Стимулиране на бебешкото движение - въпроси

  • 1 276
  • 7
  •   1
Отговори
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Бебето ми е почти на 6м. и половина и на консултацията ме посъветваха да съм я стимулирала да се движи повече, защото била "по-пастьозно" бебе, т.е. по-пълничка и по-мързелива.
Аз доста пъти съм се замисляла кога трябва да почне да се обръща и кога да започне да сяда, но съм си казвала,че е индивидуално и не трябва да насилвам нещата.
Обръщам я сама по корем, тя понякога се обръща сама обратно, не се сили сама да става, въпреки че напоследък доста й харесва да я държа така...
Имали ли сте подобен случай, как стимулирахте бебетата си да се движат повече? Rolling Eyes
Кога започнаха да седят седнали? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 274
Ще отговоря, както и във всички други такива теми.
Бебето ти не прилича на никое друго в света.
То си е единствено, неповторимо и несравнимо с никое друго.
Това, че моето, примерно, е седяло на 6 месеца, изобщо не означава, че и твоето "трябва" да започне тогава.
Не насилвай детето, когато му дойде времето, то само ще ти покаже.
Иначе, не пречи да му правиш гимнастика, да превръщаш всичко в игра, и ти да се забавляваш заедно с него.
Само не го насилвай.
Успех!
  Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 114
ние сме на 7 месеца и половина и досега само 4-5 пъти сме се обръщали от гръб по корем и обратно.Определено ме иска да се обръща.Също така не може да стои сам седнал,подпрян да,и в количката да,но сам -не.Не се притеснявам вече всички бебета са различни едни на 6 месеца седят,други чак на 9 сядат сами и така.Гимнастика му правя,но не го насилвам когато дойде момента ще седне и ще започне  да се обръща по често.И на мен педито ми каза,че сме от по мързеливите.Така,че не се притеснявай всички бебоци са различни.

# 4
  • Мнения: 468
 Голямата ми дъщеря беше доста подвижно бебе, но въпреки това с баща си правеха упражнения. Започна да седи на 6 месеца и се изправи сама на 7.  Не си спомням точно какво правеха, но в нета има много информация, ето това например: http://www.az-jenata.com/index.php?aid=4176&page=article и http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/ С малката още не сме правили, но мисля да започнем скоро.

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Има много упражнения, които можеш да използваш.
Тук не става дума за насилване на детето, а за активна игра.
Можеш да танцуваш с него, за да му покажеш какво голямо удоволствие носи движението.
Да повдигаш краченцата и ръчичките пеейки...например "ние сме войници"  Повдигайки го да тропка във въздуха...като ръченица и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 735
Бих ти препоръчала плуване за бебета - страхотен физически и интелектуален стимул.
Другият плюс е, че след плуване спи страхотно и непробудно цяла нощ.
Но освен, че ще се раздвижва по най-хармоничния начин, играта с вода, допира с нея до такава степен стимулира мозъчето на бебчетата, че ще останеш изумена.  Hug

# 7
  • Мнения: 164
Всяко бебе , пък и чавек е различно .И ние хората не си приличаме всеки е с различни реакции.
Аз наприме съм по-бавно и спокойна, докато мъжа ми е пълна противоположност кипи от енергия ,все бърза .
И бебка в това отношение е така много жилава и пъргава, не се спира .

Общи условия

Активация на акаунт