ЕЗИК СВЕЩЕН НА МОИТЕ ДЕДИ! ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ!

  • 4 617
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
ОТ ИНИЦИАТИВНИЯ КОМИТЕТ ЗАЩИТИЛ МИНАЛАТА ГОДИНА КНИЖОВНИЯТ БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И Т. 4, ОТ ЧЛ. 16!

ПО НАЙ-ДОЛЕН НАЧИН СЕ ИЗПОЛЗВА ПЕТИЦИЯТА НИ, КАТО НИ ЗЛЕПОСТАВЯТ, ПРИКАЧВАЙКИ КЪМ НЕЯ ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, НЯМАЩИ НИЩО ОБЩО С ИСТИНАТА! ТОВА СЕ СЛУЧВА МАСОВО, В ЦЕЛИЯ НЕТ, В ОГРОМНИ МАЩАБИ! ИНФОРМАЦИЯТА СЪПРОВОЖДАЩА ПЕТИЦИЯТА НИ Е ПОВЕЧЕ ОТ СМЕХОТВОРНО ЖАЛКА, АБСОЛЮТНО НЕВЯРНА, ПОДОБНА ЖАЛКА ГЛУПОСТ МОЖЕ ДА ИЗМИСЛЯТ САМО ХОРА С ОВЧИ МОЗЪК, КОЕТО Е НАЙ-ОБИДНОТО, ДА ТЕ ИЗПОЛЗВАТ ИМЕННО ТАКИВА, ЗАЩОТО ОЧЕВИДНО ЦЯЛАТА "КАМПАНИЯ"  Е ЗАПОЧНАТА ОТ ХОРА БЕЗ ЕЛЕМЕНТАРЕН МОЗЪЧЕН ПОТЕНЦИАЛ.


Това сме ние, АВТОРИТЕ НА ПЕТИЦИЯТА, с децата си, НА ПРОТЕСТА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКИЯТ КНИЖОВЕН ЕЗИК!!! БЯХМЕ 50 ЧОВЕКА НА ЦЕЛИЯ ПРОТЕСТ, ЗАЕДНО С ФИЛОЛОЗИТЕ!!! КЪДЕ БЯХА ВСИЧКИ ТИЯ "ВЕЛИКИ" БЪЛГАРИ, КОИТО СЕГА РАЗПРОСТРАНЯВАТ ТОВА!? ИЗПОЛЗВАТ НИ ПО ПРОТИВНО ТЪП НАЧИН!



Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 22:47 от teo7777

# 1
  • Мнения: 2 353
  Кой, къде, какво, как и защо?

# 2
  • Мнения: 4 916
Все пак идват избори. Някой е преценил, че идеята може да се използва за неговите си цели, добавил е един-два атрактивни пасажа... и е пуснал новия текст по скайп, файсбук, мейлове... Използвали са ви.

# 3
  • Мнения: 3 835
Онзи ден ми се обади Златина, да ми каже, че била попаднала на подобно инфо. Без да знам изобщо за какво става дума, веднага й казах, че това са пълни глупости и няма как да има и елементарна истина в тях. След, което при първа възможност проверих инфото й, чисто и просто са взели нашата петиция, и към нея като придружаваща информация пишат простотии, дето само някой пубер може да ги съчини. Че това било прието март месец, ама много удобно не се казва коя година изобщо, после се пише, че Лютви Местан бил вносител на поправката, и че било прието на първо четене, ама нищо не казали в медиите. И естествено овчия народ се литка, та стой та гледай!

Всичко това се случи миналата година, 2008, март, април и май някъде! И приключи!!! Вносител беше Министерски съвет и Даниел Вълчев!

Сега се приема съвсем друг закон, Закон за училищното образование и предучилищната подготовка, четох го много подробно! Ако някой иска можем да дискутираме по него, но всичко сотанало са пълни простотии!

# 4
  • Мнения: 4 916
Хората са толкова предвидими  Tired
Много по-лесно е да се оплакваш, четейки една един малоумен текст, отколкото да влезеш в сайта на НС и да провериш какво е било на 10 март.
Съжалявам, че сте станали жертва на политически търтеи, които се чудят към коя кауза да се присламчат, за да паразитират върху нея  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 835
Разчитат единствено и само на интелигентно написаната ни петиция, която е много конкретна, ясна и категорична, и показва познаване на законовите текстове в детайли в конкретния случай! Хората прочитат тяхните глупости, чудят се какво да мислят, прочитат нашия текст и си казват, Аха, много са навътре тия, така ще да е, хич повече не мислят и не се интересуват да проверят сами!

Много време изчаквах, написах доста опровержения, изчаквах да добия представа за мащаба на случващото се! Но днес се оказа, че положението е много по-сериозно, това се разпространява в такива мащаби, които дори не мога да си представя.

# 6
  • Мнения: 3 835
Ние внесохме за трети пореден път Петицията с всички подписи на подкрепилите ни, когато бяха съвсем близо до 100 000. Знам със сигурност, че след приемането на закона, когато стана ясно, че успяхме и защитихме точката, гласовете замръзнаха, не са се увеличавали през изминалото време. Сега, откак е започнало това, можете да погледнете, са 155261. Правете сметка за какво става дума. Няма нищо лошо, да подписват петицията хората, но гадното е, че е придружена с абсолютно невярна информация. А много хора ще решат, че ние сме в основата на всичко това!

# 7
  • Мнения: 836
Тео, какво се разпространява? За какъв придружителен текст става въпрос? Не разбрах добре.

# 8
  • Мнения: 3 835
Тео, какво се разпространява? За какъв придружителен текст става въпрос? Не разбрах добре.

Силви, те са хиляди темите, примерно това като текст се пуска и се призовава да се подписва петицията ни!

"На 20.03.2009г. Парламентът на Република България е приел на първо четене предложението на зам. лидерът на ПГ на ДПС и председател на Комисията по образованието и науката, към Народното Събрание, господин Лютви Местан, Българският език да не бъде официален език в Република България, а да бъде " избирателен". Под избирателен трябва да разбирате, че в Българските училища предмета ще бъде свободно избираем или т.н. СИП, освен това, няма да е задължително да се знаят правилата на езикът ни, както правописни, така и правилата при говорене, нещо повече за нашите деца е необходимо само да знаят езика колкото да могат да се оправят!
Това е предложено от председателя на Комисията по образованието и науката господин Лютви Местан. На 20 март е прието на първо четене без нито едно възражение или против. Не е съобщено по новините, нито пък е отбелязано в пресата или интернет, но пък го има в Държавен вестник.

Незнам за Вас уважаеми приятели, но за мен е важно всички да научат за това, защото няма значение какъв си българин, турчин, ром, евреин, руснак, арменец или някакъв от друг етнос. Всички ние сме граждани на тази страна, наречена България, страна с официален език, религия, централизирана власт, история и култура, които ние сами сме си избрали и пак независимо какъв си, си длъжен да се съобразяваш с Държавните инсигнии, като гербът, знамето, химнът и със символите, които неизменно ги следват, като българският език, българската история и култура.
за мен е непонятно и необяснимо, как България, която е дала езиците на всички славянски народи, се отрича от своя собствен... "

# 9
  • Мнения: 3 835
Не мога сега да намеря във форума на Атака темата, ще я пусна после.

# 10
  • Мнения: 836
Нямат право да използват чужда петиция, за да си играят мръсните игрички.

Трябва да си потърсим правата.


ПП. Не спирам да се изумявам за това, в каква малоумна държава живеем.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 23:29 от Силви_

# 11
  • Мнения: 1 517
Аз вече не се и изумявам.
Иначе темата за "всичко българско и родно" ми е много болна напоследък...
"Ако до всяко добро същество..." не се пееше само в песента, намаше да има нужда от петиции. Егати безумието  ooooh! че те повечето ни министри ще са турци догодина, бре...............................

# 12
  • Мнения: 3 835
http://forum.slavishow.com/viewforum.php?f=1&sid=950cddbb18c … 7717364abff8c625a

Тука ме прати Злати оня ден, не им обръщах особено внимание до вчера, но и нямах никакво време да проучвам мащаба на случващото се. Пуснах разясняващо инфо, надявайки се да е достатъчно, точно обратното, имам чувството, че ги вбесих. Обаче и аз се вбесих тази вечер, предполагам няма да е трудно да се сетите за ника ми. Laughing Темите общо сигурно са около 15, като се пускат с все по-голямо ожесточение!

# 13
  • Мнения: 836
Тео, мисля, че е време да спрем петицията. Тя си изпълни мисията.

Не трябва да позволяваме да я размятат като парцал и да си я употребяват за каквото им падне.
Можем ли да помолим собствениците на сайта, в който е публикувана, да я махнат оттам?

# 14
  • Мнения: 335
Нямат право да използват чужда петиция, за да си играят мръсните игрички...

Споко бе Силви.
Петицията си ни е точна и преди, и сега.
100 000 човека я подписаха тогава и те знаят, че причината беше едно съвсем реално предложение на правителството (разбирай Вълчев) преди година да отпадне изучаването на българския книжовен език от списъка на задължителните държавни изисквания в тогавашния (и сега действащия все още) Закон.
Вълчев все пак успя да промени Закона за народната просвета, който преди това той и предшествениците му бяха превърнали почти на съдран, кърпен и прекърпван парцал, за да обслужва всяко хрумване на изпълнителната власт.
То не беше въпросът с матурите, то не беше със закриването на училища...

Именно заради нашата петиция обаче поне точката за книжовния език не беше отменена и сега си стои все още в този закон.

Проблемът е, че сега вече ще внасят чисто нов закон.
Някой го е погледнал и видял, че в него я няма и "онази", уж опазена навремето точка" и петицията ни пак му се е сторила актуална. Като пуснеш някога гугъл на ключова дума и ти излязат 5 страници статии и друго инфо, не внимаваш винаги в годината.

Както и да е - това, че петицията ни отново обикаля нета не заслужава този "напрегнат трагизъм", дет се вика на бг-майчин език  Laughing
Винаги може да се отговори с две любезни зречения, когато бъде пусната такава тема - че петицията постигна целта си миналата година и от сегашния закон не изпадна изучаването по задължителни държавни стандарти на книжовния български език. Сега искат да приемат тотално подменен закон за образованието, който би трябвало да отвори също сериозен дебат.
Но дали само за езика или за още някои не по-малко неща? Кой да ти каже? Някой, който го е чел.

Аз още не съм и не само това ми е разликата от миналата година, покрай  цитираната петиция.
А трябва...  Laughing Че той - с единия крак е вече приет...




Общи условия

Активация на акаунт