Нетоксични надуваеми играчки (без ПВЦ) ?

  • 12 505
  • 97
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 190
Търся надуваеми пояси, басейнчета, топки и подобни .... от материал, различен от ПВЦ.

От миналото лято ми стана ясно, че китайските , които се внасят в БГ, са от токсичното ПВЦ.
Нагрято ПВЦ до горещо, прилепнало до тънката детска кожа.....доста токсичен вариант за игра ... Отделят се фталати и някакви такива подобни, вече забранени в Канада за употреба в играчки примерно...
Но в БГ има ли някакъв вариант?
Поне да не са китайски и в евтиното им изпълнение? (от пояса например се разрани кожата на корема, беше с гаден стърчащ ръб). А и винаги смърдят ужасно...

Надявам се в някой магазин да има различни играчки, от тези, внасяни от Интекс.

# 1
  • Мнения: 4 392
Аз лично не знам, но се надявам някой да сподели опит с нещо по- добро. Hug

# 2
  • Мнения: 591
Според мене всичко в БГ за деца в сферата на играчките е от Китай... За надуваемите пък - почти сто на сто! Peace

# 3
  • Мнения: 2 652
Бях чела някъде миналата година, че е невъзможно да са без ПВЦ. Начинът бил да ги надуеш и да ги оставиш да се проветряват няколко дни на открито, но не на директно слънце. Поне да се поизмиришат, т.е. да излезнат част от токсичните гадости поне. После да се оставят минимално време на слънце да се напичат и да ги прибираш на сянка да съхнат.

Но оставам с тайна надежда, че от миналата година нещата може да са се променили. Примерно, да са измислили сгъваеми пояси от корк  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 761
Има такива.Ето това пускаха примерно при нас миналата седмица:

http://www.aldi-sued.de/de/media/offers/kw2009_do_11_d.jpg

Има и други пластмасови игра4ки.Съ6то така мисля,4е ЛЕГО правят новите без фталати.Има бебе6ки 4есалки за първите зъб4ета,бебе6ки 6и6ета и пр. пак PVC-free.Аз пък скоро си купих слън4еви о4ила без ПВЦ.

# 5
  • Мнения: 4 555
Има такива.Ето това пускаха примерно при нас миналата седмица:

http://www.aldi-sued.de/de/media/offers/kw2009_do_11_d.jpg

Супер, но ние как можем да се доберем до тях?  Sad

# 6
  • Мнения: 360
Ох, болна тема. Хайде някой да ни спаси и да каже откъде да се сдобием с нещо такова.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 190
Има такива.Ето това пускаха примерно при нас миналата седмица:

http://www.aldi-sued.de/de/media/offers/kw2009_do_11_d.jpg

Има и други пластмасови игра4ки.Съ6то така мисля,4е ЛЕГО правят новите без фталати.Има бебе6ки 4есалки за първите зъб4ета,бебе6ки 6и6ета и пр. пак PVC-free.Аз пък скоро си купих слън4еви о4ила без ПВЦ.

Ехаааа! Откъде, откъде? Ти купи ли си вече? Аз не разбрах нищо от снимката за производителя....

# 8
  • Мнения: 2 761
Не знам кой им е производителя на тези-пуснаха ги в ALDI,но определено могат да се намерят и на други места подобни продукти.
Не знам в БГ какво се внася-мисля,4е 4ико имат някои не6та без ПВЦ,но не знам дали правят надувеми,трябва да се провери на място.
Аз не си купих,за6тото не си падам по надуваеми игра4ки-бързо се пукат и не виждам смисъл.

Взех си такива-от PE(полиетилен):
http://www.aldi-sued.de/de/media/offers/kw2009_do_14_d.jpg

# 9
  • София
  • Мнения: 5 190
Омега, от БГ не може да се разгледа каталога на Алди, можеш ли да пуснеш още линкове на двата вида играчки?

# 10
  • Мнения: 2 761
Ами то няма каталог.По принцип АЛДИ е хранителна верига и всяка седмица пускат определени не6та на промоция като предната седмица може да сe вземат бро6урки с ангеботите от сaмия магазин или да се видят в интернет.По принцип не6тата се разграбват понякога и съ6тия ден,когато ги пуснат,за това трябва да се слядят и при необходимост да се 4ака преди да отворят магазина.Съ6то както навремето се редяхме в Бг-то за обувки на хъ6-пъпис примерно. Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 5 190
Лятото мина, казвайте, какво ново?

Някой намери ли в БГ нещо?

# 12
  • Мнения: 4 392
Лятото мина, казвайте, какво ново?

Някой намери ли в БГ нещо?
Аз не, но търся за догодина. Всички надуваеми играчки, басейни и т.н. , на които попаднах, бяха миризливи, тоест токсични.

# 13
  • Мнения: 2 652
Az sabrah info za ftalatite, no shte pisha posle. V bg niama takiva, triabva da vi prashtat ot chuzhbina. Nai nai vajen e baseinat da e bez ftalati.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 190
Грейс, какво да търсим, ако ни пращат от чужбина?

Общи условия

Активация на акаунт