Кризата дойде и в нашия дом-закъсахме я здраво:(

  • 5 434
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
 Добър ден. Влизам само да споделя какво ме мъчи от месец насам... то не че някой може да помогне. И все пак... Родителите ми да са живи и здрави винаги са опитвали да осигурят на мен и сестра ми всичко необходимо. Колкото и да е било трудно за нас децата винаги е имало лакомства, играчки, дрешки. Изобщо до сега не бяхме усетили нищо. Но нещата се промениха за отрицателно време. 2009 ни изненада неприятно... Баща ми се наложи да напусне работа...търси си няколко месеца друга, нищо не излезе...сега си стои вкъщи и ми се струва че го е налегнала някаква депресия.Майка ми едвам смогва работи на 2 работи,и след като платим заема в къщи едва остава за ядене и ток . Сестра ми учи в чужбина, затам е теглен и кредита. Само че е много скъпо...Освен всичко издържаме и трима пенсионери- баба и двама правуйчовци, които са сами. Парите са малко- те сега не стигат че като се разрази въпросната криза не знам какво ще става. Аз да работя не става-уча медицина, по цял ден съм в болницата. След като завърша пък живот и здраве, заплатата ми като стажант-лекар ако не се променят коренно нещата ще е 300 лв. Е поне храната ще мога да си плащам. Просто не знам...мисля го тъй, мисля го инак... нищо не ми идва на ум. Освен да спечеля от тото друго не виждам да помогне. Ако стане нещо и не можем да плащаме ипотеката, срещу която е теглен кредита, ще ни вземат апартамента Sick. Тогава вече не ми се мисли  Tired. Здраве да е българинът е свикнал да оцелява, ще стискаме зъби, само да има какво да ядем. Че кризата тепърва започва. И не се знае кога ще стигнем дъното. Не искам никого да плаша- дай боже  да не ни се отрази много. Ама други са прогнозите, даже и най-оптимистичните Tired.
 Желая на никой да не изпада в тая ситуация. Дай боже да стане чудо и ние да излезем от нея.

# 1
  • Мнения: 46 520
Криза или не, не е нормално 1 или двама работещи да издържат 7 човека  Crazy

# 2
  • Мнения: 7
 Не е нормално но... това е положението. Трима пенсионери, двама учащи редовна форма, един вече без работа и един работещ на 2 места. Да двама издържат седем,така е.

# 3
  • Мнения: 5 173
Бабата и правуйчовците нямат ли пенсии?

# 4
  • Мнения: 7
 Имат, но за какво стигат пенсиите в България? Общо тримата взимат 400лв, което не стига на единия за лекарствата.

# 5
  • Мнения: 25 633
Чакай сега, пенсионерите нямат ли пенсии? Защо да ги издържате? Може да помагате, да, ама чак пък да ги издържате...
Щом са сами и чакат на вас, събирайте ги на едно място и давайте поне едно жилище под наем. Сега е моментът да се друса крушата. Нали сте във Варна?

# 6
  • Мнения: 7
Баба ми и единия вуйчо живеят при нас. Другия на село... Явно здравата сме я закъсали, и това не става. Sad

# 7
  • Мнения: 5 577
Братовчедка ти няма ли възможност да работи нещо в чужбина?

Кофти, само давам вариант

# 8
  • Мнения: 7
Сестра ми е не братовчедка Peace. Тя работи но едва си покрива храната и излизанията. Иначе таксата и престоя са голямото перо.

# 9
  • Мнения: 25 633
Селото близо ли е? Ако е удобно, защо не отидете там през лятото поне и да давате апартамента на летовници?
През лятото и ти можеш да работиш. Колкото изкараш, толкова. И сритайте таткото отзад - няма време сега за депресии. Като си стъпите на краката - тогава.

# 10
Хора,защо нападате момичето.Помислете малко.На всеки може да се случи.И ние имаме пенсионери в къщи с пенсия от 150-200лв как се живее?Помагаме разбира се с каквото можем,но е много трудно.Жалко живеем в държава България..........
Напълно те разбирам,почти сме в същото положение.Съвет не мога да ти дам.Благодаря на Бога,че е лято правим икономия от тока за сега.Не ми се мисли след 3 месеца.Живеем с надежда нещо да се промени.Желая ти късмет.

# 11
Как да работи момичето, при условие, че учи медицина.Та изпитите им са до юли месец, сложете после и летен стаж...замина лятото.Искам да кажа, че студентите по медицина са много ощетени откъм лятна почивка.Докато други студенти заминават по бригади и изкарват добри суми, то студентите по медицина няма как да заминат на бригада, защото абсолютно по никакъв начин не може да си отлагат изпитите.
Емпатични са чувствата ми към теб, rosacanina.Но в крайна сметка, радвай се, че сте живи и здрави и все някакси успявате.От всичко има изход, когато близките ти хора са около теб.Един ден със сестра ти ще се отблагодарите на родителите си и ще си спомняш с усмивка за тези трудни моменти!
Успех и давай смело напред!

# 12
  • Мнения: 804
Не е виновна кризата, а това че сте се метнали извън чергата си.
То вярно, всички решиха да "учат за консули", ама немой.
Цялото младо селско народонаселение в Ивропъ съ изнеси, а цялото старо народонаселение руча трикольор и се хвали с децата си.
Майка ти и Христос да беше, не би издържала на всички търтеи около себе си. Виснали сте и всички на врата на жената, че се и жалвате.
Ако темата е истина - жалко за теб и сестра ти. Вие сте най-големите егоисти.
Поклон пред майка ти.
На нейно място бих ви пратила да поработите малко.
Никой не е умрял като е прекъснал...

# 13
Бабилия, ти си един човек, чието сърце е сбръчкано от безчувствие.Не мога да повярвам, че има такива хора като теб.
Защо не си спестиш "остроумните" и пренебрежителни постове.Май в тема като тази някак не върви да излееш старческата си деменция.
Не си преминала през перипетиите на това момиче, може би затова си толкова елементарна.А това момиче тук се бори въпреки премеждията и не учи за "конусл", а за нещо далеч по хуманно.И професията й не е достойна за подигравки от твоя страна.Явно не си и запозната как се влиза и учи за медицина.Откровено ме дразнят хора като теб.И дано съдбата единд ен не те отпрати при този лекар, който днес ти посъветва да остави ученето си.
rosacanina, никога не се предавай.Всичко това идва, за да те направи по-силна и амбицирана.Родителите ви се борят за вас, казах ти, ще се гордеят един ден с вас.

# 14
  • Мнения: 348
Положението наистина е тежко, но понякога един завой в живота води към по-добро.
Прекъсването на следване по медицина не е за препоръчване . И все пак има варианти, в които нещата могат да се съчетаят.
Ако опре до там, че има опасност да изгубите апартамента , ти и сестра ти ще трябва да се разберете да поработите по една година поне.

Мед. сестри в Англия и Швейцария са мн. добре платени! Ще караш и стаж в добра европейска болница, ще се запознаеш с други среди... ако има вариант да ти приравнят образованието дотук с това на мед. сестра или направиш лична договорка с някоя болница в Европа. Предполагам, все един от трите езика - англ. ,френски, немски - ще знаеш на средно ниво, щом имаш потенциал за медицина.

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
А аз съм съгласна с Бабилия в общи линии. В едно четиричленно семейство двете деца да са студенти, като едното в чужбина... Не са много семействата, които могат да си го позволят. Един студент в БГ трудно се издържа, да не говорим и един в чужбина! не виждам кой и как би могъл да издържи на такъв финансов натиск. Очевидно, че родителите са се надценили като възможности, пък дори и преди кризата.

# 16
  • Мнения: 7
 Бабилия явно не разбираш и дано не ти се случва да разбереш. Става дума за възрастни и болни хора, не за търтеи. Как виждаш 90 годишната ми баба да работи, за да не виси на врата на майка ми? Аз и сестра ми се опитваме да получим добро образование за да можем после да се грижим за тези наши родители. Даже и да почна работа, какво мога да правя с моето образование? Някаква почасова работа или камериерка в хотел? Дали е по-добре да си зарейа образованието за което кандидатствах две години и е мечтата на живота ми? Добре нека съм егоист, но знаеш ли кой ще гледа тези мои роднини, един ден, когато остареят и се разболеят? По-добре лекар с труд и пот,отколкото прекъснал студент продавач Ако беше толкова просто надали щях да се оплаквам тука. Благодаря на тези които са проявили разбиране към проблема. Ще се борим и дано има изход.

# 17
  • Мнения: 46 520
rosacanina, ясно е положението, но не е виновна кризата, а непосилната тежест, с която са се заели.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, изборът ще си е твой. Зарежеш или не, преценяваш кое е по-важно в момента. А готови ли сте ти и сестрати да оставите семейството на улицата заради неплатена ипотека? Нещата в живота никога, ама никога не са прости.

# 19
  • Мнения: 582
 Имаше наскоро подобна темата, пусната от студентка по стоматология. Положението ви е сходно, само дето майка ти издържа 7 човека,а не 3ма.
  По твоя въпрос...какво можем да ти кажем. Всички малко или много усещат кризата и всеки гледа да пести от нещо. Аз самата съм студентка, уча сходна материя до твоята и знам как е. За сега се оправяме, но разликата е, че майка издържа само мен. Едва ли има от къде да пестите т.к. просто както някой е казал по-нагоре, сте нарамили много дини под една мишница. Наистина- майка ти и супермен да е, няма как да ви изгледа всички. Ако положението ви не се размърда към добро и да речем баща ти не си намери работа, ми се струва, че следващият човек, който трябва да направи жертва сте ти или сестра ти. Не знам кога ще стажуваш и кога ще взимаш въпросните 300лв, но мога да ти кажа, че в това затегнато положение и те са ви добре дошли. Няма ли начин сестра ти да работи почасово в чужбина? Изкарават се добри джобни.

# 20
  • Мнения: 804
AddictedToLove ,
Не пиши като гост. Ако искаш да кажеш нещо смислено, кажи го от свое име.
За моето сърце, селска трътка като теб само може да мечтае.
Не се грижи за съдбата ми, аз сама съм си я подредила и докторите също.
И от къде знаеш с какво точно съм запозната и какво съм учила?
Аман от амбициозни кошници и нравоучителни анонимки!
Вместо да пишеш лозунги за "родителска гордост" напрегни си билярдната топка и помисли какво и е на онази жена дето работи на две места, за да издържа освен възрастните си роднини, депресирания си мъж и две "студенки", дето се жалват, вместо да си стегнат гъза и да направят нещо, за да не съсипват майка си от грижи, бъхтане и тревоги.
Остани си със здраве и се изживявай като милосърдна и разбираща тиква!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 21:54 от Бабилия

# 21
  • Мнения: 6 618
Подкрепепяйте баща ти за да излезе от отчаянието и да си търси работа.Сестра ти да престане с излизанията и да помага за кредита.Ако можеш да работиш сега през лятото го направи.
Ако ви грози глад наистина ще е по-добре да прекъснете.

# 22
  • Мнения: 25 633
А няма ли начин да поработваш нещо, свързано със специалността ти? Поставяне на инжекции по домовете, на системи, смяна на превръзки... Такива неща.
Вярно, че и медицинските сестри трябва да изкарват някой лев, ама щом сте стигнали дотам - ето ти възможност да практикуваш нещо, което хем ще ти е от полза, хем ще ти докарва някой лев.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
не виждам как ще стане без диплома, ако иска всичко да е законно. А и досега не съм чула студент по медицита да падне толкова ниско, че да върши сестринска работа. А за такава на санитар - абсурд! Това да не ви е сериалът Спешно отделение!

# 24
  • Мнения: 25 633
А и досега не съм чула студент по медицита да падне толкова ниско, че да върши сестринска работа.

Май си права.
Но пък имам познат, който прекъсна следването си по медицина и една година работи като санитар. Не му попречи да стане лекар, обаче, даже напротив - доста е добър.

# 25
Бабилия, не искам да превръщам тази тема в хиляди офтопици.
Никога не съм била анонимна, нямам регистрация в този форум, защото не съм майка.Аз съм тийнейджър на 19 години, учащ също.Добре разбирам проблемите на студентите и на моето поколение.
За да не съм анонимна, аз съм Анелия Младенова, от София.Ще те помоля, да не ми лепиш прибързано етикети на база географски манталитет.А що се касае за моето милосърдие - въпреки малкото си години, успях да си извадя поуки по доста екзистенциални въпроси.Един от тези въпроси е и за призванията.Убедена съм, че медицината е призвание на авторката на тази тема.Убедена съм, че всички имамте тежки моменти, които ни правят по-силни.
Съжалявам, че има хора като теб, Бабилия.Съжалявам за Джон Ленън, за Майкъл Джексън и всички радетели за добрината и хуманността.Такива като теб, бабилия, са намазани с репелент срещу добротата и състрадателността.
При наличието на такива субекти по форумите, предпочитам да нямам регистрация.Дори и като гост не бих искала да пиша повече.Беше първото ми и последно писане.
Успех на всички мили хора в този форум!

# 26
  • Мнения: 3 826
rosacanina , а колко семестъра ви остава , докато завършите - на теб  и сестра ти  ?

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
AddictedToLove и косвено към авторката,

Чисто любопитство - какво общо имат Майкъл Джексът и Джон Ленън с настоящата тема? Сигурно само това, че си си накачила техни плакати по станата, изтеглила си сума тяхна музика, на 19 години си и си студентка?

Виж сега, за добро или лошо децата поемат последствията от решенията на родителите си, също и от благоприятните или неблагоприятни стечения на обстоятелствата. И тъй като ти си на 19 мога да ти кажа, че бях точно на твоята възраст като избухна демокрацията и всичките видове кризи. Независимо какво ставаше аз не очаквах и не изисквах от родителите си да ме издържат като студентка. Стараех се да стана самостоятелна, в чужд град и сред чужди хора. Благодарна съм им за помощта, но никога не бих изпаднала в дилема дали да напусна училище, ако имаше опасност родителите ми да изгубят жилището си, което са ипотекирали заради мен. И в моето положение бяха стотици млади хора, цяло поколение е това. Но все пак оцеляхме и не останахме без образование. Та, затова искам да ти кажа, че вашето поколение не е първото, което изживява криза. ще я преживеете. Поне сега не ви се налага да се редите в 4 часа за кисело мляко или да свивате от захарчетата в кафенетата, защото няма откъде да си намерите захар за кафето, нито са ви сменили начина на живот от днес за утре, както се смениха правилата на играта през .89-90 година.

# 28
  • Мнения: 2 524
Добър ден. Влизам само да споделя какво ме мъчи от месец насам... то не че някой може да помогне. И все пак... Родителите ми да са живи и здрави винаги са опитвали да осигурят на мен и сестра ми всичко необходимо. ......... Аз да работя не става-уча медицина, по цял ден съм в болницата.
Айде стига рива и се опира на рамото на мама и тате!
Когато преди повече от 15 години лежах в четвърта кардиология на МА имаше един санитар - Васко /сигурно вече е проспериращ лекар/. Та момчето през деня беше по лекции и упражнения и през ден - нощна смяна като сантитар. Учеше за държавни изпити и по цяла нощ го изпитвах, щото с 6 хъркащи баби в стаята на 14 години не можех да спя - избирах въпрос от конспекта, той ми подаваше от шкафчето нужния учебник , отваряше на съответната страница и той, разказва, аз чета и съпоставям. На мен ми беше доста интересно, защото като го питах за някой медицински термин, той ми го обясняваше...
Аз самата съм работила какво ли не през следването си  /специалност право - платено/, стажувала съм без заплата по кантори в комбинация, за да се науча на занаят. Няма да го забравя доц. Баламезов, когато не искаше да ми завери семестъра, щато съм остъствала без оправдание на повече от три негови упражнения - голяма молба настана. Следвах по Виденовата криза и след това. Майка ми "прясно разведена" с баща ми - пияница, моите дядо и баба - родители на баща ми , въпреки обещанието си да ми плащат обучението дезертираха след първия семестър на Іви курс при такса 19000 лв. и средна работна заплата 2-3000лв.
Имам приятелка и колежка, тя също работеше като санитарка за да си купи учебниците, сега е добър адвокат.
Така че, нищо ново на белия свят...

# 29
Ти не можа ли по-загубена професия да избереш. Цял живот няма да излезнеш от мизерията. Осъзнавай се Овреме! Кризата във вашия дом няма и да свършва.

# 30
  • Мнения: 5 710

Втрещяват ме млади хора с такова мислене..
Да поживеем, да видим, да се надяваме, българинът е свикнал, може пък да изтегля от тотото.. бла -бла-бла
Не искам да ти се 'карам', но не е лошо да не бягаш от отговорност и да поддържаш този манталитет още дълго,
не е в твоя полза. А лекар с 300 лева заплата е градска легенда, но и сама знаеш това.

# 31
  • Мнения: 582
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406567.0

 Мисля, че е излишно да си блъскаме главите и да се чудим какъв съвет да дадем на това момиче. Който иска нека прочете темата от линка.

# 32
Мед. сестри в Англия и Швейцария са мн. добре платени! Ще караш и стаж в добра европейска болница, ще се запознаеш с други среди... ако има вариант да ти приравнят образованието дотук с това на мед. сестра или направиш лична договорка с някоя болница в Европа. Предполагам, все един от трите езика - англ. ,френски, немски - ще знаеш на средно ниво, щом имаш потенциал за медицина.

Следването по медицина и професията на мед.сестра нямат нищо общо. Само в България може да има такъв абсурд и да се приравнява, не и в чужбина

# 33
  • Мнения: 5 710
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406567.0

 Мисля, че е излишно да си блъскаме главите и да се чудим какъв съвет да дадем на това момиче. Който иска нека прочете темата от линка.

тъжно.

# 34
Колко прост народ, майчицеее, колко прости хора сте.Нямам думи просто.
А относно тази бабишорка с ника "Бабилия", на мнението на AddictedToLove съм Peace
Да, по мнението на тези профани трябваше да учиш "мениджмънт по прокарването на канализационни системи" или пък "икономика".Ако всички мислеха като вас, сега щяха да ви лекуват азербейджанци-доктори.
Абе, момиче, защо пишеш във форум като този.Едно, че няма да те разберат тези плебеи, друго, малко под достойнството ти трябва да е.Зарежи ги тези, учи си, нещата ще се оправят, сигурен съм.То простите им мозъци това ще родят - санитарщина.Те ако знаеха как се влиза за лекар и как се учи.Ама как да имат хабер по въпроси като достойснтство и прочие.
Успех, момиче!Не се отчайвай, горе главата.Родителите са, за да те подкрепят винаги.Отделен е въпросът, че на онези "оправните" явно по друг начин им мислят родителите.Моите родители винаги са се борили за мен, както и твоите.Това е дългна всеки родител.След време ти ще им се отблагодариш, а впрочем и сега го правиш като учиш нещо толкова сериозно и отговорно!

# 35
  • Мнения: 5 710
.Моите родители винаги са се борили за мен, както и твоите.Това е дългна всеки родител.

те са се борили за мен, но и аз съм се борила за тях...


А роза канина, addicted to love и всичките гости в тази тема едно и също лице ли са?
Че някой май сам си пита/отговаря... скучае.

# 36
  • Мнения: 46 520
Slick & Slim, това го срещам много често, всички са ни длъжни, да ги затъркаме тотално, използваме, докато можем, важното е ние да сме добре, на нечий чужд гръб. За някои логиката е добра, но за тези, които издържат другите - не е.

Съжалявам, но никога няма да го разбера това - възрастен човек, пълнолетен, здрав, да вижда, че родителите му изнемогват и да продължава да не работи, може и в мен да е грешката, но наистина не го разбирам.

# 37
  • Мнения: 1 749
Бабилия,направо не мога да повярвам,че тези постове са писани от теб!Много си рязка и груба.Едва ли момичето е опряло пистолет до челото на майка си,за да й плаща таксите.Или е откраднало от нея парите.А това за селската трътка просто беше...... ooooh!

Моят съвет е да почнеш някъде работа.Много ще е трудно,особено като знам какви са ви изпитите и колко е материала.Но не виждам друг начин просто....Търси си някаква подходяща работа,може да не е изобщо по специалността ти.От мен:успех ,стискай зъби и продължавай напред!ПОмагай на майка си и се дръжте заедно!Бъдете здрави!

# 38
  • Мнения: 589
Повечето сме имали кризи от подобен характер, без значение има ли световна или няма...Преди 7-8 години за криза не се говореше, ама на мен ми беше мътно и кърваво, че останах на улицата с две деца, дип че баща им беше коскоджамити директор...Изкрънканата с триста зора издръжка отиваше за наем, работех за 180 лв, с които трябваше да плащам ток, вода, храна, да купувам дрехи и учебници, когато се наложи- и лекарства...Допълнителна работа никак не можех да си намеря, то и основната с триста зора намерих-всеки работодател бягаше като опарен от разведена сама майка с не едно, ами две деца...Разказвам това, за да се сети авторката, че има лошо, има и по-лошо.Две студентки, разчитащи на мама и татко, нямащи идея за алтернатива...Ами ако ви се случи, когато вие носите отговорност за деца? И тогава ли ще редите така приоритетите си?
 Начини има, стига да не се отчайвате.Работа има, ама всеки иска не каква да е...
 Даже и да почна работа, какво мога да правя с моето образование? Някаква почасова работа или камериерка в хотел? Дали е по-добре да си зарейа образованието за което кандидатствах две години и е мечтата на живота ми?
 Няма нищо срамно да си камериерка, даже да не става дума за оцеляване! NaughtyАмоите връстници масово прекъсваха ПО ЖЕЛАНИЕ, за да продават по пазарите дъвки "Турбо" и вносни цигари, за да се оправят материално(някои от тях даже много добре се оправиха)
  Аз не виждам какво друго можете да направите, освен ти и сестра ти да намерите начин да облекчите родителите си- големи хора сте вече, не сте деца...

# 39
  • Мнения: 3 826
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406567.0

 Мисля, че е излишно да си блъскаме главите и да се чудим какъв съвет да дадем на това момиче. Който иска нека прочете темата от линка.

тъжно.
то е тъжно за нас , дето се връзваме на всякакви пързалки , че и скандали стават  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 7
Нека обясня- да верно е темата за бебето не е съвсем истинска. В смисъл че не става дума за мен а за много близък за мен човек. Проблемите са нейни, тя иска дете, но аз пуснах темата от мое име, едно за да не я споменавам във форумите, и защото очаквах повече отговори ако говоря от първо лице. Но иначе историята е съвсем истинска и стои по този начин.
Втората история обаче за съжаление е вярна и се отнася за мен. Съжалявам за недоразумението.

# 41
  • Мнения: 3 826
 Grinning Grinning  не ни подценявай толкова  Grinning

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 839
В мрежата има всякакви хора - имат време да съчиняват истории, ние пък намираме време да ги четем, да съветваме, че и да се караме ???

# 43
  • Мнения: 804
Китана, съжалявам!
Аз прочетох и другата тема.
За мен въпросната дама и драмите и са приключен въпрос (особено след брилянтните излияния и обяснения, които получих на лични от нея).
Всеки е свободен да се изявява както намери за добре, дори това да поставя близките му в отвратително и унизително положение. Изборът е личен.
Жалко, че имаше много добронамерени хора (и в двете теми), които и се вързаха.
Всичко, което написах, го мисля.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 839
Нека обясня- да верно е темата за бебето не е съвсем истинска. В смисъл че не става дума за мен а за много близък за мен човек. Проблемите са нейни, тя иска дете, но аз пуснах темата от мое име, едно за да не я споменавам във форумите, и защото очаквах повече отговори ако говоря от първо лице. Но иначе историята е съвсем истинска и стои по този начин.
Втората история обаче за съжаление е вярна и се отнася за мен. Съжалявам за недоразумението.
Ами да беше уточнила, че не е за теб - не е трудно.

# 45
  • Мнения: 3 826
ако е студентка по медицина , първата тема нямаше да я има  Grinning
давайте  следващата  тема Grinning

# 46
Колко прост народ, майчицеее, колко прости хора сте.Нямам думи просто.
А относно тази бабишорка с ника "Бабилия", на мнението на AddictedToLove съм Peace
Да, по мнението на тези профани трябваше да учиш "мениджмънт по прокарването на канализационни системи" или пък "икономика".Ако всички мислеха като вас, сега щяха да ви лекуват азербейджанци-доктори.
Абе, момиче, защо пишеш във форум като този.Едно, че няма да те разберат тези плебеи, друго, малко под достойнството ти трябва да е.Зарежи ги тези, учи си, нещата ще се оправят, сигурен съм.То простите им мозъци това ще родят - санитарщина.Те ако знаеха как се влиза за лекар и как се учи.Ама как да имат хабер по въпроси като достойснтство и прочие.
Успех, момиче!Не се отчайвай, горе главата.Родителите са, за да те подкрепят винаги.Отделен е въпросът, че на онези "оправните" явно по друг начин им мислят родителите.Моите родители винаги са се борили за мен, както и твоите.Това е дългна всеки родител.След време ти ще им се отблагодариш, а впрочем и сега го правиш като учиш нещо толкова сериозно и отговорно!



Това че се влиза трудно а се завършва още по-трудно не прави нормална професията. Това е професия която НИКОГА в България няма да е прилично платена, и която изисква пълно себеотдаване и учене цял живот. Липса на личен живот и МНОГО грях на душата. Не знам защо има толкова луди да постъпват медицина.

# 47
  • Мнения: 589
ХХА, ти пък защо крещиш?!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, изчетох две теми. На един дъх.
Розе, добра си, кака Mr. Green

# 49
  • София
  • Мнения: 2 840
Не знам защо има толкова луди да постъпват медицина.

Доста малко са напоследък. Излизат по 30 души випуск от Академията в София.
Дано това те поуспокои. Ако не - има хапчета за целта.

# 50
  • Мнения: 46 520
... Не знам защо има толкова луди да постъпват медицина.

Парички взимат достатъчно, не ги мисли Laughing ако не е по официалния начин, по другия ...

# 51
  • Мнения: 4 978
Колко прост народ, майчицеее, колко прости хора сте.Нямам думи просто.
....Родителите са, за да те подкрепят винаги.Отделен е въпросът, че на онези "оправните" явно по друг начин им мислят родителите.Моите родители винаги са се борили за мен, както и твоите.Това е дългна всеки родител.След време ти ще им се отблагодариш, а впрочем и сега го правиш като учиш нещо толкова сериозно и отговорно!

Slick & Slim, дано със същата енергия и страст, която тук си впрегнал(а) в плюене, да се развиваш и в други направления.
Неразмуно е да живееш с мисълта, че някой ти е длъжен, било то собствените ти родители. Те са хора, като всички останали и теб включително, и вероятно имат и свой живот.

Що се отнася до авторката (истинска или фалшива), роза канина, когато живота те изправя пред предизвикателства, търси начини за решаването им.
Както се казва, дупе знае две и двеста. Винаги има начин.  Peace

# 52
Не знам защо има толкова луди да постъпват медицина.

Доста малко са напоследък. Излизат по 30 души випуск от Академията в София.
Дано това те поуспокои. Ако не - има хапчета за целта.

Колко излизат не гледай. Това е показател колко загубено уч. заведение е мед.академия. Гледай какъв е конкурса при постъпване. Кой им пълни на децата главите с глупости та ламтят за тази загубена професия.

# 53
  • Мнения: 1 749
Китана, съжалявам!
Аз прочетох и другата тема.
За мен въпросната дама и драмите и са приключен въпрос (особено след брилянтните излияния и обяснения, които получих на лични от нея).
Всеки е свободен да се изявява както намери за добре, дори това да поставя близките му в отвратително и унизително положение. Изборът е личен.
Жалко, че имаше много добронамерени хора (и в двете теми), които и се вързаха.
Всичко, което написах, го мисля.

Аз сега разбирам за втората тема.Разочарована съм,меко казано.Защото думите ми всъщност са казани напразно....Бе така е,който не си прави труда да чете.... Tired

# 54
... Не знам защо има толкова луди да постъпват медицина.

Парички взимат достатъчно, не ги мисли Laughing ако не е по официалния начин, по другия ...

Другия начин се нарича корупция и е престъпление. Никой не учи за да си изкарва пари по унизителен и престъпен начин. А колко взимат не ми разказвай защото и аз имах нещастието да завърша МА.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
Кой им пълни на децата главите с глупости та ламтят за тази загубена професия.[/b]
Това е призвание за някои хора.
Освен това е и авторитет.
И пари могат да се изкарват, ако си добър и амбициозен.
Пари могат да се изкарват и ако си тъп, но безскрупулен.
Професията дава много възможности в различни посоки, не е за подценяване. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 804
Китана, струва си да съжаляваш само, ако си казал лоши думи "напразно".
Ако си бил добронамерен и искрен, трябва да съжалява този, който те е подвел.
Няма добра дума казана напразно.
  bouquet

# 57
  • Мнения: 46 520
... А колко взимат не ми разказвай защото и аз имах нещастието да завърша МА.

Във всяка професия добри пари изкарват кадърните, това, че някой е завършил не е равно на пари.

# 58
  • Мнения: 5 710
Аз така и не разбрах какво общо има медицината с настоящата тема?

# 59
... А колко взимат не ми разказвай защото и аз имах нещастието да завърша МА.

Във всяка професия добри пари изкарват кадърните, това, че някой е завършил не е равно на пари.

За тази професия това не важи. Това не е бизнес и доходът ти не зависи от теб. Напротив, кадърните като правило бързо стават аутсайдери в колектив от некадърни.

# 60
  • Мнения: 46 520
Всичко е бизнес ...

# 61
Кой им пълни на децата главите с глупости та ламтят за тази загубена професия.[/b]
Това е призвание за някои хора.
Освен това е и авторитет.
И пари могат да се изкарват, ако си добър и амбициозен.
Пари могат да се изкарват и ако си тъп, но безскрупулен.
Професията дава много възможности в различни посоки, не е за подценяване. Mr. Green

Призвание докато идеализираш по детски. Когато си омърсиш душата, започваш да гледаш с по-различно око на това кое ти е призвание. Абе добре че има още наивници да работят щото им е призвание.
Авторитет ама не знам чий и пред кого. Д-р с гол задник готов винаги да се продаде за уиски и бонбони не знам какъв авторитет може да бъде.
А пари никога с тази професия не са се правели, няма и да се правят. Затова пък се живее с чуждото страдание.

# 62
  • Мнения: 5 710
хха, нещо зацикли.
МА не е нито най-тежкия университет,нито професията на лекаря е най-тежката на света. Ореолите с които се обграждате силно се разминават с реалността след прага на почти всеки лекарски кабинет, да не кажа всеки.
И ако се чувстваш недооценена, незаплатена, не-незнам си какво - иди във фарамацевтичния бизнес, там няма мъка -има само кинти ,  висок морал и лекари се търсят много!

# 63
хха, нещо зацикли.
МА не е нито най-тежкия университет,нито професията на лекаря е най-тежката на света. Ореолите с които се обграждате силно се разминават с реалността след прага на почти всеки лекарски кабинет, да не кажа всеки.
И ако се чувстваш недооценена, незаплатена, не-незнам си какво - иди във фарамацевтичния бизнес, там няма мъка -има само кинти ,  висок морал и лекари се търсят много!

Най-тежкия е разбира се. И професията е една от най-тежките. Сигурно няма друга професия с толкова убийци на глава от населението.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво става, тази тема изведнъж се наводни с гости!

# 65
  • Мнения: 5 710
Изобщо не е най-тежкия университет МА. Стари легенди.
В Харвард сигурно е тежко, да , но в София - не ме разсмивай, масово излизат хора, които не знаят разликата между ангиген и антитяло. Айде да не спамя повече, че почвам и да се газирам:)) Ти си изключение, разбира се.

Че и авторката не може да сколаса да се логне , горката.
В кой курс си, РозаКанина?

# 66
  • Мнения: 804
Какво става, тази тема изведнъж се наводни с гости!
Неделя (почти понеделник), скука, раздвоение (разтроение) на личността....
Утре - нова тема, за нова приятелка с нови проблеми...
Кога чете за изпити таз' докторка бъдеща?

Лени, не се ядосвай бе човек, забавлявай се!

# 67
  • Мнения: 589
В кой курс си, РозаКанина?
  В кой ли е, че не знае дали и къде се прави инсеминация? newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега ще каже, че е в първи-втори курс и още учат само общи предмети, пък на стаж ходи само в една определена болница и дори не е чувала за останалото.

# 69
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Тя може и да не пише повече.

# 70
  • Мнения: 5 710
Може да е още на Алкани и да не е стигнала до инсеминация ...

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 23:45 от 10cent's

# 71
  • София
  • Мнения: 16 042
Тази тема не е ли повторение на другата от студентка по стоматология?
И там тати не работеше, бабите ги нямаше, а на нея не и даваха да работи допълнително.

# 72
Изобщо не е най-тежкия университет МА. Стари легенди.
В Харвард сигурно е тежко, да , но в София - не ме разсмивай, масово излизат хора, които не знаят разликата между ангиген и антитяло. Айде да не спамя повече, че почвам и да се газирам:)) Ти си изключение, разбира се.

Че и авторката не може да сколаса да се логне , горката.
В кой курс си, РозаКанина?

Това че излизат незнаейки елементарни неща, не е показател за това колко е труден. А за това колко е загубено там обучението- нацелено не да научи, а да затруднява и да те късат. Някой да си начеше егото като се перчи пред студенти.Защото студентът по медицина трябва да се калява от малък като мазохист

# 73
  • out of space
  • Мнения: 8 573


Призвание докато идеализираш по детски. Когато си омърсиш душата, започваш да гледаш с по-различно око на това кое ти е призвание. Абе добре че има още наивници да работят щото им е призвание.
Авторитет ама не знам чий и пред кого. Д-р с гол задник готов винаги да се продаде за уиски и бонбони не знам какъв авторитет може да бъде.
А пари никога с тази професия не са се правели, няма и да се правят. Затова пък се живее с чуждото страдание.


"Умник", баща ми миналата седмица снесе 6 бона, за да го оперират от дискова херния. Професорът е идеализиран? Омърсен може, но как по-точно? Няма призвание? Наивник? Няма авторитет и за това сме се спряли на него? Баща ми се подмлади с 10 години поне след операцията.

Явно твоето бъдеще е точно каквото си го описал, сори, че си лузер, но има и кадърни лекари, които не мизерстват.

# 74
  • Мнения: 804
Авторката, измъчена от тежки мисли и непосилен умствен труд, вече спи...
Аз също смятам да го направя.
Утрото е по-мъдро от вечерта, но пак ще се връзваме на подобни словоблудства.
Лека нощ, дами!

# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Мда, целта на университетите е само да мъчат студентите. Да се чуди човек защо толкова народ се натиска там!

# 76


Призвание докато идеализираш по детски. Когато си омърсиш душата, започваш да гледаш с по-различно око на това кое ти е призвание. Абе добре че има още наивници да работят щото им е призвание.
Авторитет ама не знам чий и пред кого. Д-р с гол задник готов винаги да се продаде за уиски и бонбони не знам какъв авторитет може да бъде.
А пари никога с тази професия не са се правели, няма и да се правят. Затова пък се живее с чуждото страдание.


"Умник", баща ми миналата седмица снесе 6 бона, за да го оперират от дискова херния. Професорът е идеализиран? Омърсен може, но как по-точно? Няма призвание? Наивник? Няма авторитет и за това сме се спряли на него? Баща ми се подмлади с 10 години поне след операцията.

Явно твоето бъдеще е точно каквото си го описал, сори, че си лузер, но има и кадърни лекари, които не мизерстват.

Какво искаше да кажеш с това не разбрах. Че хирурга е престъпник?
Няма съмнение. Дали в това е виждал призванието си? Аз лично не.

# 77
  • Мнения: 3 367
Разбира се допускам вероятността нещата коренно да са се променили в последните 7-8 години,но-може да се учи медицина и да се работи съвсем спокойно,от съвсем 1ва ръка споделям,опит от 2001 последно.3 години като санитар,2 като сестра с човек над мен,в почивките преводи за фарма фирми,гледане на деца вечер,помагане на болни-работа да искаш.

# 78
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Shocked
 Как пък разбрахте, че темите са на една и съща авторка?  Бря, м...а му старичка,  аз съм много заблудена, значи! Тц, тц, тц...... Ей, Инч Хай и Шерлок ряпа да ядат!

# 79
  • Мнения: 589
Shocked
 Как пък разбрахте, че темите са на една и съща авторка?  Бря, м...а му старичка,  аз съм много заблудена, значи! Тц, тц, тц...... Ей, Инч Хай и Шерлок ряпа да ядат!
Е па по "Последни публикации..."
 Просто, просто, като фасул просто-както казваше покойният вече мой учител по литература другарят Томов...

# 80
  • Под липата
  • Мнения: 620
Shocked
 Как пък разбрахте, че темите са на една и съща авторка?  Бря, м...а му старичка,  аз съм много заблудена, значи! Тц, тц, тц...... Ей, Инч Хай и Шерлок ряпа да ядат!
Е па по "Последни публикации..."
 Просто, просто, като фасул просто-както казваше покойният вече мой учител по литература другарят Томов...
  Хич не ми идва и на ум да гледам "Последни публикации..." Чета си темата и...вярвам..., като абсолютен пукал Mr. Green . И тъй като не съм от редовно пишещите във форума, все се чудех, какви са тези ''пързалки''. А, то, какво било!..... Голяма простотия,ей!

# 81
  • Мнения: 451
И тъй като не съм от редовно пишещите във форума, все се чудех, какви са тези ''пързалки''. А, то, какво било!
Нали, много е весело Mr. Green

# 82
  • Мнения: 5 577
Ако ви кажа, че цяла нощ я мислих тая тема  ooooh!  а то

# 83
  • Мнения: 6 206
Разбира се допускам вероятността нещата коренно да са се променили в последните 7-8 години,но-може да се учи медицина и да се работи съвсем спокойно,от съвсем 1ва ръка споделям,опит от 2001 последно.3 години като санитар,2 като сестра с човек над мен,в почивките преводи за фарма фирми,гледане на деца вечер,помагане на болни-работа да искаш.
Също познавам 2 студентки медицина, които работят и то доста здраво. И учат и то доста здраво.
Но все пак всичко е въпрос на колко силен характер си. Тези и двете са огън.
Имам една позната, която ми се оплакваше тези дни как двама студенти издържала. Прави, здрави лангури и я питам защо не работят да ти помагат. А, не, те имат много да учат, много се изморяват. А ти, че работиш 2 работи и не спиш нощем да мислиш как да се оправиш, хич не се изморяваш. Shocked

# 84
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Не е виновна кризата, а това че сте се метнали извън чергата си.
То вярно, всички решиха да "учат за консули", ама немой.
Цялото младо селско народонаселение в Ивропъ съ изнеси, а цялото старо народонаселение руча трикольор и се хвали с децата си.
Майка ти и Христос да беше, не би издържала на всички търтеи около себе си. Виснали сте и всички на врата на жената, че се и жалвате.
Ако темата е истина - жалко за теб и сестра ти. Вие сте най-големите егоисти.
Поклон пред майка ти.
На нейно място бих ви пратила да поработите малко.
Никой не е умрял като е прекъснал...

Суровичко казано, но това истината.
Стискам палци на майката да оцелее.

Общи условия

Активация на акаунт