Безобразното отношение на държавата към децата

  • 3 690
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
                             Писмо до Държавна агенция за закрила на детето
          
                                                                                    Копие до:
                                                                                                    
                                                                               Министерски съвет на Република България

                                                                                 Нова телевизия
                                                                   Господари на ефира
                                                                           Полско посолство


      Уважаеми г-не/г-жо председател на ДАЗД и всички лица, работещи в агенцията, потресена съм от кадрите, излъчени по Нова телевизия, днес на обяд, във връзка с двете деца - Николета и Павел. Крайно недопустимо е професионалисти, работещи с деца, отговорни за физическото и психическото им състояние, да позволяват подобни сцени на насилие. Защото това е насилие. Не мога да приема, че Вашите служители са допуснали да се стигне до подобно нещо. Именно, защото са професионалисти, би следвало да направят изводи дали тази майка е способна до осигури подходяща среда за нормалното развитие на децата й. Защото нито една отговорна и заинтересована за състоянието и развитието на децата си майка, ни би ги подложила на това психическо  изтезание. На кадрите ясно си личи грубото, насилствено и безразлично отношение на майката и бабата на двете деца. Вашите служители, както и всички други държавни такива, са отговорни за случилото се, независимо, че има съдебна заповед за отвеждането на децата. Тези служители са длъжни да се уверят, че майката е способна да се грижи за тях. А както се вижда на записа, това съвсем не е така, още повече, че те са присъствали на мястото на събитието. Те не са ли се запитали, след като пред камера и толкова много хора, тази майка се отнася така с децата си, какво би направила, ако са сами? След като всички видяха тази подигравка с децата, нито един родител не би се чувствал уверен в това да разчита на Вас, при нужда от помощ. Нито едно дете не Ви би потърсило, ако се нуждае от закрила, тъй като ясно се видя, че такава НЕ осигурявате.

Ето и за какво става въпрос: http://vbox7.com/play:dab7d60b

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 14:39 от Marianna1727

# 1
  • Мнения: 224
това е наистина ужсно...как може да се причини нещо подобно на едно невинно дете  Cry

# 2
  • Мнения: 403
Това писмо трябва да стигне до много места..ще се опитам да направя нещо по въпроса.

# 3
  • Мнения: 13
ДЕКЛАРАЦИЯ

"Национален клуб на привържениците на Левски" изразява дълбокото възмущение на всички свои членове, породено от скандалното еничарско поведение на няколко антибългари от Асеновград, които пред очите на цяла България най-безсрамно съдействаха за насилственото отнемане на две български деца и предаването им на един чужд гражданин.
Намираме за недопустимо лакейското усърдие, с което двете деца бяха откъснати от Българския си баща с цел да бъдат предадени на алкохолизирана полякиня, въпреки че и двете недвусмислено изразиха волята си да останат да живеят в България, която считат за своя родина.
Срам ни е, че в държавата на Балканджи Йово днес живуркат мижитурки, които с лека ръка отнемат на един Български баща най - ценното му и лишават нацията от най- голямото и богатство.
Обръщаме се с апел към държавния глава да предприеме всички необходими мерки за защита на двете български деца.
Настояваме за незабавна намеса на всички компетентни държавни органи и неправителствени организации, които сега трябва да докажат, че са Българи, а не съучастници в това позорно престъпление.
Нашата позиция и решимост да не допуснем този позор ще покажем ясно в неделя след мача с Миньор Перник.
Призоваваме всеки, който се чувства Българин, да ни подкрепи и по този начин да си спечели званието достоен родолюбец.
Нека в тези траурни за държавата дни всички да се обединим около една родолюбива кауза и по този начин да почетем паметта на загиналите край Ямбол, защитавайки бъдещето на родината им .
България загуби 16 човека, но ако спечелим две Български деца, надеждата, че сме народ, остава жива .

НАЦИОНАЛЕН КЛУБ НА ПРИВЪРЖЕНИЦИТЕ НА ЛЕВСКИ
28.05.2009г.

# 4
Живеем в държава на абсурдите!Докато шайка развилнели се държавни слежители отнемат две деца от единствения им истински родител всички органи, които трябва да ги защитят стоят безучастно отстрани!Най-лошото е че искам да променя нещата, а незная или съм безсилна да го направя сама...Може би е крайно време и българските майки да потърсим обяснение от държавата, кой  по дяволите трябва да ни подкрепи и да пази децата ни!Ако живеехме в нормална и цивилизована държава днес вече Емилия Масларова, нашата "социална" министърка, с брошка на ревера за 15000 лв. и мазна усмивка, предназначена за бедните български пенсионери, щеше да си е подала оставка.А също и председателя на ДАЗД, г-жа Ширин Местан, която май изобщо не осъзнава защо е на този пост и какво трябва да правят нейните служители!Възмутена съм до дъното на душата си и ще подкрепя всяка инициатива, която се предприеме в подкрепа на тези дечица!

# 5
Започната е мейл акция. Изпратени са над 200 писма за 2 часа. Всеки може да се включи. Получихме и ответни отговори, но засега очакваме позитивен резултат. Включете се и вие. Ето текста и адресатите:
Започваме тази масирана акция до ДАЗД и Президента на Република България ,за да помогнем на Николета и Павел.Моля ви копирайте всичко написано по долу ,за да няма грешки при изпращането... Отворете пощата си и изберете да напишете писмо.
В полето "До" или "To" копирайте следното:
press@president.bg , n.markov@prb.bg , infocenter@prb.bg , gospodari@gospodari.com , tazi_sutrin@btv.bg , 1x1@kanal3.bg , 5za4@kanal3.bg , neudobnite@kanal3.bg , zdravei_bulgaria@ntv.bg , story@slavishow.com , e.akcia@gmail.com , polamba@ambasadarpsofia.org
В следващото поле, което се казва "относно" или "Subject" копирайте следното: Писмо до Държавната Агенция за Закрила на Детето
И накрая текста на самото писмо:
Писмо до Държавната Агенция за Закрила на Детето

Копие до:

Президента на Република България

Нова телевизия , БТВ , Канал 3
Господари на ефира
Полско посолство


Уважаеми г-не/г-жо председател на ДАЗД и всички лица, работещи в агенцията, потресени съм от кадрите, излъчени по Нова телевизия, на 28 .05.2009 г, във връзка с двете деца - Николета и Павел. Крайно недопустимо е професионалисти, работещи с деца, отговорни за физическото и психическото им състояние, да позволяват подобни сцени на насилие. Защото това е насилие. Не можем да приемем, че Вашите служители са допуснали да се стигне до подобно нещо. Именно, защото са професионалисти, би следвало да направят изводи дали тази майка е способна до осигури подходяща среда за нормалното развитие на децата й. Защото нито една отговорна и заинтересована за състоянието и развитието на децата си майка, ни би ги подложила на това психическо изтезание. На кадрите ясно си личи грубото, насилствено и безразлично отношение на майката и бабата на двете деца. Вашите служители, както и всички други държавни такива, са отговорни за случилото се, независимо, че има съдебна заповед за отвеждането на децата. Тези служители са длъжни да се уверят, че майката е способна да се грижи за тях. А както се вижда на записа, това съвсем не е така, още повече, че те са присъствали на мястото на събитието. Те не са ли се запитали, след като пред камера и толкова много хора, тази майка се отнася така с децата си, какво би направила, ако са сами? След като всички видяха тази подигравка с децата, нито един родител не би се чувствал уверен в това да разчита на Вас, при нужда от помощ. Нито едно дете не Ви би потърсило, ако се нуждае от закрила, тъй като ясно се видя, че такава НЕ осигурявате.Николета и Павел са български граждани, и каква защита им осигурява нашата държава? Как допускате те да бъдат отвлечени пред очите на толкова хора? Чии интереси се защитават пак ? Случилото се,ще остави неизлечими травми в децата,кой помисли за това?!?! Обръщаме се с апел към държавния глава да предприеме всички необходими мерки за защита на двете български деца.
Настояваме за незабавна намеса на всички компетентни държавни органи и не правителствени организации, които сега трябва да докажат, че са Българи, а не съучастници в това позорно престъпление. http://vbox7.com/play:dab7d60b................( Facebook и Форумът на БГ МАМА )

# 6
  • София
  • Мнения: 161
Ужасна работа!!! Този репортаж съм го пропуснала, наистина ужасяващо!!! Милото детенце как викаше ПОМОЩ и никой не му помогна, това нашето наистина не е държава! Както мога ще помогна...
Препратих писмото, дано да бъдем в помощ на тези деца  Praynig

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 13:54 от Kaastel

# 7
  • Мнения: 21
Боже, и аз съм пропуснала този репортаж! А полицията на майката ли помагаше? И аз ще изпратя писмото!

# 8
  • Мнения: 21
Но само да отбележа, че има проблем с доставянето на мейла в НТВ.

# 9
  • Мнения: 403
Аз искам да благодаря на Marianna1727 ,защото без нея много хора нямаше да разберат,аз също  Simple Smile Колкото до отхвърлените писма ,искам да ви успокоя- получава се така,защото са им пълни кутиите и те ги затварят.Важен е крайния резултат  bouquet

# 10
  • Мнения: 13
Моля тези, които пращат писма, да изпращат и това на фен клуба по-горе.  Peace

# 11
Може ли когато децата са Български граждани да се разпорежда да се предадат на маиката която е от не знам си каква ЕБАНА държава.Аз ако сум на местото на бащата ще я лежа като за човек.Ще я убия нещастницата долна.Това е подигравка с български гражданин подигравка и с държавата нещо нечувано.

Моляти се господи ела да си събереш вересийте. И моля ти се не оставяй повече така нещата.

Дано на някой да му дойде акъла и да помогне на Бащата

# 12
  • Мнения: 3 483
И аз се включих, но си позволих да редактирам грешките в писмото Embarassed  Не че има някакво значение.... и да го прочетат, все ще им стане ясно

# 13
  • Мнения: 2 331
Може ли когато децата са Български граждани да се разпорежда да се предадат на маиката която е от не знам си каква ЕБАНА държава.
Може.Има съдебно решение за това.Родителите не са разведени и децата са родени в Полша.Аз не разбрах да са български граждани децата.Тамошният съд е компетентен да разреши спора между родителите.Не може да се саморазправяме просто така...
Друг е въпросът за това, че никой не помисли за психическото здраве на децата и се допусна стигането до насилие.Говоря за родителите най-вече и от там нататък за институциите.

# 14
  • Мнения: 13
Може ли когато децата са Български граждани да се разпорежда да се предадат на маиката която е от не знам си каква ЕБАНА държава.
Може.Има съдебно решение за това.Родителите не са разведени и децата са родени в Полша.Тамошният съд е компетентен да разреши спора между родителите.Не може да се саморазправяме просто така...
Друг е въпросът за това, че никой не помисли за психическото здраве на децата и се допусна стигането до насилие.Говоря за родителите най-вече и от там нататък за институциите.
Да, съгласна съм, че има съдебна заповед, но защо трябваше по този зверски начин да става всичко, нали затова е имало соц.работници, полиция и т.н...- за да предотвратят такова нещо, а те не го направиха Close

Общи условия

Активация на акаунт