Отново запушен канал - как да поставя бебето?

  • 1 468
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Знам, че има много по темата, но сега въпросът ми е съвсем конкретен. От вчера усетих лека болка в едната гърда при кърмене. Снощи вдигнах не много висока Т 37,6. Боли ме, зачервено е, нищо необичайно. Случвало ми се е два-три пъти досега и винаги бебето се справяше много  бързо и само. Но сега запушеното е в долната част на гърдата, т.е. по продължение от основата почти до самото зърно. Виждам го точно къде е. Явно не е много удобно за захапване от бебето, та да изсмуче застоялата кърма оттам. Иначе си суче доста добре, не сме имали проблеми досега. Искам да попитам как точно да поставя бебето на гърдата, така че да се справи и сега? Нослето на къде трябваше да сочи? Как аз да застана спрямо него? Благодаря за търпението да изчетете всичко това и се надявам да ми дадете съвет Hug!

# 1
  • Мнения: 1 174
Знам, че брадичката на бебето трябва да сочи зачервеното място. Когато го слагаш да суче опитай лекичък масаж на самото място докато суче бебето. Знаеш сигурно и за топли компреси, много течности и много сучене. Успех  Peace

ПП Ето друга подобна тема, дано помогне http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=377333.0

И да добавя: може да пробваш да кърмиш като се надвесиш над детето, ама така че гърдите да висят съвсем свободно надолу, може би това, че проблемното място е затиснато при стандартна поза за кърмене е пречката да се оправят нещата.

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравей polin_a . На мен редовно ми се случва задържане на млякото точно отдолу на гърдата. Помага ми позата „Футболна топка” . Ето тук може да видиш снимка - третата поза.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106752.0

Единственият проблем е, че малко трудно се наместваме. И изисква много възглавници.

Успех!

# 3
  • Мнения: 9 776
rosy_bosy, това с висенето го опитвах вече няколко пъти днес, но засега няма успех. Работата е там, че бебето вече много се разсейва като го кърмя, играе, дърпа ми косата, колието и какво ли още не и имам чувството, че не суче така ефективно. Затова проблема стои все още. През нощта го кърмих 2-3 пъти, но той прояви слаб интерес просто защото не суче нощем по принцип. Само веднъж и то към сутринта. Тая нощ ще пробвам пак. Благодаря Hug!
abutikon, ще пробвам тази поза още сега при приспиването, дано ми помогне. Благодаря и на теб Hug!

# 4
  • Мнения: 3 638
Опитай евентуално докато взимаш топъл душ под душа да се опиташ да изстискаш гърдата. Просто масажирай леко мястото в посока към зърното. На мен ми се е случвало по този начин да излезе от каналчето нещо като втвърдено мляко и след това започва направо да пръска кърма.
Слагах също топъл и влажен компрес докато кърмя. Няма да забравя при един случай Джордана (тя ми беше отпушалката  Simple Smile) направо се стресна, милата. Дръпна се от гърдата, а оттам пръска една силна струя под налягане  Joy Но пък какво облекчение  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 776
И тази нощ не успяхме. Кърмих го през час-два, той толкова и искаше де, даже единия път въобще не сука. Сега го чакам да се събуди и пак ще опитаме. После ще пробвам и под душа. Позата не успях да я променя, защото в опитите да се "нагнездя", милия така ожесточено почна да плаче, че се отказах просто. Вчера даже дъщеря ми помолих да пробва да ме изсмуче, тя много се  притесняваше отначало, но така и нищо не успя да направи. А най-интересното е, че нямам Т. Вчера имах на моменти, усещам се много добре, като вдигна, но само веднъж мерих и беше 37,3, а после 37. Сега 36,3. Странна работа. Дано и да не вдигам, че съм сама с децата и ми е трудно в такива моменти да ги гледам.
Момичета, благодаря ви за съветите Hug! Дано днес вече се избавя от това запушване. Много упорито се оказа този път. Ще пиша пак.

# 6
  • Мнения: 3 638
Вчера даже дъщеря ми помолих да пробва да ме изсмуче, тя много се  притесняваше отначало, но така и нищо не успя да направи.

Хващай таткото!  Joy Съвсем сериозно, тук акушерката, която ми помагаше след раждането ми го даде като съвсем официален съвет. Нашият татко съм го ползвала веднъж, много му беше забавно  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 376
Полин, ако детето е захранено, спри му твърдата храна временно докато мине проблема. Така ще му повишиш интереса към кърменето Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 776
Хващай таткото!  Joy Съвсем сериозно, тук акушерката, която ми помагаше след раждането ми го даде като съвсем официален съвет. Нашият татко съм го ползвала веднъж, много му беше забавно  Laughing

С каката опитахме пак вчера. Тоя номер го знам точно оттук от друга мама. Дали щерката или бебето успя, не знам, но бучката понамаля, както и болката, но все още ги има. Напипвам подутия канал. Мисля, че ако се е отпушил, трябваше вече да е ок мястото. А иначе нищо друго - нямам Т, втрисане. Не мога да разбера дали всичко е наред вече. Само имам лек сърбеж точно по каналчето. Друг път не съм усещала това. Колко време да чакам да мине?

Полин, ако детето е захранено, спри му твърдата храна временно докато мине проблема. Така ще му повишиш интереса към кърменето Simple Smile

Захранен е, да. И друг път при проблем правя точно това. Но се чудя до кога кърмата ще му бъде приоритет? Яде твърда храна един път на ден, а си мисля, че вече трябва да хапва повече. И би ял, ако му давах. Пък аз, да не ми намалее кърмата, карам така, но до кога? Явно пак трябва да се регулира кърмата под друг режим вече. Май не знам какво да правя.

# 9
  • Мнения: 2 376
Това да не те тревожи. Ние също ядем по 60 гр веднъж на ден или гризе плод и то не всеки ден. При мен за пръв път запушване се получи , когато дадох заедно с пюрето малко каша. Спрях твърдата храна за седмица-две и резултата е +500гр. Млякото до годинка е най-важната и най-усвоимата храна. Другото аз го давам за оптване и обучение Simple Smile .

# 10
  • Мнения: 9 776
Britt, не се тревожа, но пък като ни види да ядем нещо, и без да преувеличавам, започва така да се облизва и преглъща, че чак ми дожалява. Освен да му давам да опитва от всичко, пък да си цоцка млякото Laughing. И без това ми е трудно да наместя пюрето или кашите помежду кърменията. Оф, не знам дали е правилно и това. Да се оправя първо с проблемчето.
Благодаря ви, мамчета Hug!

# 11
  • Мнения: 9 776
Пак съм аз. И май съм се сдобила с кистички Sad. Запушването отшумя, топченца останаха. Преди година, бях бременна в 3-я месец, пак ми се бяха появили, но не съм си и помисляла, че могат да се явят и докато кърмя. Нищо чудно да са благоприятствали и запушването. Сега ще изчакам 1-2 дни да се успокои мястото, че все пак и изцеждах и ще звъня на мамолога си. Не мога да повярвам, че ми се случва отново. Но пък дано да е това.

# 12
  • Мнения: 1 174
Съжалявам да го чуя, Полина  Confused Дано всичко се оправи бързо  Praynig Успех !

# 13
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Полина, ти как разбра, че са кисти? И  какво представляват? И аз имам някакви като бучици, но моято гинеколожка ми каза, че било нормално  newsm78 при кърмене.... Опасни ли са?

# 14
  • Мнения: 9 776
abutikon, няма какво друго да е. Е, има, но не си мисля за най-лошото. Писала съм много пъти по темата, но не ми се търси сега кога точно е било. Затова с няколко думи само: Преди 4-5 години за първи път си напипах топченце, което растеше. Тръгнах по лекари, оказа се фиброаденом - доброкачествено образувание, което благодарение на един страхотен лекар изчезна с хомеопатични препарати и нещо леко противораково, което вече не помня какво беше. Пих няколко неща по определена от него схема. Оправих се. Най-важното, че избегнах операция, защото като се бутне веднъж, той ми е казвал, че не може да ми помогне, защото се нарушават каналите и т.н. За втори път беше миналата година, както вече писах, бях бременна и шока беше голям. Не можех да пия по-силни препарати заради това. Оказаха се кистички, които минаха много бързо, буквално за седмица ги нямаше. Не мога да ти кажа колко са опасни, но лекарите предпочитат да ги махат. Затова сега предполагам, че пак е нещо такова. Доста са обаче този път. Напипвам ги като все едно са по протежение на цялото каналче от самата основа на гърдата. За мен не е нормално да напипваш каквото и да било. Даже и през периода на кърмене. Както сигурно знаеш, при всяко едно дори и най-малко изменение по гърдите, трябва лекар да погледне. Ама да каже, че е нормално, не мисля.
Това е в общи линии. Надявам се да се оправя /ако може и от самосебе си/ бързо, както и предните пъти и това да не повлияе на кърменето, че тогава ще загазим с моя човек.

Общи условия

Активация на акаунт