Twilight/Здрач-сагата: тема 13 (нефатална)

  • 19 214
  • 432
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 0
Да,  за мен това беше най-големият проблем - да се примиря, че такава любов не съществува -   и все още не съм примирена!  Naughty - всички ми повтарят, че такава любов не е възможна, защото в живота ти има хиляди неща - той не се изчерпва само с любовта - но аз все си казвам, че нали тя е най-важното - нали любовта е смисъла на живота...нали цял живот, осъзнато или не, всеки се стреми към това -да намери любовта, която да го направи пълноценен.  newsm78 Всъщност има една древна легенда за едно същество наречено Андрогин - сигурно я знаете, но все пак ще я споделя. Та Андрогина бил много силен, имал по четири ръце и крака, две сърца и т. н. от всичко двойно - бил най- хармоничното и цялостно, съвършено същество на земята, но боговете се разгневили от красотата му , изплашили се от силата му решили да го разполовят - така Андрогина бил разделен на две и се получили мъжът и жената. Оттогава мъже и жени ходят по земята и всеки търси половинката си  - за да се почувства отново хармоничен и цялостен.   Sad Тъжно а! Светът е голям, ами ако не намерим своята половинка?? Wink Blush Но това все пак е само легенда... Wink

# 316
  • Мнения: 34
Прегръдки за цялата support group -a  bouquet Да и аз напълно споделям мнението от поста на WomanitKa. О т време на време се развеселява мислейки си какво ли е да переш цяла вечност чорапите на един тийн? /не че и се налага на Бела, ама нали пусто съм изкривена/
Аз съм за и за сбирка  лятото, когато staro-novo ще е тук, и за лит. четене, а си мисл, че за официалната премиера на Новолуние присъствието е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!

# 317
  • Мнения: 21
Оттогава мъже и жени ходят по земята и всеки търси половинката си  - за да се почувства отново хармоничен и цялостен.   Sad Тъжно а! Светът е голям, ами ако не намерим своята половинка?? Wink Blush Но това все пак е само легенда... Wink

Това звучи като Hallmark-channel, но аз лично си падам по Discovery Channel....затова да вмъкна малко доза реализъм-  ние си търсим половинки, защото сме животински вид и природата си знае работата, инстинктите са в нас... всичко друго е надстройка- социални правила, стандарти на красота, поезия, романтика... не се задълбавайте толкова много в него, защото това ще ви докара само ядове и тормози .... не че е лошо да има къде да избягаш за разтоварване в някакъв измислен свят, но просто трябва да има баланс, нали- да може да се контролира кога да се включи и изключи, както например като гледаш филм или вземеш да четеш някоя книга

аз лично смятам, че избираме половинките си на несъзнателно ниво- по мирис, феромони и т.н. физиологични причини и сигнали, които ни казват кой е подходящ за нас с оглед на създаване на бъдещо поколение (щото няма какво да се лъжем- това ни е функцията като жени, това е измислила природата за нас...всичко останало е "между другото")- така че като търсим половинки, трябва да си отваряме очите за това- харесва ли ни на физическа (почти животинска) основа, и преценка на това какъв баща би бил ...
спойлер Зазоряване в това отношение Стефени и тези му качества на Едуард е включила, нали- освен чувствителната душа, културата и парите- привличането между Едуард и Бела на на едва ли не първична основа (мирис), и Едуард иска да бъде баща. и после се справя много добре  ... направо неустоима комбинация   

# 318
  • Мнения: 693
Замислих се ако бях аз на мястото на Стефани и сънувам красиво момче и момиче на една поляна дали бих написала същата история?СПОЙЛЕР Като начало моя Едуард нямаше да е девствен  Embarassed Честно казано бих сложила една история с някого малко и на Бела да и се наложи да се бори за любовта си. А вие бихте ли променили нещо?
А забравих честит 24 май дано има повече хубави книги които да обсъждаме

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 15:22 от ani12544

# 319
  • Мнения: 1 343
Оххх откачам !
Ян Бибиян чета едновременно и Преродения дракон и Затъмнение. Ха познайте коя свърших днес  Embarassed Направо усещам как пак полудявам и днес ще започвам пак 4-тата . Пак ме обзема манията Sad а това изобщо не помага на проблемите ми в работа. Дайте някаква тема за обсъждане по книгите Simple Smile Липсва ми литературния ни кръжок Wink

# 320
  • Мнения: 98
Като staro-novo и аз мисля, че трябва да гледаме на изкуството като escapism, защото това е, което добрите книги и филми правят с нас - карат ни да бягаме от реалността.

Valka1979, не че не може да се намери такава любов в нашия земен свят - може, но трае кратко. Всяка връзка започва със съмнение, терзания, вълнения, трепети, първа целувка, първа нощ ... Ако има и пречки, още по-интригуващо. Но като мине периода на първоначалното влюбване/лудост, идва навика, т.е. приземяваме се и влизаме в нормални релси. Иначе представяш ли си природата така да го беше измислила, че да сме все из облаците?! Според мен нямаше да е много самосъхранително.
А историята Бела-Едуард сякаш е застинала завинаги в този първи етап, който се оказва вечен.

# 321
  • София, България
  • Мнения: 5 597
staro-novo    Hug  страхотен бюлетин  Heart Eyes

аз днес ще дочета книгата, womanitka и аз съм много за да си спретнем едно обсъждане на затъмнение. Предполагам, че има и други които току що са я прочели...
айде аз се оттеглям да дочета книгата  Blush

# 322
  • Мнения: 21
тема за обсъждане ли?...две ще предложа- една от Новолуние и една от Затъмнение

Новолуние- притеснявахте ли се за Бела, Алис и Едуард при Волтурите? Мислехе ли, че ще се случи нещо лошо поне на един от тях? (да пленят Бела или да я превърнат, да "арестуват" Едуард или да направят някаква размяна, при която Алис да трябва да остане при Волтурите, за да пуснат Едуард и Бела да си ходят...

спойлер Зазоряване сцената с отвличането на Бела и новото легло в стаята на Едуард... спря ли ви дъха, като Едуард прехвърли крака на Бела на хълбока си? Питам, защото като чета по англоезичните форуми и коментари, това е май е един от моментите в Затъмнение, при който по-възрастните жени най-много са реагирали, като са го чели... аз сега не мога точно да се сетя собствената си реакция, ама май в романтичните сцени в Затъмнение следвах описанието на Бела- като й прескачаше сърцето или спираше дъха, или не можеше да си каже името, го чувствах, все е едно че съм на нейно място- малко странно...но специално в тази сцена, смяната на позициите от страна на Едуард се случваха толкова бързо, че човек няма време да спре и да осмисли какво става... Crazy

# 323
  • Мнения: 1 775
спойлер Зазоряване сцената с отвличането на Бела и новото легло в стаята на Едуард... спря ли ви дъха, като Едуард прехвърли крака на Бела на хълбока си? Питам, защото като чета по англоезичните форуми и коментари, това е май е един от моментите в Затъмнение, при който по-възрастните жени най-много са реагирали, като са го чели... аз сега не мога точно да се сетя собствената си реакция, ама май в романтичните сцени в Затъмнение следвах описанието на Бела- като й прескачаше сърцето или спираше дъха, или не можеше да си каже името, го чувствах, все е едно че съм на нейно място- малко странно...но специално в тази сцена, смяната на позициите от страна на Едуард се случваха толкова бързо, че човек няма време да спре и да осмисли какво става... Crazy
И аз така го почувствах на тази сцена, както и на сцената Спойлер Затъмнение!!! на поляната в края на Затъмнение, когато Едуард беше решил, че е готов да бъде с Бела на момента.

# 324
  • Мнения: 34
Новолуние - мислех си, затова как почва Здрач - с думите на Бела, че ако умираш на мястото на този, който обичаш и т.н. От тази гледна точка си мисля, че ако Волтури бяха поискали Едуард, тя със сигурнст щеше да предложи себе си  /още пповече че ще я превърнат в това, което иска/. Страхувах се за Алис, защото тя беше някак сама в тази ситуация, но разбира се се надявах на щастливия край.
П.С. Как променяте цвета на буквите, з-то и аз вече мога да пускам спойлери  Wink

# 325
  • Toronto
  • Мнения: 683
Веселинка, на долния ред на менюто има падащо меню - Промени цвета. Оттам. Виж дали ще се справиш, ако не - да ти пусна скрийн.

# 326
  • Мнения: 21
Тупарова, пусни едно нагледно как се сменя цвета- може после да го сложим в началото на всяка тема

# 327
  • Toronto
  • Мнения: 683


Разбира се трябва и да маркирате текста преди това Grinning

# 328
  • Мнения: 12
тема за обсъждане ли?...две ще предложа- една от Новолуние и една от Затъмнение

Новолуние- притеснявахте ли се за Бела, Алис и Едуард при Волтурите? Мислехе ли, че ще се случи нещо лошо поне на един от тях? (да пленят Бела или да я превърнат, да "арестуват" Едуард или да направят някаква размяна, при която Алис да трябва да остане при Волтурите, за да пуснат Едуард и Бела да си ходят...


Аз в първият момент си помислих , че с Бела ще стане нещо , ще я пленят или ще остане там докато не стане вампир !  Peace newsm78

Новолуние - мислех си, затова как почва Здрач - с думите на Бела, че ако умираш на мястото на този, който обичаш и т.н. От тази гледна точка си мисля, че ако Волтури бяха поискали Едуард, тя със сигурнст щеше да предложи себе си  /още пповече че ще я превърнат в това, което иска/

И аз мисля така !  Peace

# 329
  • София, България
  • Мнения: 5 597
СПОЙЛЕР  ЗАТЪМНЕНИЕ  хаха мен ме разлюля земетресението точно в секундите, в които четях как Джейк вие от мъка като научи за сватбата  Joy  , казах си - то бива бива  Laughing ама така да се вживявам  Mr. Green  край на спойлера

Общи условия

Активация на акаунт