Сватбата като бизнес?

  • 3 624
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте наскоро мои познати правиха сватба и се похвалиха, че самото събитие им излязло около 13000 лв но от гости събрали около 20000. Тоест имали чиста печалба от 7000лв. Как ви се струва идеята за сватба като бизнес? И трябва ли да се възприема по този начин? За мене сватбата е отпразнуване на любовта между двама души и споделянето на този миг с най-близките. Но явно не за всички това стои така.

# 1
  • Мнения: 646
Не, не пиремам сватбата като бизнас и поради тази причина на нашата бяхме 9 човека.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами явно някои хора така възприемат нещата,щом са вложили толкова пари в сватбата си,значи са очаквали по-голяма възвращаемост. Joy

# 3
  • Мнения: 4 841
Сватбата е нещо лично, което всеки може да възприема, както си иска. На теб какво ти пречи, как другите възприемат сватбения си ден? Едни искат да е в тесен кръг, други - да поканят целия свят, трети - да го изживеят романтично, четвърти - да вдигнат най-шумния купон... Хора разни, разни идеали. Ако нечия концепция за сватба не ти харесва, просто не ходиш. А своята организираш както си прецениш, без да се съобразяваш с околните.

Светът би бил едно по-добро място, ако всеки не гледаше в чуждата паничка и не се интересуваше повече от "другите", отколкото от собствените си неща  Peace

# 4
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
Сватбата ни беше повод за първия сблъсък със свеки - обясних и, че от хората, които каним, очаквам само и единствено присъствие и добро настроение. За мен сватбата е повод за купон.

# 5
  • Мнения: 52
Бърдсфлу не мога да разбера по принцип ли си заядлива или аз нещо съм те подразнила? Защо когато някой зададе най-обикновен въпрос без някакви задни мисли веднага му скачат отгоре? Аз питам за мнението на съфорумците и как те гледат на нещо но веднага следва задължителното " защо гледаш в чуждата паница". Добре тогава всяка една тема би могла да се възприеме по тоя начин. Примерно защо хората пишат за изчезналия френски самолет или за скандала за децата между полякината и българския баща, а не си гледат в собствената паница????

# 6
  • Мнения: 7 947
Не виждам нищо лошо. В днешно време на едно младо семейство какво им дава държавата? Нищо. Какво може да са постигнали, ако са да кажем около 20те години? Почти нищо. Ако семействата им не са заможни - какво да правят? Как да стартират? Така че няма лошо да посъбереш и някой и друг лев, докато се веселиш  Wink Пък и в случая хората може след това да са установили "печалбата", а не да са правили сватбата с тая единствена цел.

# 7
  • София
  • Мнения: 622
Абе щом е струвала 13000, значи е била хубава и организирана сватба, погрижили са се за гостите си и честно казано се съмнявам да са правили тънки сметки за възвращаемост на инвестицията- но пък какво лошо и в това в крайна сметка  newsm78  Айде сега, за да сме морални и неизползвачи- всички трябва да сме били на загуба  Wink Ако са ти близки и просто са споделили ми се струва ОК, а ако не са и просто ей така си се хвалят, тогава би ми било странно.
По-странни са ми случаите със сватбите организирани тънко-тънко със задължителен минимум на сумата в пликчето- за протокола не съм присъствала на подобна, но приятелка беше. Пластмасови чинийки и прибори, две кебапчета с картофки, салатка, по едно малко и лимонада, а на поканите пишело, че семейството събира 5000 евро за меден месец, не си спомням къде  Thinking Умрях да се смея- в Перник била сватбата, не че има значение  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 52
Аз не казвам че има нещо лошо. Ако смятах че е лошо щях по някакъв начин да покажа възмущение или щях да си замълча Wink. Въпросът е дебационен. Кой каквото мисли да го сподели. А инак хора които правят сватба за 13000 май не попадат точно в графата с ниски възможности. Но да не се изказвам и аз да не би някой да каже отново че гледам в чужда паница.

# 9
  • Мнения: 4 841
Бърдсфлу не мога да разбера по принцип ли си заядлива или аз нещо съм те подразнила? Защо когато някой зададе най-обикновен въпрос без някакви задни мисли веднага му скачат отгоре? Аз питам за мнението на съфорумците и как те гледат на нещо но веднага следва задължителното " защо гледаш в чуждата паница". Добре тогава всяка една тема би могла да се възприеме по тоя начин. Примерно защо хората пишат за изчезналия френски самолет или за скандала за децата между полякината и българския баща, а не си гледат в собствената паница????

Защо пък реши, че се заяждам? Зададох най-обикновен въпрос - на теб какво ти пречи, че някой възприема сватбата си по начин, различен от твоя? Извинявай, но така написано, звучи точно като: "Тия колко са меркантилни, пък аз колко съм извисена!". От формулировката на темата ти се очаква всички да запеят в тон с теб, как сватбения ден трябва да е празник на любовта, а не бизнес... Истината обаче е, че много, ама наистина много рядко се случва една тема да се развие по начина, по който на автора му се иска. Форумът е шарен, има разни хора, ако не си готов да чуеш различни мнения, защо пускаш темата? За да се фръцнеш после, че някой се "заяжда" с теб  newsm78
И дума "дебационен" в българския език няма.

# 10
  • Мнения: 7 947
Аз не казвам че има нещо лошо. Ако смятах че е лошо щях по някакъв начин да покажа възмущение или щях да си замълча Wink. Въпросът е дебационен. Кой каквото мисли да го сподели. А инак хора които правят сватба за 13000 май не попадат точно в графата с ниски възможности. Но да не се изказвам и аз да не би някой да каже отново че гледам в чужда паница.

ТИ вече си споделила мнението си с последното изчерение  Crazy Доста красноречиво при това.
Не се хващай за всяка дума и не я повтаряй постоянно - става досадно.
Това, че някой е дал тази сума не значи, че е заможен!
 Сватбата е най-важния миг в живота /а след това и раждането/ според доста жени. Това е техният ден с главно Д! Ето защо има хора, които дават повече, отколкото могат да си позволят всъщност, защото искат всичко в този ден да е идеално, тяхната сватба да е най-най. В това няма лошо.

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте наскоро мои познати правиха сватба и се похвалиха, че самото събитие им излязло около 13000 лв но от гости събрали около 20000. Тоест имали чиста печалба от 7000лв. Как ви се струва идеята за сватба като бизнес?
пИрфектно - като за първи път ...  Whistling   Thinking

# 12
  • Мнения: 239
Мисля като BirdsFlu, сватбата според мен е нещо абсолютно лично и всеки я организира според собствения вкус и разбирания. Не мисля, че е редно да се гледа на сватбата като на бизнес, но много хора го правят. Тяхна си работа - хора разни, идеали разни.
Светът би бил по-добър, ако не се сравнявахме постоянно помежду си - кой какъв е, а всеки си живееше според разбиранията си.

# 13
  • Мнения: 7 947
А отказваше ли подаръците на сватбата си  newsm78

# 14
  • Мнения: 52
 Бърдсфлу според мен ти бяга смисъла на темата но както и да е. ще помоля оттук нататък да се пише по темата, а не да се подмятат някакви "умнотии".Не съм имала никакво предварително очакване как да се развие темата-както иска така да се развива. Просто ми е интересно мнението на хората и затова питам.

Общи условия

Активация на акаунт