Проблемът 2012 година - мит или реалност?

  • 23 276
  • 507
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
 Съвсем скоро попаднах на материали в интернет за тази загадка,която вълнува мнозина.Според календара на маите,след тази дата 23.12.2012г.,светът в който живеем ще се промени и ще започне нова епоха и човечеството ще премине в ново измерение каквото и да означава това!Всеки би тълкувал нееднозначно тези твърдения...

# 1
  • Мнения: 1
Доколкото знам,календара тогава свършва,май после света няма да го има много-много.Но не се терзай,нищо няма да може да се направи.Както смъртта - трябва да я приемаш с усмивка,само тогава животът ти би могъл да има смисъл.Колкото и безнадеждно да звучи,единственият смисъл би могъл да се търси именно в стремежа да мобилизираш всичките си сили и да живееш щастливо с пълното съзнание за факта,че всичко има своя край.

# 2
  • Мнения: 0
Приблизително е реалност, но както пише на корицата на "Пътеводител на галактическия стопаджия" - БЕЗ ПАНИКА!

Та, да, ерата свършва, и то приблизително. Темата е по-широко засегната в анализите на религиозните съчинения (стил - Библия и Коран), тъй като астрологичната ера е с малко по-голяма продължителност. Накратко, реалността:

- Знаците на ерите са същите както на зодиите, но се въртят в обратен ред.
- Приблизително 2012 г. свършва ерата на Рибите, и започва ерата на Водолея (по други източници - това е около 2020).
- Съответно по-раншните ери са били в знака на Овена (от 2000 г. пр. Хр. до Исус), и Телец (4000-2000 г. пр. Хр.)

Та, следвайки и тезата, че Библията като цяло е астрономическо четиво, съответните митове са:

1) Слизайки от планината, Мойсей заповядал на евреите да унищожат Златния Телец. Не за друго, ами щото дошла ерата на Овена.
2) Исус попадал на двама рибари, нахранил цяло село с две риби и пр. - така се посочва началото на ерата на Риби.
3) Когато учениците попитали Исус какво да правят като си отиде той, той им казал: "Ще чакате да дойде човек носещ вода, като го видите - ще тръгнете с него". Сиреч - като си идат рибите, иде Водолея.

Впрочем, последното съвпада с мита за Антихриста - че той идва по това време (около 2000 г. след Исус), и ще свали Исус от небесния му трон.

Та - да, реалност е че наближава края на света (под знака на Риби), и в същото време - това не означава, че светът свършва. Календарът на Маите е само една от брънките в тези митове.

Поздрави

# 3
  • Мнения: 194
Griffin,

Винаги ми е било интересно, защо библията отхвърля астрологията, при положение, че тя ( астрологията), наистина е силно застъпена там. Wink

За 2012, не знам, но си мисля, че това ще е " поредния край на света"...

За мен, по - точно ще е условен край, а може би , наистина край на ерата Rolling Eyes

Темата е интересна Grinning

# 4
  • Мнения: 589
 Нямам никакво намерение да треперя както в навечерието на 2000-та година Crossing Arms
 Даже на палатка няма да изляза, нито ще си правя застраховка! Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 0
K-A-M,

тази тема е много дълга, поне 4-5 бири. Не Библията, а Църквата е тази която отхвърля астрологията. По същия начин както Ватиканът е отхвърлял науката.

Аз лично съм се интересувал доста от темата, и съм чел различни тези. Кои налудничави, кои - не толкоз. За по-мързеливите и тези с не много свободно време препоръчвам филма "Zeitgeist", мисля в Замундата го има. Самият филм е от 3 части, първата засяга глупостите в Библията. Там доста убедително е представена Библията като астрономически алманах.

Книги - много. По-интересното са фактите:

318 г. на първия Вселенски събор се случват две важни събития:

1) Обявява се Исус за божество - чрез гласуване. Имало е няколко против, и 4-ма въздържали се ако не ме лъже паметта.

2) Избират се 4 евангелия (Матей, Марко, Лука и Йоан) които влизат в Новия завет. Останалите (около 30 на брой) директно се обявяват за ерес. Част от тези "еретичните" са намерени преди около 80 г. като част от небезизвестните "ръкописи от Мъртво море". Все още не всички от тях за публикувани. Едно от интересните от тях е "Евангелие на Юда".

Изобщо - да, темата е интересна. Grinning

# 6
  • Мнения: 413
Записвам се да следя темата, все пак да съм в час, кога да стягам куфарите........а, може би няма и да ми трябват Laughing

# 7
  • Мнения: 194
Griffin, "Духът на времето" съм го гледала, както и куп други, свързани с темата Grinning

За този вселенски събор ми беше преминала някаква информация, но не знаех точно.


Да, темата е общирна и ти гарантирам, че 5 бири са малко Mr. Green

Дано се включваш по - често. Сигурна съм, че имаш какво да кажеш Wink

# 8
  • Мнения: 135
Да темата е интересна, извинявам се спама. Искам да я следя.

# 9
  • Мнения: 4 916
K-A-M,

тази тема е много дълга, поне 4-5 бири. Не Библията, а Църквата е тази която отхвърля астрологията. По същия начин както Ватиканът е отхвърлял науката.

Аз лично съм се интересувал доста от темата, и съм чел различни тези. Кои налудничави, кои - не толкоз. За по-мързеливите и тези с не много свободно време препоръчвам филма "Zeitgeist", мисля в Замундата го има. Самият филм е от 3 части, първата засяга глупостите в Библията. Там доста убедително е представена Библията като астрономически алманах.

Книги - много. По-интересното са фактите:

318 г. на първия Вселенски събор се случват две важни събития:

1) Обявява се Исус за божество - чрез гласуване. Имало е няколко против, и 4-ма въздържали се ако не ме лъже паметта.

2) Избират се 4 евангелия (Матей, Марко, Лука и Йоан) които влизат в Новия завет. Останалите (около 30 на брой) директно се обявяват за ерес. Част от тези "еретичните" са намерени преди около 80 г. като част от небезизвестните "ръкописи от Мъртво море". Все още не всички от тях за публикувани. Едно от интересните от тях е "Евангелие на Юда".

Изобщо - да, темата е интересна. Grinning

Баце, намали малко  Stop  нито е било толкова просто, нито произведения от типа "Шифъра на Леонардо"  са начало и край на всяка истина. Поне оправи годината на събора, че вместо нея си сложил броя на участниците.

# 10
  • Мнения: 15 619
Ако съм жива дотогава, ще видя. Отсега няма да се кахъря твърде. Stop

# 11
  • Мнения: 0
Ами всъщност това което имам да кажа от себе си не е много..  Simple Smile

Повечето от това което мога да кажа са сбити преразкази на книгите по темата - "Светата кръв...", "Прозрението на тамплиерите", "Ръкописите от Мъртво море", както и прочетено от форумите по съответните теми.

На кратко - преди десетина години четох "Светата кръв..." и от тогава съвсем не съм ревностен християнин. В момента се определям най-общо като гностик ("търсещ познание"), което пък е общо название за купища религии - Хиндуизъм, Будизъм, Неопаганизъм, и (про-западната) Унитарен универсиализъм. Чета с интерес религиозна литература и нейна критика, и общо взето приемам това което съвпада с възгледите ми към живота. Резултатът е тотален егоцентрик-алтруист. Grinning

Дали често ще се включвам... пък да видим. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 892
Ерата на Водолея викате?
Ако слушате нищо няма да се унищожи, напротив! И все пак имайте едно на ум....

# 13
  • Мнения: 0
Argun е прав - моля за извинение. Както казах - това което имам да кажа от себе си не е много, а останалото са преразкази. Не претендирам да цитирам точно. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 310
И аз четох доста за събитията, които предстоят през 2012 година.
Според едни източници, тогава свършва календара на маите и в техните писания се споменава за две Слънца, което се свързва с появата на планетата Нибиру. Според други пък през 2012г. извънземни ще осъществят контакт с нас и човечеството ще започне нов етап от развитието си.
Много теории има. Не всички са оптимистични. Дано да ни чака нещо хубаво. Praynig

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 00:24 от Pipi_Dalgoto_Chorapche

Общи условия

Активация на акаунт