Голяма крачка напред с обич и копнеж

  • 730
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте,пред около два месеца споделих с вас страховете си да стана майка!Радвам се, че със спокойствие,вяра и много любов мога да нарека себе си кандидат-мама (стоят ми емоциите от дългия извървян път,за да се нарека така )!Бих искала да споделя с вас преживяванията си.Преди около два месеца врях в един много горещ-парещ казан на страхове,тревоги,безспокойство...относно това дали ще бъда истински отговорен,истински разбиращ,подкрепящ,обичащ родител,как ще се справям в общуването си с бебо,ще правя ли всичко наред,как ще приплета ролята на мама,на студент...!за мен това да стана майка е най-съкровеното,благословено и прекрасно нещо на света! желаем това с моя съпруг безумно, но от моя страна все още не се решавах на тази стъпка тогава!това ме караше да се чувствам много тежко,защото аз истински мисля за това прекрасно съкровище от много време с копнеж,вълнение и обич. за жалост въпросите,страховете и тревогите ми надделяваха.търсех много информация, интересувах се и научавам много неща от курсовете ми в университета,от безброй книгите и списания, които купувам,от статиите в интернет. този страх беше мой, родил се от моето детство,мойте родители, чувства и преживявание. ходя на курс за собствен опит като бъдещ психолог, за да опознавам себе си и собствените си страхове повече и да намирам начини да се справям с тях, консултирах се и с психолог ( като бъдещ такъв осъзнавах потребността си от ясно изправяне пред проблема и поглед в мен самата ) и истински осъзнах,че искам да живея живота си тук и сега,да изживявам с топлина и спокойствие всеки един момент от бремеността и майчината грижа.разбрах,че аз избирам каква майка да съм и тези трвоги са били мой далчени като дете,идвайки от стереотипа на мойте родители, а не мой сега като съпруга и кандидат-мама  в моето семейство и живот.разбрах,че се страхувам за несъществуващи все още моменти,които не мога да предвидя и в минимален процент.осъзнавам, че ще ми е трудно в университета,грижите към бебчо,работа,но ще се стремя към необятния баланс и хармония,защото това е моя избор и ще го изживея, правейки любов и очаквайки скоро да не наричам себе си кандидат-мама, а бъдеща мама и истинска мама! Радвам се, че споделих най-силните си преживявания и чувства до сега, свързани с благословията да станеш майка! Поздарви! Simple Smile  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 240
Чудесно е, че подхождаш толкова отговорно,НО от толкова въпроси, опасения и страхове ще се размие радостта от едно така истинско начинание- създаването на нов живот. Информацията е полезно и в наши дни жизнено важно нещо, но в случая с бременността и бебетата тя е най- вече в нас самите- нашето съзнание ни информира кога сме готови да обичаме толкова много, че да се превърнем в родители. Самото раждане е древен и най- естествен процес за продължаване на рода, но и великото създаване на нов живот, Даването на живот, безкрайната обич и отдаденост към някой друг... Решавайки да станеш Майка трябва да забравиш за Своите страхове- готова ли съм, какъв родител ще бъда, макар те да са натрапчиви и силни, и да приемеш, че ще получиш отговорите на тези въпроси след време, а ще ти отговори твоето дете.Затова вместо страхове и тревоги се запаси с търпение и обич, другото ще си дойде от само себе си. Успех и дано скоро се похвалиш с най- добрата новина в живота на една жена- това, че очаква своето бебче  Hug

# 2
  • Мнения: 275
Успех в начинанието! Ще чакаме да се похвалиш!
И - почвай фолиевата! Laughing

# 3
  • Мнения: 1 900
Много се радвам, че има жени като тебе.  newsm10Поздравления. Ти се една достойна жена. Пожелавам ти да станеш майка и един добър професионалист в работата си.   bouquet
НО от толкова въпроси, опасения и страхове ще се размие радостта от едно така истинско начинание- създаването на нов живот.
Въобще не мисля, че си права. Тя се е информирала, знае какво да очаква от майчинството, изправила се е пред свойте страхове и е работила за да открие причините в който те се коренят. Намерила е отговорите за себе си надниквайки дълбоко в личноста си и детството си. Това е много трудно начинание, особенно когато става въпрос за разговори с психолози на фона на отношението на обществото ни към такъв вид помощ. Създаването на нов живот не би следвало да е просто порив който да следваш, а сериозно начинание към което да се отнесеш отговорно. Да си наясно пред какво се изправяш и да си си задал тези въпроси навреме, а не когато нещата са факт и вече е късно и не можеш да върнеш времето назад.

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 10:12 от Валерия

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нормални са страховете ти - Това е една от най-хубавите промени в живота ти , притесненията ти също .Хубаво е , че търсиш отговори на въпросите и подхождаш много отговорно.Поздравления за направения избор и успех в начинанието   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 110
Всяка майка има твой те страхове - естествени и нормални са. Но ,ти си една достойна и отговорна жена ! Успокой се и всичко ще бъде наред. Успех ти желая от все сърце !

# 6
  • Мнения: 240
Валерия, разбира се, че е много важно да се информираш и да си подготвена преди да вземеш решение, и това се отнася за всичко- най- вече за бременността. Аз също внимателно планирах своята. Но просто останах с впечатлението, че Sussann е взела вече своето решение. Като млад човек, живеещ в динамично време и аз се възползвам всячески от предлаганата информация. С думите си по никакъв начин не съм искала да упрекна, а точно обратното- да насърча и похваля, да дам съвет. Знам какво значи да се страхуваш и тревожиш, за това и знам колко е важно, но също и трудно да преодолееш себе си и да си наложиш спокойствие. Надявам се, че поради факта, че Sussann  видимо планира своята бременност няма да е изненадана и поставена пред свършен факт,а също така й пожелавам да преодолее всеки страх, съмнение и притеснение и да се наслади на своята бъдеща и така нетърпеливо чакана и желана бременност  Peace

# 7
  • Мнения: 1 900
Знам какво значи да се страхуваш и тревожиш, за това и знам колко е важно, но също и трудно да преодолееш себе си и да си наложиш спокойствие.
Peace Едно от най-трудните неща е да преодолееш себе си и собствените си страхове. Grinning

# 8
  • Мнения: 9 814
Радвам се, че си преодоляла старховете си.
Това е най-важното нещо! Успех!

# 9
  • Мнения: X
Радвам се, че си преодоляла старховете си.
Това е най-важното нещо! Успех!
Продължавай смело напред!!! Peace Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Успех и от мен! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт