Ще мога ли да продължа да кърмя

  • 672
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,днес приеха бебка,която е на 4 месеца,в интензивно отделение.Тя е само и единственно на кърма,казаха че ще я държат там най-малко една седмица.Въпросът ми е дали след това ще мога да продължа да я кърмя,при условие че не успявам да изцедя много,преди малко изцедих 100гр и от двете гърди,има ли смисъл да правя опити или просто да цедя за облекчение за да спре от само себе си.

# 1
  • Мнения: 19
А няма ли как да я кърмиш в болницата, все пак си е твое дете и ти решаваш какво ше яде?

# 2
  • Мнения: 55
Когато бебчето засуче лактацията ти постепенно ще се възстанови, така че колкото и малко да изцеждаш го прави по няколко пъти на ден, за да не ти спре кърмата или да ти се запуши канал. Когато съм се родила аз майка са я приели за седмица в болница и по този начин е успяла да запази лактацията и ме е кърмила повече от година.
 Бързо оздравяване на бечето Hug

# 3
  • Мнения: 2 401
Няма никаква причина да се отказваш от кърменето, просто трябва да цедиш в часовете в които досега си кърмила, дори и количеството, което изцеждаш да не е голямо, така със сигурност ще си съхраниш лактацията. Дано не те притеснявам с този въпрос, но практиката не е ли майката да е заедно с бебето в болницата?

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Според мен обаче трябва да имаш поне едно нощно цедене....(към 3-4 ч например)

# 5
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Ако нямаш върможност да я кърмиш в болницата, изцеждай се редовно, на 2-3 часа, за да съхраниш лактацията. Ако бебка междувремнно са я хранили със шише в болницата и позабрави как се суче, то с малко повече упорство от твоя страна ще засуче пак и ще релактираш, дори и да е намаляла кърмата. Peace Бързо оздравяване Praynig

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Направо не си представям си какво ти е - бебето болно и без теб в болница и всички притеснения как ще се храни, като досега е било само на кърма от гърдата...

Затова много ме е яд, че са ви причинили това. Кърмаче не се приема без майката в болница, това си важи навсякъде - не знам какво са ти казали, но най-добре да си търсиш правата и да си заедно с бебето. Понякога приемат бебетата така с оправданията, че няма легла за майките и не ти е предвидена храна - но тези неща могат да се заобиколят, като ти донесат походно легло, носят ти храна от вкъщи (и си платите, ако няма друг начин). Варианти има - просто трябва да си супер настоятелна и да видят, че по друг начин няма да приемеш да станат нещата и тогава всичко се урежда.

Добре е да запазиш минимум 8 пъти за денонощие изцеждане - 100 мл е добро количество и е супер, че успяваш да цедиш по толкова. След връщането вкъщи (ако не успеете да уредите да си с него) бебето най-вероятно ще се вкопчи в теб за едно безкрайно кърмене и отново ще си намерите баланса, дори да ти намалее млякото за времето на раздялата - а и да има известни трудности, може да се работи над тях и да се преодолеят. Ще се справите - много бързо да се оправя бебето Hug

# 7
  • Мнения: 22
Не ми позволиха да остана с нея в болницата,дори и в друга стая и само да я кърмя,най-вероятно ще я хранят със сонда тъй като тя не захапва биберон,пробвала съм дори с изцедена кърма да я дохранвам но не.Аз много искам да продължа да кърмя ще пробвам да се цедя през 3 часа и през ноща а деня преди да ни съберат ще се цедя през един.

# 8
  • Мнения: 22
Хедра благодаря ти че се включи,естественно че ми е много трудно,откриха и болест на кавазаки,но няма да ви натоварвам писала съм и там в темата,включили са я на някакъв  апарат за да и подсилват сърцето временно също така трябва да е изолирана за известно време иначе и те ме съветват да си съхраня кърмата до колкото мога.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много съжалявам за това, което преминавате - силно стискам палци да се оправи детето без някакви трайни последствия Praynig

# 10
  • Мнения: 147
Много съжалявам за това, което преминавате - силно стискам палци да се оправи детето без някакви трайни последствия Praynig

  Praynig и аз. Иначе всички са ти обяснили много добре как да си подържаш лактацията...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт