Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 40-та тема

  • 89 597
  • 676
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 372
Само не разбрах тези найлончета какви са.Опаковъчно фолио или обикновени торбички.Няма ли да се стопят във врящата вода. Embarassed

е ти добре се сещаш  Peace ама аз ... хем не разбирам руски, хем не си размърдвам мозъка  Flutter

явно "пищевой пленки" е фолио ... нямам идея  newsm78 обаче аз първо използвах обикновени торбички  ooooh! /хич ме няма по руски  Embarassed/ голям майтап стана - скъсаха се  hahaha ама аз не се отказах, а и влязох да чета и видях, че Лабрекс е писала да намажем фолиото с олио, за да извадим после лесно яйцата!!! за което и благодаря  Hug /това щях да забравя да ти кажа   bouquet/ и така нямаше проблем  Peace

# 406
  • Мнения: 1 149
Слюнкоотделям вече.
Страхотни сте момичета,добре,че сте вие за да има нещо по-интересно и вкусно  на трапезата ми Hug

# 407
  • Мнения: 679
Natia, еклерите са страхотни! eat

От мен: 1) Содена питка; 2)Пияно пиле. Имахме и салатка домати и краставици, а също и картофена, които не съм снимала.  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 23:14 от dixi

# 408
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Закуската...пържени филийки по идеята на didibu:

Много вкусно!
Честит празник на всички деца!  1swing

# 409
  • Мнения: 9 109
Пеп-4о, тоя "бърз отчет" колко време ти отне да го сготвиш?  Mr. Green   bouquet

от 12 вчера, до 16.30 по норматив, че в 17 гостите щяха да идват /а те дойдоха в без 10  Laughing/
по някое време мъж ми мина през и отбеляза "Един котлон ти е свободен"  #Cussing out

Но отчета е бърз, че аз взлязох за бърже, та сега се връщах да чета назад.

Само не разбрах тези найлончета какви са.Опаковъчно фолио или обикновени торбички.Няма ли да се стопят във врящата вода. Embarassed

е ти добре се сещаш  Peace ама аз ... хем не разбирам руски, хем не си размърдвам мозъка  Flutter

явно "пищевой пленки" е фолио ... нямам идея  newsm78

това е свежо фолио - като другото е на руло, за опаковане на хранителни продукти. Но си е найлоново.

# 410
  • Мнения: 223
за всички попитали, т. нар. пълнеж на тортата всъщност е блат от корнфлейкс и черен шоколад; разбърках флейкса с разтопен шоколад, разстлах в тортената форма, върху хартия за печене и оставих да стегне в хладилника Hug; сложих два такива блата - най-отдолу, за основа и между двата слоя крем; обаче следващият път ще сложа само по средата, че се поразпадаше този долния и ми разваляше фасона на парчетата Naughty
ох, тези пържени филийки ми пълнят устата със слюнки Crazy
изчезвам от темата, че не искам да ям по никое време Grinning
честит празник на всички дечица  bouquet да са ни живи и здрави Grinning
излизам с моите, че имаме програма за деня, а вече минава 10 Laughing

# 411
  • Мнения: 319
Lindita и на спагетките и на рибката няма да откажа   bouquet
el_diablo добре дошла и все с такива вкусотии да ни радваш  Hug
tsvetkova_elica   mitsie   kar4ita страхотни тортички  newsm51
Диди   nordina   esy   nadeto_sp както винаги вкусно и красиво  newsm20
пеп-4o ей такава жена и майка да си имаш, всеки път от вкусно по вкусно  newsm51 искрено завиждам на домашните ти, големи късметлии са с теб   love001
Бъни и у вас колко вкусно  smile3501
Селма благодаря ти, каквото съм пробвала по твоя рецепта все вкусно е ставало, благодаря  newsm51
аууу dixi днес ме уцели по болното място,  newsm45содена питка и печено пиле  smile3514, любимите ми неща, направо ми идеше днес да тръгна с етърва ми към вас, тя днес ще кара племенницата при баба й точна от вашия град. Аз содена питка нещо все не мога да докарам, може ли рецепта за твоята, дано този път да се получи, че май само ще си се облизвам пред твоите   love001
Ако съм пропуснала някой да прощава, но много дълго стана  newsm51
 и да не  е само запис от мен "златните картофки" на Leo, е не станаха като нейните на вид  Embarassed, но на вкус бяха страхотни
 

 

# 412
  • Мнения: 3
аз сготвих пълнини чушки по вренски             Необходими продукти
5 чушки
250 гр. св. месо
3 сухара
1 гл. лук
2 ск. чесън
1 яйце
100 гр. бадеми
Магданоз
Олио
Сол
Черен пипер
Начин на приготвяне
Чушките се нарязват по дължината и се почистват от семките. Попарват се в подсолена вода и се отцеждат.
На ситно се накълцват месото, лука, чесъна и магданоза. Сухарите се стриват.
Всичко се изсипва в тиган с предварително загрята мазнина. Прибавя се разбитото яйце, сол и черен пипер на вкус и се бърка докато се получи хомогенна смес.
С готовата смес се пълнят половинките чушки. Подреждат се в тава и се оставят за няколко часа на хладно.
След това в единият край на тавата се сипва около 150 мл. вода. Поливат се със зехтин или олио и се посипват с накълцани бадеми.
Пекат се за около 30 - 40 минути в предварително загрята фурна.
Сервират се топли.

# 413
  • Мнения: 189
Labrex,   bouquet благодаря за салатата от тиквички,страхотна е!

# 414
  • София
  • Мнения: 1 762
maq_9999 , това звучи много интересно. Ще взема да го спретна тия дни  Peace

# 415
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
maq_9999 снимка няма ли да покажеш  Rolling Eyes

# 416
  • София
  • Мнения: 231
Подкукуроснички такива  Laughing (демек , подстрекателки  Wink ) сега и аз  ще правя  тези соленки от парено тесто  Mr. Green !
 Между другото ,да се оплача - правих ушките и ми станаха  длетави и сурови  от вътре  (а отвън ги препекох ) Embarassed ,май  сложих малко брашно  newsm78 .
Тия  дни готвя страшно много ,че  непрекъснато имаме гости , но  не смогвам да снимам  повечето неща .
Ето  някои неща свинско с лук и  соев сос върху  ориз  със зеленчуци   и къри

и пак 
 салата
солени мъфини към които се пристрастих и ги правя почти всеки ден  Blush

и един невероятен ябълков сладкиш ,който правих преди седмица ,но  загубих рецептата и сега не стига ,че не зная  на кого е ,за да благодаря горещо ,а и не мога да го повторя  Cry

и парче

# 417
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 439
Привет на всички и поздравления за вкусните неща приготвени от вас. Ако започна да ви изреждам все ще пропусна някоя от вас , а не искам да има момичета, които да се почувстват неоценени newsm44
         Добре дошла на Ел Диабло.  Гювеча ти е супер, на това място се облизвам smile3534

        Кафенце струва ми се, че ябълковия сладкиш е на Селма. Виж в нейните любими.

          А от мен Содени бухти на Джемма. Голямо благодаря Джемма   bouquet за рецептата, но ако знаеш какво преживях. Цялата купа за минути я опразниха. Първо ме гледаха с гладни очи и изведнъж започна едно ядене...със сирене, след това минаха на сладка от капини, вишни, малини, пробваха с течен шоколад,... а и на меда не простиха. Над купата само кръстосани ръце и лапат, не говорят....В един миг тръпки ме побиха...

 

       Тиквички бюрек на Бордовски, заради подстрекателката Labrex / Ени /
Изключително добро попадение. Превъзнасяха ме за изпълнението на рецептата, ама много пипкава работа да знаете....,ама пък вкусно !!!

 

      А това е моят опит да направя Завъртяната пита на Vens /ако не се лъжа/. Иначе моля за извинение... И тук не можах да успея да снимам цялата пита, защото "дзверовете" се нахвърлиха преди да снимам, за това ще се задоволите с това, което остана... smihesorry

 

   Честит празник на децата! Да са ни живи и здрави и много радост да ни носят!

   
 

# 418
  • Мнения: 3 675
Момичета, слюнки ми потекоха като гледам какви вкусотии сте приготвили.Може ли Бъни да даде линк на рецептата на яхнийката с картофи, пилешко и тиквички, мерсаж  food002

# 419
  • Мнения: 4 358
Момичета, слюнки ми потекоха като гледам какви вкусотии сте приготвили.Може ли Бъни да даде линк на рецептата на яхнийката с картофи, пилешко и тиквички, мерсаж  food002
О тя много проста бе пиле.
Ама щом искаш твоето желание е закон за мен Hug.
Тая точно яхния в чинията при нея нищо не е запържвано - т.е диетичничко е.Значи нарязах картофите, тиквичките, един стрък пресен лук , два моркова и пилешко бяло месо - всичко на кубчета.
Сложих водичка да се вари.Когато продуктите се свариха наръсих с пресни целина и магданоз, черно пиперче, червен пипер.
Повря още малко да пусне червения пипер цвета си.
Посолих на вкус.
Малко сгъстих с разбито във водичка брашънце.Това е.
Без никаква мазнина е Peace - каквото пусне пилето това е Peace
Ако не си привърженик на тия зверски диетични манжи Mr. Greenзапържи си лука и морковите, прибави месото и то за се задуши с малко водичка.Прибави картофите и тиквичките.Долей вода.Да поври до готовност на продуктите.После пак прибавяш подправките, черното пиперче, червен пипер, ако е нужно сгъстяваш с брашно и така Peace.
Дано да съм била полезна Hug
Аз запръжки не правя и затова не ти пиша - технологията там е по различна.

Общи условия

Активация на акаунт