Училищен проект- България

  • 2 010
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
Дъщеря ми е във втори клас. Тази година всички деца от нейният клас трябва да направят презентация на избрана от тях тема. Имат пълна свобода за избор на материали и два часа за представяне.
Преди известно време тя дойде при мен и ми каза, че е решила да разкаже за България и ме помоли да й помогна. Приех идеята с малко резерви- как в две- три страници да се разкаже история на повече от 1300 год. и то по начин да е увлекателен, лек и запомнящ се? Но седнахме, търсихме материали, четохме, селектирахме, писахме, трихме, пак писахме, трихме. В крайна сметка се поучи следната работа:
- малко география- местоположение, граници, големина, климат
- малко история- създаване, величие през средните векове, византийско и османско иго, втората световна
- интересни факти за градове и места, забележителности (подкрепени със снимков материал)
- къс урок по български

Днес беше големият ден. След прочитането на доклада е последвала веселата част- изработвали са знаменца, търсили са имената на наши градове в плетеница от букви, опитвали са да повтарят след нея думи, играли са право дунавско хоро и накрая са хапнали тортичка с цветовете на знамето. Много са я харесали, само защото не са виждали тортичките на Тандури, Атланта, Наталина, Риен и други момичета от тортената.
Когато баща й отишъл да я вземе от училище се разминал с тумба деца веещи бг знаменца и викащи:" здравей... да... как си... не.."  Grinning. Дъщеря ни обаче сияеше от щастие и гордост. Всички много са харесали всичко и с интерес са я слушали- тя е била звездата.

Пускам темата, защото знам, че и други мами и деца са правили подобни мероприятия и ще ми интересно да споделят как е протекло при тях. Като и за тези, на които тепърва им предстои- дано сме им от полза.

За мен най- важното, е че Мадлен научи много нови неща за родината на родителите си, както и нейните приятели вече няма да свързват България само с лятна/зимна почивка и българско сирене.

Искам да изкажа и благодарност на момичетата от израелската тема, помогнали с идеи, предложения и снимков материал   bouquet.



Ето и още малко снимки .

# 1
  • Мнения: 2 952
 smile3501 newsm10

И нашият ред ще дойде един ден!  Party Grinning

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Tali, толкова щастлива 3вучиш Hug Heart Eyes
иска ми се и на мен един ден да преживея подобна радост newsm03...
по3драви героинята на деня  bouquet, на теб и на малкия помощник много  Hug Heart Eyes....

по3дравления и 3а момичетата, помогнали 3а то3и проект bouquet  bouquet  bouquet

/ оправи ми настроението, много се бях вкиснала Confused.... мерси  Hug Heart Eyes  bouquet /

# 3
  • Мнения: 490
    Мадлен е нашия герой! Колосален труд си е да се направи такава презентация!   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 703
 newsm10
Сигурно е отнело доста време и усилия,но пък си е струвало.Поздравлвния и от нас! smile3501

# 5
  • Мнения: 1 526
Мерси! Както казах, аз приех с  резерви идеята, но сега след като детето пожъна успех и се чувства толкова добре и аз съм доволна и .. да щастлива  Grinning!

Амейче, гушкам те и без такива лоши настроения  Naughty

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Тали много щастливо зву4иш  Hug
браво на вас за идеята и най ве4е за изпълнението ! а сега каква ще е наградата за Мадлен  Flutter
 .. в нашето у4илище имаше нещо подобно (по скоро децата трябваше да разкажат как са прекарали лятото ) . но Гери е още малка - на 4-5 години са в класа - та аз им показах само снимки - пък и беше пове4е " а това е дядото на Гери , а тази е баба й , тук сме еди къде си .... " .
на децата им беше интересно да тропат ръ4еница -  нещо по сложно реших 4е не е уместно - а на у4ителките да разглеждат снимките от България  . за сега толкова . тази година много се 4удех дали да направя за вси4ки деца мартеници , но после се отказах . ина4е Гери носи на4ервени яица и са се забавлявали много ....

# 7
  • Мнения: 7 914
Tali Dan
 Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug
 изпълни ми душата с радост с тази темичка -  браво на Мадлен Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 410
Бравоооо,браво на Меди и майка й  newsm44.Гордея се с вас!

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Тали, браво на вас двете и останалите помощнички! Звучи страхотно, ще скатая идеята в архивите ми, току виж на нас също ни потрябва някой ден.

# 10
  • Мнения: 11 319
Страхотна новина, Тали! Има за какво да се гордееш с дъщеря си! Hug

# 11
  • Мнения: 5 183
Браво, Тали!
Страхотно!
Браво и на гордата българка Мади!
Един ден ще помагаш, като дойде и нашия ред  Hug
 bg

# 12
  • загубено
  • Мнения: 6 513
Тали,звучи страхотно. Hug
Браво на Мади!

# 13
  • Мнения: 580
Тали, страхотно сте се справили! Дъщеря ми (10г.) имаше преди 3 седмици като задача да държи реферат на тема България и процедира като вас (само без торта, а вместо нея са яли хляб с чубрица  Laughing)
Покрай този реферат тя научи толкова много за България, колкото едва ли щях аз така концентрирано да и разкажа.

# 14
  • Мнения: 1 526
Хе,хе ЛаДолче радвам се, че и при вас всичко е било успешно.
И аз исках да занесем нещо типично българско за ядене, но дъщеря ми отсече, че всички обичат торта и това е сладък начин да научат всички лесно цветовете на знамето  Laughing. И се оказа права. Днес още са я разпитвали.

Общи условия

Активация на акаунт