КГО 2008-4та част

  • 16 712
  • 443
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Благодарим за модераторската подкрепа! Hug Hug Hug



А това са нашите слънчица!
             
19 септември
Николета на Еленцето


21 септември
Весела на Съни

23 септември
Александър на ssissi

24 септември
Кристиан на ina.gg


25 септември
Рая на trixy


28 септември
Деян на Bidapet


29 септември
Никол на Nedialka_81


30 септември
Милен на Maja


1 октомври
Александра на Еличка мама
Йоана на nevidimata


2 октомври
Вероника на Клото

7 октомври
Андрей на elina malina
Момчил на Госпойца Димитрова
Калоян на Ариана

9 октомври
Иван на helenka
Красимир на El Magnifiko

12 октомври
Андреа на gery_roz
Марта на Параход
Михаела на Severinka


13 октомври
Олег на Shivani


14 октомври
Златозар на Nikozi
Милен на mini_minimoi


15 октомври
Калоян на Бебочка
Калина на MightyBabka


16 октомври
Цветан на Манана

17 октомври
Деан на fleur bleue
Момчил на radkakaka

18 октомври
Мария на alliss3
Преслава на Nadejda:)))
Бояна на Darina21


20 октомври
Радостин на Cappuchino
Владимир на renni79


21 октомври
Атанас на guava


22 октомври
Максим на Feel u
Кристиян Vanche_Mamche

Антония на jijibiji
Виктор на Danny&Viktor


23 октомври

Александър на tediko


27 октомври

Кристиана на Pokjei

28 октомври
Виктория Стефани на [sfkbfk]


29 октомври
Цветелина на Megche


30 октомври

Денислав на Sisilia


7 ноември
Ева на shikimiki



Личните албумчета на нашите мъничета




Предишните ни теми:1, 2
Рецепти на Mylili за бульон:

Зеленчуков бульон
1 глава лук (това незнам дали да не го пропусна; за бебета съм чувала да слагат праз вместо лук)
2 моркова
2 картофа
1 шепа други зеленчуци според сезона (киселец, спанак, лапад, зеле, карфиол, магданоз, целина)
1л вода
1 ч.л. масло
Почистете и измийте зеленчуците. Нарежете ги на ситно. Варете 20 мин. на тих огън. Посолете
съвсем леко. Прибавете маслото. Прецедете бульона. От сварените зеленчуци може да се приготви пюре.

Бульон от месо
40 гр. месо
1 шепа зеленчуци (моркови, цвекло, картофи, кервиз, грах, магданоз)
Измийте месото и го нарежете на ситно. Залейте с 1 ч.ч. вода и го оставете да ври 1 час на тих огън.
Оберете с лъжица мазнината по повърхността. Прибавете нарязаните зеленчуци и  вода и варете
още 30 мин. Прецедете. След като детето стане на 9 месеца, към бульона можете да добавите
пасирания зеленчук, малко ориз, овесени ядки или житни зародиши, или 3 лъжички от смляното месо,
за да се получи супа.

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 22:16 от Госпойца Димитрова

# 1
  • Мнения: 177
Госпойца Димитрова   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет...
Шивани, честит празник и от мен...
Пожеланията са ми за много здраве и любов за теб, и цялото ти семейство   bouquet

Днес вкъщи старта беше ревлив...
Първо си прищипа пръстите на МВ-то, след като откри как да отваря вратичката, после се изтъркули от басейна с играчките с челото напред, даже май беше с носа напред...и настана една сополива драма вкъщи, ама такъв ще е-малък Войвода, с главата напред  Laughing

А за морето пак..Мая,резервирахме едно хотелче в Созопол, нищо особено,но на 30м от плажа, обещаха да ни сложат и кошара в стаята,което не е кой знае какво, но щом предлагат....За първи път ще почиваме там,никога не сме ходили в Созопол, дано ни хареса...то това най-много зависи от настроенията на Момото де..

# 3
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
аз нещо не мога да се организирам да пиша тези дни Sad
Макар и с доста закаснение... Радиии честито мила!  Hug Пожелавам ти една прекрасна и лека бременност! И на есен второто най-прекрасно бебче на света, според поръчката за пола Simple Smile
Ани ЧРД! Бъди все така позитивна, уравновесена и позитивна Simple Smile Дано мъжете ти те слушат много и ти носят радост и ск=покойствие!
Ани, Млечта ауууу искам и аз таааааааам Simple SmileВ Гърция съм била само в Солун, на гости на една приятелка и туй то... ама като попорасне малко Алекс, а и когато таткото има отпуск (тази година май с Алекс сами ще сме си на море Sad ) ще поправим тази сериозна грешка!
за пътуването... ние двечките с Алекс ще сме си отзад... засега плануваме Сашо да дойде с нас за събота и неделя и после да си хване самолета до Сф, а като решиме да си затръгваме, пак самолета до Вн и готово Simple Smile Хем ще мога да си ползвам колата, хем таткото няма да се дундурка 100 часа в автобус Simple Smile
Оххххххх ама исках много да кажа, ноооо като не съм писала напоследък и изпуснах много неща Sad
П.С. Тонка мерси за темата Simple Smile Но темите се заключват на 30-та страница Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 193
П.С. Тонка мерси за темата Simple Smile Но темите се заключват на 30-та страница Simple Smile
Не бях сигурна...и затова прибързах, дано нямаме проблем с това от страна на модовете
И днес пюрето замина в кофата...Явно дойдоха богатите ми дни, ще пестя от пюрета  Laughing като не иска-не иска...
Ели, като дойдете във Варна да се обадиш задължително   Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 368
Ани, честит рожден ден, мила! Много здраве, хармония и положителни емоции ти желая от сърце!
Аз също не мога да се организирам да пиша тези дни, но се опитвам да попрочитам какво сте писали!
Рая тотално ми отказа попара, овесената каша и овесените ядки......не правя трагедии от това, не може всичко да обича. Чудя се дали да я пробвам с кус кус  newsm78 Хапва си зеленчуковите и месните пюрета, кашата, пие си млякото.В петък ще я водя на консултация и ще и правят манту.
Ние още не сме резервирали никъде за лятната почивка, но със сигурност ще бъдеме без бебе, тази година ще я гледа баба и, а догодина ще я вземеме с нас живот и здраве.
Целувки и приятен ден!

# 6
  • Мнения: 42
Egati!
Ne mi se smenq language bar-a. Nqma da pisha...dokato se oprawi. Samo da pusna snimkite ot Turnovo:
http://picasaweb.google.com/shikimiki711/7#5348190814470314834

# 7
  • София
  • Мнения: 278
Само да се запиша, пък по-късно ще се включвам  Tired

# 8
  • Мнения: 42

За Shivani, малко бяла, планинска прохлада!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 723
примък

# 10
  • Мнения: 95
Честит рожден ден, shivani! Бъди здрава и все така позитивно настроена към живота!  Simple Smile
Я да допиша поста си. Като видях кръглото 9-месечие на линийката ми дойде ентусиазма да пиша, който тези дни нещо липсваше. Ние си сменихме режима на излизане, че в тези жеги по обяд навън не се живее. Сега изскачаме около или малко след 9ч, към 12 вече сме вкъщи, обядва и се опитвам да го приуча на обяд да спи в леглото си, а не по улиците. Трудна задача Tired След дълго лъжене и основно висене на гърдите ми, накрая заспива. После към 4ч пак сме навън. Коментирахте наскоро как ядат в жегите децата ни. Ами и ние сме в отбора на отказващите яденето. Кара я на закуска, вода и повечко сучене. А тъкмо ми беше олекнало да цоцка само 3-4 пъти на ден. Да се похваля - имаме успех с отказването на нощното кърмене. Героят вече не ме търси нощем, а когато се пробуди около 4ч сутринта, се залъгва с водичка и така спи до 6. Което ще рече, че спи от 9 до 6 сутринта с едно пробуждане за вода. Много съм доволна от резултата. За всичко това голяма заслуга има и таткото, който спи при него в спалнята, докато аз съм в изолатора, разбирай на дивана в хола. Да видим колко пъти обаче ще се смени този режим в близките месеци Mr. Green

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 13:44 от Барабина

# 11
  • София
  • Мнения: 2 089
Шивани, ЧРД! Бъди много лъчезарна, щастлива, усмихната, обичаща, обичана и все така позитивна   bouquet

Тони, днес явно е тройно критичен ден за родените на 7.10  hahaha. Нашият маймун се изтърколи от спалнята тази нощ.

Обикновено спи между нас с баща му, но призори мъж ми не издръжал от постоянното ритане в ребрата и въртене и мрънката и отишък в хола. Калоян се е мятал като рибе, докато се превърти до другия край на леглото и цопнал долу. Повече се стреснахме, отколкото да се е наранил, но вече трябва да предприемам строги мерки да премахна асоциацията цица - сън. Лошото е, че нямам идеи с какво да я заменя. Калоян е изключително активно детенце. Ако докато заспива му запея или пусна музика - веднага се ококорва и се заслушва.
Галене, чешане и т.н. активен контакт от моя страна пък го дразни. Изобщо иска тишина и спокойствие и цица на разположение, иначе няма сън.
Давайте идеи какво да го правя на мама диваненцето!

Feel и Allis  Hug винаги черпя полезни идеи от вас!

Sissi и моето момченце се добира до гърдите ми и започва да ги потупва. Е, още не е започнал да бърка в пазвата ми или да вдига тениската, но жестът е ясен  hahaha. На моята приятелка детенцето се отби когато беше на 9 месеца. Все още като е сънен или търси близост с майка си и бърка в пазвата, а е вече почти на 5  #Crazy

Хайде, хубав ден от мен!

# 12
  • Мнения: 6
Шивани, весел празник  bouquet Бъди здрава и щастлива по начина, по който виждаш щастието в мечтите си! Да си много обичана и разбирана от хората, на които държиш!

# 13
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Шивани Честит рожден ден!
Нека слънцето се усмихва в твоята душа
да си заобиколена само от красота
с името ти да наричат любовта!
за пътуването каката е голяма и не закача бебето, което обикновено заспива. Носи си някаква играчка и има претенции само за музиката и затова аз си се возя отпред.
яденето намали си малко твърдата храна - яде 3/4 от предишните количества /изключение прави само кашата с бананово пюре/. По този повод ето как помага каката давайки любимата каша http://www.vbox7.com/play:ce6d802b

# 14
  • София
  • Мнения: 2 089
[b По този повод ето как помага каката давайки любимата каша http://www.vbox7.com/play:ce6d802b
Мамини кукли  Heart Eyes
Дай Боже се обичат все така и в бъдеще. Много са сладки.

Общи условия

Активация на акаунт