Моля за съвет - на море с бебе

  • 5 476
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 442
Здравейте мамчета, аз съм от тазгодишните мами  Hug Реших да попитам при вас за съвет ако някой е водил миналата година хлапето на море докато е било още бебе. Ние се каним да ходим другия месец. Ще бъда благодарна за някои съвети Grinning Нашата беба ще бъде на 5мес. но заради баткото просто няма как да пропуснем морето. За щастие бебата е още на кърма, което прави упражнението една идея по-лесно, но все пак мъничка си е още....
Моля кажете как пазихте бебето от комари? Вечер навън как го обличахте? На плажа колко време стояхте и къде е спало бебчето там? Къпали ли сте го в морска вода?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 337
Мили4ка ,ние сме от Бургас и миналата година не посмях да я закарам...просто някак там не ми се струва подходящо за такова мъни4е...

Ако все пак решите предполагам ,4е трябва да ходите или мн рано сутрин или след 5 след обчд..живея до самия бряг и през деня е адска жега...слънцето е много опасно ти знаеш не само за бебета...

Ина4е под 4адър в коли4ката предполагам няма да е проблем..успех и приятна по4ивка Peace

# 2
  • Мнения: 389
Миналата година таткото заведе двете каки на море, а ние с бебка си останахме в София-и тя тогава беше на 5 мес.

# 3
  • София
  • Мнения: 442
Ясно. Ще трябва да се оправяме както можем  Simple Smile
Благодаря  Hug

# 4
  • Мнения: 61
Здравей!
Аз водих миналата година, моят мъник,но беше на 7м.
С комарите не съм имала проблем,но си носех един крем на Чико, против комари,а и като ни няма в стаята пусках машинка от тези против комари. Водех го на плаж сутринта към 10 до към 12,а следобяд не съм го водила. Мажех го със слънцезащитен крем,но той на плажа обикновенно от шума на водата заспиваше. Оставях го в количката и му слагах един комарник. Вечер го обличах с леко памучно елече или  блузка с дълъг ръкав. Иначе, относно къпането,само веднъж леко му потопихме крачетата,но той не беше хич доволен и това беше.
Но за първи път малкия го заведох до морето, миналата година за 1ви май ,т.е беше на 3м,но то тогава нито за плаж ставаше,нито хора имаше,така,че и тогава не сме имали проблеми. Ходихме на разходки и не мога да кажа,че му се отрази зле. Той почти постоянно си спеше.Така откарахме 4 дни. Носих си стерелизатор и каната за преваряване на вода и така.

# 5
  • Мнения: 11
Здравейте мамчета, аз съм от тазгодишните мами  Hug Реших да попитам при вас за съвет ако някой е водил миналата година хлапето на море докато е било още бебе. Ние се каним да ходим другия месец. Ще бъда благодарна за някои съвети Grinning Нашата беба ще бъде на 5мес. но заради баткото просто няма как да пропуснем морето. За щастие бебата е още на кърма, което прави упражнението една идея по-лесно, но все пак мъничка си е още....
Моля кажете как пазихте бебето от комари? Вечер навън как го обличахте? На плажа колко време стояхте и къде е спало бебчето там? Къпали ли сте го в морска вода?
Нашият случай беше напълно сходен. Малката ми дъщеря беше на 5 месеца, когато я заведохме на море и тъй като беше само на кърма ми беше изключително лесно. Това че бяхме в семеен хотел на 1 крачка от плажа, беше крайъгълен камък в ситуацията. Програмата беше следната - сутрин, възможно най-рано - разходки по плажа за дишане на йодни пари, след това закуска в градината на хотела, после каката и таткото на плаж, а ние с беба - на разходка из парка или предиобеден сън в хотела. Следобед след 5 - всички отново на плаж, задължително с беба на плътна сянка под чадъра, което за каката, разбира се, беше невъзможно.
Не посмях да топна бебина във водата, след като се ужасих от плуващите неща, които мярнах.
Кърмехме се и на плажа - но от хигиенна гледна точка само, ако преди това не бях влизала във водата.
Така че смело дерзай- желая ви весела почивка!

# 6
  • софия
  • Мнения: 149
ние в момента сме на море.бебчо е на 4месеца и 18 дни.чувства се много добре,спинка по-хубаво,само че пътуването го изнерви след четвъртият час,а ние карахме по-бавно и спирахме много пъти.вече сме шести ден тук ,но не сме го водили до плажа.комари все още няма.

# 7
  • Мнения: 245
Ами не бих го завела на море, защото и аз няма да видя море- това е мое мнение, не го налагам на друг.

# 8
  • Мнения: 860

Преди дни беше световния ден за борба с рак на кожата и там подчертаха че децата до 3 години не е желатено да се водят на плаж, едно изгаряне е много рисковано защото клетките имали памет и в по късна възраст и т.н. рисковете са големи. - това само информативно иначе по този въпрос има много неща в интернет.

Морето е вече доста вредно ако го замените с планина по добре, но ако сте решили и няма как ще се ходи консултирай се с педиатърката му. Много е важно да се пази от слънцето и водата не ти я препоръчват толкова е мръсна. За комарите потърси има комарници за количките по магазините вземи си от тях така ще го пази от много неща по по плажа. Има и разни спрейове и мазила за комари и ухапвания, но за всичко може да те информира неговата лекарка как се ходи на море с бебе.
Ние живеем на морето но моете дете няма да види плаж /морето го вижда всеки  ден/поне до 2 год и половина ако не и до 3, но това си е мое виждане за нещата.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Заминавайте смело Peace
Миналата година по това време сина ми беше на 6м. водих го на плаж след 17-17.30ч. беше обилно намазан с 50-ти фактор и под чадъра.
Къпане задължително така се калява.
Не съм го мазала с нищо против комари - мрежа на количката.
Вечер когато сме излизали с дълъг ръкав и дълъг панталон облечен \ако е хладно\ Имай в предвид, че тук винаги духа.
Ти почивка няма да видиш, ама щом е в името на баткото - събирай багажа. Hug

# 10
  • Мнения: 9 441
 И нашата бебка ще е на 6-7 месеца ,когато тръгнем на море.Изобщо не се замислям,дали да тръгна или не. Rolling Eyes
Върви спокойно и се наслаждавай на почивката.

# 11
  • България
  • Мнения: 757
И ние няма да пропуснем тази година,макар че малкия ще е на годинка когато тръгнем през август,но и по-малък да беше,примерно 6-7 месечен,пак нямаше да пропуснем.Имам позната,която заведе бебето си на 2 месеца на морето и си прекарали много добре!Важното е да се съобразяваме с мъниците Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Вие можете да си отидете на почивка,баткото много ще е доволен,пък и да разнообразите.Но ти ще трябва да се съобразяващ с малката изцяло.Можеш да отидеш с нея на морето,но примерно много рано сутрин и късно следобяд и отново под чадъра.

# 13
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Според мен не трябва да се притесняваш, че ще заведеш бебо на море. Въпроса е да ходите на плаж в по хладните часове.
Колкото до възрастта на мъничето не се притеснявай, рускините пристигат с бебета на по 20-30 дни. Поне такива са моите наблюдения /майка ми е от морски град/.
Мисля, че даже ще я закалиш.
Желая ви весело и приятно изкарване!

# 14
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше на 8 месеца, когато отидохме на море. Все пак, доста по-голям от твоето бебче. Водехме го с нас на плаж, но повечето време прекарваше спящ в количката си, на дебела сянка /не от чадър/ на терасата на ресторанта, който беше на плажа. Когато се събудеше, някоя от сервитьорките ни викаше. Вече можеше да си седи съвсем стабилно, даже и пълзеше, затова го тупвахме на кърпа под чадъра и той, доволен си играеше. Във водата също беше щастлив.
До нашата установка на плажа имаше семейство със съвсем малко бебе, сигурно беше на около 3 месеца. Топяха го в морето, а онова умираше от кеф. Спеше на надуваем дюшек под чадъра, но на мен ми се струваше твърде горещо там.
Моето дете го мажех с фактор 30, а вечер го пръсках с Аутан за комарите. В стаята на децата пускахме таблетки Райд през нощта и не бяха нахапани. Но там, където ходим ние, е доста ветровито и след залез слънце става направо студено, затова, когато сме били навън, винаги е бил облечен с дълги ръкави и дълъг панталон, дори и с яке, та комарите не са имали много къде да го заръфат.
Носех цял сак с лекарства за всеки случай, слава Богу, за месец престой не се наложи да ги ползвам.
На плаж ходехме само сутрин, до 12-12.30 часа.

Общи условия

Активация на акаунт