Запек ли е това всъщност?

  • 9 687
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 869
Не съм толкова сигурна, че овесената вода е опасно нещо за кърмачета. Ако има изследвания по темата, вече е друго.
За глутена - става опасен за червата при топлинна обработка над 100 градуса. При варена на софийска вода (и на тази морска височина), няма 100 градуса. Количеството глутен във водата е много малко. За децата с алергии и аутизъм със сигурност има значение, за тези без - непоносимост, (ако се развие, което при възрастни над 30г. е 30%) се развива в следствие натрупване и се лекува с безглутенова диета съвсем успешно (поне при възрастни).
Дуфалак е лекарство, колкото и поносимо да е, все пак е лекарство.
Кое е по-малкото зло е въпрос на лична преценка.

Също не съм забелязала пряка връзка между консомираното от мен и състоянието на моето кърмаче. Това не означава, че няма някаква, продължавам да не съм наясно дали е пряка или косвена. Специално неговото неизхождане си беше негов проблем, не привнесен от мен. Затова и го лекувахме него с хомеопатия.

# 46
  • Мнения: 1 174
Meg! благодаря за информацията  Wink Не предполагах, че има значение топлинната обработка за количеството на глутена. От теб разбирам, че съм се заблудила, смятах че  щом овесът съдържа глутен, все едно е дали даваш каша или вода от овес  Embarassed Разбира се, не съм била права в предишния си пост.  Явно овесената вода е безопасна.
Точно преди да пиша тук, четох в една тема където имаше мнение, че се прекалява с предпазливото въвеждане на глутена и че много майки са стресирани на тази тема и неоправдано късно въвеждат глутена, а точно късното въвеждане може да доведе до повече проблеми. Аз май съм от тези жени, вземам си поука, да не пиша друг път неща, с които не съм наясно  Embarassed

# 47
  • Мнения: 694
Момичета моля помагайте ,бебето ми е на почти 3 месеца ака всеки ден но акото е твърдо понякога на барабонки Confused давах дуфалак същата работа сега стана малко по меко но като цяло прилича на пластелин какво да правя моля дайте съвет? Praynig  bouquet

# 48
  • Мнения: 9 483
vesi2 -ако кърмиш-ти пий сок от круша, или яж круши, сини сливи, по малко овесени ядки..
Можеш да даваш и пробиоик-от рода или Био гая Peace

# 49
  • Мнения: 22 948
Ето една тема за глутена и овесената вода:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112317.msg2040634#msg2040634

Веси2,щом бебео ака всеки ден ,значи не е запечен.На АМ ли сте?

# 50
  • Мнения: 9 483
Ето още една статия за глутена:
http://www.lekar.bg/news-41/info-2377/%D0%9D%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D … 0%BA%D0%B8%D1%8F/

Обърнете внимание-и да се излекува, човек пази доживот безглутенова диета!

Доста статии по въпроса съм чела, но никъде не се споменава, че термичната обработка елиминира проблема с непоносимостта към глутена!

Поправете ме ако греша, но не е ли аналогично и с протеина в  прясното мляко /не казвам, че е същия протеин естествено  Stop-говоря за принципа/-та и да е сурово, или сварено млякото, ако има проблем бебето с него- ще се прояви.
За количеството също-то е към наличния такъв..и малко да е, пак ще се прояви алергията Peace

# 51
  • Мнения: 3 869
Термичната обработка не само не елиминира проблема, а го осложнява!
Непоносимостта към глутена обаче не изисква доживот безглутенова диета. С такава диета за половин или една година или според случая и подходяща друга храна (евентуално добавки) може да се възстановят стените на червата и след това отново да се консумира глутен в омерени количества, за предпочитане да не е топлинно обработван, като от време на време се прави безглутенова диета, но всичко се определя от конкретния човек с проблем.

Алергията към глутен е друг въпрос - там трябва напълно да се елиминира.

# 52
  • Мнения: 694
Да на ам сме аптамил Ар ,защото повръщаше!  bouquetБлагодаря дано не е запек

# 53
  • Мнения: 22 948
Да на ам сме аптамил Ар ,защото повръщаше!  bouquetБлагодаря дано не е запек
Може би млякото не му понася,затова са по-твърдички изпражненията.Моя син също имаше такъв период,през който акаше точно като пластилин веднъж на 3-4 дни.

# 54
  • Мнения: 1 849
Термичната обработка не само не елиминира проблема, а го осложнява!
Непоносимостта към глутена обаче не изисква доживот безглутенова диета...

Meg! Малкият ми син е с цьолиакия (провокирана чак на 1,7 год.) и въпреки стотиците страници литература, които съм прочела никъде не пише, че ако не е топлиннообработен глутена се приема по-добре! Може би само в два кулинарни форума за рецепти (което не е сериозно). Разговаряла съм с най-добрите специалисти в страната, с доста други пациенти от форуми в чужбина и у нас - регистрирани около 100 човека в Българска Асоциация Целиакия - не съм чула такова нещо. Да обясня, единият проблем е целиакиеподобен синдром - той е лечим, при него тестовете ЕМА и ТТГ - са положителни (или отрицателни, което е още по-добре), но направената биопсия не показва Целиакия, т.е. с диета от 2-3 години се лекува, въсите на червата се възстановяват. А при (+) тест и находка от биопсия за целиакия = диета за цял живот. При пациенти над 18 години постепенно може да се въведе овес.
Овеса по принцип не съдържа глутен, но се сади до пшеница и поема от нея полени и др., затова след 18 год. може да се въведе. Овесената вода на малки бебета е вредна, аз също бях дала на 3-тия месец за запек, което не значи на 100 %, че това е провокирало. Целиакията се води генетично автоимунно заболяване и може да се появи (провокирана например от вирусна диария) и на 6 месеца и на 40-60 години (доста такива случаи наскоро). Най-често при децата се проявява след натрупване към 1,3-1,9 годинки, след 6-10 месечно хранене с глутен.
Вижте първата стр. и първия линк на нея за повече инфо. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429164.30

# 55
  • Мнения: 694
Кога ще изчезнат тия изпражнения като пластелин?Сега започнах да давам от обикновенния аптамил да видим дали ще има раздвижване а като цяло нищо не се дава на бебетата така ли?

# 56
  • Мнения: 9 483
Можеш да даваш пробиотик-Био гая примерно:
http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%B9%D0%B0- … D1%82%D0%B8%D0%BA

Общи условия

Активация на акаунт