Първи клас - 2010-2011 г.

  • 52 133
  • 678
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 4 064
Да ви попитам-в 125 от кога се приемат молби?

# 301
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 526
Да ви попитам-в 125 от кога се приемат молби?

Бях псала по-горе в темата, би следвало от март. У-щето е доста желано и с предимство се ползват децата с постоянен адрес в Младост 1.

# 302
  • София
  • Мнения: 7 673
Записвам се и аз в тамата. Кога говорехме за памперси и пюрета, кога ученици станаха  ooooh!
Мисля да запиша детето си във 2-ро СОУ, някой нещо да ми каже за него, има ли стол, занималня...такива неща
Здравейте.   bouquet
Присъединявам се както към темата, така и към това питане.
Средният ми син ще бъде първолаче, живот и здраве, през учебната 2010-2011 година.
Отскоро живеем в Княжево. Тук в района, като гледам, няма голям избор. Кварталното 26-то нещо ни ми хвана окото. 2-ро ми се вижда добър вариант. Но не съм чувала никакви отзиви за него. Преди години, брат ми завърши там, ама само гимназия и съответно информацията не е много полезна.
Другото, което сме харесали, е НУКК. Взехме книжките, решаваме задачите по малко вече, но не се надявам много. 2-ро ми се вижда най-реален вариант.

# 303
  • Мнения: 23 232
Иринка,2-ро знам,че е много добро училище.

# 304
  • София
  • Мнения: 7 673
Иринка,2-ро знам,че е много добро училище.
Мерси, Деска. И на мен така ми изглежда, външно поне. Дано някой се включи с повече инфо!

# 305
  • Мнения: 533
Включвам се и аз в тази тема, синът ми е в предучилищна, но понеже не разчитам да го научат много, го занимавам допълнително и съм пред дилема къде да го запишем. Къде са тези училища 41-во и 42-ро, какви отзиви имате за там? Нещо за италиянския лицей някой да ми каже?
Аз съм мног доволна от 41ОУ, дъщеря ми учи там до 7 клас.Мога да ти кажа къде се намира 41 ОУ , на ул. Цар Самуил 24,От бул Витоша вървиш по Солунска в посока Хр.Ботев, предпоследната пряка завиваш в ляво и след една кооперация/на ъгъла има маг. за обувки/ е училището.
Успех!

# 306
  • Мнения: 1 102
Запис и от мен в темата. Сина ми ще е първолак догодина, интересувам се от училища в Пловдив.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
murvet77, насочили ли сте се към някое или към няколко училища?

# 308
  • София
  • Мнения: 4 397
Иринка за НУКК , чух доста лоши отзиви миналата година, даже едни познати са си преместили детето от там след първата година.
Мисля, че и тук по темите имаше лоши отзиви за това училище. Италиянския лицей ли се води  newsm78

# 309
  • София
  • Мнения: 7 673
Иринка за НУКК , чух доста лоши отзиви миналата година, даже едни познати са си преместили детето от там след първата година.
Мисля, че и тук по темите имаше лоши отзиви за това училище. Италиянския лицей ли се води  newsm78
Да, за италианския лицей става дума.
Аз съм чела общо взето темите, които имаше във форума по въпроса. Но по-скоро останах с впечатленитео, че се смята, че се влиза основно с връзки и оттам негативните мнения за училището. Малко от тези, чиито деца са влезли, се бяха изказали негативно. Стана ми интересно обаче защо са преместили детето на твоите познати след 1-ви клас.
Що се отнася до нас, не се надявам особено да приемат Павел. Струва ми се, че конкуренцията е голяма, а той не подхожда хич сериозно и с желание към подготовката.

# 310
  • Мнения: 1 102
Бенджи, насочила съм се към Алеко Константинов, Малката Лиляна, Дружба и едно квартално училище Христо Ботев.

# 311
  • Мнения: 222
Здравейте момичета! Моята дъщеря ще бъде първи клас през 2010-2011 и съм в голяма дилема къде да я запиша - 119-то или 138-о. Повече клоня към 119-то, но информацията ми е основно от сайта и едно мнение на позната, чието дете е там втори клас сега. Нясой от вас има ли преки впечатления от училищата? Благодаря.

# 312
  • sofia
  • Мнения: 8 951
bobche, синът ми е предучилищна в 138-мо, но за съжаление нашата госпожа е нова в училището и няма наблюдения за колегите си. Аз го избрах, защото ми е удобно като местоположение.
То цялата работа е малко на късмет, защото всеки има различен критерии за "добър учител" и "добро училище", а и децата са различни. Методите на даден учител може да се отразят много добре на дадено дете, но това не значи, че и с моето така ще бъде.

# 313
  • Мнения: 222
Съгласна съм с теб vesi1, твърде субективно е изказаното мнение, защото всеки има различни изисквания, но е важно (според мен) събирането на мнения, за да може човек да си претегли + и -. И на нас 138-о ни е квартолно и повечето деца от детската (също квартална) ще се запишат там, и.....точно в това е причината да съм малко newsm78, как да се изразя меко, резервирана да я запиша там. Не искам някои от децата, от групата, да са с нея в един клас. Поради много причини. Та затова съм в чуденка, а иначе 138-о ми е по-близо и ако има действително по-големи предимства от 119-то, ще "противопоставям" личните си възгледи за възпитание и ценности (морални) с въпросните.

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 14:12 от bobche

# 314
  • sofia
  • Мнения: 8 951
 Grinning разбирам те.....аз също съм "избягала" от квартала (то при мен е село). Местоработата ми е близо до 138-мо.
Първолаците тази година май са 4 паралелки.

Общи условия

Активация на акаунт