Моля дайте ми съвет,косата ми капе!!!!

  • 5 348
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!!!Ето и моята история.Имала съм и преди проблеми с косопада,но ми казаха,че е от недостига на желязо в кръвта и от тогава винаги пия желязо.Проблемите ми изчезнаха и отново ми стана гъста косата,но наскоро пак започна да капе и то ужасно много.Нямам оголени петна по главата.Четката става цялата във косми,пада ми по две топки коса всяка сутрин,ужасно е.Наскоро ми направиха две операции(лапароскопия и хистероскопия)Дали не е от упойките или от лекарставата които пих след това,но не пише като странични ефекти косопад!Незнам какво да правя,вече съм безсилна.От опит знам,че шампоаните не помагат кой знае колко и за това ви моля,ако знаете и сте изпитали някакво средство,маска,хапчета каквото и да е,много ще се радвам да споделите и да ми дадете съвет!
Благодаря ви предварително!!!

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 15:32 от Albiletka

# 1
  • Мнения: 2 011
първо - малка забележка ...Не се  сърди обаче!
Пише се "Косата ми капЕ" Hug  bouquet
Напълно  е възможно косата да ти капе от стрес! Първо се успокой и започни да действаш. На пазара има много добри предложения !  Потърси  мнение в " красива мама" - там е пълно  с изпитани средства   bouquet Късмет!

# 2
# 3
  • Мнения: 12
Благодаря ти за поправката stelsi77 ,точно на заглавието да се изложа  Embarassed Съжалявам,че повтарям темата,опитах се отначало да потърся нещо ,но не успях да намеря и за това пуснах темичката.
Благодаря на Жаве за линка,всичко изчетох.Сега започвам да пробвам едно по едно изпитаните средства Simple SmileДано има резултат,защото е ужасен този косопад  Confused

# 4
  • Мнения: 2 011
 Peace Peace
Гледай да се освобождаваш от стреса!  Лесно е да се каже , но трудно се постига!  Peace

# 5
  • Мнения: 7 723
Мажи се със Себорал форте.

# 6
  • Мнения: 2 898
Как си с щитовидната?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 578
Как си с щитовидната?
При мен косопадът беше свързан с разместените ми хормони на щитовидната и многократно завишени антитела. И за тях стресът е най-важният фактор. Пих витамини за коса,кожа и нокти на Амуей, къпех се с Прегаин, пих и коприва. Нещата се пооправиха. Но при теб с тези оголени петна ме насочва към алопеция ареата, за която ти трябва кожен лекар, та по-добре се консултирай и с такъв.

# 8
  • Мнения: 12
Цитат
Как си с щитовидната?

Със щитовидната съм добре,само дето ми е ниско желязото,но не спирам да пия хапчета!Сега съм взела шампоан на Виши с ампули,да видя какво ще стане!А копривата как мога да я пия,като чай от листата или корените???

# 9
  • София
  • Мнения: 4 578
!А копривата как мога да я пия,като чай от листата или корените???
Аз си вземах на хапчета, че ми беше по-лесно. Можеш и фрикции на косата да си правиш с настойка от коприва/корени и листа/.

# 10
  • Мнения: 12
Спокойна Благодаря ти,ще си взема хапчета и билка и започвам да действам,че е ужасно.Косата ми винаги е сплетена,защото ако я оставя пусната започва да падат косми,нямам думи,много е гадно.

# 11
  • Мнения: X
Спокойна Благодаря ти,ще си взема хапчета и билка и започвам да действам,че е ужасно.Косата ми винаги е сплетена,защото ако я оставя пусната започва да падат косми,нямам думи,много е гадно.
И моята след операция капеше, но после се посъвзе сама, сега пак капе и аз не знам от какво, препоръчакаха ми в аптеката витамини Фитовал 60 таблетки - 11лв стигат за 2 месеца хубави са Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 041
Ето една форумска рецепта:

100 гр. корени от коприва се нарязват ситно. Заливат се с 200 гр. зехтин. Сместа престоява 24 часа.
После се вари се на водна баня 15 минути. Прецежда се.
Втрива се в косата. Престоява 4-5 часа.

# 13
  • Мнения: 4 784
При мен помогна бадемово масло. Продава се в аптеките, никак не е скъпо. Нанася се в корените на косата двайсет минути преди миене. Повтаря се няколко пъти, около два пъти седмично. Възстановяването е бързо и ефективно.

# 14
  • Мнения: X
При мен помогна бадемово масло. Продава се в аптеките, никак не е скъпо. Нанася се в корените на косата двайсет минути преди миене. Повтаря се няколко пъти, около два пъти седмично. Възстановяването е бързо и ефективно.
Да аз ползвам и маска с масла, но определено от тях само не спира косопада поне при мен

Общи условия

Активация на акаунт