КГО 2008-4та част

  • 16 723
  • 443
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ей Ванченце wavey Криско е станал прекрасен Hug
Майлили няма нужда да мислиш кой какво си има на ум.
Мишето е Хистиянче сладуранче-това е най-важното,
а като се видим ша черпиш една бириччка по тоз повод-хихихихи.
Еличка Никол не говори Shockedама извобще ,
което е учудващо за дете родено от мен Laughing

# 46
  • Мнения: 11 264
Тва моето дете пак им счупи измервателните уреди - 9350, 74 см. Все пак, е първият месец от раждането й, в който наддава по-малко от 900 г  Joy

Манана, и Марта отказва зеленчуковите пюрета, ако са без... месо. Виж с плод не съм се сетила да ги правя по-привлекателните.
Днес сготвих домашни тиквички с ориз - то погнусени физиономии, то плюене... после омете един Гербер с пуйка за норматив.

Ванче, радвам се да те видя отново, душа!

# 47
  • София
  • Мнения: 183
Майли, честито християнче   bouquet! Май е имало хър-мър с родата, неприятно. Добре сте намислили да отскочите до Бачковския манастир, за да кръстите Мишето. Сина ми е кръстен на Кръстова гора, но беше голям. Бяхме само тримата. Дори кръстник не водехме, а примолихме една случайна женица в църквата. Затова сега съм решила да направим ритуала в Ямбол и да събера близките, рядко ги каним по някакъв повод.

Алис, ами хър мър точно нямаше, ама нещо в последния момент ни се разминаха плановете с поканените роднини и аз прецених, че държа на датата, която сме нарочили за кръщенето. Ако някой е искал да идва е щял да намери начин.  Mr. Green Виж, за почерпката бяха всички на лице  Laughing

Софко, и на Мишето понякога й се появяват ситни пъпчици около устата след хранене и за час някъде минават. Според мен просто се дразни кожата, а и аз обирам намацаното с лъжичката. Няма никаква закономерност с какво я храня или дали ще се появят. Май по жегите започна да се получава така. Ама и не съм го мислила, че си минава само.

Ванче, много порастнало момчето  Peace

Ани, Марта е много напред с материала/кантара  Simple Smile Ние последния месец бяхме само 60гр. напред. А ядяхме каши всеки ден, месни и зеленчукови пюрета най-обичаме и ги ядем по 190мл. Ама не й се лепи, какво да я правя?! А този месец както предпочита млекцето пред манджите.... щя видим как ни се е отразило. Ще отглеждам фина дама, то се е видяло. Ама гена си е ген, и двамата с баща й сме били много слаби като деца. Сега само аз излизам от семейния стандарт, но като смъкна 5кг. ще съм екстра  hahaha

Нещо съм се замислила дали да не й приготвя нещо домашно, да свиква, че няма все на пюрета да е. Освен тиквичките с ориз на ани, я дайте и други идейки!

Неди, ще черпя бе, душа!  Simple Smile А ти за Никол не се тревожи, просто не й оставяш поле за изява  Laughing Ама много готина бъбривка си, да знаеш!  Simple Smile

Моето дете днес изби рибата - спала е през по-голямата част на деня. Ама снощи много плака. Сутринта почнах да й давам Дормокинд (хомеопатични) за спокоен сън, че напоследък не спи добре вечер (и аз покрай нея). Да не съм я надрусала  Joy Все едно си имам новородено  Mr. Green

Манана, я сподели къде организираш да ходите! Аз имам да планирам след морето една седмица някъде, може би на планина. Само не съм решила накъде да поемем.

# 48
  • Мнения: 42
Тва моето дете пак им счупи измервателните уреди - 9350, 74 см. Все пак, е първият месец от раждането й, в който наддава по-малко от 900 г  Joy

Туй Марте ме утрепа! Shocked
По тоя повод, мойто диване е наддало 250гр. и 1см., т.е. 6300гр на 62см. Като лилипут в сравнение с Мартичка hahaha. Хакнаха и хепатитната ваксина и се махаме от тая дофторка. Сега пък и се стори дебела Ева... Абе "пътя на ени". Изнасяме се масово при педиатърката на Момото.
Ванче, айде бе, къде се губиш? Пиши по-често, ще ти се радвам много Grinning.
Моята пикла е много добре с дерматита за сега и се чудя дали да ходя пак при дерматолога за смяна на козметиката или да си остана на изпитаната. Алис е много права, че не е добре да се експериментира с мазилата и колкото по-малко мазила толкова по-добре. Не знаех за това, което писа Параходката за слънцезащитните кремове, но си взимам бележка. Има логика  Joy! Не я мажа от известно време с този крем и забелязвам, че и малките обривчета изчезнаха.
Ева вече яде по 125гр. зеленчуково пюре веднъж на ден и съм безкрайно щастлива. Ще стане човек от нея!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 340
Много е късно вече /обикновено съм си легнала по това време  Mr. Green/, та не ми се пише, само пускам на Софко този линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306737.0
Скоро попаднах на тази тема и се сетих, че Никола ми правеше такива обриви, които минаваха за минути. Изключвах временно съответната храна. Установени алергии няма  Peace.. то и обриви много отдавна няма де  Simple Smile.

# 50
  • Мнения: 32
Бладогаря ви за страхотното посрещане! Супер че отново си имаме тема!  Hug
Наш Криско е малко над 9кг, ама Марта не я стига, и 76см. Захраних го на 5 половина месеца с бял морков (пащърнак мисля че е на бг), заместено има само обедното цокане, като има дни в които не изяжда и 1/2 бурканче и след това му давам да суче. Цяло бурканче досега никога не е успял да изяде. Малко преди лягане яде и безмлечна каша около 150гр, ако е на кеф, след това за лека нощ си получава любимите цици Blush Доста неща е ял: пащърнак, морков, картоф, тиква, тиквичка, царевица, пуешко, телешко, оризова каша, каша от просо, овесена каша, грис каша, за сега не смея да му дам сладки неща, че да не откаже съвсем да яде. Просто е един цирк, като се храним, то не е навеждане на долу, обръщане да види какво има отзад, от страни, мрънкане за да му се даде нещо в ръцете, да може да го блъска по масата, да го лапа, но пък на всяка лъжичка си мърка доволно. Най-обича, обаче, това което е в чинията на мама и тате ooooh!
Както вече споменах има вече 6 зъбчета, и още няколко на път. За сега най-"трудно" излязоха 3тото  и 4тото, като имаше повишена температура 24часа без да я свали, придружена с разтройство. Направо се побърках тогава.
Обича да седи, както и да лежи по корем, "пълзи" назад и се отмества на всички страни, само напред още не е разбрал как става. Joy
Ходи на първата си екскурзия с кола до Виена, беше най-послушното дете на света.
Друго интересно, ще си идваме в България края на юли и вече нямам търпение, само броя седмиците  Crazy . Ще сме и една седмица в Ямбол и ще се радвам да завъртим колела в градската градина с Алис и Мира. Освен това ще го кръщаваме с братовчедка му Мария на 8.8.
Стига толкова засега, сега се връщам малко назад и скоро пак ще се включа.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 540
Добро утро!

Майлили
, честито ви християнче! Peace

Ани, на Марта въобще не и личат тия кг. защото е бая дългичка.

Ние проблем със зеленчуковите/месните пюрета нямаме. Но с плодовите е голяма мъка. ще видим като въведем йогуртите дали няма да ги прояде в тоя вариант.

Ванче, 6 зъба Rolling Eyes Браво на вас. ние нямаме ни един. Crossing Arms

Хайде изчезвам, че имам един буден и наакан. хубав ден!

# 52
  • София
  • Мнения: 13
Добро утро!

Честито кръщене на Мишето на Mylili

Ние бяхме на море за 10 дни с дребната. С нас имаше още 3-4 семейства с бебета и беше весело. Калина беше обявена за най-кроткото бебе и за бебе-плувец. Изобщо не я беше страх от водата и морето. Ето малко снимки ако на някой му се гледа:
http://picasaweb.google.bg/mightybabka/Moreto040614062009SvVlasParadiseBeach#
Сега пак сме в София. Малката вече не се спира. Пълзи, изправя се и само белички прави Simple Smile Най-често вика "Нененене", защото и майка й най-често това вика Wink
През нощта е като пумпал, окупира ми възглавницата и рита баща си в ребрата. Още не се виждат зъбки, но лекарката каза, че може скоро да избият. Бяхме на консултация вчера: 8900 и 70см.
Хм исках още нещо да кажа... ако се сетя ще допълвам.
Лек и приятен ден!
А да гледах снимките. ами те нашите деца вече приличат повече на малки големи човечета, отколкото на бебета.

# 53
  • Мнения: 678
Добро утро  Tired При мен си беше тежка нощ, защото след баткото, вече и малкия точи сополи безспир  Confused Дано си остане само с хремата де  Praynig
Майлили много си бях харесала "Лагуна бийч" на Созопол - звънях и ми казаха, че нямат места. След това през една туристическа агенция се оказа, че имало и се чувствах щастлива до вчера вечер, когато се оказа, че всъщност нямали  Rolling Eyes Сега говорих със "Серените бей" в Царево. Казаха, че имат свободни студиа - 72 лв. ОИ на човек. Веско ни е безплатен. Аз определено искам ОИ, за да си почивам пълноценно, без да мисля за хранене и организиране на забавления.

# 54
  • Мнения: 899
Друго интересно, ще си идваме в България края на юли и вече нямам търпение, само броя седмиците  Crazy . Ще сме и една седмица в Ямбол и ще се радвам да завъртим колела в градската градина с Алис и Мира. Освен това ще го кръщаваме с братовчедка му Мария на 8.8.
Ти само посмей да не се обадиш  Simple Smile Телефони ще пратя на ЛС. Ако и Мегче е тук по същото време, ще спретнем купон под кестените в градската. Постегнаха я горе-долу и изглежда прилично.
МайтиБабка, приятна почивка сте си спретнали. Много сладки бебчетата на плажа  Simple Smile

Напрегнато ми е.....В момента тече кандидат-гимназиалния изпит по български. Изпратих Дидо със свито сърце, а сега непрекъснато го мисля. Хем си знае детето, подготвихме се добре. На моите собствени изпити не съм се притеснявала така, даже никак не съм се притеснявала  Whistling

# 55
  • София
  • Мнения: 278
Ауууу, и аз в началото на август ще съм там за ден два  Grinning Някъде към 5-6. Тъй че и мен да ме броите  Sunglasses

# 56
  • София
  • Мнения: 368
Алис, стискам палци на твоето момче! Дано се похвалиш с отличен резултат скоро!  Hug
Марианка, честита ти християнка! Да ти е жива и здрава! Пу пу много е сладка!  Heart Eyes
Манана и при мен на дневен ред е организацията на лятната почивка, миналата година ми се размина ама това лято ще си тупна дупето на плажа. Най - вероятно ще сме без бебе. Оглеждам вариянти и си бях харесала и Лагуната в Созопол, на моя мъж пъпа му е хвърлен там  Joy, сега като казваш, че няма места ще трябва да се преориентирам.
Добре намерила ни, Ванче! Навестявай ни по - често! Да нацелуваш порасналото момче!
Ани ( Параход ), да не и е уроки на Марта, все така добре да си наддава!
И ние днес бяхме на консултация и мойта калпазанка изби рибата  Wink Наддала е за месец цееееели 640 гр. и е пораснала с 2 см. Сега е 7410 кг ( представете си  hahaha на мама дундата ) и 68 см. Мерихме я два пъти, че с баща и се опулихме като видяхме цифрата на дисплея на кантара ама грешка нямаше. Да не я урочасам сега де! Доволна съм много, педката ни похвали и така. Боцнаха и ръчичката и в понеделник ще я заведа да и отчетът мантуто, ако се наложи ще и правят и БЦЖ.
Въвеждам телешкото сега и Рая го харесва, хапва си го с мерак, с рибата ще изчакам до другия месец.
Приятен ден, милички!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 119

Напрегнато ми е.....В момента тече кандидат-гимназиалния изпит по български. Изпратих Дидо със свито сърце, а сега непрекъснато го мисля. Хем си знае детето, подготвихме се добре. На моите собствени изпити не съм се притеснявала така, даже никак не съм се притеснявала  Whistling

Аууу, Алис...! Стискам палци! Върна ме н-години назад  Rolling Eyes Embarassed Ще се справи юнака, сигурна съм!

# 58
  • Мнения: 32
Честито христианче на Марианка!
Ауууу, и аз в началото на август ще съм там за ден два  Grinning Някъде към 5-6. Тъй че и мен да ме броите  Sunglasses
Супер просто, и ние сме там, на 10 пътуваме на обратно. Алис, записвам телефона и очаквай включване. Успех на изпита на баткото!
Ох, и аз искам да заведем децата (Криси и на брат ми дъщеричката Мария, днес става на 6месеца) на море, ама дали ще има време, сигурно ще отскочим за няколко часа до Бургас.
Браво на малките госпожички Марта и Рая, как само настигат момчетата!
Мананче, какво е ОИ? Успех да намерих нещо хубаво и приемливо. Аз много обичам да ходим във Влас и Слънчев бряг. Последно бяхме в Иберостар Сънни Бийч Ресорт, беше страхотно, но ние си купихме почивка от Германия и беше 3 пъти по-евтино.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 723
Мананче какво е ИО че и аз незнам Blush

Ванче и моя приятелка ходи на почивка през Немските тур оператори
миналия месец.
Резултата е 39лв all inclusiv/басейн,закуски-2бр,обяд+вечеря и БАР Grinning/
Имало е и анимация за бебета и децаТа ето и неийното инфо
за който се интересува
Момичета изтрих диалиога ,че май се води като Реклама ,а е забранено Embarassed
Ако някой иска да пише на ЛС или Скайп Peace
и ще му пратя го препратя Peace
[/i]

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 14:16 от Nedialka_81

Общи условия

Активация на акаунт