Към майките на деца с алергии!

  • 2 047
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 591
Мили, мами, моля ви кажете как и кога разбрахте за децата си, че са с алергия? Как се е проявила в началото, имало ли е затишие и след това пак и т.н.?
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми е алергичен към ухапвания от комари(нямаше как да не разбера).Като по-малък пък се изрина от Дентинокс-а(това за мазане на венците) и личната предположи,че е алергичен към лидокаина.
Тази година от януари месец забелязах,че си чеше непрекъснато лицето,най-вече носа.Давах му Ериус,мазах го с Липокрем и продължава все още.Понякога такъв сърбеж получава по краката и по дланите на ръцете си.Не мога да разбера какво го предизвиква и дали е алергия въобще.На моменти,като вчера,много се чеше,чак се раздира,прокървява.

# 2
  • Мнения: 126
Зависи от какво е алергията в смисъл ако е ухапване няма как де не разбереш веднага си проличава ,но ако е от храна, а дете не яде по едно нещо на ден зада знаеш точно от  кое е.Почва едно мислене какво е яло вчера,днес.Нова храна ,мъхести плодове,прах за пране ако е сменен,и природата в момента е много силна ,сега всичко разцъфа и е възможно от мъховете да прави алергия/ние сме така/

# 3
  • Мнения: 284
Зависи към какво е алергията.Голямата ми дъщеря е асматик,с алергия към полени,дом.прах,влага,антибиотици.Получаваше пристъпи,има алергичен ринит.Малката ми дъщеря е с алергичен ринит,алергия към полени,дом.прах и храни,антибиотици.От храните се обрива.
Няма затишие.Като започнат реакциите е важно да се овладеят и да се прилага адекватно лечение.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Моята е с алергии към някакви почистващи препарати на основата на белина.
Освен това има ужасна слънчева алергия- подпухват й бузите, избива обрив, зачервява се, чак очичките й се затварят от подутото. Преминава след няколко дни терапия с противоалергични средства. Въпреки мазането с висок фактор, тази алергия е факт.
Вече трета година се проявява алергията й и към цъфтежа на разни треволаци и към пръскането по тревните площи към кърлежи и разни твари. В момента отново е в криза, която отшумява.

# 5
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря е с все още не установена със сигурност към какво алергия(полени,животни или друго).Щом излезе от вкъщи до половин час най-много й се запушва нослето,щом отворя прозорец-същото.Все още сме на вълна изследвания.Предните години не е имала симптоми.Обривала ми се е от Аугументин,но не съм сигурна дали е от алергия или от комбинация с шоколад.

# 6
  • Мнения: 1 650
Цяла пролет Никол е със запушен нос и хрема. Казаха ми да я заведа на алерголог и ми препоръчаха Мустаков, но незная как могат да я изследват. Един лекар ми каза, че добрият алерголог познава дали се касае за алергия по лигавицата на носа. Искам да ви питам и дали е проблем, че й давам всеки ден чай от лаика, защото и тя е алерген?

# 7
  • blizo do moreto
  • Мнения: 71
  Моят син е с алергия към домашен прах .Лятото всичко отминава,може би защото е повечето време на вън , а иначе алергията му се изразява в хрема и запушен нос .Всяка пролет правим физиотерапия , която дава чудесен ефект . Според доктора му той израства алергията  и дано защото вече се побърках от чистене.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 136
Синът ми от бебе беше с алергия към краве белтък и се изявяваше под формата на атопичен дерматит,с много лоши екземи, год,спазвахме диета и вече е добре,Вече е 5,9г,А дъщеря има алергии към лекарства и се проявява под формата на уртикария,Не го пожелавам на никой,

# 9
  • Мнения: 591
Много благодаря на всички!   bouquet Исках да се информирам, защото ние правихме кръвен тест, който излезе отрицателен, но тя беше не 8 месеца и теста може да не е верен. Прави обриви, които отшумяха малко, когато си дадохме котките на други стопани, но сега пак сме с обриви и то полчени на село, където уж алергените са по- малко, но явно и при нас ще се прояви някоя пролетна алергия!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Много благодаря на всички!   bouquet Исках да се информирам, защото ние правихме кръвен тест, който излезе отрицателен, но тя беше не 8 месеца и теста може да не е верен. Прави обриви, които отшумяха малко, когато си дадохме котките на други стопани, но сега пак сме с обриви и то полчени на село, където уж алергените са по- малко, но явно и при нас ще се прояви някоя пролетна алергия!

Тестовете имат давност /така да се каже/ 6 месеца. В смисъл, че ако се налага да се провери дали има алергия към нещо и са изминали 6 месеца от последния тест, трябва да се направи нов.
Алергия може да се получи във всеки един момент към нещо ново и то такова, което си ползвал или с което си имал контакт многократно досега и не е имало проблем. Ето аз например, на дърти години направих алергия към цъфтежите навън, слънчева алергия и алергия към козметика /и то медицинска, хипоалергенна/.

Дъщеря ми има лекарствена алергия.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
при сина ми се съмняваха за алергия,защото има много мъчителна задна хрема.но е на 3,7г.,а преди 4-5 г. много изследвания давали фалшиви резултати и не му ги пуснаха.дали е така не знам.

Общи условия

Активация на акаунт