КГО2008 - 3

  • 13 578
  • 402
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Благодарим за модераторската подкрепа! Hug Hug Hug



А това са нашите слънчица!
             
19 септември
Николета на Еленцето


21 септември
Весела на Съни

23 септември
Александър на ssissi

24 септември
Кристиан на ina.gg


25 септември
Рая на trixy


28 септември
Деян на Bidapet


29 септември
Никол на Nedialka_81


30 септември
Милен на Maja


1 октомври
Александра на Еличка мама
Йоана на nevidimata


2 октомври
Вероника на Клото

7 октомври
Андрей на elina malina
Момчил на Госпойца Димитрова
Калоян на Ариана

9 октомври
Иван на helenka
Красимир на El Magnifiko

12 октомври
Андреа на gery_roz
Марта на Параход
Михаела на Severinka


13 октомври
Олег на Shivani


14 октомври
Златозар на Nikozi
Милен на mini_minimoi


15 октомври
Калоян на Бебочка
Калина на MightyBabka


16 октомври
Цветан на Манана

17 октомври
Деан на fleur bleue
Момчил на radkakaka

18 октомври
Мария на alliss3
Преслава на Nadejda:)))
Бояна на Darina21


20 октомври
Радостин на Cappuchino
Владимир на renni79


21 октомври
Атанас на guava


22 октомври
Максим на Feel u
Антония на jijibiji
Виктор на Danny&Viktor


23 октомври

Александър на tediko


27 октомври

Кристиана на Pokjei

28 октомври
Виктория Стефани на [sfkbfk]


29 октомври
Цветелина на Megche


30 октомври

Денислав на Sisilia


7 ноември
Ева на shikimiki



Личните албумчета на нашите мъничета




Предишните ни теми:1, 2


Рецепти на Mylili за бульон:

Зеленчуков бульон
1 глава лук (това незнам дали да не го пропусна; за бебета съм чувала да слагат праз вместо лук)
2 моркова
2 картофа
1 шепа други зеленчуци според сезона (киселец, спанак, лапад, зеле, карфиол, магданоз, целина)
1л вода
1 ч.л. масло
Почистете и измийте зеленчуците. Нарежете ги на ситно. Варете 20 мин. на тих огън. Посолете
съвсем леко. Прибавете маслото. Прецедете бульона. От сварените зеленчуци може да се приготви пюре.

Бульон от месо
40 гр. месо
1 шепа зеленчуци (моркови, цвекло, картофи, кервиз, грах, магданоз)
Измийте месото и го нарежете на ситно. Залейте с 1 ч.ч. вода и го оставете да ври 1 час на тих огън.
Оберете с лъжица мазнината по повърхността. Прибавете нарязаните зеленчуци и  вода и варете
още 30 мин. Прецедете. След като детето стане на 9 месеца, към бульона можете да добавите
пасирания зеленчук, малко ориз, овесени ядки или житни зародиши, или 3 лъжички от смляното месо,
за да се получи супа.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 14:12 от fleur bleue

# 1
  • София
  • Мнения: 33
Я аз в новата темичка да ви почерпя набързо за първия имен ден на мойто детенце - Спас   party023  party002 (малко скромно ама не знам как да кача картинки Embarassed)

# 2
  • София
  • Мнения: 1 531
Фльор, мерси за темата и разяснението! Hug

Хедо, да ви е жив и здрав малкия Спас!

# 3
  • Мнения: 558
Записвам се тук, но ще чепкам предишния си въпрос по- натам, че да не се мъдри на първа страница  Crazy...
Покджей, предполагам, че си напълно в правото си  да върнеш уреда... може би дори и месец след покупката, ама хайде да не ти давам напразни нажежди... ако някой те пита- ще кажеш, че не  е това, което си очаквала.

# 4
  • Мнения: 678
Здравейте дами  Hug Не съм се включвала напоследък, но поне успявам да прочета. Сев да стане така, както искаш със сърцето си  Peace Цеци расте, хапва, когато му е кеф, през другото време упорито прави "бррррррр", което не се отразява добре на моите нерви, но пък той се забавлява. Аз каши давам всеки ден, като допълнение към пюрето - за сгъстяване, понеже човека не обича да са му редки. Не съм забелязала обаче да наддава повече от тях  Confused Чиста елда има на Хип, като на опаковката изрично пише, че не съдържа захар  Peace За сега съм въвела всъщност оризова и каша от елда + зеленчукови пюрета. Тепърва ще започвам с плодовите, а не виждам кога ще стигна до попарата. Не че съм й фен - на баткото направиха едва като тръгнах на работа и то без да знам, че аз категорично не виждах смисъл в даването на вода със сухар и сирене + захар  Whistling Съгласих се с попарата след годинка, когато можех да я правя с чай и мед. Закуската на Веско обикновено се състоеше от мляко с бисквити и досега гледам млякото да присъства задължително в менюто му.
За пишката и памперса - не я намествам по никакъв начин - на къдетосама си застане. От опита с баткото знам, че докато се опитвах да противодействам на земното притегляне, ми се наложи да сменям по много чифтове дрехи  Crazy Мисля, че има достатъчно време, за да се научи на къде да си държи пишката. То забелязвам, че и сега като е с гащи пак няма как да застане нагоре, при условие, че гащите са по-широчки и не съм забелязала да е наакана или пък да сяда върху нея  Joy В момента с него сме на вълна да се учиме как се пика прав и по какъв начин да държи пацата, а не да я стиска и разни ей такива грижи са ми на главата, като тръшкане и истери без край (Шивани интересно ми е, ако си два дена с моя ин, какво ще си мислиш за начините за противодействие  Wink), строяване на всички домашни, обяснения защо желираните бонбони не могат да се яат за закуска, обяд и вечеря, какво правя, какво готвя, какво пера, какво е това, какво, какво, какво  Crazy Софко, Гери, Фийл струва ми се че добре ме разбирате  Mr. Green Mr. Green
За сега толкова, като се поосъзная след преместването ще пиша повече.
ПП Честити зъбчета на всички малчовци  Peace
Параход, обрива може да е и от топлото, слънцето или някоя материя, респективно копчета. А също и да я е облазила някоя буболечка.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 14:49 от manana

# 5
  • Мнения: 4
Здравейте мами   bouquet  да ви се похваля,че от днес вече сме на кухня.Честит имен ден на СПАС   Tada  baloni  baloni

# 6
  • Мнения: 817
Здравейте, мами!  Hug Най-после успявам да се включа.
Фльор, Мерси за темичката! Аз и без туй в събота заминава на гости при нашите и няма да мога много-много да се включвам.

Първо да кажа какво става с моя цикъл. Вчера си взех тест, който показа една чертичка. За мое учудване като казах на мъжа ми, той малко се разочарова. Явно вече беше свикнал с мисълта за второ. Та, вече тази сутрин си ми дойде, така че със сигурност няма бебе. Честно казано психически съм много готова за второ и много, ама много искам, но смятам, че на тялото ми му трябва още малко време, заатова се радвам че така се получи.

Да се включа по темата за маслото и сиренето. Аз още не съм давала, но маслото ще е или Президент или едно немско с кравички (не знам как се казва). Виж за сиренето много се колебая. Това, което Съни е споменала ("На Дядо") на мен ми е много вкусно, но не знам дали има консерванти и т.н. Някой ден специално ще отида да ги разгледам различните сирена.

mylili, Радвам се, че всичко с малкото мишленце е минало добре. Направо като четях ми се напълниха очите със сълзи, добре че няма нищо да помни.  Hug

Еличка
и аз давам на Мишето да си гризе ябълка, краставица и банан, ама не иска. Ако й дам нещо друго веднага ще го налапа, ама храната я гледа, опипва, леко и плахо близва и толкова. Даже миналата седмица се изплаши от една голяма червена ябълка и взе да скимти, милата  hahahaАма днес й намачках малко банан и й дадох. Беше ме много страх, че имаше маааалки парченца, ама много добре се справи детето.
Гери, как го правите този домашен зехтин? newsm78
мананка, нашата педиатърка ни позволи да давам на Мишето домашен чай от липа  Peace Аз честно казано много обичам попара от хляб, масло, сирене и чай от липа  Blush Оказа се, че и мъжа ми я обича  Grinning Та, смятам скоро да й направя такава попарка. Ако искаш все за толкова вероятно ще намеря още малко от липата и ще ти дам.  Peace
Софко, много ще се радвам да дойдете с малчуганите догодина. И все забравям да ти каза, че малката е голям сладкиш! Hug
Честит имен ден на всички бебета, мами, татковци, баби и дядовци (и всякакви други роднини  Mr. Green)! Бъдете живи и здрави и много щастливи!
Леле, мойто чадо вече почти 3 часа спи  Shocked Shocked Shocked Като новородено е  Laughing Ама като сме си вкъщи взе много да спи, а навън - въобще.

Айде да "отида" да ви дочета.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 15:23 от Severinka

# 7
  • Мнения: 678
Севи мерси мила, но при нас има липа в изобилие. Аз чай не давах преди годинката, поради опасността от алергии (по - точно моето вманиачаване на тази тема  Crazy), както и заради меда, както и захар категорично щедам колкото се може по-късно.
Масло мисля да слагам от немското - харесва ми,а си спомням че леля ми още по комунистическо време го ърсеше и ползваше. За сирене на Веско давах всякакво, но тогава никой не си беше отворил устата какво слагат вътре. Сега ще омисля, но най-вероятно ще купувам мляко и ще произвеждам сама. То остава да разберат домашните, че и това умея да правя  Crazy
Мацки много ми се идва на среща, но явно ще е другата седмица - тази ми е още адаптация  Tired
Честит именника на Хедо. Нека Спасителя да е винаги с него по пътя му   bouquet
Моят брат също е именник днес да ми е жив и здрав. Вярно е, че се караме, че е далече,  и също така много се обичаме  Grinning

# 8
  • Мнения: 817
mananka, аз също много се притеснявам от алергии, даже роднините ми като че ли си мислят, че малко се престаравам, ама предпочитам да изчакам с нещо 3-4 месеца, отколкото после много по-дълго време да не мога да й го дам. За чая и аз се чудех дали не предизвиква алергии, пък и липата и след прецеждане си има нещо като утайка от прешеца (който по принцип предизвиква алергии). Не знам, още малко ще се почудя за чая явно. Иначе аз съм й давала на Хип чай с липа, лайка и маточина и не е имала проблеми, надявам се и с домашния да е ОК.
Честит празник и на брат ти!

Искам да ви покажа едно клипче на малката как заспива докато яде http://www.youtube.com/watch?v=c0KNFxzVNEA

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 22:10 от Severinka

# 9
  • Мнения: 30
Здравейте мили мами и бебета.

Честит имен ден на всички празнуващи


Да се отчетем за мерки и теглилки, след 1кг отгоре предния месец, този само 200гр ooooh! поуспокоих се малко и 2,5см на височина т.е 9650 и 71.5 см.
Казаха ми да давам попара но мисля да изчакам още един месец, той си умира за мляко не мога да му го отнема и за закуска. Simple Smile

Много ме е яд че не мога да се виждам с другите майки от Варна, поради факта че живеем на другия край на Варна и превоза е трудна работа особенно в жегите. С колата не мога да слизам защото диването не иска да стой в столчето за кола сам отзад. Само им се радвам на бебеоците на снимки  Sad
Ето малко и на мойто зверче http://www.snimka.bg/album.php?album_id=382584

Отчетох се наоплаквах се това е за сега

# 10
  • Мнения: 80
   Joy Joy Joy Joy Joy  Лелеее Севи напиках се от смях.Душичката малка,то сърчицето му спи а ти искаш да яде.Много целувки на сладката бузанка  Heart Eyes!
 Вчера в Борисовата Ели с такъв замах буташе количката,а Алексчето заспало седнало с клюмнала главичка.И то милото явно е било на голям зор,ама майка му невижда  hahaha.Та и вчера се посмяхме порядъчно.
 Да ви кажа мойто дете явно е влязло в някаква криза на разтежа,яде като разпрано от няколко дни.Цока си през 2-3 часа,а помеждудругото яде попара,каша от царевично брашно с ябълка,омете и моя ориз със зеленчуци  ooooh!.Нищо не отказва,каквото и дадеш лапа.Ако седна да ям и не и давам чак крещи,кара ми се  hahaha.Май на следващата консултация ще счупим кантара,а няма да се излагаме само със 100гр наддаване  Wink.
 Вчера в Била намерих от сладкия картоф и мисля довечера да и спретна супа от него с телешко месце.

# 11
  • на Земята
  • Мнения: 174
Ето ме пак.Криво ляво попрочетох.
Честит имен ден на именниците! Да са живи и здрави!  bouquet
Майлили,браво на Мишето Hug
Благодаря за помощта на компетентните момичета,които ми отговориха.оказахте се прави.Върнаха ми уреда без тън мън Whistling
да не останат съвсем разочаровани ,си взех климатик Rolling Eyes.
Днес въведох глутена с попарка.Сирене ,най ми допада на Маджаров,но и други видове си купувам. Свикнахме и с храната от кухнята.Редувам 1ва и 2ра група вече.
Ето малко снимки,да ни видите обичките и новия ни приятел Wink

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=314947&pid=12558330





Поклон пред загиналите в трагичния инцидент днес Flowers Rose Flowers Rose

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 723
примък Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 278
Я да се запиша, пък като наваксам с четенето, ще се обадя  Whistling

# 14
  • София
  • Мнения: 2 060
Хайдеееее, озъбихме сеееее  Mr. Green. Мамина душка, в устенцата зее дупчица, едва-едва се показва зъбето отвътре.
Иначе от два дни пропълзя много смешно - изправен на длани и коленца, клати дупенцето и се изтласква напред  Heart Eyes. Понякога от такава поза успява да седне, ама пусто как се набира да става...само търси опора да се изправя, страх ме е някоя саксия да не го захлупи, ако се добере до цветарника.
Сев  Hug, цуни Мишлето сладко! Мамина златна тя, много ви е кротко детенцето. Калоянко като му се доспи става толкова кисел, че само скок в леглото оправя положението.
За маслото само да кажа - има едно немско, което го пакетират в България, то не е от най-чистите масла, има някакви водни примеси. Но немските са няколко вида, така че оглеждайте етикетите. Вкъщи ядем Президент.
Майлили, добре че е преминало и това премеждие, да не го мислиш! Милото смело момиченце, цункай го от нас!
Съни, все по-хубава става принцеската! Да ви е жива и здрава!
И накрая, макар и съвсем в края на деня - Честит празник на всички именници!

Общи условия

Активация на акаунт