Добри школи за подготовка на кандидат - гимназист

  • 157 138
  • 905
  •   1
Отговори
# 60
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Е недей да препоръчваш нещо, което си загубила от полезрението си преди 5 години. Тази школа тогава наистина беше впечатляващо добра, но настоящето е различно.
Какво е различното? На наши приятели детето учеше след дъщеря ни при тях (вече в частното им училище) и също са много доволни.

# 61
  • Мнения: 389
Моята дъщеря ще бъде 12 клас в 91 НЕГ. Подготовката за кандидатстването след 7 клас беше в школа Иванови, за която срещнах противоречиви мнения тук, но от която ние сме много доволни. Тази школа даде на детето невероятна основа, обща култура и подготовка. Дъщеря ми беше приета навсякъде - в АК, Италианския лицей в Горна Баня (а имаше само 5 места), в НПМГ, а за езиковите гимназии беше сред първите 15-20 по бал за страната.
Школата дава много стабилни знания, възпитава в ред и дисциплина, но има значение и това, дали детето има желание да учи и дали родителите са съпричастни и го подкрепят, съответно настояват. Затова я препоръчвам на родителите.


Съгласна съм с теб ,че детето се  е подготвило или по - точно е било подготвено  
много добре в школа  Иванови  , но става въпрос за преди няколко години  и нещата много са променени
Момичета  не записвайте децата си там  нито в тяхното училище  ЕВРОСТАР
първият випуск на това беше супер , години наред от школата излизаха супер конкурентоспособни седмокласници , но от 1-2 години имам лични  наблюдения нещата са много зле
Моят син беше в училището тази година и съм ужасно разочарована
Заради немски и английски се изпускат основните предмети , сменили са се / или по-точно  избягали /
всички кадърни учители от преди 1-2 години заради които си струваше да платиш такава цена
Училището е пълно с мамини синчета /или дъщери /, които не знаят за какво са там , но нали мама и тати плащат ги търпят  , но те пречат на всички останали ,
Ще ви искат допълнително пари за хиляда глупости  от рода на помагала и сборници които се заплащат допълнително
на супер цени , но най важното  няма да подготвят децата ви на нивото и на цената за която плащате
Аз миналта година не послушах останалите майки от форума  и жестоко съжалявам
Моят син  можеше да постигне същите резултати и с подготовка и в къщи.
Помислете добре защото и аз не слушах и не помислих и сега треперя за предстоящето класиране
Сори за дългият пост , но това са резултати не само на моят син  а и основно на неговите съученици
Така ,че система та им вече издиша и се крепи на много стара слава

# 62
  • Мнения: 389
Didranad     Много си права   лежат на много отминала слава от преди 4-5 годни
сега има много по-добри.
Затова пиша за да не се лъжат и останалите майки като мен
Ако искате повече информация пишете ми и на ЛС
 

# 63
  • Мнения: 8
Вярно е, че в школата не изучават чужди езици. Това става само в училището. Но всичко останало, споделено от borondi, е самата истина. Не е качествена подготовката там.  

# 64
  • София
  • Мнения: 4 247
Didranad, дъщеря ми е следващия випуск в НЕГ, подготвяше се във Веди и изкара също отлични резултати /43-та по успех измежду момичета и момчета общо/, така че в повечето случаи зависи от самото дете - лична мотивировка, стабилна психика и естествено знания.
Навремето аз също се колебаех между Иванови /тогава с много добри референции относно успеваемостта/ и Веди и единственото нещо, което ме спря да я запиша е грубото и обидно отношение на Иванов към курсистите. Има родители, които записват децата си точно заради това при него, надявайки се, че след като те самите са не могат да накарат отрочето да учи, някой друг със заплахи и контрол ще направи това. Този метод може би дава успехи при някои деца, но за моите е абсолютно неприемлив! Иа и други начини да накараш децата да дадат най-добрити от себе си!

# 65
  • Мнения: 1 674
Аз съм майка на бъдещ седмокластник.Ще кандидатстваме в езикова. Всички ме съветват да го запиша на курсове по математика в СМГ с преподавател Симеонов. Той бил най-добрият и си заслужавало да се ходи. Това, което обаче ме притеснява е, че се на тези курсове събират 20-30 деца. А с такава група не знам как се работи...
За същите пари мога да го дапиша в Образователен център Междучасие, където въпросния Симеонов също дава уроци. Уж групите достигали максимален брой от 12 човека, така ми казаха по телефона.
Сега се чудя какво да правя.

# 66
  • София
  • Мнения: 383
Аз съм пред дилема дали да я записвам изобщо на уроци - било частни или школа. Тя е доста добра ученичка, даже отлична - тази година имаше само една 5 и то по физическо, а миналата две - по музика и рисуване  Laughing. Но е доста разсеяна и малко мързелива. За сега аргументите ми за курс са, че там ще решава задачи и учи по литература със сигурност поне още по 3 часа седмично по всеки предмет. Не мога да разчитам на собствената и амбиция за успех, защото понякога мързела е по-голям. Знам, че има потенциал да се справи и без уроци, но и липсва упоритост, бързо и омръзва и се отегчава.
Другият ми аргумент за школа е, че ще се научи и на някои стратегии при решаването на тестовете и ще се ошлайфа на пробните изпити.
Имам и въпрос към по-запознатите - дали успехите на олимпиада тази година са били предимство при прием и дали догодина ще има такова? Дъщеря ми имаше отлично представяне на олимпиадата по литература тази година и ме интересува въпроса живо, още повече, че и по математика е била на престижни места като по-малка, та добро класиране би и спестило един напрегнат изпит.

# 67
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Някакви отзиви за г-жа Пенчева от школата Веди по БЕЛ?
Или за г-жа Гуцова пак по БЕЛ и пак от същата школа?

# 68
  • Мнения: 3 200
Аз съм пред дилема дали да я записвам изобщо на уроци - било частни или школа. Тя е доста добра ученичка, ...
Хубаво е ,че детето е умно, но трябва да се справите с мързела.
Като чета поста ти, виждам, че си съвсем наясно защо трябва да я запишеш на школа.
Предвид това че се разсейва, търси такава, в която децата са не повече от 10 в група.
И я натискай вкъщи да решава много задачи.
Аз имам опит с две деца и лично съм против школа "Веди" толкова, колкото и против Иванови - старата слава помага до време.
Няма да се впускам в подробности, защото пак ще се развихри поредния безсмислен спор.

Успехите от олимпиадите не помагат.
Ако участва в националните изпити по БЕЛ и математика, и е на едно от първите три места, тогава има шанс да се освободи от изпит. Тези изпити помагат и защото са в тестова форма. Симулират донякъде истинския изпит.
Виж сайта на МОН - има информация за тях.

# 69
  • София
  • Мнения: 11 708

Аз имам опит с две деца и лично съм против школа "Веди" толкова, колкото и против Иванови - старата слава помага до време.
Няма да се впускам в подробности, защото пак ще се развихри поредния безсмислен спор.


На мен би ми било интересно да прочета мнението ти,понеже събирам отзиви.Досега само положителни съм чела/чула за тях.Може и на ЛС за да не се разрази "скандал".

# 70
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Аз имам опит с две деца и лично съм против школа "Веди" толкова, колкото и против Иванови - старата слава помага до време.
Няма да се впускам в подробности, защото пак ще се развихри поредния безсмислен спор.


На мен би ми било интересно да прочета мнението ти,понеже събирам отзиви.Досега само положителни съм чела/чула за тях.Може и на ЛС за да не се разрази "скандал".

И аз искам да прочета мнението, защото и аз съм в процес на събиране на отзиви.

# 71
  • Мнения: 227
Как мислите, добре ли е Първа частна математическа гимназия за 7кл.? Цената е съизмерима с тази на курсовете. Дали дават добра подготовка за кандидатстване в езиковите?

Или може би, по-правилно е да задам въпроса, ако си ученик на ПЧМГ, нужни ли са ти допълнителни уроци за кандидатстването след 7-ми клас, било по БЕЛ или МАТ?

# 72
  • Мнения: 7 159
Някакви отзиви за г-жа Пенчева от школата Веди по БЕЛ?
Или за г-жа Гуцова пак по БЕЛ и пак от същата школа?
Дъщеря ми е доволна от Весела Михайлова.

Или може би, по-правилно е да задам въпроса, ако си ученик на ПЧМГ, нужни ли са ти допълнителни уроци за кандидатстването след 7-ми клас, било по БЕЛ или МАТ?
Едва ли някой ще се наеме да ти отговори на този въпрос.
Дъщеря ми учеше в СМГ 5,6 - 7-ми клас и не ходеше на курсове по математика.Мисля,че се справи много добре с изпита.
При вас как стоят нещата?
И кой е преподавателя по математика в ПЧМГ?

# 73
  • Мнения: 2 992
Как мислите, добре ли е Първа частна математическа гимназия за 7кл.? Цената е съизмерима с тази на курсовете. Дали дават добра подготовка за кандидатстване в езиковите?

Или може би, по-правилно е да задам въпроса, ако си ученик на ПЧМГ, нужни ли са ти допълнителни уроци за кандидатстването след 7-ми клас, било по БЕЛ или МАТ?

Не натрапвам мнението си, а само ти излагам разсъждения.
1. Зависи на какво изходно ниво по математика е детето.
2. Часовете по м-ка в ПЧМГ, доколкото знам са 10 часа седмично, което е два пъти повече от нормално училище.
3. Преподавателите по м-ка са много, много добри и са от СМГ.

Връщам се във времето назад и ако сега бяхме в 6ти или 7 ми клас бих избрала ПЧМГ. Бих пращала детето на пробни изпити към СМГ, ако е възможно, за да си сверя часовника и бих подвключила допълнителни уроци при необходимост, за да си гарантираме пълен успех.

Не знам какво е нивото на обучение по БЕЛ, но там децата масово се представят добре. Решаващата роля играе изпита по м-ка.
Другата въпросителна е, че в ПЧМГ приемат с изпит. Не можеш просто да си платиш и хоп вътре.

Давам ти само оснва за разсъждение, а не съвет.


# 74
  • София
  • Мнения: 1 634
Вече мога да се включа и аз в тази тема!
Исках да мине първо класиране, за да подкрепя с резултатите опита си в подготовката на сина ми!

и така - приети сме в 1-ва АНГЛИЙСКА - с немски - ПЪРВО желание! Hug

Ето етапите:

- 3-ти и 4-ти клас - курсовете към СМГ - не пожела да учи в СМГ, без никакъв зор остана на 2 точки от класирането в 5-ти клас, но никак не съжеляваше  Grinning , сина ми си иска англйската от .. ми... отдавна!  Grinning

-6-ти клас - школа ВЕДИ - само математика, на годишния тест изкара макс бр точки и спечели стипендията - 1/2 такса по математика за седми клас. В 6-ти клас - учителка по БЕЛ  - голямо БЛАГОДАРЯ на Г-жа МАРГАРИТА ИЛИЕВА!  Hug Само е нейните уроци, сина ми изкара 5,40 по БЕЛ на изпита във ВЕДИ след 6-ти клас - без да е посещавал школата!

-7-МИ КЛАС  - ШКОЛА ВЕДИ - БЕЛ/с благодарност към Г-жа ДОБРЕВА/ + МАТЕМАТИКА/благодаря на Г-жа ИЛИОНОВА/

Доста се оглеждах за школа , и то от 6-ти клас,... На колежки децата години наред влизаха в елитни гимназии с подготовката във ВЕДИ. Аз обаче, като Тома неверни, се обадих тук-там, поразрових се в нета, и изгубих един ден в школа Иванови! Няма да се впускам в подробности, бях втрещена от отношението на Иванов към учителките в школата, към нас , родителите,.. а после разбрах на какво са подложени и децата!,.. Може би Иванови са подходящи за някои деца-трябва родителите да си преценят,.. аз за моя син бях категорична! Не е това нашата школа! /на лични мога да опиша подробностите, тук не му е мястото/

Отидохме във ВЕДИ - още в началото на 6-ти клас, и останахме и в 7-ми.

Какво ни допада?
На сина ми - учителките, много си ги хареса още от началото!
На мен - след входящ тест децата се разпределят в групи /мисля бяха 8 групи/ според знанията. В нашата група имаше и деца от СМГ, нивото беше високо. Друг важен момент - много пробни изпити /с тестовия формат на изпита/ - оценките от тях са много добър ориентир за нивото на детето. Тук подкрепям изказано по-горе мнение, че големите пропуски трябва да се наваксват с индивидуален учител, а не в школа

И не на последно място - важно е според мен и самото учлище в 7-ми клас!
С благодарност към всички преподаватели в 143-то у-ще "Г.Бенковски"! Без невероятните преподаватели и без този силен, амбициозен 7"А" клас, едва ли щяхме да стигнем до тук! Факт са успехите на децата на Олипиади, състезания,.. Единствената оценка 6,000 по БЕЛ тази година за София е на момиче от класа на сина ми! Училището трета година НЯМА осми клас - просто никой не остава - всички кандидатстват и всички са приети в гимназиите!

Но това - в друга тема! /за първокласниците най-добре/

И за финал - която и школа да изберете - ако детето няма добра основа, ако няма желание и амбиция, ако има сериозни пропуски - няма как да се очакват добри резултати!
Съвет - изпращайте децата на повече пробни изпити! Това е невероятен тренинг!

УСПЕХ!!!


Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 01:34 от Lady-B

Общи условия

Активация на акаунт