КГО 2008-4та част

  • 16 709
  • 443
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 152
Наистина отдавна не съм влизала, ама днес точно намерих малкооооо време - аз съм във Варна на гости, с двете деца, но без мъжо и ми е маааалко трудничко, но много кеф, ходим всеки ден на плаж до обяд, след обяд по разходки... Сега съм си сама в къщи с малката, която спи, а каката остана на плажа с чичо си и приятелката му, та за това ми остана време за форума... Мисля до към края на седмицата да акустираме в Ямбол вече, но не зависи от мен транспорта ни до там, така че не знам кога точно ще е... Като си дойда непременно ще ти звънна да се видим, пък и там ще имам повече временце за форум..... Ето малко морски снимки от нас:

http://picasaweb.google.bg/megche77/YmhWlE#

Сладурки... каката с какви хубави рокли..леле..ами ти, видях всичко .. видях, че нямаш корем....  Laughing Много добре изглеждаш!

# 436
  • София
  • Мнения: 33
Мда Алис чак сега забелязах, че си писала за кампанията "Бебето с предимство", ама като чета с бебе на колене, пазейки кабелите от палавите му ръчички, така се получава Embarassed Извинявай, че съм те повторила Simple Smile

# 437
  • София
  • Мнения: 183
Алис, и ние първо си мислехме кръщенето да го правим на именния ми ден 15.08, обаче поради споменатите от теб причини се отказахме. Ако е някоя местна църква може и да не е чак такава лудница и претупвация, но аз още преди да родя бях казала, че живот и здраве, кръщенето ще е в Бачковския манастир,а тълпата е повече от сигурна на празника.  Confused То като отидохме да кръщаваме Мишето се оказа, че е имало тумба народ за кръщаване малко преди нас. За наш късмет се оказахме сами на нашата "церемония".  Simple Smile Представи си на християнски празник!  ooooh!

Мече, винаги си добре дошла сред нас.  Hug Благодаря ти за полезната информация за парацетамола, че и аз бях заложила на Панадола. Ше взема Нурофен.

Мегче, пак да кажа, че сте много слънчево и лъчезарно семейство.  Simple Smile

Да се отчета с днешната консултация – 7,160 кг. (+360гр за 1,5 месеца), 67см. (+3,5см). Ревовете ни нощем май не са заради зъби, нямало изгледи за такива.  Rolling Eyes По-скоро било гладно детето. Последните две хранения са кърма и може би не произвеждам вече досататъчно. Злоядостта през деня пък евентуално е обусловена от това, че продължавам да я храня на 3 часа. На тази възраст трябва да се хранят “по книга” на 3,5-4 часа. А аз от страх дали ще е наддала този месец й давам и да суче след всяко хранене. Абе съвсем съм омазала положението. Днес реших да се вгледам в нуждите й и да я храня когато показва признаци на глад. Ядохме на 4 часови интервали и всичко си изяде детето. Поспиваше си доволно и беше много жизнерадостна. Доки каза, че щом й се услажда повече нашата храна от масата, спокойно мога да я запиша на детска кухня вече и да й давам и кисело мляко. Може би като се върнем от морето ще преминем и на този етап.

Айде стига съм плямпала, лека вечер!

# 438
  • Мнения: 3 484
Чета ви отвреме-навреме да ви опозная Blush
Доста наблягам на методи на лечение, защото имах много болнаво по-голямо дете Tired
(противно на общия мит, че имунитетът на бебоците пада, когато им никнат зъбки - болестите , които ги придружават се дължат главно на това, че от болка и сърбеж ръчичките им са постоянно в човките, както и мушат там почти всеки попаднал им предмет. Обърнете внимание на обилното слюнкоотделяне (тези, които го имат, де Laughing). Най-удачният вариант е слюнките просто да изтичат навън в по-голямата си част. Така попадналите мръсотии се изхвърлят навън. Също така повечето "сополки", които придружават зъбките, са си чиста водица- не е постоянно, а на приливи и отливи....Потича изведнъж, тече известно време и спира често изведнъж, рязко.... С изписването на капки за нос докторите си създават хронични пациенти, защото капките действат на момента, но  с цената на увредена лигавица Tired
Хремата, от каквото и да е естество, трябва да се подпомага, а не да й се пречи.
Както и е много изгодно на фармацевтичните компании да подклаждат глупостта за падане на имунитета, за да тъпчем децата си с имуностимуланти.... А дори не си правят труда да пуснат информация за имуностимулант и имуномодулатор Tired)

Я споделете за вашите "зъбоникнещи сополки", ако сте имали.

# 439
  • Мнения: 558
Майлили,
жива да си, че ми вкарваш малко здрав разум, имаме аналогичен проблем явно, а аз не мога за 5 пари да се концентрирам и да мисля. Ще гледам и аз да разредя кърменията денем. Буквално не си оставям детето от страх, че е хилава и все и затъквам устата с нещо за ядене, а резултат- никакъв...
Само дето моето спи по повече от 7 часа нощем, та я будя, да я кърмя насила, смейте се ако искате.
http://lh5.ggpht.com/_HAG5nlMKQ8I/SmXOA8B8QuI/AAAAAAAALjA/gEyeZW … _Viki_4%20809.jpg
Ето я... не изглежда болна или хилава, ама кантара ужасно ме притеснява... Дано удари 7те кила на 28ми, което доста ме съмнява...

Мечка Малинарка,
я кажи сега как го измисли тоз псевдоним, че всеки път се хиля, като го мерна и образно си представям как Ursus аrctos ма'а малинки на Витоша и примлясква, оглеждайки пейзажа...
За фармацевтичната мафия- споделям твоето мнение... Сополки от зъбоникнене нямаме, но покрай резците изкарахме вирус, който удари моята госпожица в ушите, след което го изкара и брат и... Всъщност и аз го карах на крак, то едно зло нивга не идва само.  Tired

П.С. Дъщеря ми е родена на 28ми октомври, ама 2008 Wink Crazy...

# 440
  • Мнения: 899
Мда Алис чак сега забелязах, че си писала за кампанията "Бебето с предимство", ама като чета с бебе на колене, пазейки кабелите от палавите му ръчички, така се получава Embarassed Извинявай, че съм те повторила Simple Smile
Е, няма нужда от извинения   Simple Smile. По някои теми се подесетваме дори......толкова време вече пишем тук.

Мечка, ние съпътстващи проблеми при никнене на зъби не сме имали. Хапчета/капки/гелове/сиропи не съм давала никакви. Като се замисля от раждането досега май не сме ползвали други лекарства освен мазилата против млечницата и приготвения крем за АД, който включвам заради малките дози Елоком и Низорал в него. Две леки хреми "лекувах" единствено с физиологичен р-р, гелове п-в колики и такива за болки при никнещи зъби не съм купувала. Впрочем имам един сироп Панадол, купен още 2-я месец по съвет от педито "за всеки случай", но стои неотворен. Така ще си остане май, особено като прочетох за парацетамола по-нагоре. ДНЧД, както казват септемврийки (да не чуе дявола)  Simple Smile.

Софи, да нащипеш и нацелуваш къдрокоска  Hug

М/у другото и аз кърмя и храня доста начесто и това не се отразява на апетита на госпожицата. Теориите за през 4 часа при нас са неприложими, ще оревем махалата от глад.

# 441
  • Мнения: 558
То моето дете откак се е родило не е ревало за ядене...  newsm78...  Thinking... И e пълен заплес и разсейка като майка си.

# 442
  • София
  • Мнения: 278
Девойки, за нова тема сме. Отивам да пускам.

# 443

Общи условия

Активация на акаунт