Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година?

  • 55 052
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 275
закуска - кърма, друго отказа
обяд - царевични макарони със сирене, кашкавал и масло
следобед - крем от банан, киви, ябълка и кисело мляко; 2 овесени бисквити
вечеря - пиле в сметанов сос; броколи и карфиол на пара

# 241
  • Мнения: 782
закуска - овесени ядки с банан
 ябълка
обяд - пиле, чушка, чесън, копър, кимион в сметанов сос
сл.з - кисело мляко с кекс
вечеря - заешка яхния

Катинче, мойто момче отказа яйчената закуска  Crazy но аз си я хапнах с кеф  Laughing

# 242
  • Мнения: 1 153
А някой има ли някаква рецепта с кестени? Че се чудя под каква форма да ги дам:)

# 243
  • Мнения: 782
Аз ги варя, беля и давам  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 3 869
А някой има ли някаква рецепта с кестени? Че се чудя под каква форма да ги дам:)
Аз ги пека, но с водичка в тавата, беля и давам - не е голям фен обаче, 2 да изяде и толкова... Могат обаче да се натрошат и да се слагат към друга храна или да се сгъстяват сосове с тях, да се направят на пастет с ядки или малко мазнина...

закуска  - 2 парчета ябълка
втора закуска - многозърнест микс и по една от ядка лешник, бадем и кашу (сам си ги избра)
обяд - кюфтета от елда с доматен сос; домашен хляб с домашен пастет от маслини
вечеря - домашно картофено пюре

# 245
  • Мнения: 199
за днес менюто беше:

закуска: пълнозърнесто мюсли с настъргана ябълка, нарязан банан и залято с топло АМ и 1чл мед
 (+ цокнята в леглото още)
обяд: мини салатка от  нарязан на малки кубчета белен домат със няколко трохи сиренце  и пол. ч.л. зехтин  + пилешка супа със залчета хляб ( малко по-късно и цокня за заспиване)
сл.зак: сушени кайсии (без сяра) и оризови бисквити
вечеря: няколко залъка принцеса с кашкавал, 3-4 лъжички извара със сладко (което си бях приготвила за себе си  Blush )
+ цокня до откат след банята (((:

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 22:43 от Baduizm

# 246
  • Мнения: 682
Закуска - кус-кус с масло и сирене
Обяд - Крем супа от праз, картоф, сирене и киноа
Следобедна закуска - банан и авокадо с кисело мляко
Вечеря - пълнозърнеста каша

Между основните хранения похапва банан и грозде.

# 247
  • Мнения: 2 642
Сушените кайсии без сяра от къде се вземат? И как ги давате че да ги сдъвчат и преработят коремчетата?

А какво му е полезното на нахута? Embarassed не зная....

Аз се затормозявам напоследък да измислям какви плодове да давам.  Вие какви давате?

# 248
  • Мнения: 1 153
Meg!, давай рецептата за елдените кюфтета, имам усещането че ще се харесат вкъщи Simple Smile

# 249
  • Мнения: 682
Nivea, давам ябълка,  круша, грозде, банан, авокадо, праскова.

# 250
  • Мнения: 2 376
Къде намираш хубави праскови? Точица много ги обича, но аз все попадам на изгнили и презяли напоследък.

# 251
  • Мнения: 3 869
Meg!, давай рецептата за елдените кюфтета, имам усещането че ще се харесат вкъщи Simple Smile

ами, те се малко импровизация... всеки път различни неща добавям  Laughing Елада накисната за някой час, сварена, промита; морков натръгна на ситно, лук нарязан на ситно, много магданоз и друг зеленаж, червен пипер (това е само за цвят Wink) За големите се слагат и подправки за кайма, но за децата без тях. Може да се добави мазнина, ако ще се пекат на ниска Т. Всичко се пасира, консистенцията трябва да е по-твърдичка, иначе бая сушене на фурна ще им трябва. Затова предпочитам сушени подправки в този случай. Оформят се плоски кюфтета като за скара и се пекат на умерена фурна докато хванат коричка. Целият вкус идав от подправките и сосовите, с които се поднасят Simple Smile

Същото може да стане и с нахут, някой питаше по-горе, но нахута е бобова храна, няма нужда от моркови, а само от лук, магданоз, кимион и кориандър, черен пипер - направо фалафел на фурна става Simple Smile Нахутът е страхотна храна за неядащите месо, но за другите не е по-различен от боба примерно и ако не ви се занимава, няма да пропуснете Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 153
Много апетитно звучат тези кюфтенца, ще ги пробвам и ще докладвам:)

# 253
  • Мнения: 693
Катинче, мойто момче отказа яйчената закуска  Crazy но аз си я хапнах с кеф  Laughing

 Joy

Пюре от сушени кайсии (зарзали)
Продукти за една порция: 45 г кайсии, 15 г грис, 40 г захар, 200 г вода.

Начин на приготвяне: Сушените кайсии се почистват. Измиват се няколко пъти и се варят във вода до омекване. Прецежда се сокът, в който са се варили кайсиите, и в него се слагат захарта и грисът, като се спазва отношение 1:4, т.е към това количество грис сокът трябва да е 60 г. Свареният грис се смесва с пасираните кайсии (докато са още топли) и се разбърква добре. Пюрето се поднася студено.
 
Дайте идеи как да сготвя елда!

Днес:
  • попара с козе сирене
  • грозде
  • картофи, броколи и свинско в гюведже с таратор и кекс за десерт
  • миш-маш

Shada, какви количества изяжда твоя хубавец?

# 254
  • Мнения: 3 869
Дайте идеи как да сготвя елда!

Ако ще готвиш кафява елда, на нея подготовката й е най-важна - накисване, сваряване, промиване със студена вода и ще имаш един приятен на вкус продукт (т.е. с много лек вкус). Отатм нататък правиш какво си изкаш - със зеленчуци вместо ориз, пълнени чушки, тиквичк и пр. (с подправки и някой и друг зеленчук), като закуска с разни добавки, може и на пастет и кюфтеца да се направи. Може и на брашно да се направи (с кафемелачка) и да се прибавя към разни смеси (за палачинки, за хляб, за гуфрети; само внимателно, че няма глутен, трябва да не е повече от 1/4 от общото количество брашно)

Ако е от зелената - поклнала леко е много вкусна, иначе пак може да се готви, но не си струва да се хаби по такъв начин... (няколко пъти по-скъпа е от кафявата, но пък няма аромат и не й трябва толкова предварителна обработка).

Общи условия

Активация на акаунт