Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!

  • 68 481
  • 858
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 181
Момичета, аз не казвам че е абсурдно че майката мирише на мляко , а това за даването на водата и че бебето няма да може да заспи, защото майката мирише на мляко Joy Ми то ако беше така аз как щях да спя с малкия  newsm78

# 721
  • Мнения: 4 181
малко офф - я ми кажете наистина ли някъде може да се изследва кърмата? Rolling Eyes
Нали казват че няма нехранителна кърма, за какво я изследват тогава?

# 722
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изследва се - в банката за кърма я изследват по куп показатели (основно за бактериална чистота, да няма добавяна вода в нея и т.н.), преди да се пастьоризира и да се дава на бебетата. Има и изследване за масленост (крематокрит - смешно звучи, ама така се казва). И да, има разлики в маслеността между отделните жени - което обаче няма пряка връзка с наддаването на бебето.
За какво се изследва - всъщност такива изследвания (конкретно за масленост и средно калорийно съдържание) се правят в редки случаи и когато наистина има смисъл. При някои редки състояния и болести на обмяната, в някои случаи при недоносени бебета, когато трябва да се прецени точно приема на калории и т.н. Или пък при конкретни изследвания, свързани с лактацията - ето част от едно такова изследване:

Цитат
Fat Content of Breast Milk
The average fat content of the milk was 41.1 ± 7.8 g/L and ranged from 22.3 to 61.6 g/L. The average fat content was not associated with either the time after birth (r2 = 0.036, n = 71) or the number of breastfeedings during the day (r2 = 0.013, n = 775). There was an inverse relationship between the mean fat content of the milk and the 24-hour milk intake from that breast (P = .007, r2 = 0.089, n = 142). The average 24-hour fat intake of the infants was 32.0 ± 7.7 g (range: 15.4–49.5 g) and was not related to the frequency of breastfeedings.

Analysis of the individual breastfeedings showed that there was no effect on the average milk fat content as a result of the gender of the infant (P = .160); more or less productive breast (P = .332); unpaired, paired, or clustered breastfeedings (P = .339); or whether the infant breastfed at night or not (P = .830). The mean fat content of the milk was significantly related to time of day (P < .001) and was higher (P < .008) during the day and the evening (42.8 ± 9.1 and 43.2 ± 9.1 g/L, respectively) compared with the morning and the night (37.1 ± 10.1 and 37.2 ± 10.3 g/L, respectively).

The interval between meals was independent of the volume of the previous meal (paired or unpaired breastfeeding). The interval was also independent of the average fat content of the milk consumed in that meal or the amount of fat in the meal.

Предвид това - всичките приказки за нехранителна кърма са (научно потвърдено) чиста глупост Wink



# 723
  • Мнения: 988
Хедра, извинявай много, уж съм добре с английския, ама терминология ли ми липсва - някои неща не можах да разбера а са явно интересни.

Значи подчертаното в болд - какво ще рече "Интервалът между храненетата не зависи от обема на предното хранене" и "Интервалът не зависи от съдържанието на мазнина" - то интервалът между граненията си е колкото си го направиш (ти или бебето)? Или имат предвид "не влияе"? Ако не влияе на мастното съдържание, къде остана въпросът предно-задно мляко? Или пък под интервал се има предвид разликата в мастното съдържание?

А какво е paired/unpaired - хранене от едната/от двете гърди на едно ядене ли?

# 724
  • Мнения: 670
Репликите са на мой много близък човек. Тъй като все още кърмя, а съм бременна в края на 2-ри месец, той ме посъветва да отбия детето, защото:
"Не можеш да продължаваш с кърменето... Как ще даваш на бебето старо мляко... "
След известни обяснения, че през втория триместър млякото ще промени вкусът и количеството си, и ще започне да се променя на коластра, последва следната изцепка:
"Ето това е основната причина да отбиеш Ния... тя ще изпие коластрата, и за бебето нищо няма да остане.."
 hahaha Joy

# 725
  • Мнения: 3 205
The interval between meals was independent of the volume of the previous meal (paired or unpaired breastfeeding). The interval was also independent of the average fat content of the milk consumed in that meal or the amount of fat in the meal.
[/quote]

Интервалът между храненетата е независим от обема на предишното хранене (от две гърди или една гърда). Интервалът също е независим от средното маслено съдържание на консумираното мляко при това хранене или количеството мазнина в храненето.

Първото е така - проверено от личен опит. Интервалът се определя от бебето - може да се е наяло като прасенце и след половин час пак да иска да яде, а може и да е цокнало пет пъти и да си поиска пак след три часа, т.е. интервалът до следващото ядене не зависи колко е изляо на това ядене.
Второто изречение нещо и аз не мога да го схвана - каква е разликата между средната масленост и общата масленост на млякото при едно и също хранене?

# 726
  • Мнения: 4 150
Цитат
Изследва се - в банката за кърма я изследват по куп показатели (основно за бактериална чистота, да няма добавяна вода в нея и т.н.), преди да се пастьоризира и да се дава на бебетата

При опити с животни (коzи и овце),давано им пастьориzирано мляко (коzе или ов4е сьответно) продьлжителността на zдравето и живота на теzи животни не надхвьрля 20 дни.Иzследването е правено то4но поради вьzникналите вьпроси от некьрмачки,zаЩо млякото трябва да се пастьориzира...Всичко ценно с пастьориzацията zагива и бебето пие едно "течно лепило".

# 727
  • Мнения: 435
Всичко ценно с пастьориzацията zагива и бебето пие едно "течно лепило".
Shocked
Добре де , е не е ли все пак по-добрия вариант от АМ Thinking

# 728
  • Мнения: 2 085
Christian, защо пък лепило?!И това :"продьлжителността на zдравето и живота", звучи малко... Thinking

# 729
  • Мнения: 574
Цитат
Изследва се - в банката за кърма я изследват по куп показатели (основно за бактериална чистота, да няма добавяна вода в нея и т.н.), преди да се пастьоризира и да се дава на бебетата

При опити с животни (коzи и овце),давано им пастьориzирано мляко (коzе или ов4е сьответно) продьлжителността на zдравето и живота на теzи животни не надхвьрля 20 дни.Иzследването е правено то4но поради вьzникналите вьпроси от некьрмачки,zаЩо млякото трябва да се пастьориzира...Всичко ценно с пастьориzацията zагива и бебето пие едно "течно лепило".
Ооо , не се сърди но си в голяма грешка. Работата ми е свързана с животните и съм изхранила ен на брой гадинки. Такива наблюдения ,които твърдиш ,че стават нямам. Говоря от опит. Освен това много хора в миналото са отгледани с прясно или кисело мляко още от съвсем мънички,а то винаги се вари.

# 730
  • Мнения: 4 150
Цитат
Добре де , е не е ли все пак по-добрия вариант от АМ


Май трябваШе да лепна етикета Лепило zа АМ,а го сложих погреШно на пастьориzирана кьрма. Simple Smile


Цитат
Ооо , не се сърди но си в голяма грешка. Работата ми е свързана с животните и съм изхранила ен на брой гадинки. Такива наблюдения ,които твърдиш ,че стават нямам. Говоря от опит. Освен това много хора в миналото са отгледани с прясно или кисело мляко още от съвсем мънички,а то винаги се вари

Не се сьрдя,zа какво...? Моята жена кьрми.Правено е иzследване и това е реzултата.Става вьпрос точно zа коzи и овце.
Нали правиШ раzлика от варено и пастьориzирано мляко? ЗаЩото всяко мляко е пастьориzирано,но хората вьпреки това пак го варят.... Wink  А zа такива отгледани дечица си има и други статистики...ама да не пиШем,4е не е по темата.
А и не сьм ветеринар... Simple Smile

# 731
  • Мнения: 4 150
Кларис...Леле какьв аватар...Едва се дьржат да не потечат мляко... Mr. Green

Да не товаря с иzлиШни постинги,само редактирам тоzи с един линк zа макото
http://www.realmilk.com/mothers-milk-sterile.html

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 00:52 от Christian

# 732
  • Мнения: 1 097
The interval between meals was independent of the volume of the previous meal (paired or unpaired breastfeeding). The interval was also independent of the average fat content of the milk consumed in that meal (на бебето) or the amount of fat in the meal (на майката) .


Интервалът между храненетата е независим от обема на предишното хранене (от две гърди или една гърда). Интервалът също е независим от средното маслено съдържание на консумираното мляко при това хранене или количеството мазнина в храненето.

Вижте аз как го разбрах 2-рото изречение. Благодаря, че го попреведохте, че и аз нещо не можех да си го подредя смислено това пусто изречение...Обаче ако обърнете внимания на червеното (и ако наистина това са имали в предвид) вече има смисъл  Grinning

# 733
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
The interval was also independent of the average fat content of the milk consumed in that meal or the amount of fat in the meal
...каква е разликата между средната масленост и общата масленост на млякото при едно и също хранене?

 Понеже мастото съдържание на млякото се променя в рамките на едно кърмене, то "средно мастно съдържание" на едно хранене е някаква осреднена стойност, а "количество мазнини" за дадено хранене е някаква мярка за общото количество мазнини за съответното хранене. Аз така го разбирам.

Обаче, Хедра, аз нещо не виждам в този цитат да се говори за връзката (или липсва на такава) между маслеността и наддаването.

# 734
  • Мнения: 2 085
 Thinking
макото... newsm78

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 02:23 от klaris

Общи условия

Активация на акаунт