Отговори
  • Мнения: 11 607
Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!


Старата тема

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Я да се запиша,че доста има да уча още  Laughing

# 2
  • Мнения: 519
  И аз повече ползвам съветите,отколкото да ги давам.Благодаря ви мацки,страшни сте   bouquet

# 3
  • Мнения: 11 747
записвам се, че обичам вкусни теми  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 262
Аз искам само да благодаря на Макс-мама за отговора за еклерите от предната тема.

Сори за спама  Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 777
Имам краставици които леко нагарчат,ако ги направя на салата снежанка дали ще се усеща горчевината?

# 6
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз да се запиша Wink.

# 7
  • Мнения: 9 776
Имам краставици които леко нагарчат,ако ги направя на салата снежанка дали ще се усеща горчевината?

Със сигурност ще се усеща горчивината. Обикновено се усеща от едната страна, опитай от двете и прецени дали става. Също и обели да пробваш как е.

# 8
  • Мнения: 1 777
Имам краставици които леко нагарчат,ако ги направя на салата снежанка дали ще се усеща горчевината?

Със сигурност ще се усеща горчивината. Обикновено се усеща от едната страна, опитай от двете и прецени дали става. Също и обели да пробваш как е.
Полина благодаря за бързия отговор.  bouquet
Аз ги пробвах обелени.Не горчат много мъжа ми ги яде и така на салата ,но на мен ми горчат.Но аз реших да ги направя на снежанка ,поне другия път като купя такива ще знам. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 435
Когато попадна на гориви краставици- отрязвам краищата, още докато са с обелката, и всяко крайче го търкам към частта от краставицата от която е отрязана. Излиза малко като бяла пяна. После се измива, и така им се взима горивото на краставиците. Аз лятно време всяка краставица така я минавам, за всеки случай.

# 10
  • София
  • Мнения: 974
Значително се намалява горчивината на краставицата, ако при беленето всеки път се мие ножа. Горчивината се разнася от края на краставицата по цялата дължина  Hug Но има и много горчиви краставици, които каквото и да правиш все си горчат

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 18:03 от Anim

# 11
  • Мнения: 2 110
Готвите ли по някакъв начин шийки /пилешки ?
Сбърках в магазина и вместо сърца си купих шийки! Mr. Green

# 12
  • Мнения: 11 747
освен да ги свариш добре и да ги чоплите като семки  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 974
Готвите ли по някакъв начин шийки /пилешки ?
Сбърках в магазина и вместо сърца си купих шийки! Mr. Green

И на мен ми се е случвало Laughing
Сваряваш ги и ги "обезкостяваш", след това можеш да направиш супа, фрикасе или нещо друго. Аз съм ги правила като ги запържих / свареното месо / леко в масло и добавих няколко яйца, сол, черен пипер и т.н
Друг вариант ...понеже месото е малко, го слагаш в йенска тенджера с малко гъби, кисели краставички, може и печена чушка, пушено сирене, малко сметана /мляко/ и подправки... запичаш  Hug

# 14
  • Мнения: 2 110
освен да ги свариш добре и да ги чоплите като семки  Simple Smile
Те са вкусни и това е идея !  Hug

Anim много ти благодаря, супер си !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт