинявам се че нахлувам в темата, но имам въпрос и ако можете да споделите дали някой се е мазал с чаено масло /маз/ за петна по лицето ще Ви бъда благодарна   bouquet

# 215
  • София
  • Мнения: 7 150

Може ли и аз тук да вляза   bouquet

 Появи ми се пигментно петно на челото. Не се забелязва отдалече, но аз си го знам. Големината е колкото орех, но не е с правилна форма. Ходих на дерматолог - каза ми, че трябвало да се прави изследване и да се види какво е и що е  Thinking

Взех си този лосион за избелване,     отскоро го ползвам и засега ефект няма. Съдържа зелен чай. Само вечер го ползвам, защото нали лятото не било хубаво да се ползват такива продукти.

За UV крем ползвам   -  BIODERMA Photoderm SPOT 50+ и съм доволна, попива добре и дори може да се ползва в областта на околоочния контур.

Не се излагам умишлено на слънце, не обичам да се припичам по принцип.

Също така знам, че продукти съдържащи жълт кантарион, не трябва да се пият и след това човек да се излага на слънце, защото повишават чувствителността на кожата към ултравиолетовите лъчи. В Германия дори е забранено да се продава свободно. Отклоних се малко, но е важно да се знае.

 Дано заедно успеем да ги премахнем, въпреки, че виждам че става трудно  Tired

# 216
  • София
  • Мнения: 7 150
Сетих се и друго. Ей този крем на Кларинс е детски Съдържа цинк и това била механичната защита от UV лъчите. Крема за мен е абсолютен боклук  #2gunfire  Много тежък и труден за размазване и най-важното е, че изобщо не предпазва- детето изгоря  Close 
Най-добрият детски крем e на Ла Рош Позе , просто си е доказал качествата.

Това го споделям междудругото, просто като впечатление  Peace  Трябва да предпазваме и децата.

# 217
  • София
  • Мнения: 2 166
Мерси ,че сподели. Точно се чудя какъв крем да взема на детето

# 218
  • Мнения: 58
След доста дълга борба с пигментните петна и след мазане с какво ли не на всякакви козметични марки съм стигнала до извода,че петната нямат лечение. Има само временно подобрение и избледняване. За да бъдат в поносими граници трябва само да се пазим от слънце с помощта на кремове с висок фэактор. В момента ползвам на Ла Рош Спозе 50+ и съм доволна, защото не е мазен и не запушва порите като някой други Авен 50+ например. А за изравняване на тена
миналата година ползвах автобронзата-спей за лице на L`Oreal и бях много доволна, защото тена на лицето ми се изравняваше и петната не личаха.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 311
След доста дълга борба с пигментните петна и след мазане с какво ли не на всякакви козметични марки съм стигнала до извода,че петната нямат лечение. Има само временно подобрение и избледняване. За да бъдат в поносими граници трябва само да се пазим от слънце с помощта на кремове с висок фэактор. В момента ползвам на Ла Рош Спозе 50+ и съм доволна, защото не е мазен и не запушва порите като някой други Авен 50+ например. А за изравняване на тена
миналата година ползвах автобронзата-спей за лице на L`Oreal и бях много доволна, защото тена на лицето ми се изравняваше и петната не личаха.

Авен и на мен ми идва малко мазен,трябва да пробвам този на Ла Рош.Има ли за суха кожа или е само един вид и каква му е цената,може и на лични.
Благодаря предварително!   bouquet

# 220
  • Мнения: 1 324
Автобронзантите вършат чудесна работа, но се чудя дали не влияят и на петната  newsm78. Ползвам за тялото, а за лицето все още не съм се престрашила.

# 221
  • Мнения: 230
аз ползвам български крем - избелващ, на БиоТрейд - и съм доволна.

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 445
След доста дълга борба с пигментните петна и след мазане с какво ли не на всякакви козметични марки съм стигнала до извода,че петната нямат лечение. Има само временно подобрение и избледняване.

Ти направо ме разби!Цял живот ли ще си влача луничките  Confused

# 223
  • Мнения: 199
Elix,крема на Биодерма е наистина приятен,но(както и по-рано бях споделила)аз миналото лято го ползвах и петната ми се появиха отново и се оголемиха(а тъкмо ги бях поизчистила през зимата).Така че тази година не съм с него. Wink
Letsgo,извинявай,но така и не съм отишла още до Ремедиум да видя точно как се казваше Алоето(прозрачна опаковка с тъмно зелена капачка и пише Органик,Алое вера 99.9%).И е английско,не италиянско.Иначе не съм забравила!  bouquetКато стигна до там ще пиша пак.
А със всички останали искам да споделя как си мислех,че детето ми има алергия от нещо миналото лято.Всеки ден като я извеждах я мажех със слънцезащитен обилно,и докато стигнем градинката очите и ставаха червени и понякога сълзяха.И всички ме питаха естествено какво и е.Почти в края на лятото открих,че тя,милата,си търкала очичките с ръце и тъй като ги мажех те са я подлютявали. ooooh! JoyЕее,сега не и мажа ръцете от китките към пръстите... Laughing

# 224
  • Мнения: 616
Няколко бързи въпроса:

Хапчетата алое вера, някой спомена, колко струват и много ли са големи самите таблетки (имам много силен не-знам-какъв-си рефлекс и немога да пия големи хапчета, затова и бирена мая не пия, и много от витамините...) иии ако някой знае къде във Варна...?

Маслото от чаено дърво, също къде мога да го намеря и на каква цена? За него, мъжа ми преди години това го е спасило от пуберското акне и проблемите с мазна коса дори, така че много съм се надъхала да го взема но и него не го намерих в няколко вече аптеки! (имам сериозни проблеми и с откриването на масла, но това е за другата тема)

За таблетките на Др Тошков, професора по ботаника на моя приятелка ги е  изследвал, беше много възмутен човека че основната им съставка е люцерна , която дори не може да се смели от организма и направо се изхвърля, и минималните количества други съставки са основно за аромат...а иначе майка  ми ползва тези за успокояване и е много доволна, но пук това при нея май е плацебо ефект по-скоро...НО според мен, не си давайте парите за Др Тошков.

за избелване съм ползвала и една маска на Neutrogena, в една синя тубичка такава, никой не я е споменавал май тук, не е нищо ососбено, основно ми изсуши  и изравни малко кожата но петната си останаха (моите са от пъпки). Иначе съм събрала страшно много идеи от темичките тук, но ги пазя за наесен, че сега мечтая за тен Heart Eyes

м, какво още, за да минат пъпчиците бързо. Neutrogena имат един спот крем, не е лош, но мош вечен фаворит е Имекс, мъничка тучка с кремче оцветено като коректор, вечер като сложа на сутринта няма ама нищо останало от пъпката.

Толкова от мен засега, че малко дълго стана  Wink


Общи условия

Активация на акаунт