КГО 2008-4та част

  • 16 717
  • 443
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
По този повод ето как помага каката давайки любимата каша http://www.vbox7.com/play:ce6d802b

Хаха Joy

Много добре се справя каката, ама и Фоси си отваря устата като гладно гардже  Party Колко сме далече от този момент - баткото още не се е научил сам да се храни хубаво, какво остава да храни малкия  Whistling

Арианка, пак се убеждавам, че младежите ни си приличат - при нас от малък Макси не търпи много голяма близост - затова не хареса слинга, не свикна да спи при мен, а има ли разсейващи фактори наоколо, не само сънят,но и сукането са mission impossible  Rolling Eyes Нещо ако се радвижи в стаята или вън, а недай Боже някой проговори, веднага скача да види какво става.  Mr. Green Много трудно се уморява, голяма клюкарка е... При вас с Тони май паданията са ежедневие, на Макси днес му беше сефтето - от дивана - на балатума (махнала съм килима)  Blush Та... почна се hahaha

# 16
  • София
  • Мнения: 1 536
И Влади спи изключително леко-лесно се събужда от всякакви шумове. още като много малко бебе ми направи впечатление, защото те нали уж тогава спят като пънове. Соня има по-здрав сън. Щом и се спи си спи. даже на връщане от варна Влади се дереше в колата, а тя си спеше.
Влади заспива в неговото си легло с биберон и затова и той не се радва на гушкане при заспиване. А тръгна ли да му пея вместо да се успокои и унесе, той се хили и разсънва.

Цвети, голям гладник е малката. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 558
Пък, аз нещо съвсем му изпуснах края... На госпожицата хич и не се сещам да пея, приспивам я кърмейки и спейки (напоследък заспивам първа, седнали сме, забележете)... с баткото се дерях при повод и без повод- докато не можеше да говори ме търпеше, но сега вика "Но! Няма да пее мама!!!"  Blush Joy...
Много обичат и двамата да им се чете... Вики обожава батко и да си играе с нея, и той много сладко го прави... грубиянската разбира се, но и двамата се кикотят в захлас... мда и Вики се разсейва лесно докато суче, предпочита да се хили, ако види, че я гледам... и разни такива...
Кога ли ще се наспя...
не помня какво исках да ви кажа преди 8 часа.

# 18
  • Мнения: 269
Здравейте!
Големи жеги ей!

Ето малко от новите постижения на Виктор.

http://viking4e.multiply.com/video

Далече сме от ходенето на Рая,но все пак напредваме.Днес даже се пързаля на пързалка и драпаше обратно нагоре.Голям смях падна.

М/у другото-в Кауфланд има намаление на Ганчев,плодови пюрета.Който им е почитател може да ги купи по 1,05лв.

Лека и цулевки от нас!

# 19
  • Мнения: 899
Аз почвам от старата тема......Никози, моята мома изключително добре понася завоите, т.е. въобще не ги отразява. На отиване към Самоков проспа цялото пътуване, дори не се събуди да цокне, а на връщане се буди няколко пъти, но мирува. Колата й е втори дом (нали сме все на път), почнем ли да монтираме кошницата настава щастие. Пампорово наистина е ужасно, видели са му сметката с прекомерното застрояване. Като дойдохме на темата...наскоро гледах проекти за застрояване на Седемте рилски езера. Еми направо ми се догади. Там няма място за човешка намеса, дано не посегнат поне на тях, грях ще е!
Мегче, благодаря ти   bouquet! Чувала съм и преди името на Янкова, и то с добро. Гардероба на Цвети е разкошен. А каката........влюбена съм в нея, рядко красиво дете. Да ти е жива и здрава!
Хеленке, дано да случите на място. Минахме наскоро през Боровец, видя ми се по-добре от Пампорово. Но надалеч като че ли видях строящи се в момента хотели  newsm78

Не можем да се включим при неядящите, хапва си детето. Особено от домашните пюрета омахва по една купичка 150-160 г. Въпреки това за месец е наддала едва 280 г. Вероятно понеже е голямо мушитрънче, не спира за секунда. Оняден започна да се изправя в кошарата, ползвайки решетката за опора. А си мислех, че този момент е далече....Почва съвсем съзнателно да се гушка в мен, разтапям се  Heart Eyes.
Мнооого сладки са ни Преслава и Ева, куклите на Tsv, Виктор......

Все забравям да спомена, че на републиканското останахме 8-ми  Simple Smile Знам, че се интересувахте. От една страна - 8-ми в Бг не е зле. Но от друга - на 8-мо от 12 отбора на финалите......не е кой знае какво  Sunglasses. Децата си направиха каквото зависеше от тях. Възрастните се изложиха, но да не ви занимавам с местните ни спортни неразбории.

ЧРД на Шивани  newsm51! Много щастие за теб, Оли и татито!

# 20
  • Мнения: 558
Колежки, забелязвам, че винаги когато се опитвам да храня дъщеря си с оризова каша (органик, бай дъ уей), брадичката, бузките и гушката и (т.е. там където е контактна с манджата) стават на червени петна, които изчезват след около час.
Всъщност, още в началото на храненето се получава това... От пюрета такъв "ефект" не съм забелязвала.
Някаква идея какво е това? Или някой да е имал подобен опит?
Проблеми с кожата нямаме от никакво естество... и алергии уж досега- никакви...
Да не се окаже чувствителна към кашата или към лъжичката АМ, което слагам при кашоприготвянето...  newsm78...

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Напоследък все не намирам време да пиша...На нас жегите не ни се отразяват засега на апетита, хапва си детето. Онзи ден за пръв път и дадох пюре с рибка и него хареса. Отваря устичка като някое гардже точно Simple Smile А преди няколко дни, опищя парка докато и бърках кашичката, голямо нетърпение, голямо чудо, много съм бавна явно и ми се кара!

Да ви се оплача, откраднаха ми телефона и фотоапарата от количката Sad Така че, Шики, много добре ми идват снимките от парка. Радвам се, че се видяхме и запознахме двете госпожици. Който гледа снимките да знае, че момченцето Валери е на наскоро навършени 3 месеца... Този понеделник и двамата с Преслава са на консултация.

Алис, честита месечинка  smile3503

# 22
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте сладурки  Grinning
Хич не ми е до писане напоследък, голяма мъка с тея пусти зъби  Sad три наведнъж избиват, горкото детенце само плаче и хленчи.... Вечер е най-зле естествено - онази вечер няма и един час да сме спали  Sad Единия е почти пробил, ама за двата горни сигурно ще се помъчим още. Нищо не помага - ни панадол, ни дентинокс, с домашна ракия му мазахме венците - не и не!

Да честитя на патерици на милата Ани! Всичко най-най ти пожелавам!   bouquet

За яденето - нямаме проблеми, всичко омита, ама и ние сме в доста хладен апартамент, та жегите не ни пречат засега.

Новото при нас - казва "мама" и "тата" - в един ден и двете, много му се радвахме! Прави "бррррр" почти непрекъснато, голяма скица е!
Отивам да се пробвам да го приспя, а ако имам малко късмет - да подремна и аз  Praynig

# 23
  • Мнения: 217
Ох, Сиско, горките вие..  Sad Това ми напомня на лятото на 2006 г., когато спяхме по 2-3 часа максумум... много гадно... Дано избият и после да се кротне Денито  Praynig

Наде, как стана така, бе? Много кофти...  Rolling Eyes

Софко, нали кашата като засъхне и става като коричка, да не би това да й дразни - като опъва кожата? Ако беше от АМ, би трябвало да има и други реакции, не само локално по бузките  Thinking Не знам... разсъждавам си аз, ама друго не ми идва на ум  newsm78

Алис, честито 8-мо място! Другият път повече, така ще е по-сладко - постепенно към върха  Hug

Мис, честито пълзене на Вики! Много е сладък гимнастикът! Свърши ти спокойствието  Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 2 105

Арианка, пак се убеждавам, че младежите ни си приличат

 Confused Какво ще ги правим тия калпазани, не знам...Ама да растат живи и здрави, това е най-важното  Hug

Хайде весел да е денят и...прохладен  Grinning

# 25
  • Мнения: 217
По този повод ето как помага каката давайки любимата каша http://www.vbox7.com/play:ce6d802b

А, много е сладка каката, направо ме изумява как й уцелва устата.... Аз още не мога да дам на Ели да нахрани малката, мисля си, че няма да се справи, но като гледам вашето клипче.... май е време да пробвам, пък може и да се справи и нашата кака....   bouquet

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 11:13 от Megche

# 26
  • Мнения: 80
   Ха привет,да не ни забравите!
 Нещо ми се скофтило настроението и ищяха за писане.Чета ви и много се радвам на всичко което пишете,а споделените снимки са страхотни!
Много прегръдки и кураж за Радка Hug!Ние сме с теб и дано на финала гушкаш най-сладкото бебче и най- готиния батко!
 Шивани ЧРД на патерица  bouquet!Остани си все така мила и добра,бъди здрава,много обичана и щастлива!
 Ние сме добре,основно се кърмим и чат пат похапва нещо приготвено от мама.Най много и допада овесената каша с плодове,попарата също я яде,но не с такава охота като кашата.Правя и супи (зеленчукови и с месце),засега са по-гъстички,но по-натам ще ги правя по-редки и със сухарче.Следобяд обича плод или бисквитка,притеснява ме само че не пие вода,ама тя си знае.Успокоява ме само факта,че поне кърма си цока поне 8 пъти на денонощие.
 И Весето вече не обича да си седи на дупето,веднага се изправя като и подам ръце и почва да подскача и да се дупи много смешно.Непрекъснато нещо бърбори,но основното е "та-та-та",според мен без да влага смисъл в него (въпреки че баща и ще се пръсне от гордост).Вчера бяхме на консултация качила е бека 420гр (вече е 8470) и +1см (вече цели 70).
 Момичета (Варненки) мислех да гласувам при вас,но още не съм сигурна дали ще дойдем на 5-ти или 6-ти юли.Ще се обадя на Йоанка най-вероятно,защото само нейния телефон имам.Много се надявам да ви видя на живо,от гледането на толкова много ваши снимки ви чуствам много близки вече  Hug!Само се притеснявам как ще се оправя в тоз голям град,че не съм ходила сама с кола там,дано има табелки.
 Наде,това е ужасно мила,като знам и аз как си зарязвам чантата без надзор нищо чудно и мен да ме изненадат.А Преслава е страхотна Heart Eyes!
 При нас вали,дано малко разхлади,че беше ужасен задух тия дни.Лек ден!

# 27
  • софия
  • Мнения: 21
Шивани, с един ден закъснение - Честит Рожден Ден!!!


А,друго щях да казвам-забелязали ли сте да им е намалял апетита на вашите бебони от жегата,Момчил яде все по-малко,а суче повече...


При нас няма значителен спад в апетита, но като стана топло започна да отказва жълтъка ( който въведохме преди месец)


А за кашитте-Млечта(от къде ти идва ник-а  Simple Smile)

Съчетание от фамилно и първо име ( Млеченкова Таня). Като бях дете фамилията ми създаваше комплекси, защото всички деца ми се подиграваха, но в последствие започна да работи за мен, понеже никой не го произнасяше правилно, аз все поправях и така се запомняше.

Колежки, забелязвам, че винаги когато се опитвам да храня дъщеря си с оризова каша (органик, бай дъ уей), брадичката, бузките и гушката и (т.е. там където е контактна с манджата) стават на червени петна, които изчезват след около час.
Всъщност, още в началото на храненето се получава това... От пюрета такъв "ефект" не съм забелязвала.
Някаква идея какво е това? Или някой да е имал подобен опит?

Софко, Валерия имаше същия проблем, когато се опитах да дам млечна каша. Първия ден, реших, че е от лъжичката, но на втория ден, забелязах, че се получава само при кашата, не и при пюретата. Реших, че проявява непоносимост към млякото и прави алергия. Затова го спрях и оттогава не съм пробвала отново.

Сещам се, че някой беше питал за зимафлуор. Според моя стоматолог, ако бебетата са кърмени поне до 6-я месец не се налага приема през първата година, което мен ме устрои като отговор.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 19:07 от mlechta

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Шивани - и от мен Честит Рожден Ден със закъснение. Всичко най-хубаво ти пожелавам.

Днес оженихме най-добрите си приятели! Да са ни живи и здрави!

Милен вчера се изправи няколко пъти, но май не разбра какво точно е направил. Мисля, че му е пробил един зъб, но не съм сигурна, не ми дава да видя какво става в устата му.

Хайде, приятен прохладен ден на всички.

# 29
  • Мнения: 558
mlechta, ама тя нашата каша е безмлечна... хм, ще си направя експеримент, ако я забъркам с кърма (колкото и да не го обичам този вариант) какво ще стане. 
feel_u, изобщо не остава време да хване коричка- 2 минути след започване на "яденето", вече е на петна  newsm78... като свършим с опитите- веднага я мия на чешмата...  Rolling Eyes

Пиша ви ужасно рано или много късно, та главата ми е все празна, ще ме извините! Отивам да си доспя, че няма 5:30 тука (станах само, за да ям уж  Mr. Green)... Между другото тоя навик още от бременна ми остана, ама от глад се будя, какво да правя...  Whistling Embarassed...  eat

Общи условия

Активация на акаунт