Twilight/Здрач-сагата: тема 13 (нефатална)

  • 19 213
  • 432
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21


Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD в чужбина),  а вторият- "Новолуние"  се снима в момента в Канада (съвсем скоро и в Италия), с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма).
Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст.
Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните правила (приети след демократично обсъждане  Laughing)

Обсъждат се свободно филма ”Здрач”, снимките на ”Новолуние”, и всичко свързано с тях. От книгите свободно се обсъждат "Здрач/Twilight", "Новолуние/New Moon" и "Среднощно слънце/Midnight Sun". Мнения  за "Затъмнение/Eclipse" и "Зазоряване/Breaking Dawn" трябва да започват с името на книгата с главни букви и ”спойлер” в скоби, маркирани в червено
 
    примерЗАТЪМНЕНИЕ/ЕКЛИПС (спойлер!!) Я кажете, защо мислите, че Бела …еди-  какво си  …"

Ако се цитира мнение със спойлер, цитирания текст трябва също да влючва предупреждение за това.

На новите фенове се препоръчва да не четат спойлери (т.е. информация как ще се развие сюжета или как ще завърши дадена книга). Решението си е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текста на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите. Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията (и щом сме на 13-та тема, се предполага, че е сме покрили доста материал). Ако новите членове имат въпроси, могат да ги задават към всички пишещи или да пуснат лично съобщение на "редактора" за деня.
За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си).

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org

Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                          www.funnytwilight.wordpress.com
                                                                           

Филмът можете да изтеглите от тук в следните варианти:
Bluray 1 | Bluray 2 | DVD-R 1 | DVD-R 2 | DVDRip 1 DVDRip 2 | DVDRip 3 | Mobile 1 |Mobile 2

или от тук, както и да го потърсите тук


Бонус материалите към ДВДто можете да видите тук        Becoming Edward and Bella part 1  part 2 | Bella's Lullaby Remix |Conversation with Stephanie Meyer | Deleted scenes | Edward's piano concert | Extended comic con phenomenon | Extended scenes | Special feature | The beginning and the partnership |The vampires and capturing the action part 1 part 2 part 3 | The Vampire baseball | The Vampire kiss montage

Официалният саундтрак можете да изтеглите от тукКнигите можете да изтеглите от тук на английски и от тук или тук на български (фен-преводи). Недовършената и непубликувана книга "Среднощно слънце" можете да свалите от тук.

Благодаря на Дени за линковете. По-подробна информация за всяка от книгите (вдъхновението зад тях, инспирационен саундрак, докато са писани, допълнителен материал, въпроси и отговори) можете да намерите организирана по категории тук: Здрач, Новолуние, Затъмнение и Зазоряване.

Предишни теми
Тема 12 /Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

                


Последна редакция: вт, 19 май 2009, 21:00 от staro-novo

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 597
ДНЕВЕН  БЮЛЕТИН


НОВИНИ


- Разбира се започвам с новина номер едно за днес. По блогосферата се твърди, че това е официалния плакат на Новолуние



за по-голяма снимка кликнете  тук
От Robsessed   твърдят , че им изглеждал доста истински, но потвърждението щяло да дойде утре.

- Тук можете да видите клипче на пристигането на Роб в Ница   цък
моят коментар от това, което чух е , че журналистите мило се опитваха да привлекат вниманието на Роб, но той изглежда доста уморен и изнервен.

- Тук можете да видите и снимки от пристигането на Роб в Кан

         

повече снимки тук

- Ashley Greene  видяна с дълга коса  Laughing . Феновете се чудят дали е дегизировка или е за фото сесия или пък за малка роля
повече за тази разтърсваща новина  тук


- Jackson Rathbone  със фотосесия готини снимки за Nylon в стил 60те

     

повече снимки тук

- много интересен материал - клип и пълното видео на гостуването на Rachelle Lefevre във VH1 Radio
единият от водещите си прави доста остри шегички с нея. Пита я също какво е първото нещо, което си е купила с хонорара от Здрач. Тя отговаря - ботушки, дрешки и лампи за апартамента й и твърди че продължава да си кара старата кола.
тук можете да видите снимките и клиповете цък


- Роб и Кристен на снимачната площадка   ето клипчето цък


- E!News' MTV Movie Awards -   ето тук цък


ЗАБАВНО
Много хубав фен трейлър на Новолуние, пратен ми от Muriel  Hug специално за бюлетина  цък


ЛЕЛЕЕЕ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

снимки на Роб от Кан









още снимки цък

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 597
готово  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 138
Страхотно, Мона Лиза   bouquet

# 4
  • Мнения: 57
Всички снимки на Роб от Photocall-a днес, излезли до момента може да видите в тази галерия Wink

# 5
  • Мнения: 3 576
Страхотни снимки от Кан  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 229
Благодаря ти  Hug Hug
Хубав плакат на Новолуние,но нещо пресилени ми се виждат емоциите по лицата им...прекалено очевадни  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 2 897
Върнах се от шопиииинг, сутринта излязох приятно зарадена с положителни емоции, след като видях постера рано рано Heart Eyes

Обаче на постера.. това ми изглежда повече като Роб, отколкото като Едуард, не мога да определя защо... Друг с подобни усещания?

# 8
  • Мнения: 47
Страхотни снимки, наистина. За постера ми е интересно,че са избрали Джейк да стои между Едуард и Бела,а не Бела между двамата. Защото реално в Новолуние Джейк не е бил пречка между тях, а по-скоро Бела още от тогава се колебаеше (макар и на много слабо  ниво)...та незнам дали ме разбрахте какво исках да кажа. Hug
А за Едуард, ми Едуард си е просто с по-сполучлив грим, иначе косата, цвета на кожата, всичко си говори за Едуард.

# 9
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Страхотно оформена тема  bouquet

Колкото за покровителственото отношение на Едуард към Бела по-скоро мисля, че в основата му е страха тя да не пострада.
Официалния плакат нещо не ми допада Crossing Arms По-скоро за "Затъмнение" е подходящ отколкото за "Новолуние".
Снимките от Кан няма смисъл да ги коментирам - Едуард на слънчева светлина, но не блести Whistling

# 10
  • Мнения: 47
По-скоро за "Затъмнение" е подходящ отколкото за "Новолуние".
Точно това си помислих и аз  Peace

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата тема!   Hug Да и аз мисля, че това е плакат по-скоро за "Затъмнение". А видяхте ли фенския римейк - много добре измислено- точно както трябва!   Laughing http://twilightladies.com/2009/05/19/fan-remake-of-official-new-moon-poster/ Нещата си идват на мястото- това е постер за "Новолуние"!!!  Joy

# 12
  • София, България
  • Мнения: 5 597
дааа  Peace  по-добрия вариант  Peace

# 13
  • Мнения: 57
Бтв, феновете вече се постараха и имат подобрена версия на плаката: Crazy
by AnaB

# 14
  • Мнения: 2 897
Да кажа и тук за фенския постер - Ха така... Джейкъб встрани, където му е мястото. Мне ако беше, където му е мястото, щеше да е извън кадър всъщност Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт